agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Bitkiler ve Sağlığımız
(https)

Beğeni Düzeni9Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-02-2012, 15:42   #31
Ağaç Dostu

raddle's Avatar

Giriş Tarihi: 22-09-2007
Galeri: 4
Sayın yeşilgiresun,
Bahsedilen yerdeki yazıyı ben açıp okuyabiliyorum. Siteye de üye oldum ulaşmak için, ama belirli mesaj sayınız yoksa özel mesaj gönderemiyorsunuz. Foruma yazdım, umarım görür ve dönüş yapar. Bilgi alır almaz size de iletirim.

raddle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2012, 20:17   #32
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-02-2010
Sayın balıkçı bu yazdıklarınızı yapacak kadar bilgisayar bilgisine sahip değilim annem şeker hastası ayrıca bilgisayarımında bazı tuşları yok mesela nokta koyamıyacağım bu yüzdende belki burda topa tutulacagım bu iksiri burda yazmanız mümkün değilmi

dafni Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2012, 21:03   #33
ekc
Yeni Üye

ekc's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2011
Galeri: 1
günde 21 tane çörekotu ...ölümden başka her derde deva.... !

sonkez beğendi.
ekc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2014, 01:15   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-07-2014
Merhaba,
Buranın linkini bir öğrencim verdi. Dedi ki:"Hocam, sizden söz ediyorlar."
Sakar olarak yazdığım linkin adresini vereyim de; "inanılmaz"ları okuyun.
Düşürülemeyen şeker, şeker yarası, kanser, KOAH, astım-bronşit, ülseratif kolit, karaciğer yağlanması, kalp zarında ödem, akciğerde ödem, karaciğer büyümesi 2. evre, romatizma...
Bunlarla ilgili bilimsel araştırmaların olduğu dosyanın da linki de verdim.
Araştırma ve denemelerime devam ettiğimi de okuyun.
Bu; ilk ve son mesajımdır.
Sağlıcakla kalın.
İlgili sitenin "error" vermesi, öncedendi. Şimdi; error vermez.
Sağlıcakla kalın...
Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız

pria, kaknus, TRAKLI ve 1 kişi beğendi.
Sakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2014, 14:04   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-05-2007
Galeri: 24
Sayin diyabetli hastalar, (bende Tip 1 günde 6 kere igne yapan biri olarak) size 2-3 tavsiyede bulunacagim....
Yerelmasi (Topinambur) bulabilirseniz bunu patatesle karistirarak pure olarak yerseniz aclik sekeriniz uzun zaman sabit kaldigindan acikma hissiniz azaliyor ve icindeki inulin maddesi sekeri regule ediyor.. Benim bahcemde ekili durumda ve cabuk cogalan cok yillik bir bitkidir tek sorunu gaz yapar..Topinambur kuzey amerikadan ulkemize girmis bir kizilderili yiyecegidir Fransada zayiflik haplarinda ve lüx mutfaklarda kullanilmaktadir.. Internette aratirsaniz yabanci dilde cok fazla bilgisini bulacaksiniz.. Ülkemizde tatli olan meyveler diyabetiklere önerildikce ben kahroluyorum bir ara altin cilek bir ara karayemis vb.. Bakin icinde meyve sekeri olan her meyve sekere dönüsür sekeri yakmak icin hareket yani efor 1 numarali cözümdür terleyene kadar aksam sporu ve sabah seker ölcümü yaparak yemege dikkat edilmelidir. Bazi bilgileri burdan yazamam ama kullanimi ugusturucu kapsamina giren afyon sakizi da asiri efor harcattigindan sekeri düsürür.. AKSAM YEMEKLERINI SAAT 18,00 den sonra kesin ekmek meyve hamur özellikle pilav kesin yasak sabah 2 ince dilim ekmek disinda recel asiri süt urunleri hayvani gidalardan uzak olun sinir sistemindeki tahribati eldekini koruyarak saglayabilirsiniz geriye dönüs yoktur kalp krizi beyin kanamasi böbrek ve göz rahatsizliklari icin uzun süreli kan sekerinize baktirin bu damardan alinan kan ile olur 6 civari iyidir 7 ise kötüye gider..

erhan62 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2014, 14:13   #36
Ağaç Dostu

Tarcin, tüketimini arttirin, yabanci sitelerde arastirma yapin buldugunuz duydugunuz her bilgiye atlamayin karaciger yaglanmasini kesmek icin enginar tüketimini arttirin bulabilirseniz yapraklarindan cay yapin kandaki sekeri sulu halde tutun dolayisi ile günde 3 litre civari su icin, sogukta katilasan seker recel bal misali sizin vucudunuz da sogugu sevmez vucudunuzu sicak tutun, deniz günes yüzme hareket moral bunlar iyi gelenler, findik fistik tüketimini azaltin tuzlu gidalardan uzaklasin böbrekleri yormayin özellikle gözlerinizi 6 ayda bir doktora kontrol ettirin, böbreklere sonografi karacigere sonografi cektirin ve kendinize bakin.. Size sizden baskasi yardim edemez bunu unutmayin yemek tek düsmaniniz..

Eski 09-07-2014, 14:25   #37
Ağaç Dostu

Ve sebze agirlikli beslenin patates sofradan eksik edilmesin ekmek yerine bunu tuketin, diyabetik gidalara ragbet etmeyin sakarin ve diger tatlandiricilar uzun vadede pankreasi yorup baska dertler aciyor cay kahve azaltin alkol tuketiminiz özellikle mayali olan cesitlerden uzaklasamak ile sinirli olsun, yani viski raki o da 2 bardak (normal bardak) ile kapansin, havuc salatasini bile gramla yiyin cünkü onda da asiri bir seker bulunur esmer ekmek esmer makarna esmer pirinc kullanin (pilavi kasik ölcüsü ile 2 kasik tuketin ve o ögünde ekmek yemegin) bal seker ölcülüp de yenilmelidir sabah seker ölcümünden sonra 1 cay kasigi kadar, sorunuz olursa 17erhanteke@gmail.com uzun vadede bu hastalik ile yasayacaksiniz tip 1 iseniz cocuk yapmamaya dikkat edin, esinizin de ailesinde var ise cocuga gecen kalitimsal hastaliktir. Cinsel organlarda karsilikli bulasan mantar hastaligina egzamaya dönen olusumlara raslayacaksiniz, hijyene dikkat edin özellikle doktor sabunu ile yikanin.(antiseptiktir)... sorunuz olursa bana mailden ulasin .. Hepimize gecmis olsun

Eski 09-07-2014, 14:49   #38
Ağaç Dostu

Haa unuttum bir de kramp giren kaslar icin mutlaka günde 300mg lik magnezyum tableti alinmalidir. Bu her spor ile ugrasanin almasi gereken mineral tableti kesin unutmayin bir de greyfurt cekirdegi günde 2-3 adet ezilerek yenilecek pomelos ve greyfurt pozitif etki yaparsa da baska ilaclar ile alirken cok dikkat edin cünkü greyfurt ilaclarla etkilesim yapan meyvedir kesin doktorunuza sorun ..Cinko ve krom elementlerini eksik etmeyin ekzotik sebze meyvelere ulasabiliyorsaniz Aloe Vera, Rosafarbene Catharanthe, Gurmar, soya fasulyesi, zencefil, bunlar sekeri düsüren ve regule edenlerdir özellikle tarcin ve zencefil size cok destek verecek bunu unutmayin cay olarak limonlu zencefil sekeri düsuruyor.. Tip 1 igneli sekerdir, bunlarda pankreas uretim yapsada vucut hormonu düsman ilan edik hormonu eritiyor tip 2ler yani hapli sekerler bu hap ile hormonu alsada mide asiti cogunu yiprattigindan bir süre sonra igneye geciyorlar igneyi mutlaka yagli karin veya kalca bölgesine vurun.. Sabah kalktiginizda nefesinizdeki aseton kokusu bunun yani yüksek sekerin habercisidir.. B vitamin gurubu ile yipranan ve yipranacak olan sinir sistemine destek verin...

Eski 09-07-2014, 22:48   #39
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sakar Mesajı Göster
Merhaba,
Buranın linkini bir öğrencim verdi. Dedi ki:"Hocam, sizden söz ediyorlar."
Sakar olarak yazdığım linkin adresini vereyim de; "inanılmaz"ları okuyun.
Düşürülemeyen şeker, şeker yarası, kanser, KOAH, astım-bronşit, ülseratif kolit, karaciğer yağlanması, kalp zarında ödem, akciğerde ödem, karaciğer büyümesi 2. evre, romatizma...
Bunlarla ilgili bilimsel araştırmaların olduğu dosyanın da linki de verdim.
Araştırma ve denemelerime devam ettiğimi de okuyun.
Bu; ilk ve son mesajımdır.
Sağlıcakla kalın.
İlgili sitenin "error" vermesi, öncedendi. Şimdi; error vermez.
Sağlıcakla kalın...
Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız
Hukuki.net gibi ciddi bir hukuk sitesinde 27 bin okunma sayısına ulaşan ve gördüğüm kadarıyla olumsuz hiçbir tepki almayan yazışmalarınızı ara ara okumaya devam edeceğim..
Çok ilginç geldi bana..
48 nolu mesajınızda ''NOT: ben "tedarikçi" değilim. HTT istemeyin.'' diye yazmanız da çok güzel.

Başarılar ve kolaylıklar dilerim sayın sakar..

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2014, 14:18   #40
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-11-2009
genelde tüm sebzeler şeker ve diyabet hastalığını önler ama özellikle bazı sebzeler bu konuda iyileştirici etkiye sahip. bu konudaki bulgular şunu diyor;

"Sebzeler çoğu diyetin en önemli enstrumanlarıdır. Önemli besinleri içerirler ve zengin lif kaynaklarıdır. Günlük uygun miktarda sebze yiyerek kanser, kalp hastalığı ve diyabet gibi hastalıklar için bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz."

En Sağlıklı Sebzeler - Yemek & Diyet

alexbell Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2021, 18:32   #41
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-12-2020
Şeker hastaları bir çok ürünü tüketemiyor galiba, bakliyat pirinç vs yiyemiyorlar. Özellikle pirinçte yer alan nişasta ve şekerden dolayı tüketimi

Ancak bir pirinç türünü tüketebiliyorlar muş. Karacadağ pirinci diye bir pirinç var. Urfa'da volkanik dağın eteklerinde yetişiyor. Yakınlarımız bunu alıyor. Bu siteden bakabilirsiniz. Güzel ve uygun fiyatlı görünüyor.

alkan6363 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2022, 10:56   #42
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-04-2022
https://www.fenbenlab.com/shop/
is fenbendazole safe for humans

Düzenleyen rwaters : 09-04-2022 saat 16:16
rwaters Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024