agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Bitkiler ve Sağlığımız
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-08-2018, 15:27   #1
Yeni Üye

refulin's Avatar

Giriş Tarihi: 20-12-2017
Saf Okaliptüs Yağı

Bir çoğunuzun Okaliptüs ağacı hakkında genel bilgiye sahibi olduğunu düşündüğümden anlatma ihtiyacı duymuyorum.

Konu başlığına geri dönecek olursam;

Viks'i hemen hemen hepimiz biliriz. Soğuk algınlığı sorunu yaşadığımızda buğu yaparak burun kanallarını, sinüsleri açmak için kullandığımız ilacın baz maddelerinden biridir. Yani kaynar suya 2 damla okaliptüs yağı ile aynı işlemi yapabilirsiniz.

Tabi %100 saf olan yağlar için geçerli bir durum. Seyreltilmiş fabrikasyon uçucu yağlardan bahsetmiyorum.

Analjezik ve antienflamatuar maddeler içerdiğinden eklem ağrılarında kullanarak, iltihabı kurutmada da etkilidir. (Hindistan cevizi yağı ile beraber kullanılabilinir)

Bacaklarınızda oluşan dolaşım bozukluğu içinde banyo suyuna damlatılan okaliptüs yağı ile rahatlayabilirsiniz.

Nedense insanlar kullanılan uçucu yağların tehlikelerinden bahsetmiyor daha çok faydaları üstünde durarak bilinçsiz kullanıma sebebiyet veriyor. Neyse siz bu konuda lütfen dikkatli olunuz.

Okaliptüs yağı kesinlikle çok miktarda kullanılmaz ve içilmez. Direkt cilt'e uygulanmaz.

Böcek, sinek savar olarak su ile seyrelterek sprey olarak kullanılabilinir.

Sığla yağı ile başlayan maceram beni alternatif tıp yöntemlerine sürükledi ve aromaterapide kilitledi. Umarım bir faydam dokunur.

Saygılar

refulin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
aromaterapi, faydaları, okaliptus, uçucu yağlar

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024