agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Bitkiler ve Sağlığımız
(https)

Beğeni Düzeni464Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-03-2013, 08:44   #61
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
Teşekkürler, grafik harika olmuş Uygun günler geldiğinde deneyeceğim.

YeniBON beğendi.
Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2013, 21:04   #62
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
27 Mart Çarşamba günü hocam Dr. Ayşe Mujdabaeva' nın, Kanal 7 de saat 12.00- 14.30 arasında konuk olup, tohum terapi anlatacağı haberini aldım. Benim gibi acemiden sonra uzmanından dinlemeniz fark yaratacaktır.

Müjgan, gece, maki01 ve 2 kişi beğendi.
Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2013, 10:32   #63
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-03-2013
Faydalı paylaşımlar olmasını dilerim.

Biyosfer toprağın varoluşunu, üzerindeki bitkilere borçlu. Özellikle de fotosentez yapanlara.

İnsan bitkilerle hep sıkı bir bağ içinde ve hayatı hep bitkiler içinde geçer. İnsanlar bitkileri ihtiyaçları için kullanmayı çok eskiden öğrendiler. Bitkiler eski çağlardaki insanlara hem ev ve yemek, hem ilaç ve zehir oldular.

Sonra insan onları teknik madde olarak kullanmasını ve üretmesini öğrendi. Var olan özelliklerini güçlendirmeyi başardı ve yeni özelliklere sahip olmalarını sağladı. Bazı insanlar bitkilere ibadet ediyorlardı, onları majik törenlerinde ve ayinlerinde kullanıyorlardı. Zafer törenlerinde kahramanlarını bitkilerle şereflendiriyorlardı veya bitkileri koruyucu olarak kullanıyorlardı.

İnsanın hayatı bitkilere bağlıdır, bitkilerin hayatı da insanın faaliyetine.

Bizim yeşil kardeşlerimiz, insanların varoluşlarına yardımcı olmak ve sağlıklı yaşamalarını sağlamak için çok büyük enerji potansiyeline sahipler.

İnsanlık, bitki dünyası ile şüphesiz bütünlük içinde bir sistem oluşturuyor.

Tohumlar bitkilere hayat verir. Bu da tohumların içinde gizlediği büyük enerji gücünün varlığını ispatlıyor.

Enerjik nefes mekanizması sayesinde o gizli enerji dış ortamla sürekli alış-veriş halindedir. Bu sebeple tohumlar hayat kaynağı olarak diğer canlı organizmaların iyileşmesini ve gelişmesini sağlarlar

Bu doğal ve kolay uygulanabilen terapi metodu bizi pratikte muhteşem sonuçlara ulaştırıyor.Tohumları ağrıyan noktalara bantlarsak, hastalık surecinde olumlu değişikler oluyor.

Tohum terapisi SU-JOK terapinin bir yöntemidir.

SU_JOK terapi Güney Koreli BİLİM ADAMI PARK JAE WOO tarafından geliştirilmiş ve tüm dünyaya yayılmıştır.

Bu sadece bir terapi metodu değildir. SU-JOK terapi BATININ nın klasik eğitim ve bilimiyle binlerce senelik eski DOĞU TIBBININ birikimini birleştirip, hayatın genel kurallarını kavrama metodudur.

SU-JOK EL ve AYAK demektir. İnsan bedeninde, tüm bedenin, ayrı sistemlerin veya organların enerji enformasyon kopyası olarak pek çok benzeri sistemler vardır, bunlar bedenimizin minyatürleridirler. En gelişmiş minyatür sistemler ellerde ve ayaklardadır.

Eller ve ayaklardan ağrıyan bölgelere veya noktalara tohumları bağlayarak ve bastırarak direkt o rahatsız veya hasta olan organın veya sistemin iyileşmesi sağlanıyor.
Tohumlara dikkatle bakarsak hem renkleri ile hem formları ile bizim organlarımızı ve sistemlerimizi hatırlatıyorlar. Bitkilerin sadece tohumları değil, kökleri de dalları da kullanılmakta.

Bu sistem nasıl çalışıyor? Tüm vücudumuzda elektromanyetik dalgalar üretilir, hasta organda veya bölgede enerji akım düzeni bozulduğu için, akımda devre oluşuyor. O dalgalar tüm benzeri sistemlerine yöneliyorlar ve o bölgede küçücük, yuvarlak çok ağrıyan bir yumak oluşturuyor.
Buraya baskı yapılırsa sanki içinde bir iğne varmış gibi bir acı olur. O noktaya doğal tohumla veya aletle bastırmaya devam edersek, bu terapiyle elektromanyetik dalgalar oluşmaya başlar ve bu dalgalar hem enerji hem fiziksel olarak problemi çözmek için soruna sebep olan hasta veya ağrıyan bölgeye iletilirler.

Dr. Ayşe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2013, 06:15   #64
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2011
Dünkü TV programını kaydettim. Benim ilgimi çekti.
Terapiyi denemekte fayda var.

http://www.youtube.com/watch?v=D5kN3Qj26M8

Name:  SUJOK.mp4_000082182.jpg
Views: 2341
Size:  42.0 KB

Name:  SUJOK.mp4_000106039.jpg
Views: 2579
Size:  42.1 KB

Name:  SUJOK.mp4_000820053.jpg
Views: 2516
Size:  46.2 KB

Name:  SUJOK.mp4_001855021.jpg
Views: 2571
Size:  31.2 KB

Name:  SUJOK.mp4_002308541.jpg
Views: 2377
Size:  33.0 KB

FatihBahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2013, 20:50   #65
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Tohum terapi Sujok' un sadece bir bölümü. Peki SuJok nedir, nasıl uygulanır, hangi enstrümanları kullanır, gerçekten herkes öğrenebilir mi?

Bu konularda merak ettiğimiz soruları Ayşe Hanım cevaplamaya söz verdi.
Kısa süre içinde İzmir' li arkadaşlarımıza Dr. Ayşe Mujdabaeva ile bir sohbet toplantısı organize etme gayretindeyiz. Güzel bir günde buluşur çay içer, sohbet eder ve bu arada Sujok nedir ne değildir, öğreniriz.

Eski 01-04-2013, 11:42   #66
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-04-2013
Nasıl teşekkur edeceğimi bilemedım zahmetınız,içinizdeki paylaşma duygusuna cokk cok tesekkur ederım hem ılgı alanım hemde herkesın bılmesı gereken cok faydalı bılgıler,yeni paylaşımlarınızı heyecanla beklıyorum.tekrar çok teşekkurler

Mine Pakkaner beğendi.
kadriye34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2013, 20:19   #67
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Toplanıyoruz ve uzmanından sujok dinliyoruz, bekleriz.
http://www.agaclar.net/forum/agaclar...leri/31004.htm

gece ve Cumhur Tonba beğendi.
Eski 01-04-2013, 21:17   #68
Ağaç Dostu

fatmadundar's Avatar

Giriş Tarihi: 16-08-2007
Galeri: 82
Mine Hanım, daha önce hiç duymadığım bir konu paylaşmışsınız. Çok ilgimi çekti. Uygulaması çok pratik galiba.
Toplantıya da geleceğim.

fatmadundar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2013, 19:53   #69
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-02-2010
Mine hanım konu çok ilginç ve çok etkileyici, takip ediyorum.
Teşekkürler...

ssengoren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2013, 13:55   #70
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-04-2006
Konu gerçekten enteresan, güzel anlatmışsınız ama denedim bu şekilde öğrenmeye imkan yok. Kursuna gitmek gerek sanırım. Toplantıya gelicem.

balık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2013, 15:50   #71
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-04-2006
Bu konuda meğer ne çok şey varmış yazılan, bilmiyodum.

Su jok | Anima Rapha
Eğitim Videoları

balık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2013, 15:04   #72
Ağaçsever

best86's Avatar

Giriş Tarihi: 11-08-2011
İzmir toplantısında acaba ne kadarlık bir zaman su jok'a ayrılacak? Program hakkında biraz daha detaylı bilgilendirebilirseniz sevinirim. Zaman ayarlayabilirsek Ankara'dan katılmak istiyoruz. Teşekkürler.

gece ve Cumhur Tonba beğendi.
best86 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2013, 15:58   #73
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi best86 Mesajı Göster
İzmir toplantısında acaba ne kadarlık bir zaman su jok'a ayrılacak? Program hakkında biraz daha detaylı bilgilendirebilirseniz sevinirim. Zaman ayarlayabilirsek Ankara'dan katılmak istiyoruz. Teşekkürler.
Programı belirleyecek Dr.Ayşe hanım. Sanırım 1,5-2 saat anlatır.

best86 beğendi.
FatihBahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2013, 18:49   #74
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Toplantı adresimiz değişti, katılacak arkadaşlarımızın bilgilerine.

http://www.agaclar.net/forum/agaclar...leri/31004.htm

Eski 20-04-2013, 21:47   #75
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-05-2007
Sevgili doğa dostlarım iyi akşamlar;

Bir aksilik olmazsa yarın bende aranızda olacağım. Çiçek getirmek istiyorum fakat ''ne getirsem?'' diye düşünüyorum. Kırmızı sardunya budayıp getirsem işinize yarar mı? Normalde salon ve soğanlı çiçeklerim var.

sarıaltıngül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2013, 16:28   #76
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-05-2007
Merhaba.

Bugün bulunduğum toplantı her şeyin bir gidişatı olduğunu gösterdi. Tesadüfler aslında kaderin bir çizgisi. Hiç aklımda yokken elektronik mektup kutuma bakıp ilk defa toplantının gününden önce öğrenip gitmem, toplantıda Sayın Dr. Ayşe hanımın uygulaması ile şifa başlangıcını yakalamam hepsi hayatın akışı. ''Hayatı akışına bırak'' sözü bir daha kanıtlandı. Şu an belimde ağrı var fakat o bel kemiğindeki beni yıkan ağrı yok. Tohumu bağladım.:-D Sizleri tanıdığıma çok memnun oldum.

Sayın Dr. Ayşe hanımın kart vizitindeki bilgilerin hepsini aşağıya aktarıyorum.

AKUPUNKTUR VE REİKİ UZMANI
Dr. Ayşe Mujdabaeva
Tel:0232.463 68 64 GSM:0536 557 72 93

1429 Sk. 3/2 Meriç Ap. Kahramanlar - İZMİR

Nabız ve Akupunktur muayenesi
Psikoanaliz
MRT
Lazeropunktur
Meditasyon
NLP
Manuel Terapi
Fioterapi

10 KİŞİLİK GRUP OLUŞTURDUĞUMUZDA 600 TL, TEK KİŞİ 800 TL

Sevgili ağaclar.net dostlarıma duyurulur. Saygılarımla.

Vegy beğendi.
sarıaltıngül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2013, 16:24   #77
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Sevgili Mine, çok sevdiğim bir yakınım 6-7 yıldır felçli, sol tarafını tam kullanamıyor. Ona sujok tohum terapi uygulamalarının yararı olabilir mi? N'apmalı, n'etmeli?

Eski 29-04-2013, 17:54   #78
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Sesli yanıt sistemi için teşekkürler.

Mine Pakkaner beğendi.
Eski 02-05-2013, 13:46   #79
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Bu beni çok aşar Müjgan'cığım acaba aileden birinin eğitim alması mümkün mü? Bütün ağrılı noktalara uygulama yaparlar o zaman. Birinci sınıf öğrencisi olarak bilgim bu kadarına yetiyor maalesef.

Eski 03-05-2013, 08:43   #80
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner Mesajı Göster
Bu beni çok aşar Müjgan'cığım acaba aileden birinin eğitim alması mümkün mü? Bütün ağrılı noktalara uygulama yaparlar o zaman. Birinci sınıf öğrencisi olarak bilgim bu kadarına yetiyor maalesef.

Bu konuyu onlara anlattım, Ankara'da 10-15 kişilik bir grup oluşturabilirsek, Ayşe hanımdan bir eğitim çalışması rica edebiliriz. Birinci sınıf öğrencisiyim diye de hiç konuşma, sen bayaca aşmışsın bu konuda)

gece beğendi.
Eski 07-05-2013, 10:11   #81
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

İğne ile tedavi.

Name:  image.jpg
Views: 2445
Size:  38.8 KB

Eski 20-05-2013, 22:33   #82
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-05-2013
merhaba tohumla tedavi konusunu baştan sona okudum . zaten medyadan takib ederdim sayenizde çok daha iyi anladım .saddece masaj yaparak ağrıyan yere kalem ucuyla bastırarak çok faydasını gördüm .allah razı olsun ....

dikenliçiçek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2014, 12:00   #83
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-10-2014
esra

Merhabalar.. Ben kulak çınlaması ile yapılabilecek tedavi yöntemlerini öğrenmek istiyorum.Bunun için neler yapabilirim aydınlatırsanız mutlu olurum.

Esramk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2014, 13:37   #84
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-11-2014
Mine hanım,harika bilgiler için çok teşekkürler

tülin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2014, 13:40   #85
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-11-2014
Mine hanım, diz ağrıları için uygulama nasıl olmalı? teşekkürler.

tülin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2020, 12:49   #86
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-04-2020
mine hn merhaba su jok hakkında kimden eğitim aldınız acaba

aysun74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2022, 20:23   #87
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-07-2022
Tohumların Enerjisi

Merhaba Mine Hanım, Acaba tohumları takı olarak üzerimizde taşıdığımızda da pozitif enerjilerinden faydalanabilir miyiz?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner Mesajı Göster
Sizlerle yeni bir konu paylaşmak istiyorum. Aylardır tohum paylaşıyoruz, gönderiyoruz, alıyoruz. Yıllardır tohumları ekiyoruz, izliyoruz, öğreniyoruz, öğretiyoruz.

Peki tohumların şifa etkisini ne kadar biliyoruz.
Yepyeni bir uğraş içindeyim. Sujok akupunktur terapisi alıyorum, bu arada çok ilgimi çektiği için konuyu öğreniyorum, eğitim alıyorum, uyguluyorum.
Önce tedavi alarak başladığım uygulamalar o kadar ilgimi çekti ki, bir süre sonra kendime yardımımın sürdürülebilir olması için ne yapabilirim diye düşündüm. Bu arada sujok akupunkturu öğrenmek ve basit düzeyde kendine uygulamak için illa doktor olmak gerekmediğini de keşfettim (Ancak profesyonel hizmet bazında bakılınca, hem doktordan hem de doktor olmayan terapistten tedavi aldım, arada fark çok.).

Bu kez öğretmen arayışım başladı. Yurt dışında pek çok kurs hatta özel akademi var bu konuda. Ülkemizde akademi kurma çalışmaları olduğunu öğrendim ama onu beklersem sürse uzayacaktı. Eğitim veren hocalar olduğunu duydum. Hoca buldum ama bir türlü zamanlarımız tutmadı, hoca bir türlü 1. seviye eğitim vermedi. Arayışımı sürdürünce nihayet öğretmenimi buldum ve hemen 1. seviye eğitimi aldım. Artık 2. seviyeye başlama düzeyine geldim. Kısa süre içinde işten vakit arttırıp 2. seviye eğitim alacağım.

Kısaca SUJOK öğreniyorum.

Öğrendiklerimin ve uyguladıklarımın bir kısmı da tohumlarla ilgili. Tohumlarla ilgi olan herşey de agaclar.net dostlarıyla ilgili. Öyleyse paylaşalım, öğrendikçe anlatalım.

Sizlere tohumların şifa için kullanımı ile ilgili, kendinize ve çevrenizde dostlarınıza yardımcı olmak için uygulayabileceğiniz yöntemi anlatmadan önce kısaca sujok nedir diye bir bakalım;

Kore dilinde Su kelimesi el, Jok kelimesi ise ayak demektir. Kısaca sujok el ayak terapisi olarak adlandırılır. SU JOK Terapi yöntemini ise Güney Koreli Profesör Park Jae Woo keşfetmiş. Hem batı hem de Çin tıbbını bilen ve yakından takip eden Park Jae Woo, organlara uygun noktaların bütün vücudumuzda bulunduğunu, el ve ayakların organları çok kolay çalıştırdığını fark etmiş. Bu durumda el ve ayaklarımız bizim bedenimizin birer uzaktan kumandası gibi düşünülebilir.

Peki elimize (ayağımıza) vücudumuz nasıl yansır?

Baş parmağımızı başımız ve boynumuz olarak kabul edelim. Avuç içimize tüm iç organlarımız yansır, parmaklarımıza da kol ve bacaklarımız. Baş parmağımızı elimizin yan tarafından kaldırıp bileğimize çevirsek insan bedeninin şeklini aynen görürüz. Şöyle;

Eklenti 374153

Peki bu yansımada hangi bölge nereye denk gelir?

Eklenti 374154

Acaba iç organlarımız nasıl yerleşir?
Eklenti 374155

Elimizin ve ayağımızın içine, yani avucumuz ve tabanımıza vücudumuzun ön yüzüne, içine yerleşir. Buna yin bölgesi denir. Vücudumuzun arkası ise elimizin ve ayağımızın üst, dış kısmına yerleşir. Buna da yang bölgesi denir.

Bunları niye öğreniyoruz, çünkü tohumları nereye uygulayacağımızı bilmemiz gerek (İnanın size çok pratik anlatıyorum, hocam bunu en ince noktasını bile gözü kapalı bilelim diye bize nasıl detay vıdık vıdık anlattı anlatamam )

Burada da elin iç ve dış yüzüne vücudun yerleşimi detaylı gösteriliyor (Ayağı sonra anlatırım, el başlangıçta daha kolay).

Eklenti 374171

Elimizde ve ayağımızdaki gösterdiğim bu yansımalar sujok'ta ana sistem denilmekte.

Tohumla tedavi kısmına geçmeden önce bilmemiz gereken önemli bir vücut yansıması daha var. Bu da parmaklarımızda. Sujok'ta bu yansımaya "böcek sistemi" deniliyor. Bu her bir parmağımız için aynı. Yani 20 parmağımızın her biri tek tek bütün vücudumuzu temsil ediyor (Daha ana sistemi anlıyorduk böcek nereden çıktı demeyin, bir de mini sistem var, sırasını bekliyor, o da geliyor...)

Peki vücudumuz parmağımıza nasıl yansıyor? İşte böyle;
Eklenti 374178

Konuya bu şekilde bir başlangıç yapmadan size uygulamaları anlatma imkanım yok kusura bakmayın, birden üzüm çekirdeği, elma çekirdeği, nar çekirdeği, ceviz diye başlayamadım . Sorularınız olursa cevaplarım.

Not: Anlatımlarda kullandığım diyagramlar Prof. Dr. Park Jae Woo' nun Su Jok Tohum Terapi kitabından alıntıdır.

Ozge Can Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024