agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Bitki Veritabanı (www.agaclar.org) (http://www.agaclar.net/forum/bitki-veritabani-www-agaclar-org/)
-   -   Bitki veritabanı oluşturma ekibine katılacak arkadaşlar aranıyor 2010 (http://www.agaclar.net/forum/bitki-veritabani-www-agaclar-org/18815.htm)

malina 02-01-2010 12:26

Bitki veritabanı oluşturma ekibine katılacak arkadaşlar aranıyor 2010

Yapılan çalışmalara bakmak için: www.agaclar.org

Açıklama yazacağım...

NecipErolOlcay 06-01-2010 19:38

Bitki veritabanı oluşturma ekibine katılacak arkadaşlar aranıyor 2010

Ben de 10 dakika önce üye oldum. Bir veri tabanı hazırlamak kolay değil. "Bitki Veri Tabanı" çok geniş bir tanım. Daha sınırlı başlamak gerekir. Bölgesel sınır sanırım en sık kullanılanı. Bu düşünceyi ortaya atan arkadaşımız biraz açıklama yapabilirler mi acaba? Biraz yardımım dokunabilir belki.
Sevgi ve dostlukla

malina 06-01-2010 19:59

www.agaclar.org adresine bakma fırsatı buldunuz mu?

yerbudak 27-01-2010 19:19

Merhaba,

www.agaclar.org adresi açılmıyor. Bir sorun mu var ? İnceleyip ne gibi katkılarda buluna bilirim bakmak isterim.

Saygılarımla

h.erarslan 27-02-2010 17:49

merabalar az önce veri tabanınızı incelemeye çalıştım. çalışamanız için teşekkürler; ama sakız ağacı (Pistacia lentiscus) ile ilgili bir bilgi yok. Veritabanına nasıl katkıda bulunabilirim. Tema nın bu konuda bir projesi var yani resim olsun kaynak olsun elimde bazı dökümanlar var paylaşabilirim.

Ay Kozalağı 24-03-2010 17:18

Elimden geldiği kadar yardımcı olmak isterim.

süreyya 06-06-2010 09:49

Ben de veri tabanımıza katkıda bulunmak istiyorum.

tubasanlı 31-07-2010 17:12

bır cok agac hakkında elımde hazır bulunan dosyalar mevcut okul ıcın hazırlanmıs slayt dosyaları ne kadar ısınıze yarar bılmıyorum ama katkıda bulunmak ıstıyorum tesekkurler

Sergüzen 27-11-2010 21:06

Bitki veri tabanında eksik olan bitki fotoğraflarının bir kısmını kendi çektiğim fotoğraflardan gönderebilirim.

yesimucer 26-01-2011 00:15

merhaba, agaclar.net sitesinde yaptığınız çalışmaları zevkle izlemekteyim,
daha önce bitki veritabanı için yardım maili atmıştım, ancak cevap alamamıştım,
agaclar.org'a biraz baktım, bazı çok bilinen ağaçlarla ilgili bilgiler geliştirilebilir sanırım.
Mesela çınargiller'de Doğu Çınarı ve Amerikan Çınarı diye iki tür var, benim ağaçlarla ilgili kitaplarda gördüğüm Batı, Doğu ve hibrid bir tür olan Londra Çınarı'dır..
Konunun uzmanı olmasam da fotoğraf çekerek yardımcı olabilirim belki, ben ressamım, İstanbul'daki anıt ağaçlarla ilgili bir yüksek lisans tezi verdim 2007'de, haftada bir-iki gün veritabanı çalışmalarına yardımcı olabilirim, kolay gelsin, çok güzel bir iş yapıyorsunuz.

Yeşim Üçer

ilkazra 24-01-2013 22:08

Sayın malina bitki veritabanı çalışmalarına yardımcı olmak istiyorum. Bazı bitkilerin fotoğrafları mevcut paylaşmak isterim..

Tutmos 15-03-2013 09:15

Herkeze merhaba eski forumlari duzenleyerek veri tabanina baslamak gerek oncelikle bitkilerin taniminin yapildigi resimler duzene koyulmali zaten boyle bir baslangic uygulamasi zaten var

kolaylikla ustesinden gelinmeyecek bir sey yoktur !

salsera 31-05-2013 17:33

Bitki veritabanı

Gruplama yaparak çalışmaya başlasak muhteşem olur...
Mesela aromatik yağ ya da herhangi bir rahatsızlık için kullanılan bitkilere rahatlıkla ulaşabilmeliyiz... Mevsimlere göre dikim veya ürün alım dönemlerine göre de gruplama yapılabilir... çünkü arayan direkt bir bitkiyi aramayabilir bir amaç için uygun bitkiyi arayacaktır

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024