agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Bir bilene soralım (http://www.agaclar.net/forum/bir-bilene-soralim/)
-   -   Çiçeklerim artık çiçek açmıyor ne yapabilirim? (http://www.agaclar.net/forum/bir-bilene-soralim/37324.htm)

ismqilctn 27-05-2015 10:54

Çiçeklerim artık çiçek açmıyor ne yapabilirim?

2 Eklenti(ler)
Merhaba,

Aşağıda fotoğraflarını paylaştığım çiçeklerimin durumu için ne yapabilirim. Araştırdım ve genel kullanım vitamini aldım (şuan için daha bir kere kullandım. her 15 günde bir kullanıcam). Toprağını bile yeniledim. solmuş çiçeklerini temizledim. Kapalı balkonda duruyorlar. akşamları hep havalandırıyorum ve gündüzleri de bir camı kısık şekilde hep açık bırakıyorum. 3 haftadır böyleler. Tomurcukları var çiçek açacak ama patlamıyorlar. Yapraklarında solma yok ama çiçek açmıyorlar nedense. Tavsiyeleriniz varsa çok sevinirim. insan böyle gördükçe üzülüyor :(

uyap 27-05-2015 12:29

Aldıktan sonra yerlerine ve yeni saksılarına alışmaları için zaman vermeniz gerekiyor sadece. Gayet sağlıklı ve tomurcuklu görünüyorlar. Tomurcuklarını büyütmeleri için zaman verin ve belki biraz daha hava.

eneskrky 27-05-2015 12:59

Ben yıldız için konuşayım 2. resimdeki sarı çiçeğiniz için ; çiçeğiniz yumrulu köklere sahip seneyede kalacaktır eğer kışı çok soğuk bir yerde geçirmezse ..çiçeklerine gelincede geçen çiçekleri çiçek sapından kesip ayırın bunu yaptığınız sürece kışa kadar çiçek açacaktır bitkiniz merak etmeyin durumu çok iyi saksısını büyütün güneşe koyun ve sayın uyapında dediği gibi ona biraz zaman tanıyın :D başarılar

ismqilctn 27-05-2015 13:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi uyap (Mesaj 1382523)
Aldıktan sonra yerlerine ve yeni saksılarına alışmaları için zaman vermeniz gerekiyor sadece. Gayet sağlıklı ve tomurcuklu görünüyorlar. Tomurcuklarını büyütmeleri için zaman verin ve belki biraz daha hava.

cevap için teşekkürler ;)

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi eneskrky (Mesaj 1382534)
Ben yıldız için konuşayım 2. resimdeki sarı çiçeğiniz için ; çiçeğiniz yumrulu köklere sahip seneyede kalacaktır eğer kışı çok soğuk bir yerde geçirmezse ..çiçeklerine gelincede geçen çiçekleri çiçek sapından kesip ayırın bunu yaptığınız sürece kışa kadar çiçek açacaktır bitkiniz merak etmeyin durumu çok iyi saksısını büyütün güneşe koyun ve sayın uyapında dediği gibi ona biraz zaman tanıyın :D başarılar

cevap için teşekkürler. peki çiçek sapından keserken, ana sap 'a yakın bir yerden mi kesmeliyim, yoksa çiçeğe yakın bölgeden mi?

ve tabi istedikleri zaman olsun, ben ölürler diye çok üzülüyodum ;)

eneskrky 27-05-2015 14:06

Şöyle anlatayım çiçek tapında çok ufak yapraklar olur çiçeğe en yakın yaprağın üstünden kesin :D biraz karmaşık anlatması ama çiçeğe yakından kesin diyim basitçe :))
yok yok kalıcıdır kışın soğuk görmeyen bir yere koyun kökü patatese benzeyen kökleri vardır seneyede çıkar :)

ismqilctn 28-05-2015 08:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi eneskrky (Mesaj 1382556)
Şöyle anlatayım çiçek tapında çok ufak yapraklar olur çiçeğe en yakın yaprağın üstünden kesin :D biraz karmaşık anlatması ama çiçeğe yakından kesin diyim basitçe :))
yok yok kalıcıdır kışın soğuk görmeyen bir yere koyun kökü patatese benzeyen kökleri vardır seneyede çıkar :)

cevap için teşekkürler ;)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024