agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Bitkiler ve Sağlığımız
(https)

Beğeni Düzeni6Beğeniler
  • 1 Gönderen Doku_Kültürcü
  • 1 Gönderen devrann
  • 2 Gönderen Melih Bakırlıoğlu
  • 1 Gönderen mister73
  • 1 Gönderen devrann

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-02-2021, 19:39   #1
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2020
Tümörlere karşı, bitkilerle mücadele

Sayın forum üyeleri, Buranın bir sağlık sitesi olmadığını biliyorum ancak doğada,bitkilerde her hastalığın tedavisi olduğuna inanıyor,inanmak istiyorum.

Abim 50 li yaşlarda toprakla uğraşan,sigara,içki kullanmayan,iyi beslenen, oldukça fit ve çok sağlıklı görünen bir insandır.Sürekli fiziksel aktivite içinde olan her insan, özellikle de tarlada çalışıyorsa vücudunda ağrı bitmez bu yüzden vücudumuzu dinlememiz önemli. Abim bizimde ısrarlarımızla, yaklaşık 1 hafta önce hafif sırt ağrısı sebebiyle hastahaneye gitti.Şaka gibi başlayan bu süreç bizim için kabusa dönüştü...

Ultrason da böbrekte tümör olduğu söylendi, daha sonra renkli bilgisayar tomografi sonucu daha da beterdi. Bir böbrekte 104x100x95 mm çapında kist 3-4 şeklinde yorumlandı. Bununlada kalmadı diğer böbrekte,karaciğerde,akciğerde,kalın bağırsakta çeşitli lezyonlar,kitleler mevcuttu.Günlerdir çılgın gibi önüme gelen her yazıyı okuyor,her videoyu izliyorum...Bitkisel çözümler,vücut ısısını yükselterek tedaviler,forumdaki yazılar.

Unutmadan şunu söyleyeyim 50 yaş üzerindeki erkeklerde böbrek hastalığı oranı çok çok yüksek.Asıl sıkıntı böbrek kanserlerinin neredeyse hiç ağrı yapmadan ilerlemesi.Her yıl en az bir kez çek-up zorunlu.Her yıl dünyada 18 milyon insan kansere yakalanıyor ve 8 milyonu ölüyor. Bunu buradan tüm doğa severlerle paylaşma sorumluluğu ve zorunluluğu hissettim.

Elimizde B.T. ve raporları olmasına rağmen çok farklı açıklamalarla karşılaştık tüm doktorların ortak görüşü böbrek alınacak ama diğer organlardaki hasarlar için önemsiz diyende var raporlara korkuyla bakıp başka birimlere sevk edende.Raporlara yorum için 600 tl isteyende var özel hastanede olmasına rağmen diğer birimdeki uzman arkadaşına gönderip para vermeden muayene olun diyen doktorda var.Her ne olursa olsun iyi kalpli, empatik insanların varlığı umut verici.

Kusura bakmayın yazıyı kaç saattir toparlayamadım hatta ne yardım istiyorum onu bile bilmiyorum.Ama bu forum benim doğal mucizeyi bulabileceğim tek yer,tek umut. Hemen buğday ekeceğim,her yer yabani acı badem tadı zehir gibi yedirmenin bir yolunu bulacağım,ökse otu görmüştüm meyveleri kaldıysa toplayacağım ve bol bol Allaha dua edeceğim.Kimseyi üzmek istemezdim ama bir kişi bile bu yazıyı okuyup yararlanırsa bir aile kurtulabilir bir çocuk anasız babasız kalmaz.

Havamızı,toprağımızı,suyumuzu,yediklerimizi zehirleyen daha çok para için ağacı,kuşu,balığı,böceği yok eden tüm hırslarının bedelini savaşlarla masumlara ödeten bu dünya sistemine ne desem bilemiyorum.
Aşağıdaki bulabildiğim çalışmaların linkleri var. Umarım birilerine yararı olur.

Düzenleyen guneydefne : 24-02-2021 saat 11:01 Neden: İlave yazı
guneydefne Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2021, 19:42   #2
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Medikal Cannabis... ilerlemiş kanser hastalarının en büyük sorunlarından biri iştahsızlıktır,tıbbi cannabisin iştahsızlık,ağrı ,anksiye,hezeyan gibi etkileri azaltıyor.Medikal cannabis kenevirin THC maddesinden arındırılmış CBD denilen maddeyi ayrıştırarak kullanılan % 100 doğal bir maddedir.Bu gün dünyada bir çok ülkede kullanılmaktadır.Hatta Türkiyede de kırmızı reçete ile diğer ülkelerden alınma imkanı vardır.Bu konudaki bilgilerim okuduklarımdan ibarettir.
https://indigodergisi.com/2012/07/bu...tril-mucizesi/

Eski 13-02-2021, 22:08   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
[QUOTE=guneydefne;1603302]Medikal Cannabis... ilerlemiş kanser hastalarının en büyük sorunlarından biri iştahsızlıktır,tıbbi cannabisin iştahsızlık,ağrı ,anksiye,hezeyan gibi etkileri azaltıyor.Medikal cannabis kenevirin THC maddesinden arındırılmış CBD denilen maddeyi ayrıştırarak kullanılan % 100 doğal bir maddedir.Bu gün dünyada bir çok ülkede kullanılmaktadır.Hatta Türkiyede de kırmızı reçete ile diğer ülkelerden alınma imkanı vardır.Bu konudaki bilgilerim okuduklarımdan ibarettir.
https://indigodergisi.com/2012/07/bu...tril-mucizesi/

Sayın guneydefne,
Size Paul Stamets'in yazdığı "Growing gourmet and medicinal mushroom" kitabını indirebileceğiniz bağlantıyı posta kutunuza gönderdim.
Geçmiş olsun...

guneydefne beğendi.
Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2021, 18:23   #4
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
https://beslenmevediyetdergisi.org/i...nload/972/874/

Merhaba linkte bazı bitkilerin antimutajenik etkileri karşılaştırılmış sınırlı bir çalışma olsada bu bitkiler tedaviye destek amaçlı kullanılabilir ancak insan üstünde yapılmış çalışmalar değil bunlar.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Amigdalin leatril ile ile ilgili böyle bir yazı var.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Coley_toksinleri ve immunoterapi

Birde karşınıza çıktımı bilmiyorum kanser otu Inula Viscosa yapışkan andız otu isminde bir bitki var her yerde çok fazla yetişir.Bu bitki ile ilgili bir sürü hikaye var.

https://www.drozdogan.com/immunotera...anser-asilari/
https://www.drozdogan.com/antioksida...or-tetikliyor/

Geçmiş olsun bunlar tabi ki tavsiye değil doktorunuzun tavsiyesi dışında şeylere bulaşmayın bence.Bağışıklık sistemini güçlendiren reishi mantarı ,antioksidan takviyesi gibi şeyler bile durumu kötüleştirebilir.

guneydefne beğendi.
devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2021, 12:29   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2007
Narın kabuklarını ve içindeki beyaz yatağı, zarları da heba etmeyin, neden mi, bakın bilimsel çalışmalar ne diyor?...
Molecules dergisinde çok yakınlarda paylaşılan bir review (bilimsel çalışma özeti) makalede bu güne kadar nar kabuğu hakkında yapılan bütün bilimsel çalışmalar incelenmiş ve sonuçlar rapor edilmiş ve aslında bir ticari atık olan nar kabuğunda çok kıymetli fenolik bileşenler olduğu görülmüş. Fenolik bileşenler, Fitoterapide tedavi edici olarak kullanılan birçok doğal bileşeni içeren ana bir başlık, büyük bir madde grubu, özetle meyvelerdeki, sebzelerdeki, bitkilerdeki 'ilaç moleküller' Nar kabuğundaki fenolik bileşenler arasında punicalin, punicalagin, ellajik asit ve gallik asit gibi tanninler, antosiyaninler ve kateşinler gibi flavonoidler var. Bu kıymetli bileşenlerin insan vücudunda birçok farklı etkisi var; kansere karşı koruyucu, yangı giderici ve damar koruyucu etki gibi...
2014'te 'Anticancer Agents Med Chem ( Medikal Kimyada Antikanser Ajanlar) adlı dergide yayınlanan bir makalede narın hangi kısmının hangi kanserlere karşı koruyucu olduğunun bir tablosuçıkarılmış ve tabloda nar kabuğundaki punicalagin ve ellajik asidin hücre kültürlerinde bağırsak kanseri hücrelerinin hücre intiharına yönlendirilmesini artırdığı ve üreme hızlarını yavaşlattığı bilgisine yer verilmiş. Yine aynı tabloda nar kabuğu özütlerinin akciğer kanseri hücrelerinin yaşamaları için gerekli olan 'MPO' adlı bir enzimi bloke ettiğini gösteren çalışma künyesi paylaşılmış. Aynı madde grubu, meme kanseri hücrelerindeki 'aromataz' enzimini de bloke ederek meme kanseri hücrelerinin üremelerini engelleyici etki gösteriyor aynı tablodaki bilgiye göre. Yine 'tabiat aklı' ile 'beden aklı'nın o muhteşem ahengi ile 'kanser aklına' karşı mücadelesi...
Danışmanlık verdiğim kanser hastaları eğer aktif olarak kemoterapi aldıkları dönemde değillerse, katı meyve sıkacağında hazırlattığım iksire bir narı tüm olarak kabuğu ile birlikte eklerim. Siz de yapabilirsiniz, korumada da çok önemli, günde yarım nar bile yeterli, fazlası zarar zaten, katı meyve sıkacağında sıkıp salata sosu olarak bile tüketebilirsiniz. Şifa olsun, selam ve sevgimle...
Elif Güvelioğlu

Melih Bakırlıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2021, 19:10   #6
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Sayın doku kültürcü reisi mantarı hakkında çok olumlu yazılar olduğu gibi kanser tedavisinde kullanmayın,kemoterapiyle kullanın,kemeterapi alan hasta kullanmasın gibi bir çok çelişkili yazılarda var.Aynı şekilde benim yazımdaki B17 hapının ve acı bademin içinde vücuda alındıktan sonra siyanür etkisi yapabilir şeklinde net ifadeler var.Hepsini detaylı inceleyeceğim
Sayın devrann doktorumuzun tavsiyesi böbreği almak ve patoloji sonucunda iyi huyluysa ilaç ve kemoterapi tedavisi. Abim yarın paldır küldür ameliyata alınıyor.En azından sonrası için çözüm arayışım devam ediyor.Linkleri inceleyeceğim teşekkür ederim.
Sayın Melih Bakırlıoğlu heyecan verici yazınızı okudum İnşallah burada bu konu gelişmeye devam eder.Belki kullanan ve netice alan,sorun yaşayan üyelerin yazılarıyla şekillenir.Özellikle hastalık kanser olunca doktorların bitkisel çözüm ve takviyelerine karşı genel yaklaşımı, kanser ilaçlarının ve kemoterapinin etkisini azalttığı veya ters etki yapacağı doğrultusunda.Doktorlar bunu söylerken herhangi bir klinik bulgunun veya sonucun üzerinde de konuşmuyor. Belki
çoğundan da habersiz...bilemiyorum ...Herkesin emeği için minnettarım.Allah razı olsun.

Eski 15-02-2021, 19:38   #7
Ağaç Dostu

mister73's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi guneydefne Mesajı Göster
Sayın forum üyeleri, Buranın bir sağlık sitesi olmadığını biliyorum ancak doğada,bitkilerde her hastalığın tedavisi olduğuna inanıyor,inanmak istiyorum.

Abim 50 li yaşlarda toprakla uğraşan,sigara,içki kullanmayan,iyi beslenen, oldukça fit ve çok sağlıklı görünen bir insandır.Sürekli fiziksel aktivite içinde olan her insan, özellikle de tarlada çalışıyorsa vücudunda ağrı bitmez bu yüzden vücudumuzu dinlememiz önemli. Abim bizimde ısrarlarımızla, yaklaşık 1 hafta önce hafif sırt ağrısı sebebiyle hastahaneye gitti.Şaka gibi başlayan bu süreç bizim için kabusa dönüştü...

Ultrason da böbrekte tümör olduğu söylendi, daha sonra renkli bilgisayar tomografi sonucu daha da beterdi. Bir böbrekte 104x100x95 mm çapında kist 3-4 şeklinde yorumlandı. Bununlada kalmadı diğer böbrekte,karaciğerde,akciğerde,kalın bağırsakta çeşitli lezyonlar,kitleler mevcuttu.Günlerdir çılgın gibi önüme gelen her yazıyı okuyor,her videoyu izliyorum...Bitkisel çözümler,vücut ısısını yükselterek tedaviler,forumdaki yazılar.
Çok geçmiş olsun, Allah cc şifa versin. Öncelikle hem abiniz hem de çevresindeki sizler moralinizi yüksek tutun, daha kötü huylu olup olmadığı bile belli değil. Kötü huylu olsa bile Allah'ın izniyle yenilemeyecek bir hastalık değil, örnekleri mevcut. Hem doktorunuzun vereceği ilaç ve tedavi, hem doğal/bitkisel takviyeler hem de dualarınız sayesinde pozitif bir sonuç alacağınızdan kuşkunuz olmasın; önce kendinizi sonra da abinizi buna inandırın. İyi haberlerinizi duymak ümidiyle...

guneydefne beğendi.
mister73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2021, 22:27   #8
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi guneydefne Mesajı Göster
Sayın doku kültürcü reisi mantarı hakkında çok olumlu yazılar olduğu gibi kanser tedavisinde kullanmayın,kemoterapiyle kullanın,kemeterapi alan hasta kullanmasın gibi bir çok çelişkili yazılarda var.Aynı şekilde benim yazımdaki B17 hapının ve acı bademin içinde vücuda alındıktan sonra siyanür etkisi yapabilir şeklinde net ifadeler var.Hepsini detaylı inceleyeceğim
Sayın devrann doktorumuzun tavsiyesi böbreği almak ve patoloji sonucunda iyi huyluysa ilaç ve kemoterapi tedavisi. Abim yarın paldır küldür ameliyata alınıyor.En azından sonrası için çözüm arayışım devam ediyor.Linkleri inceleyeceğim teşekkür ederim.
Sayın Melih Bakırlıoğlu heyecan verici yazınızı okudum İnşallah burada bu konu gelişmeye devam eder.Belki kullanan ve netice alan,sorun yaşayan üyelerin yazılarıyla şekillenir.Özellikle hastalık kanser olunca doktorların bitkisel çözüm ve takviyelerine karşı genel yaklaşımı, kanser ilaçlarının ve kemoterapinin etkisini azalttığı veya ters etki yapacağı doğrultusunda.Doktorlar bunu söylerken herhangi bir klinik bulgunun veya sonucun üzerinde de konuşmuyor. Belki
çoğundan da habersiz...bilemiyorum ...Herkesin emeği için minnettarım.Allah razı olsun.
Sn guneydefne
Benim böyle bir yaklaşımım yok diyorum ki E vitamini gibi bazı antioksidanları içeren besin takviyelerinin tümörlerin büyüme hızını artırdığına dair çalışmalar var.Hatta kanser mekanizması bu antioksidan üzerinden çalışıyor gibi şeylerden bahsediyorum.Bu yüzden iyi araştırın doktorunuza sorun bilgisi yoksa başka doktora sorun.Çok fazla şey var neredeyse herşey kansere iyi geliyor koruyor nar kabuğu ,mandalina kabuğu kuşburnu,karabaş otu,ısırgan otu, buğday çimi,limonen tedavi edicilik noktasında etkili doz ve kürler lazım.Allah şifa versin...

guneydefne beğendi.

Düzenleyen devrann : 15-02-2021 saat 22:44 Neden: ekleme
devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2021, 09:57   #9
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Merhaba hastahaneden çıkalı 6 gün oldu foruma bile giremedim...abimin böbreklerinden birini aldılar.Ameliyat özel hastahanede olmasına rağmen çok amatör müdahalelerle karşılaştık,özellikle hemşirelerin bilgi,beceri ve davranışlarında uçurumlar var..Küçücük detaylar hasta konforunda büyük etkiler yarattı.Şunu söyleyebilirimki ameliyat öncesi süreç araştırmalarım çok yararlı oldu.Ancak raporları okuyup kendimce yorum yapmak,ameliyat videoları seyretmek hiç iyi gelmedi.Doktorlarımız çok iyiydi, anestezi uzmanının önemi hiç bilmediğimiz bir konuydu,öksürürsen ameliyat acısını ararsınıda orada gördük.Nasıl öksürükten kurtulur onuda keşfettik.Şimdi bunları detaylandıracak ruh haline sahip değilim.Eğer ameliyat olacak bir üye olursa tüm detayları yazarım bana özel mesajla ulaşabilirsiniz.

Eski 24-02-2021, 10:56   #10
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Sayın devrann 9 gün önceki yazımı size sitem ettim gibi algılatmışım özür dilerim,aslında sitemim doktorlaraydı ...o zaman için bana hiç zaman vermediler, çok hızlı bir şekilde ameliyat olması gerektiğini söylediler diye kızgındım.Ben öyle bir hayel dünyasındaydım ki abimin ameliyat bile olması gerekmeden bitkilerle bu işi halledebileceğimi düşünmüştüm.Sitemim doktorlara diyorum ama bakmayın onlara güveniyorum, erken müdahaleninde önemini biliyorum ... acayip ruh halleri yani, her şey bizim dışımızda gelişiyor gibi.Şimdi yazınızı bir kez daha okuyunca ne anlatmaya çalıştığınızı azıcık bile anlamadığımı görüyorum.
Sayın mister73 bitkisel tedavilerle ilgili çok araştırma yaptım.Ancak net bir bilgi,akademik bir çalışma özellikle hasta insanlar üzerinde bitkisel deneyler yok.Çok çelişkili yazılar,yan etki,etki azaltma gibi insanın elini kolunu bağlayan bilgilerde var.

Düzenleyen guneydefne : 27-02-2021 saat 20:23 Neden: Kısaltma

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:55.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024