agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Biyoteknoloji
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-05-2012, 10:33   #61
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-05-2011
Merhaba
Konu iyi düşünülmüş, yazılan fikirlerde güzel, çünkü insan yaşamının ve diğer canlıların temel kaynağı olan beslenme asla ihmale gelmeyen ve ihmal edildiği zamanda tedavisi zaman alan hatta bazen imkansız olan hastalıklarla savaşmaktayız. Katılımcıların yazılarının bir kısmını okuyabildim. Elbette üretici üretimini yapacak, tüketici de bunu bir şekilde hayatını idame ettirmek için tüketecektir. Sorun bu üretim-tüketim zincirindeki sistemin desteklenmemesi, denetimsizliği, bir şekilde bir otokontrolün sağlanamaması sonucunda zincirin halkaları birbirine uygun düşmemektedir. Gelişmekte olduğumuz bir toplum olduğumuz için insanların ekonomik koşullarını, fabrikaların ticari kaygılarını ve diğer bilimsel sektörleri de işin içine katınca aslında sadece bir sorun gözükmemektedir.
1- gelişmekte olan ülkeyiz (gelişimimizi tamamlayamadığımız için bazı şeyleri kontrol altına almak çok zor.)
2- toplumun eğitimsizliği
3- eşit olmayan gelir dağılımı (zengin çok zengin, fakir çok fakir)
4- sanayi toplumu yargımızın öncül olup üretimden daha çok tüketim toplumu olmamız
5- empati kurmayan bir toplumuz (bu ürünü ben pazarda alıp tüketirsem ne olur diyen yok)
6- ekonomik koşullar yetersiz (tarım desteği için)
7- ticari kaygılar (fabrikaların ticari kaygı, insanların geçim derdi)
8- bilimin, tarım-hayvancılık vb. müdahalesi sonucunda yaşanan olumsuzluklara karşı
9- bilimin tedavide yetersiz kalması
10- işin birde teknolojik boyutu var (ulaşmak istediğiniz her şey elinizin altında amma yanlış amma doğru, kontrolsüz bilgi)
11- tarım ve hayvancılığın çok basite alınması (herkes bir arabayı yapamaz ama tarımı yapabilir mantığı, çünkü tarıma sektör olarak bakmıyor günübirlik tüketim ürünü yetiştirdiği için günü kurtarmaya çalışıyor)
12- yeterli üretim yapamadığımız için dışa ve hileye bağımlı olmamız

Aslında bir sürü olumsuz durum sağlıksız beslenmemizi tetikliyor. Liste daha da uzayabilir. Bunlar benim aklıma gelenler. Sadece bir noktayla sorun çözülmüyor diye düşünüyorum. Ama eğer ki sorunların çözümüne bir nebze katkı sağlamak ve doğal olmayan herşeye hayır demek istiyorsak imkanlarınız varsa, lütfen kendi ürününüzü kendiniz yetiştirmeye gayret edin. Yoksa sürekli onu mu yesek bunumu yesek derken yine aynı ürünleri tüketmiş olacağız…

gül- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2012, 12:21   #62
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-05-2012
doğal kefir mayası

%100 doğal kefir bilgileri için lütfen tıklayınız.. Danem
YÜZDE YÜZ 100 DOĞAL KEFİR 12 04 2012 - YouTube

engin_engineer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2012, 15:13   #63
Ağaçsever

Fatih Şengül's Avatar

Giriş Tarihi: 12-03-2012
soru ve sorunlarımız insan kaynaklı olduğu için bence ''doğal olmayan insanlara hayır''...

Ekrem Uslu beğendi.
Fatih Şengül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2012, 23:40   #64
Ağaçsever

adonis-'s Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2012
Bu konu beni ziyadesiyle sevindirdi. elimizden geldiğince satıcıları bu konuda teşviklendirmek adına bazı şeyler yapmalı her birey çünkü şuan gelinen nokta hiçte hoş deyil ki durumda insanların bunun farkına yeni yeni vardığını gösteriyor.

Kimyasallardan vazgeçmek mümkün değil ama en aza indirgenmeli diye düşünüyorum. Umarım insanlar doğanın verdiği nimetleri daha fazla hor kullanmaz.

adonis- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2012, 15:13   #65
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-06-2012
doğal ürünler için Bahçemizden Evinize | bahçemizden evinize

emrahkucuk2010 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2013, 12:12   #66
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-09-2013
doğal kefir yapımı için bu adrese bakabilirsiniz.

hasanbilir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024