agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Bitkiler Hakkında Genel Konuşmalar (http://www.agaclar.net/forum/bitkiler-hakkinda-genel-konusmalar/)
-   -   Sevmediğiniz bitki var mı? (http://www.agaclar.net/forum/bitkiler-hakkinda-genel-konusmalar/8578.htm)

zenfree 21-04-2008 19:31

Sevmediğiniz bitki var mı?

Arkadaşlar, hepimiz bitkileri çok seviyoruz. Öyle olmasa burada işimiz ne? Ama bazen de insan bir bitkiyi sevmeyebiliyor. Sevgili Emre'nin lale başlığında yazdığı mesaj bende merak uyandırdı. Sizlerin de sevmediğiniz bitkiler var mı?

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi emre albayrak (Mesaj 227485)
Bitkiler aleminde nedendir bilmem en sevmediğim ve projelerde hiç kullanmadığım bitkidir lale.Bir kötülüğü dokunmadı ama işte.. Laz damarı sevmedim dedimmi bir kere sevmem..

Ben de süsen çiçeğini bir türlü sevemedim. Galiba diğer adı da iris.

Emre Albayrak 21-04-2008 19:33

VİBURNUM TİNUS - HERDEM YEŞİL TÜYLÜ KARTOPU.. Kokusundan tiksinirim..

İklimsiz 21-04-2008 19:40

Sardunyanın hem yapraklarının, hem çiçeklerinin kokusunu sevmediğimden ne kadar güzel açmış olursa olsun bana hitap etmiyor.

Karanfil de sevmiyorum. Kana sevmiyorum.

Ev çiçeklerinden, aşk merdiveni dedikleri eğreltiyi ve singonyum sevmiyorum.

zenfree 21-04-2008 19:42

Güler Hanım, liste baya kabarıkmış.;)

İklimsiz 21-04-2008 20:02

Birkaç tane daha var, aklıma gelince yazacağım :)

COYOTE 21-04-2008 20:21

Aklıma gelmişti bu başlık da aforoz edilmekten çekinmiştim:D:D
Kısaca bir liste yapayım da rahatlıyayım, söylemezsem çatlarım.

Horoz ibiği, şebboy(ki en sevmediğim), sanseveria, akşam sefası, afrika menekşesi ve kadife çiçeği. Devamı var :p...

limon 21-04-2008 22:12

Kesinlikle kadife çiçeği. Kokusunu da kendisini de hiç sevmem.

Sitede meraklısı çok ama Mum Çiçeği. Oldukça büyümüştü, balkonumu sarmıştı, sevmeyerek büyüttüğüm ender bitkilerdendi. Alt komşum çok severmiş, hediye verdim ikimiz de çok sevindik :)

Uğur getirdiğini söylerler ama sevemedim kendisini. Peygamber Kılıcı- Paşa Kılıcı gibi isimleri var-Sansevieria

Coyote ile benzer bitkilerden hoşlanmıyormuşuz. :)

Unutmuşum ev içinde yetişen Kauçuk'u da sevmem. Ondan da vardı çok büyümüştü ama bağlasam da ne yolu denesem de inatla yamuk büyümüştü. Salonda neredeyse oturacak yer bırakmamıştı :) Şimdiki bahçeli evimize taşınınca (bu evin salonu küçük ve tavanı alçak) içeriye haliyle sığamadı. O zaman bahçemize bakan peyzaj firması yetkilisi çok sevdiğini söyledi, hediye ettim, karşılıklı çok sevindik ;) Yerine onlar da bana yasemin hediye ettiler. (Çok severim)
Aslında güneyde dışarıda yaşayan, dev kırmızı yapraklı Kauçuk Ağacını çok severim. Salonda adapte olamadm.

Yazıları okurken İklimsiz için ne çok sevmediği bitki varmış, hem de benim sevdiklerim diye düşünürken ben kendisini geçtim :)

İklimsiz 21-04-2008 22:39

Sevdiğim çiçeklerin yanısıra sevmediklerim de çok, aklıma geldikçe çekinmeden yazacağım. Bu başlık güzel oldu:p

Kadife çiçeğini ben de sevmem. Kauçuğun evlere yakışmadığını düşünüyorum. Diffenbahya, arakorya, sheflera ofisleri, işyerlerini çağrıştırıyor.

Devam edecek;)

COYOTE 21-04-2008 22:43

Limon aslında mum çiçeğinde de hem fikiriz :))benim dediğim carnosa tabii neyse yeri gelmişken üç-beş tane daha yazıp bitiriyorum.
Zakkum, evlerin tavanlarında iple dolanan her tür ev içi sarmaşığı(çok mu oldum)fil kulağı, japon şemsiyesi ve ebegümeci. Bitti galiba:D:Dyok yok bitmemiş kauçuğa da katılıyorum.

zenfree 21-04-2008 23:00

:DListe uzuyor.:D:D

Arkadaşlar çekinmeyin lütfen. İtirafları bekliyoruz.

Ben de kadife çiçeğini, kauçuk ve deve tabanını listeme ekleyebilirim.

1- Süsen
2- Kauçuk
3- Kadife Çiçeği
4- Deve Tabanı

İklimsiz 21-04-2008 23:04

Balkonlarda yetiştirilen, çanta çiçeği, hercai menekşe, aslanağzı ve hüsnüyusuf da sevmediklerim arasında. Parklara, bahçelere daha çok yakışıyor diye düşünüyorum.

Her çiçeği de evlerimize sokmayalım canım:p

A.Şahin 21-04-2008 23:14

Ayrık otu ! Ayrık otu ! Ayrık otu!!! :mad: :mad: :mad:

İklimsiz 21-04-2008 23:18

Ya ısırgana ne demeli:mad:

Ferda Ülkümen 21-04-2008 23:23

İklimine uygun, birbirinden güzel bir çok ağaç yetişebilen İstanbulda, zoraki yetiştirilmeye çalışılan palmiyeleri sevmiyorum.

Emre Albayrak 22-04-2008 00:33

Palmiyelere ben de karşıyım..

abk 22-04-2008 08:24

Çimlerimin arasında çıkan hiç bir yabani otu sevmiyorum.
Aslanağzını da pek sevmem. Başkasının bahçesinde belki ama benim bahçemde değil.

Koyu yeşil 22-04-2008 09:15

Bu başlık çok eğlenceli olmuş:) Aklınıza sağlık! Ben de eteğimdeki taşları dökeyim biraz:)
1-Akşam sefası (Canının istediği her yerde bitebileceğini düşünüyor ve çok yüzsüz)
2-Hüsnüyusuf (parklarda evet ama bahçemde istemem)
3-Lale

habibe 22-04-2008 09:51

- Ayrık otu
- Çiçeksiz salon bitkileri

fatmadundar 22-04-2008 10:57

Ben de çiçeksiz salon bitkilerini sevmem. Hele benjamin hiçbir estetiği olmayan özelliksiz bir bitki. Paşa kılıcı, kauçuk, akşam sefası, kadife çiçeği. Bunları asla kendim yetiştirmem.

papatyam 22-04-2008 11:51

Kokarağaç'ı sevmem,
kendi kendine çıkan hiç bir otları sevmem
insanlara zarar veren -dikenli-türleri sevmem (ama kaynana topuzum var :P)
kavak ağaçlarını sevmem (polenler yüzünden)

ayhat 22-04-2008 15:13

Bitki alemindeki tam adını doğru düzgün hatırlamasamda benim asla bahçe düzenlemelerinde kullanmayacağım tek bitki, süs lahanası, lahananın krem ve mor renkli olanları, bahçelere parklara döşerler heryere, gereksiz masraf, bide kötü kokuyor, büyüyüncede formları bozuluyor, sevmiyorum napıyım :mad:

zenfree 22-04-2008 21:09

Aslanağzını ben de ilave edebilirim. Süs lahanalarını da.

burrcu 22-04-2008 22:21

Kesinlikle akşam sefasını sevemiyorum.

malina 22-04-2008 22:53

Burada yazılmış bazı bitkileri anlıyorum ama akşam sefasının neden sevilmediğini hiç anlayamadım :)
Manolyadan sonra en güzel tohumlara sahip bu bitki nasıl sevilmez? :)

Genel olarak armağan etme amaçlı kullanılan, çiçeksiz salon bitkileriyle benim de pek aram yoktur deyip, konuya katkıda bulunayım :)

ahsencemre 22-04-2008 22:59

Zakkum hiç sevmiyorum..

Todor 23-04-2008 00:03

Karaçalının dikenleri çift tarafa bakıyor, bir yakaladı mı kaçmaya çalıştıkça daha çok sarılıyor. Korku filmi gibi. Kessemde yaksamda, her sene daha kuvvetli olarak çıkıyor.

Böğürtlen çok arsız, değdiği yerde kökleniyor. Ormanda terlikle gezerken hep ayaklarıma takılıyor, yırtıyor.

Isırgan ile hep ot yolarken karşılaşıyorum. Saksıların dibinde çıkmış otları yolmaya çalışırken avcumun içinde bir acı. Her seferinde aynı oyuna düşüyorum. Akşama kadar yan dur işin yoksa.

limon 23-04-2008 18:09

Todor romatizma olmazsın ne güzel :)

Bu arada ben de iki senedir çiçek açsın diye gözünün içine baktığım Hüsn-ü Yusuflarımın adını burda görünce üzüldüm sanki :) Tam da bol tomurcuktalar. ;)

Akşam Sefasını sevmeyen de çokmuş, ben de çok severim. Hatta taaa İzmir'lerden Hfz. sağolsun tohumlarını yolladı. Kolay büyüyen, bol tohum veren, kokulu çiçek açan bitkileri çok severim.

Diyerek biraz da muhalefet olayım dedim. ;)

Böğürtlene de çok arsız diyorlar ama benim aşılı böğürtlen üç senedir gözünün içine bakmama rağmen gıdım gıdım büyüyor.

Sebahattin Sargın 23-04-2008 18:23

Menekşeleri hiç sevmem buda annemin yüzünden oldu, evin her tarafı menekşe dolu onlar yetmiyormuş gibi bir de yaprakları sokuşturmuş her yere. Birde o salon çiçekleri açmazlar etmezler hiç haz etmem kendilerinden...

zenfree 23-04-2008 21:00

Sebocuğum yanlış hatırlamıyorsam sen petunyaları da pek sevmiyordun. ;)

Sebahattin Sargın 24-04-2008 17:45

Aynen Zenfree petunyalarıda hiç sevmezdim nedense hoşlanmazdım. Ama aranjman yapmak için kullanmaya karar verdim ;) Birde palmiyeler nasıl uyuz oldum, sanki Ortadoğudayız her taraf palmiye dolu. Bir birinden harika ağaçlarımız varken niye palmiye hiç anlamış değilim...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024