agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Bir bilene soralım (http://www.agaclar.net/forum/bir-bilene-soralim/)
-   -   İlaçlama makinası tavsiyesi (http://www.agaclar.net/forum/bir-bilene-soralim/40230.htm)

pin@r 02-11-2016 19:00

İlaçlama makinası tavsiyesi

Merhaba,

Evimin bahçesi için 7-8 metreye kadar ilaçlama yapabilecek bir makina bakıyorum. Baya kafam karıştı. Benzinliler iki ve dört zamanlı olarak ayrılıyor. Kimi arkadaşım iki zamanlıdan uzak dur dört zamanlı motorlulardan al derken kimisi o kadar paraya değmez iki zamanlıların da performansı iyi diyor. Geçen gün birisi de akülü şarjlı neden almıyorsun hem hafif hem pratik dedi. Akü ve şarj çabuk biter mi, istediğim mesafeye ilacı ulaştırabilir mi bu sorular kafama takılıyor. Bahçem çok büyük değil (300 metrekare kadar sanırım). Biraz fazlaca bitki var ve arka taraftaki bahçeye merdivenle çıkmak gerekiyor. İlaç makinaları hakkında bilgisi olan ve kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız memnun olurum.

idris şenol 02-11-2016 21:34

taral marka ilaçlama mak araştır

tarku 02-11-2016 23:29

3 sene önce şarjlı klv 35 ilaçlama makinesi aldım. 35 litrelik ve bir şarj ile 10 depo ilaçlama yapabilirsiniz. Şimdiye kadar tık demedi. Daha önce kaanın 2 zamanlı ilaçlamasını almıştım. Depo girişindeki bir plastik kırıldı ve bu makine üretimden kaldırıldı diyerek parça yok dediler. Kaan markadan uzak durmanı öneririm. Sürekli reklamlarda üretim yaptıklarını iddia ediyorlar. Çinden getirip etiket yapıştırıyorlar. Mesafeden kasıt yükseklik herhalde. 3 katlı evin üzerine ilaç çıkıyor. Bahçemde kayısı var ve üst dalları evin çatısında, oraya kadar ilaç atabiliyor.

idris şenol 03-11-2016 02:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi tarku (Mesaj 1484392)
3 sene önce şarjlı klv 35 ilaçlama makinesi aldım. 35 litrelik ve bir şarj ile 10 depo ilaçlama yapabilirsiniz. Şimdiye kadar tık demedi. Daha önce kaanın 2 zamanlı ilaçlamasını almıştım. Depo girişindeki bir plastik kırıldı ve bu makine üretimden kaldırıldı diyerek parça yok dediler. Kaan markadan uzak durmanı öneririm. Sürekli reklamlarda üretim yaptıklarını iddia ediyorlar. Çinden getirip etiket yapıştırıyorlar. Mesafeden kasıt yükseklik herhalde. 3 katlı evin üzerine ilaç çıkıyor. Bahçemde kayısı var ve üst dalları evin çatısında, oraya kadar ilaç atabiliyor.

bumudur
http://http://www.bahcecenter.com.tr...clama-makinasi

tarku 03-11-2016 07:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi idris şenol (Mesaj 1484393)

Link nedense açılmıyor ama sanırım aynı makine.

Kelvin Teknik arjl ve Manuel lalama Makinalar

pin@r 03-11-2016 17:08

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Sayın tarku dediğiniz gibi ise benim için yeterli. Fiyatı da çok abartılı değilse alabilirim. Satış sitesi açılmıyor yarın telefonla soracağım.

tarku 03-11-2016 17:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi pin@r (Mesaj 1484489)
Teşekkür ederim cevaplarınız için. Sayın tarku dediğiniz gibi ise benim için yeterli. Fiyatı da çok abartılı değilse alabilirim. Satış sitesi açılmıyor yarın telefonla soracağım.

3 Sene önce 350 liraya almıştım. Geçen sene bir komşum istedi, onun için sipariş verdim. Fiyatı değişmemişti.

pin@r 04-11-2016 20:04

Dediğiniz ilaçlama makinası 565 Tl ve kargoda bana aitmiş . Başka önerdiğiniz makina veya daha ucuz satan bir yer var mı aceba?

recobey 18-03-2017 11:49

Ilaçlama makinası tavsiye

Arkadaşlar ben sayısı çok fazla olmayan zeytin ağaçlarıma ilaçlama yapmak için ilaçlama makinası almak istiyorum çok fazla fiyatlı olmayan Şarzlı,akülü olan model mi alsam yoksa motorlu ilaçlama makinası mı alsam karar veremedim bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz.Ayrıca bu konu hakkında önerebileceğiniz marka ismi verebilirmisiniz...Teşekkürler...

Evren Kılıç 20-03-2017 06:16

Ben olsam motorlu ilaçlama makinesi alırdım. Şarjlı makinelerin ileride pil problemi çıkaracağı kesin ayrıca bu piller pahalı oluyor. Bu sezon kullanıp sağlam bırakıp, bir sonraki sezonda pilleri arızalı bulma şansı çok yüksek. Bu nedenle Benzin motorlu makine almanızı öneririm.

tarku 20-03-2017 07:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Evren Kılıç (Mesaj 1499613)
Ben olsam motorlu ilaçlama makinesi alırdım. Şarjlı makinelerin ileride pil problemi çıkaracağı kesin ayrıca bu piller pahalı oluyor. Bu sezon kullanıp sağlam bırakıp, bir sonraki sezonda pilleri arızalı bulma şansı çok yüksek. Bu nedenle Benzin motorlu makine almanızı öneririm.

Her insan yapısı makinenin arıza çıkarması muhtemeldir. 5 sene önce bir şarjlı ilaçlama aldım ve hiç bir arıza göstermedi. Benzinli modellerin arıza göstermeyeceğinin garantisi var mıdır? Her kullanımda benzin yağ karıştır, buji sorun çıkarabilir. Küçük bir bahçeniz varsa şarjlı ilaçlamayı her zaman tercih etmenizi öneririm. Ben kelvin marka ilaçlamayı hala kullanıyorum. Yedek pil almadım ama fiyatı en son 25 liraydı.

Turgay78 06-06-2018 19:28

Anlamadım,o kadar volt ve amper degeri olan pil 25 tl mi?? Linkini bana da verir misiniz ,hemen satin almak istiyorum...ni_cd piller 12 v 7 ila 10a araligindakiler 90 tl civari,lityum piller ise 250 tl civari saniyorum şu an.En net bilgiyi verebilecek var mi acaba?

sallaso 20-09-2020 21:31

Bahçe için İlaçlama Makinası

İyi akşamlar.

5 dönüm kadar yerim(100 civarı ağaç) için tekerli çekilen tip 100lt’lik Benzinli ya da Elektrikli İlaçlama makinesi almayı düşünüyorum. Bugüne kadar sırt tipi mekanik olanlardan kullandım ama ağaçlarım büyüdü, zorlanmaya başladım. 200lt’liklere bakıyorum, boşken bile ağırlar bir de 200lt sıvı doldurunca iyice zor olacak gibi çekmesi. O yüzden 100lt olsun tarafındayım.

Piyasaki uygun fiyatlı ürün grubundan (2500TL civarı) Palmera PA100L Arabalı Motorlu İlaçlama Makinası 100 lt Depolu 6,5 Hp ürünü uygun gibi geldi. Pompa ve motor için güvenilirliği nedir, bilmiyorum. Honda motor olsun dediğimde rakam iki misline çıkıyor. Tecrübeli arkadaşların yorumunu, tavsiyesini merak ediyorum. Ne dersiniz?

Teşekkürler

Ürün Linki

https://images-na.ssl-images-amazon....AC_SL1000_.jpg

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024