agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Bitkiler Hakkında Genel Konuşmalar
(https)

Beğeni Düzeni240Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-01-2015, 07:26   #91
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
sevgili açabardak,kayıplar hepimizi üzdü.umut bağladıkların bir an önca kendilerini toparlar.sizin ve tabi bizim de yüzümüzü güldürürler.sonuçta ben bu çiçekleri hepimizin ortak çiçeçleri gibi görüyörum sadece bu bahçenin bakım görevi size aitmiş gibi. iyi günde kötü günde hep beraberiz. inşallah telafisini kısa zamanda gideririz el birliği ile bununda üstesinden geliriz canım.sevgiler.

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2015, 12:23   #92
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 Mesajı Göster
sevgili açabardak,kayıplar hepimizi üzdü.umut bağladıkların bir an önca kendilerini toparlar.sizin ve tabi bizim de yüzümüzü güldürürler.sonuçta ben bu çiçekleri hepimizin ortak çiçeçleri gibi görüyörum sadece bu bahçenin bakım görevi size aitmiş gibi. iyi günde kötü günde hep beraberiz. inşallah telafisini kısa zamanda gideririz el birliği ile bununda üstesinden geliriz canım.sevgiler.
Doğru söylüyorsun münevverciğim birimizin kaybı hepimizin kaybıdır dediğiniz gibi bu bahçenin bakımı birimizden birine ait.
En çok para ağacıma üzüldüm umarım tamamen kaybetmiş olmam çünkü onun bende çok hatırası var öyle ufak tefek olduğuna bakmayın torunların torunuydu o bir dile gelse de konuşsa garibim, onca sene beraberliğimizde neler neler atlattı da bana mısın demedi, her şeyin bir vadesi varmış demek ki.
Canımız sağ olsun dediğin gibi el birliği ile üstesinden hep birlikte geleceğiz, sağ olun var olun sizler gibi dostlar sağ olsun.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2015, 13:42   #93
Ağaç Dostu

litoriachloris's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakdag Mesajı Göster
Görüntüleri üzülerek izledim, kendi bitkilerim kaybetmiş gibi üzüldüm. Fotoğrafları takip ederken Echinopsis candicans ve aporocactus'e ne olduğunu çok merak ettim, daha doğrusu koleksiyonunuzun benim gözümdeki en favori parçaları oldukları için soğuktan etkilenmiş olmamaları için dua ettiğimden emin olabilirsiniz.

Bundan sonrası için ne gibi bir yol izleyeceksiniz onu da merak ediyorum. Bahçeyi canlandırmak için yeni bitkiler ve türler edinecek misiniz?
Bir de şu an zarar gören bitkilere müdahalede bulanacak mısınız budamak, köklemek vs. gibi. Özellikle kaktüslerin kök kısımları ölmemiştir söküp atmayın bence.
Sayın sakdag, yaşanan bu ekstrem kış yüzünden 3-5 bitki dışında neredeyse tüm bitkiler bir dereceye kadar etkilendiler. E. candicans ve A. flagelliformis'de bundan nasibini aldı. E. candicans'ın sadece uç kısımlarında hasar var. dipten gelen 10-15 kadar yavrunun durumu çok iyi. A. flagelliformis'in ise üst gövdesi büyük hasar aldı ama onun da dibinde canlılık mevcut

Bu uzun soluklu bir maceranın henüz başlangıcı. Şu anda içeride ısıtmasız odada duran onlarca bitkim var. Baharda bahçede yer bulmakta bile zorlanabilirim gibi geliyor. Piyasada sıklıkla bulunan, her çiçekçide karşımıza çıkan kaktüs ve sukulentlerin bir çoğunu edindim. Önümüzdeki kış da onlar bahçede dayanıklılıklarını kanıtlayacaklar. Bu arada ben de Çanakkale kışlarına kesin olarak dayanacağını bildiğim kaktüs tohumlarından edinip onları yetiştirmeyi planlıyorum.

Hasarlı bitkilerime de bahara kadar dokunmamayı planlıyorum. Dediğiniz gibi toprak altındaki kısım zarar görmediyse canlanma şansları olur diye düşünüyorum.

İçerideki bitkilerimin bir kısmı.

Eklenen Resimler

pria, YeniGine, efeege ve 1 kişi beğendi.
litoriachloris Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2015, 18:29   #94
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Doğru söylüyorsun münevverciğim birimizin kaybı hepimizin kaybıdır dediğiniz gibi bu bahçenin bakımı birimizden birine ait.
En çok para ağacıma üzüldüm umarım tamamen kaybetmiş olmam çünkü onun bende çok hatırası var öyle ufak tefek olduğuna bakmayın torunların torunuydu o bir dile gelse de konuşsa garibim, onca sene beraberliğimizde neler neler atlattı da bana mısın demedi, her şeyin bir vadesi varmış demek ki.
Canımız sağ olsun dediğin gibi el birliği ile üstesinden hep birlikte geleceğiz, sağ olun var olun sizler gibi dostlar sağ olsun.

Sevgili Akçabardak üzüntünüzü paylaşmamak, hatta sizin kadar üzülmemek mümkün değil.

Görüntüleri içini acıtıyor insanın ama ben şöyle bir mantık yürüterek teselli ediyorum kendimi. Sizler de yabana atmayın bu savımı:

Allah vermesin donan insanlar direk ölmez, önce uzuvlarını kaybederler ki bir kısım vakalarda ayaklarda, elde oluşan kangrenleri keserek ölümden döndürülürler.( çok iç karartıcı bir örnek oldu özür dilerim)

Bitkilerin de toprak dışında kalan kısımları direk dona maaruz kaldığından dondular. Çıplak, örtüsüz savunmasızdılar. Oysa kökler ne de olsa toprak korumasındalar, Toprak donmuş bile olsa kökler canlı kalmışlardır diye düşünüyorum, ve diliyorum.

Bakın inşallah baharla beraber bana hak vereceksiniz. Onlar küllerinden doğacaklar Allah'ın izniyle.

asmalıtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2015, 07:49   #95
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Sevgili litoriachloris, şu sıralar sizin sayfanıza uğramaya korkuyordum. Karşılaştığım manzara beni çok üzdü ama son mesajdaki resimler biraz da olsa iyi geldi. İnşallah çoğu düzelirde biz de daha fazla üzülmeyiz.

lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2015, 13:52   #96
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi asmalıtepe Mesajı Göster
Sevgili Akçabardak üzüntünüzü paylaşmamak, hatta sizin kadar üzülmemek mümkün değil.

Görüntüleri içini acıtıyor insanın ama ben şöyle bir mantık yürüterek teselli ediyorum kendimi. Sizler de yabana atmayın bu savımı:

Allah vermesin donan insanlar direk ölmez, önce uzuvlarını kaybederler ki bir kısım vakalarda ayaklarda, elde oluşan kangrenleri keserek ölümden döndürülürler.( çok iç karartıcı bir örnek oldu özür dilerim)

Bitkilerin de toprak dışında kalan kısımları direk dona maaruz kaldığından dondular. Çıplak, örtüsüz savunmasızdılar. Oysa kökler ne de olsa toprak korumasındalar, Toprak donmuş bile olsa kökler canlı kalmışlardır diye düşünüyorum, ve diliyorum.

Bakın inşallah baharla beraber bana hak vereceksiniz. Onlar küllerinden doğacaklar Allah'ın izniyle.
Sevgili asmalıtepe güzel bir teselli size katılıyorum her zaman yanımda olduğunuzu farkındayım ve olacağınızdan da eminim çok sağ olun teşekkür ederim, hele de dondan insanların başına gelebilecek bu tür vakalar dediğiniz gibi çok daha içler acısı Allah düşman başına vermesin.

Bitkilere gelince dediğiniz gibi inşallah toprak altında canlar kalmış ve baharda tekrar canlanmış olarak geri dönerler hayırlısıyla. Sağlıkla sevgiyle kalın

Eski 18-01-2015, 14:05   #97
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Sardunyalara devam

Bahçede ki bu güzellikler artık yok
Dipten budamayı düşünüyorum, baharda umarım sürpriz yapar.

Eklenti 533030

Eklenti 533031

Eklenti 533032

Eklenti 533033
Sayın akçabardak, öncelikle kayıplarınızın acısını aynen hissediyorum ve hepimize geçmiş olsun diyorum. Bugün bahçede çalıştım biraz. Sardunyalarımın durumu sizinkilerle aynı. Kaç yıllık olan, odunsu gövdesi ve karda bile çiçek açan azmiyle herkesi hayran bırakan bodrum ve Çeşme papatyalarım ise donmuş, tüm yapraklar gitmiş, gövdeleri çıtır çıtır kırılıyor. Inanın geçen sene Ceylan sardunyalara heves etmiş, en nadide renklerinden almaya çalışmıştım. Ama elde bir şey kalmamış. Mor açan Gül sardunyamın yedekleri bile depoda ölmüş. Çok çok üzgünüm ama en çok da yıllardır benimle olan papatyalarıma yanıyorum. Inşallah bu bahar uyananlar, bize sürpriz yapanlar olur diye umuyorum. Kayıpları inşallah telafi edebiliriz.
Ilk adım olarak Kurdele çiçeğinizin yerine kabul ederseniz benim kurdelanın yavrularından göndermek isterim. Kayıplarınızı telafi etmez elbette.

Sayın İsmail Bey seranıza çok üzüldüm. Size ve sayın YeniGine size de kayıplarınızdan dolayı geçmiş olsun demek istiyorum.

Limonik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2015, 14:28   #98
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Limonik Mesajı Göster
Sayın akçabardak, öncelikle kayıplarınızın acısını aynen hissediyorum ve hepimize geçmiş olsun diyorum. Bugün bahçede çalıştım biraz. Sardunyalarımın durumu sizinkilerle aynı. Kaç yıllık olan, odunsu gövdesi ve karda bile çiçek açan azmiyle herkesi hayran bırakan bodrum ve Çeşme papatyalarım ise donmuş, tüm yapraklar gitmiş, gövdeleri çıtır çıtır kırılıyor. Inanın geçen sene Ceylan sardunyalara heves etmiş, en nadide renklerinden almaya çalışmıştım. Ama elde bir şey kalmamış. Mor açan Gül sardunyamın yedekleri bile depoda ölmüş. Çok çok üzgünüm ama en çok da yıllardır benimle olan papatyalarıma yanıyorum. Inşallah bu bahar uyananlar, bize sürpriz yapanlar olur diye umuyorum. Kayıpları inşallah telafi edebiliriz.
Ilk adım olarak Kurdele çiçeğinizin yerine kabul ederseniz benim kurdelanın yavrularından göndermek isterim. Kayıplarınızı telafi etmez elbette.

Sayın İsmail Bey seranıza çok üzüldüm. Size ve sayın YeniGine size de kayıplarınızdan dolayı geçmiş olsun demek istiyorum.
Sayın Limonik çok teşekkür ediyorum, bu sene maalesef bir çok kişi dondurucu soğuklardan bitkilerini kaybetmiş durumda bu kadarını ben de tahmin edemedim, size de çok geçmiş olsun.

Dediğiniz gibi baharla birlikte bizlere sürpriz yapanlar olur, hep birlikte bekleyip göreceğiz inşallah. Kurdele çiçeği için şimdiden teşekkür ederim, havaların biraz ısınmasını bekleyelim, bu sene kışın gözü kara gibi geliyor bana. Çok teşekkür ederim Saygılar

Limonik beğendi.
Eski 18-01-2015, 21:31   #99
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Budamak en güzeli , yıpranmış ,hastalanmış alanları keserek diğer taraflara sıçramadan bitkiyi rahatlatmak ve canının tamamını sağlam kalan bölgeye aktarsın ki canlanma şansı olsun. Ben öyle yapıyorum en azından bitkime bir şans veriyorum. Bugün dondan etkilenen bir bitkim de hafif bir canlanma gördüm , Boynunu yukarı doğru kaldırdı işte bu yaşam belirtisidir dedim.

akçabardak ve YeniGine beğendi.
celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2015, 06:49   #100
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili akçabardak'ım tek tesellisi tekrar edineceğiz ve tek değiliz, hepimizin kayıpları çok.
Aynı söylediğin gibi YeniGine ablacım. Yalnız değiliz, herkes en sevdiği bitkilerini kaybetti. Fotoğraf çekip eklemek bile istemiyorum çünkü inan kabullenemedim durumu.. Hani çok sevdiginiz bir insanın öldü haberini alırda inanamazsınız ya.. iste öyle neredeyse.

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2015, 15:37   #101
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2011
Çin hanımelinin gövdesini dokuma ile sardım. Rüzgar gelen kısımını hasır ile kapattım, köklerini de korumaya çalıştım o kurtardı gibi. Ama michelia albada durum vahim gibi. Gövdesine kilim sardım. Tacı küçük olduğu için büyük bir poşet geçirdim. Poşet bir işe yaramadı. Taç aksamında yaprak ve yan dal kalmadı.hepsi kurudu. Gövdenini alt ve üst kısmında bir zarar gözükmüyor. Rüzgar ortada bir boşluk bulmuş orası kararmıştı ama iki gün sonra normale döndü. Nasıl olduğunu bende anlamadım. İşin kötüsü üstten itibaren kuruma başlamış. Şimdi kuruma olan bölgeyi keseyim mi yoksa bu havada kesmem dahamı kötü olur ?

ERKEN48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2015, 13:17   #102
Ağaç Dostu

hira's Avatar

En çok üzenlerden biride yılbaşı çiçeğim oldu.. Zaten zar zor bulup yeni almıştım ki sonuç facia.. Aldığım yerde daha çok vardı, gidip yenisini aldım, onun yerini tutmadı ama olsun

Eklenen Resimler

Eski 21-01-2015, 13:26   #103
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-02-2014
Oofff, Hira ablacım geçmiş olsun, aynı benim yılbaşı da böyle olmuştu, en çokta ona üzülmüştüm ama sağolsun Milla ablam sevindirdi beni.

YeniGine ve hira beğendi.
Laleci_03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2015, 15:50   #104
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
En çok üzenlerden biride yılbaşı çiçeğim oldu.. Zaten zar zor bulup yeni almıştım ki sonuç facia.. Aldığım yerde daha çok vardı, gidip yenisini aldım, onun yerini tutmadı ama olsun
Geçmiş olsun bu kar ve soğuklar mahvetti hepimizi ama inşallah doğaya, toprağa bereket getirir.

Nice kışlar atlatmış bitkilerimi kaybetmenin şokunu hala atlatamadım. Bilsem önlem alırdım ama dediğim gibi kaç kış çıkardılar...

Bazı ağaçlarım da bu yalancı baharda uyandılar. Bahar dalım çiçeklendi bile... Yetkililer yine soğuklar geliyor diyor. Umarım soğuktan yanmazlar...

Bu bahar kayıplarımızı telafi etmek, bitkilerimizi kendilerine getirmek için çok çalışmak lazım...

YeniGine ve hira beğendi.
Eski 21-01-2015, 16:56   #105
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Evet Limonik, işimiz çok bu bahar..

Ayrıca benimde hanımelim çiçeklenmek üzere oysa tek bir yaprağı bile yok.

Eski 21-01-2015, 19:50   #106
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ERKEN48 Mesajı Göster
Çin hanımelinin gövdesini dokuma ile sardım. Rüzgar gelen kısımını hasır ile kapattım, köklerini de korumaya çalıştım o kurtardı gibi. Ama michelia albada durum vahim gibi. Gövdesine kilim sardım. Tacı küçük olduğu için büyük bir poşet geçirdim. Poşet bir işe yaramadı. Taç aksamında yaprak ve yan dal kalmadı.hepsi kurudu. Gövdenini alt ve üst kısmında bir zarar gözükmüyor. Rüzgar ortada bir boşluk bulmuş orası kararmıştı ama iki gün sonra normale döndü. Nasıl olduğunu bende anlamadım. İşin kötüsü üstten itibaren kuruma başlamış. Şimdi kuruma olan bölgeyi keseyim mi yoksa bu havada kesmem dahamı kötü olur ?
Sayın ERKEN48;
Geçmiş olsun. Bahçe Muğla' da ise,evet, budama için şubat ortalarını bekleyin derim. Şiddetli don tehlikesi geçmiş olur. Ama Dalaman' da ise, şimdide budayabilirsiniz.
Budama sonrası aşı macunu, ya da su bazlı boya kullanırsanız, tüm mantar ve soğuk gibi dış etkenlerden korumuş olursunuz.

YeniGine beğendi.
Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2015, 20:49   #107
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2012
Echeveriam dondan öldü diye köklerini kontrol edeyim dedim. Kökleri sapasağlam maaşallah. Geri ektim. Bahar gelince yüzümü güldürür inşallah.

Eklenen Resimler

Aysel Yavuz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2015, 15:27   #108
Ağaç Dostu

Alıntı:
Evet Limonik, işimiz çok bu bahar..

Ayrıca benimde hanımelim çiçeklenmek üzere oysa tek bir yaprağı bile yok.
Kar sonrası yalancı bahar sonrası gelebilecek potansiyel soğuk yaktı hepimizi desenize sevgili hira umarım en minimum hasarla atlatırız kışı

hira beğendi.
Eski 28-01-2015, 00:29   #109
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Ben halen havalar güvenip içeri aldığım bitkileri kaybet istemediğimden dışarı çıkarmadım. Bakalım içeride daha ne kadar bekletiriz.

Eski 28-01-2015, 08:45   #110
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Büyükada da evin içine aldığım japon gülü bile yapraklarını bıraktığına göre gerisini siz düşünün..
Brugmasia ların gövdeleri bilek kalınlığında idi..
Hele, Güler Ablanın yıllar önce verdiği Aloe Vera .. jöle kıvamında..(
Kalan mı..sadece lavanta, yaban mersini ve meyva ağaçları..
4-5 sene önce hava durumunu takip ederdim..Sonra vazgeçtim,
Acaba, cep telefonuna don olayı olacak diye sinyal gönderecek bir program varmıdır ?
Gerçi, onda da hazırlıklı olmak lazım..gübre ve saman karışımı daima elinizin altında olacak, çuha veya kalın sera naylonu..
Neyse, bu olaydan ders çıkartıp iklimlerin değiştiğini kabul edip tedbir almalı..
Bahara, yeniden başlamak üzere sağlıcakla kalın..

YeniGine ve Laleci_03 beğendi.
sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2015, 09:48   #111
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Aloe vera ,atlaslar , mum çiçeği gibi değerli çiçeklerimi içeri aldım . Çünkü hepsini içeri alma şansım yoktu .Ama dışarıda almayı unuttuğum bir kaç çiçeğim vardı onlara üzüldüm.

YeniGine, Milla ve Laleci_03 beğendi.
Eski 02-02-2015, 12:39   #112
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Bir sakız ve yeni çelik aldığım beyaz top sardunya dışında tüm sardunyalar gitti sanıyorum.. Beni şaşırtansa kocaman saksılarda yetişkin sardunyaların soğuğa dayanamaması ama hayata daha yeni tutunmaya çalışan parmak kadar bir fidenin sapasağlam durması.

Eski 03-02-2015, 11:57   #113
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Soğuklardan bir hafta önce bütün hassas çiçekleri güney cepheye, duvar dibine aldım. Üzerinde çıkma var ve iki tarafı yüksek duvarlarla çevrili. İçim rahattı ama sanırım hepsini kaybettim. Şimdilik hiç ellemiyorum, belki baharda bir kaç yerden filizlenir diye ümitleniyorum. Don vuran bitkileri de kesmedim, budamadan sonra arkasından gelecek soğuklarla daha kötü olabileceklerini düşündüm. Ne zaman budanması gerektiklerini de tam olarak bilemiyorum. Soğuktan çok etkilenmeyen sarı kış papatyası (Euryops pectinatus) bile donmuş, bu halde bıraktım.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2015, 17:05   #114
Ağaç Dostu

Alıntı:
Bir sakız ve yeni çelik aldığım beyaz top sardunya dışında tüm sardunyalar gitti sanıyorum.. Beni şaşırtansa kocaman saksılarda yetişkin sardunyaların soğuğa dayanamaması ama hayata daha yeni tutunmaya çalışan parmak kadar bir fidenin sapasağlam durması.
Benim 13 saksı sardunyam gitti, o yüzden inan o parmak kadar fide beni senin adına çok sevindirdi sevgili hira. Sakız, ceylangözü, gül sardunya... Fideler de hayata tutunamadı, kocaman olanları da... Birkaç gün gözlemledim ama gövdeleri resmen gitmiş.
Artık tek umudum papatyalarımın baharda yeniden uyanması.

YeniGine, hira ve Laleci_03 beğendi.
Eski 03-02-2015, 20:47   #115
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Begonya ve Synadenium. Geçen ay olan olan soğuktan sonra bu haldeler. Begonya ölmüş gibi, Synadenium belki canlanır. Dışarıda büyük bir begonya daha vardı haşlanmıştı. Balkonda küçük bir begonya daha var neyseki.

Eklenen Resimler

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2015, 13:14   #116
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Çuha
ısparta gülü
minyatür güller
hanımeli
yasemin
maviş
karanfil
sedum palmeri (yasam savası veriyor)
yılan kaktüs
leylak
bodrum papatyası
biberiye
kaynana topuzu
buz cicegi
kaynana dili
gardenya
paskalya
sögüt ve çilli begonya
ortanca
peru zambağı
çilek
sarırım 2 sakız, 2 ceylan ve bir normal sardunya
tohumdan gül
güderi begonyası bu kışın bana bıraktıkları.

Eski 05-02-2015, 10:00   #117
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Karanfil genelde soğuk havaya dayanıklı bir çiçektir. Özellikle doğal ,kokulu karanfiller. Bodrum papatyası bir rengimden oldukça güzel ve şuan çiçekli olarak elimde var . Yakında tohumları oluşmaya başlayacak isteyen olursa (ne kadar tohum oluşur tam emin değilim ) verebilirim.

Eski 20-02-2015, 20:51   #118
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sındırgılı Mesajı Göster
Insallah kurtulurlar ;
Japon gulum iyice kellesti. Insallah, kurtulur.

Eklenen Resimler

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2015, 17:14   #119
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-02-2015
Peki bunu engellemenin bir yolları nedir?

woods Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2015, 17:36   #120
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-12-2014
Arkadaşlar fotoğraftaki bitkiyi nasıl kurtarabilirim bir yolu varmı ? Bir de bitkinin çeşidini bilen var mı ?

Eklenen Resimler

Orhan1915 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024