agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Bonsai ağaç türleri
(https)

Beğeni Düzeni34Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-05-2014, 14:15   #31
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-05-2014
Merhaba , bir hafta önce almış olduğum Bonsai min türü ve bakımı hakkında bilgi almak istiyorum.Birde yapraklarında sararma ve dökülme var. İlginiz için şimdiden teşekkürler..

Name:  bonsai genel.jpg
Views: 2893
Size:  62.4 KB

Name:  bonsai yaprak.jpg
Views: 1975
Size:  68.1 KB

emr0034 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2014, 09:37   #32
Ağaç Dostu

nicholai hel's Avatar

Giriş Tarihi: 27-09-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mustafa gulec Mesajı Göster
fukien tea aldım ballandı yıkadım komple yaprakları tekrardan ballandı normalmi sizce.
Sn. mustafa gulec, fukien tea yaprakları herhangi bir reçine, balsam türevi bir sıvı üretmez, fakat ağacınızdaki bit, muhtemelen de unlu bit üretir. Yaprakların altlarını ve özellikle de yaprakların gövdeye bağlandığı noktaları, dalların birbiriyle birleştiği köşeleri, ağaç üzerindeki her türlü kuytu köşe alanları güçlü bir ışık kaynağı altında inceleyin. Suçluları bulacaksınızdır.

Kolay gelsin.

enesbldrcn beğendi.
nicholai hel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2014, 09:45   #33
Ağaç Dostu

nicholai hel's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emr0034 Mesajı Göster
Merhaba , bir hafta önce almış olduğum Bonsai min türü ve bakımı hakkında bilgi almak istiyorum.Birde yapraklarında sararma ve dökülme var. İlginiz için şimdiden teşekkürler..
Sn. emr0034, ağacınızın türü fukien tea, bakımı konusunda gerekli bilgileri bu konunun ilk sayfasında paylaşmıştık, aynı öneriler sizin için de geçerli.

Yalnız tabii ağacınız sağlıksız, en kısa sürede geçirgenliği yüksek bir toprak karışımıyla onu daha büyük bir saksıya, köklerini zedelemeden nakletmeniz iyi olacaktır. Önceki sayfada verdiğimiz sulamayla ilgili tavsiyeleri uygulayın. Tabii bir de onu direk güneş almayacak şekilde balkona çıkarırsanız daha mutlu olacaktır. Yalnız diğer problemleri çözmediğiniz müddetçe balkona çıkarmanız sağlığını geri getirmez.

Kolay gelsin.

Eski 29-05-2014, 07:00   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-05-2014
Teşekkür ederim.. Dediklerinizi uygulayacağım. Daha sonra ki aşamalardan sizi haberdar edeceğim.

emr0034 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2014, 18:34   #35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-06-2014
Selamlar. Aranıza yeni katıldım. 3 gün önce eşim resimde ki bonsai yi hediye almış. Fakat ben yapraklarında gariplik sezdim. Sanki ölüyormuş gibi. Satın aldığı adamın söylediğine göre carmona ağacıymış. Bakımının nasıl yapılması gerektiğini buradan okudum ama şuanda en acil nasıl davranmam gerekir?

Eklenen Resimler

yönetmen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2014, 11:27   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-10-2014
Merhaba Arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım ve Fukien Tea Bonsai ağacım için sizden fikirlerinizi bekliyorum.
Aşağıda fotoğraflarına yer verdim. Ağacı alalı yaklaşık bir hafta oldu. İBB'nin fidanlıklarından satın aldım ve ofiste kapalı bir alanda bakmayı planlıyorum. Ağacı aldıktan sonra da biraz araştırma yaparak iki günde bir sulamaya başladım. İki kademeli olarak suluyorum. İlk kademede suyu kanallardan dışarı çıkartacak kadar su veriyorum. Yarım saat sonrada yüzeysel olarak az bir şekilde tekrar suluyorum. Ama sanıyorum ki şu aylar sulamayı 3 güne daha doğrusu duruma göre toprağın ihtiyacına göre versem daha sağlıklı olarak çünkü her ne kadar üstlerden yeni tomurcuklar ve dallar uzansa da bol yaprak dökmeye başladı. Aynı zamanda güneşli günlerde direkt olarak pencereyi açıp bir saat -mümkünse sabahları- güneş banyosu yaptırmam gerektiğini bugün anladım.

Benim esas sorunum toprak içerisinde ve bazı yaprakların üzerinde minik beyaz bitler görmem. Organik olarak bunlardan kurtulabilmek için kolay bir organik ilaçlama yöntemi var mı acaba? Çünkü bu miniklerin ağacı yorduğunu düşünmekteyim. Toprakta da kendilerine rastlıyorum. Aynı zamanda ne olduğunu bilmediğim minik siyah böceklerde var. Toprak ve gövdeninde fotoğrafları aşağıda mevcut. Ağacın saksısı 30 x 15 cm, ağacın kendisi de 45 - 50 cm'ye yakın. Aynı doğrultu da enine yaprak ve dalları da mevcut. Yön verebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

http://sinemativ.com/Bonsai_1.jpg
http://sinemativ.com/Bonsai_2.jpg

Düzenleyen Sakaki : 27-10-2014 saat 17:18 Neden: Fotoğrafları foruma yüklemeniz gerekiyor.
rainlist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2014, 17:23   #37
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2010
Merhaba sn rainlist

Öncelikle aramıza ve bonsaiye hoş geldiniz

Sorularınıza cevap vermeden önce hatırlatmak isterim ki forum kurallarımız gereği fotoğrafları doğrudan foruma yüklemeniz gerekli. Bunun için aşağıdaki başlık size yardımcı olacaktır:

Foruma fotoğraf nasıl yüklenir?

Bahsettiğiniz beyaz bitler büyük ihtimalle pamuklu/unlu bittir ve genelde gölge/loş ve nemli ortamları severler. Topraktaki diğer böcekler de yine toprağın uzun süre nemli kalmasına bağlı olarak çürüyük ortamla veya mantarla beslenen diğer organizmalardır.

Yani anlayacağınız, toprağınız uzun süre su/nem tutucu özelliktedir; büyük olasılıkla yüksek oranda torftan oluşmaktadır. Size tavsiyem, en kısa zamanda uygun özellikte toprak ile değiştirmeniz olacaktır. Fukien tea tropik bir bitki olduğundan, gerekli bakım ve ortam koşullarını sağladığınız sürece her zaman değiştirebilirsiniz, ama emin değilseniz Nisan-Mayıs ayını beklemenizi öneririm.

Zararlılar ve bunlarla mücadele yöntemleri için aşağıdaki başlıkta yer alan konulara bakabilirsiniz:
Genel bitki koruma - agaclar.net

Kolay gelsin

NOT: Üstteki mesajınızda yer alan "Düzelt" tuşuna tıklayarak fotoğraflarınızı ekleyebilirsiniz.

Sakaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2015, 14:39   #38
mgb
Yeni Üye

mgb's Avatar

Giriş Tarihi: 02-03-2015
selamlar..yaklaşık 2 haftadır ikea'dan aldığım sağlıksız fukien tea'mi adam etmeye çalışıyorum..bitki şoka uğramasın diye toparlanana kadar saksı ve toprak değişimi yapmadım..fotoğraflarını ekledim ve bir kaç sorum olacak?

1-Konumu iyi midir?..doğrudan güneş ışığı almıyor..kuzey cepheli pencerenin önünde konumlu..
2-Saksı ve toprak değişimi yapmak gerekli midir?..Evet ise kök budaması hakkında ne önerirsiniz?..
3-Bir de genta marka, bonsai besini aldım..iki haftada bir verecekmişim..ilkini geçen hafta verdim..önerir misiniz?.
4-market çalışanının belirttiği üzere toprak kurumaya yakınken su dolu kaba oturtup üstü nemleninceye kadar bekletiyorum..doğru bir sulama mı?..

sorularım bunlar, belirttiğim yöntemler arasında yanlış bir uygulama varsa ve önerileriniz varsa bilgi almaya açığım..
teşekkürler

Eklenen Resimler

mgb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2015, 15:51   #39
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mgb Mesajı Göster
selamlar..yaklaşık 2 haftadır ikea'dan aldığım sağlıksız fukien tea'mi adam etmeye çalışıyorum..bitki şoka uğramasın diye toparlanana kadar saksı ve toprak değişimi yapmadım..fotoğraflarını ekledim ve bir kaç sorum olacak?

1-Konumu iyi midir?..doğrudan güneş ışığı almıyor..kuzey cepheli pencerenin önünde konumlu..
2-Saksı ve toprak değişimi yapmak gerekli midir?..Evet ise kök budaması hakkında ne önerirsiniz?..
3-Bir de genta marka, bonsai besini aldım..iki haftada bir verecekmişim..ilkini geçen hafta verdim..önerir misiniz?.
4-market çalışanının belirttiği üzere toprak kurumaya yakınken su dolu kaba oturtup üstü nemleninceye kadar bekletiyorum..doğru bir sulama mı?..

sorularım bunlar, belirttiğim yöntemler arasında yanlış bir uygulama varsa ve önerileriniz varsa bilgi almaya açığım..
teşekkürler
Merhaba sn mgb,

Sorularınızın cevapları ve ilgili bilgiler bu konunun ilk mesajlarında mevcut. Konuyu baştan başlayarak bir okumanızı öneririm.

Sakaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2015, 00:45   #40
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-12-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kismet Mesajı Göster
Merhaba Arkadaşlar,

aranıza 22 nisanda nişanlımın bana bonsai hediye alması ile katılmış oldum.
Sitenizde araştırma yaptığımda türünün Fukien tea olduğunu düşündüğüm bonsaimin resmini paylaşıyorum..

Bana türü hakkında ve nasıl bakmam gerektiği hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim..
Sağlıklı mı neler yapmam gerekiyor bilmiyorum.. iki gündür fıs fıs ile suluyorum sadece.

şimdiden çok teşekkürler (:

Eklenti 485779

Eklenti 485778
bu dallardaki kahverengi pamuk tarzi seyler nedir acaba ? benim bonsaimde de aynilari vardi ve hastalik gibi durdugundan kazidim . birde haziran da aldigim bonsai son 2 haftaya kadar sagligi gayet yerindeydi ve sonradan yaprak dokmeye basladi ve su an hic yapragi yok . topragi gayet saglikli duruyor ve govdeden hafifce kestigim zaman rengi yeşil. kaloriferli bir odada bakiyorum . acikcasi fazla havalandirma olanagimda havalarin cok soguk oldugundan mumkun olmuyor.(eskisehirdey de)

Düzenleyen rushfallz : 21-12-2015 saat 00:48 Neden: yeni üye beceriksizligi
rushfallz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2015, 23:05   #41
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-11-2015
merhaba
aynısından ben de bir arkadaşıma hediye etmiştim, yapraklar döküldü sonra anladık ki kökleri çürümüş, bir de kökünü kontrol etmek gerekebilir bence, konunun uzmanı değilim belirteyim

mehmetpolat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2016, 09:00   #42
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-03-2016
Yeni Bonsaim

Merhaba aranıza dün katıldım. Aşağıdaki bonsaim yaklaşık 1 aydır bende hediye olarak geldi ve bonsaimin bakımı saksı değişimi **** budaması ile ilgili bilgiler almak istiyorum ve su haricinde neler vermem gerekli bonsaime şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim ve toprağını nasıl çimlendirebilirim küçük çimlerle altına yeşillik olarak.

Name:  20160315_113256.jpg
Views: 1410
Size:  68.9 KB

Name:  20160315_113317.jpg
Views: 1355
Size:  68.1 KB

emre_1537 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2016, 10:42   #43
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-04-2016
Bonsai Carmona

Merhabalar arkadaşlar,

Ben de aranıza daha yeni katıldım.Erkek arkadaşım doğum günüm için Bonsai Fukien Tea(Carmona) ağacını almış.Özveri isteyen ve zorlu bir yetiştirme türüne sahip bir ağaç olduğunu biliyorum.O yüzden bu ağaç benim içim çok öenmli ve çok güzel bir şekilde ona bakmak istiyorum.Bana tavsiyelerinizi söylerseniz çok mutlu olurum.Şuanda ağacımın hali fotoğraftaki gibi.Şimdiden herkese teşekkürler.

Eklenen Resimler

erdgkc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2016, 20:38   #44
Ağaç Dostu

sagol's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2011
Sayın erdgkc,

Toprağının kuru kalmasını sevmeyen bir tür ama toprağı çok suluysa da kökleri çürür o nedenle toprağını kontrol ederek su vermeniz iyi olur. Kökleri hassas olduğundan gübre vermeden önce sulanması sonra gübre verilmesi önerilmektedir. Uç alımı yaparak şeklini koruyabilirsiniz. Genelde dallar inceyken şekil veriliyor, kalın dalların eğilmeye çalışılması kırılmaya neden olabilirç. Toprağı ilkbaharda değiştirilebilir ama tüm toprağını aynı anda değiştirmeyin, yarısı kalsın. Saksı değişiminde %50 torf %50 ponza taşı kırığı kullanılabilir(kök budamasında köklerin yarısı topraklı kalsın kalan yarısına toprak karışımını ilave edilebilir).

Kolay gelsin....

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erdgkc Mesajı Göster
Merhabalar arkadaşlar,

Ben de aranıza daha yeni katıldım.Erkek arkadaşım doğum günüm için Bonsai Fukien Tea(Carmona) ağacını almış.Özveri isteyen ve zorlu bir yetiştirme türüne sahip bir ağaç olduğunu biliyorum.O yüzden bu ağaç benim içim çok öenmli ve çok güzel bir şekilde ona bakmak istiyorum.Bana tavsiyelerinizi söylerseniz çok mutlu olurum.Şuanda ağacımın hali fotoğraftaki gibi.Şimdiden herkese teşekkürler.

sagol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2016, 05:59   #45
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-06-2016
ağacımın türünden emin olamıyorum yardımcı olur musunuz

merhaba,

aranıza yeni katıldım.erkek arkadaşımın hediyesi olan bonsai ile bugün tanıştık.internetten araştırdığım kadarıyla bakımı biraz detaylı.aldığı sitede zelkova türü olarak geçiyor fakat bana gelen kartın üzerinde carmona yazıyor fotoğraflarını ekleyeceğim hangisi olduğunu söyleyebilir misiniz ?
önceki metinleri okuduğumda beyaz şeyler olabileceği mekanik gerekirse kimyasal temizleme olmalı denmiş bu fotoğraftakilerden mi bahsediyorsunuz ?
ve ben henüz yer tespiti yapamadım ve sulamadım ama çiçeği yarım gün içinde kapandı acaba bir aorun mu var ?
son olarak da sizce saksı boyutu küçük mü değişim yapmalı mıyım?
çok soru sordum kusura bakmayın acemiyim şimdiden teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

Düzenleyen merve.c : 12-06-2016 saat 06:03 Neden: eksik fotoğraf
merve.c Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2016, 12:51   #46
Ağaç Dostu

nicholai hel's Avatar

Merhaba Sn. merve.c, tespitiniz doğru, ağacınız Carmona. Bu tür ile ilgili şimdiye kadar paylaştıklarımızı okuduysanız bakımı için temel bilgilere sahipsiniz. Ağacı mümkünse balkon gibi açık hava bir ortamda ve şimdilik gölgede tutun. Bir hafta kadar sonra öğleden önce birkaç saatle yarım gün arasında güneş alan bir yer seçmeniz faydalı olacaktır.

En önemli konu sulama. Toprak yüzeyi nemliyken asla sulama yapmayın. Bekleyin yüzeyi kurusun. Sonrasında mümkünse önce tüm toprak yüzeyini bir spreyle su püskürterek nemlendirin, ardından yine tüm yüzeyi bu kez tamamen suya doyurana kadar sulayın. Saksının alt deliğinden su bolca aksın gitsin. Ardından onu balkondaki yerine geri koyup yine toprak yüzeyi nemliliğini kaybedene kadar kendi haline bırakın. Bu süre çok fazla değişkene bağlı olduğu için net bir aralık veremiyoruz. Ama bu mevsimde İzmir'de, açık havada, o toprak karışımında tahminen 3-5 gün civarında bir sulama aralığı olacaktır ağacınızın. Yine de bu sizi yanıltmasın, en doğrusu kendi gözleminiz ve toprağın kuruluğunu kontrol etmenizle olacaktır.

Sağlıkla büyür umarım.
Hobinizin daim olması dileklerimle.

enesbldrcn beğendi.
Eski 25-07-2017, 14:29   #47
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-10-2016
Bonsai türü ve bakımı

Merhaba resimdeki bonsaim in türü nedir bakımı nasıldır yardım rica ediyorum

Name:  15009856987892058275739.jpg
Views: 1281
Size:  38.1 KB

zeygin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2017, 14:45   #48
Ağaç Dostu

nicholai hel's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zeygin Mesajı Göster
Merhaba resimdeki bonsaim in türü nedir bakımı nasıldır yardım rica ediyorum

Eklenti 654432
Konunuzu bu başlık altına taşıdım.
Ağacınız Fukien tea. Gerekli bilgileri önceki yazılanlardan öğrenebilirsiniz.

Eski 13-03-2018, 12:00   #49
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-03-2018
fukien tea ağacımdaki beyaz canlılar

Merhaba,
İki aydır baktığım ve bana hediye edilen ağacımda son 10 gündür resimlerde görülen beyaz cisimler olduğunu fark ettim. Genelde filizlerin veya çiçeklerin çıktığı yerlerde yoğunlaşıyorlar. Başta hareketsiz gibiydiler ancak giderek bazılarının hareket ettiğini gördüm. Bir kez arap sabunlu suyu püskürtüp, ıslak bezle yapraklarını sildim ve biraz azaldılar ancak birkaç gündür yine çoğaldılar. Bugün toprağında da bu beyaz canlıların olduklarını ve hareket ettiklerini gördüm.
Name:  unnamed1.jpg
Views: 985
Size:  45.5 KB
Name:  unnamed2.jpg
Views: 1063
Size:  38.1 KB
Name:  unnamed3.jpg
Views: 1112
Size:  33.0 KB
Son fotoğrafta görüldüğü gibi de bazı yaprakların rengi soldu. uçlardan kahverengileşmeye başladı ve dökülüyorlar. Oysa öncesinde oldukça sağlıklı görünüyordu ağacım.
Name:  unnamed4.jpg
Views: 994
Size:  61.7 KB

Ne yapabilirim? Öneriniz var mı? Nasıl kurtulacağım bunlardan?

Çok teşekkürler

ncapraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2018, 15:21   #50
Ağaç Dostu

nicholai hel's Avatar

Merhabalar,

Buradaki tarifleri deneyebilirsiniz;
Ev yapımı ilaçlar

Eski 07-11-2018, 15:06   #51
Ağaç Dostu

acemi25's Avatar

Giriş Tarihi: 07-11-2018
Merhaba;
Buradaki fotoğraflarla karşılaştırınca sahip olduğum bonsainin Fukien Tea olduğunu anladım. Şu an bir teraryumun içinde. Biraz araştırma yapınca sanırım teraryumun uygun olmadığını söyleyebilirim bitkim için. Bir de yanında Howarthia Fasciata türü sukulent var. (Bitkiler hakkında hiç bilgim yok. Teraryum hediye gelince bu forumdan araştırıp buldum.) Bence bu iki bitki birlikte olmaz. Yanlış mı düşünüyorum?

Bonsaiyi uygun bir bonsai saksısına almam gerek sanırım. Ama zarar verir miyim acaba? Geçirgen bir toprak olması gerektiğini yazmışsınız. Çiçekçiden istesem yapabilir mi yoksa kendim toprak alıp mı karıştırsam?

acemi25 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2018, 06:43   #52
Ağaç Dostu

acemi25's Avatar

Giriş Tarihi: 07-11-2018
Yok galiba ölecek bu minik ağaç. Biri yardım eli uzatsa çok güzel olurdu Şimdiden yapraklarını saldı.

acemi25 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2020, 23:22   #53
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-04-2020
Merhaba;
çiçek sepetinden zelkova adı altında fukien tea aldım ama 3 gün sonra yaprakları sararmaya başladı. Bir sure araştırdıktan sonra bu ağaçların fazla neme ihtiyac duyduğunu ve yer degisimlerini hemen tepki verdiklerini öğrendim ayrıca ağacımın kargoyla gelmeside onun icin başka bir stres nedeniydi. Bunlardan sonra ağacıma uygun teraryum tarzı bir şey yaptım simdi daha iyi gibi fakat hala sararmaya devam ediyor başka ne yapabilirim?

caa_gri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2020, 15:45   #54
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-05-2020
Merhabalar fukien tea cinsi bonzaim var 2 haftadır benimle. Yerini sevdiğini düşünüyorum. Çiçeklerinden ve sürgünlerinden belli oluyor. Uzayan sürgünleri budamak istiyorum.
1.Uzayan sürgünleri odunlaşmamış yerlerinden kesmem yeterli mi? 2. Bu mevsimde toprak değişimi yapmam uygun mu?
3. Daha büyük bir saksıya almalı mıyım?

KaybükeF Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2020, 09:59   #55
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-07-2020
nisan ayında çiçeksepetinden zelkova bonsai aldım ilk başlarda iyiydi ama daha sonra yapraklarının nerdeyse tamamını döktü. besin aldım besin ile sulamasını anlatıldığı şekilde yaptım. güzel bir şekilde yeni yapraklar çıkmaya başladı.
adanada yaşıyorum malum hava çok sıcak ve su zamanlarda içeride klima açılıyor . bonsaim tekrar yapraklarını döktü ve son hali fotoğraflardaki gibi . ne yapabilirim lütfen yardımcı olabilir misiniz durumu çok kötü

Eklenen Resimler

ersnmg Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024