agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Biyoteknoloji (http://www.agaclar.net/forum/biyoteknoloji/)
-   -   Köklendirme Hormonu Kullanımı ve kimyasallar (http://www.agaclar.net/forum/biyoteknoloji/1405.htm)

A_NOMAD 04-07-2014 09:20

Merhaba, daha önce çelik alarak üretim başlığında ismi geçmiş mesela...

Lathspell 23-07-2014 12:51

Şu ürünü tanıyan var mıdır acaba? Miracle fruit yetiştirmeyi deneyeceğim. Pek bir bilgi bulamadım satış ilanında da. Organik midir, insana zararı var mıdır?:confused: Ya da miracle frruit yetiştirmek için buna ihtiyaç var mıdır?

Root Enhancer for Miracle Fruit Synsepalum plants

calvus42 05-11-2014 17:22

indol-3 bütirik asit

8000 ppm lik IBA çözeltisi hazırlamak için 1 gr Saf indol 3 bürik asit arıyorum fakat piyasada en az 5 gr lık paketler halinde satılıyor sadece 1 gr temin edebileceğim neresi var bu konuda yardımcı olursanız sevinirim .Saygılar.

Eray Süzen 30-12-2015 12:10

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner (Mesaj 134653)
Nevsune azotu ısırgan solüsyonundan karşılayamazsınız. Bunun için besin kullanınız. Baklagiller havanın azotunu bağlar bunun için de toprağa ekilirler ve 1/3 oranında çiçekli iken toprağa karıştırılırlar. Saksıda yetişen bitkiler için bu uygun bir çözüm değildir.

Hayvan gübresi doğal olarak fosfor ve potasyum kaynağı. Kan unu, kemik unu, balık unu da bu elementlerce zengindir.

Mine Hanım merhaba... Kırmızı erik veren ağaçtan aldığımız çelikleri iki ayrı yöntemle köklendirmeyi deniyoruz. ilk yöntem: torf ve az miktarda perlit karşımına çeliklerin yarıdan fazlasını ektik. Saksısınıda su dolu bir leğene oturttuk. Önce yapraklarını tamamen döktü ve 24 gün sonrada çiçek açtı ! ikinci yöntem : Çelikleri 3/2 si su içinde kalıcak şekilde bir kavanoza koyup çok ışık almayan duvar bako arasına yerleştirdik. 24 gün sonunda yaşil tomurcuklar belirdi ve çok açık yeşil renkte dala benzeyen 2-3 cmlik uzantılar çıkardı.
Bu iki yöntemde de çeliklerin köklenmeden uzak olduğunu düşünüyorum.
İkinci yöntemdeki çelikleri köklendirme tozu kullanarak toprağa dikmek nasıl bir sonuç verir ? Köklendirme hormonunun oranlaması nasıl olmalı ? Ağaçtan birkaç hafta sonra çelik alma imkanımız olmayacak !
Bana yardımcı olursanız çok sevinirim ...Teşekkürler

Ahmet121231 10-02-2016 10:00

Köklendirme hormonu almak istiyorum yaklaşık 500 kadar celikleme yapmayı planliyorum.en iyi köklendirme hormonunu nerden bulabiliriz.

Doku_Kültürcü 16-02-2016 00:07

Tartes'in staış sitesinden alabilirsiniz:
TARTES

alıcan 12-08-2017 11:08

sıvı köklendirme hormonu aldım mısır çarşısının arkasındaki çiçekçilerden nasıl kullamam lazım söylermisiniz lütfen

Doku_Kültürcü 12-08-2017 17:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi alıcan (Mesaj 1515493)
sıvı köklendirme hormonu aldım mısır çarşısının arkasındaki çiçekçilerden nasıl kullamam lazım söylermisiniz lütfen

Hormon çözeltisindeki hormon miktarı önemli. 100mg/l'lik bir çözeltiye 1 DAKİKA süreyle batırılır. 500-1000mg/l dozundaki bir çözeltiye 1-2 SANİYE çelikler batırılır. Çelikler bir gazete kağıdı üzerine 15-20 dakika bırakılır ve hormonu bünyesine alması için beklenir. Sonra, ıslak perlit içerisine dikim yapılır. Dikim yaptığınız çeliklerin üzeri plastik bir örtü ile örtülür (örtü üzerine bir kaç adet kurşun kalem kalınlığında delik açılması iyi olur). Zaman zaman, örtü aralanır ve çeliklere su püskürtülür. 15-20gün sonra köklenip köklenmediğini konrol amaçlı bir kaç adet çelik sökülür. Köklenme iyi durumdaysa asıl yerlerine dikilir. Köklenme çok zayıfsa 15-20 gün daha beklenir. Bu arada nem çok yüksek olacağı için küf gelişimini engellemek amaçlı fungisit uygulaması yapmak gerekir. Fungisit bilgisi için bir tarım ilacı satan ilaç bayiine sorun.

alıcan 15-08-2017 09:07

teşekkür ederim

selim_50 23-07-2018 14:40

su maymunu denilen küçük toplar var suyla temas halinde genleşiyor ve büyüyor, yeni dikilen fidanlarda sutut (belli bir dönem su ihtiyacı için) yerine kullanabilirmiyiz

Fatisa 03-03-2019 23:46

Telefonum 0532 266 0920 görüşebilme imkanımız olursa memnun olurum.

siflera12 04-03-2019 08:08

Ben köklendirme hormonu tercih etmiyorum belki köklenmesi zor olan türler için olabilir ama genede ben doğal köklendiricilerden yararlanıyorum [emoji846]

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

glare 09-04-2019 08:42

Merhaba Arkadaşlar, konu biraz eski ama sizlere iki köklendirme hormonu hakkında bilgi almak istedim. odunsu çelikler için hagisini tavsiye edersiniz..

İndol asetik acit ??

indol butirik asit ??

glare 09-04-2019 08:48

hagisini tavsiye edersiniz ?

Odunsu Çelikler için hagisini tavsiye edersiniz ?

İndol asetik acit ??

indol butirik asit ??

https://i.ebayimg.com/images/g/4WcAA...XCx/s-l400.jpg

https://i.ebayimg.com/images/g/8MsAA...TVT/s-l400.jpg

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024