agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Bir bilene soralım (http://www.agaclar.net/forum/bir-bilene-soralim/)
-   -   Tren Hatları Etrafında Fark Yaratmak. (http://www.agaclar.net/forum/bir-bilene-soralim/22461.htm)

Müge 29-10-2010 08:54

Tren Hatları Etrafında Fark Yaratmak.

Tüm agaçlar net dostlarım.Tren hatlarının etrafları ile ilgili bir çalışima yapıyorum önerilerinizi bekliyorum.Tren hatlarının etraflarını nasıl bakımlı hale getirebiliriz.Yeşil kısımlarla ilgili görüşü kapatmayacak agaçlar,mesela çalı türleri ekilebilir gibi..Bilgililerinizi,deneyimlerinizi paylaştıgınız için şimdiden teşekkür ediyorum.Saygılar....

Kiraz 29-10-2010 18:23

Müge Hanım, hangi bölge/bölgeler için çalışma yapacaksınız? Bitki seçiminde fikir verecek arkadaşlar bu noktadan hareket edebilirler.

Trenle yolculuk pek yapmadım ama hareket halindeki araçtan baktığımı düşünürsem, bitkilerin tek tek değil de aynı türlerin büyük gruplar veya uzun sıralar halinde olması algıyı daha kolaylaştırır diye düşünüyorum.

Müge 31-10-2010 22:20

Teşekkür ederim ilginize.Adana bölgesi için...

the_mc 01-11-2010 00:10

genel olarak önceden dikilmiş tek türde diyebiliriz C. sempervirens var. sempervirens veya C. sempervirens var. pyramidalis ege ve akdeniz bölgesinde böyle benim bildigim. karadenizde kavak, dişbukdak, akçaağaç vb.

arasss 20-12-2010 23:32

ankara eskişehir arasında belli mesafelşerde iğde ağaçları görmüştüm vede tamda iğdenın çiçek mevsimiydi buram bura iğde çiçeği kokuyordu ben cok begenmiştim benim tavsiyem iğde olur.

the_mc 21-12-2010 02:46

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi arasss (Mesaj 729092)
ankara eskişehir arasında belli mesafelşerde iğde ağaçları görmüştüm vede tamda iğdenın çiçek mevsimiydi buram bura iğde çiçeği kokuyordu ben cok begenmiştim benim tavsiyem iğde olur.

yerleşim yerleri yakınlarında armut ve badem ağaçlarıda var.

nariçi 21-12-2010 06:38

Demiryollarına bakım yok! Belli hatlarda hızlı servisler yapmak göz boyamak gibi bir şey.

Geçen gün Park hemzemin geçişte bir erkek bir kız öldü, Bir bariyer yapmıyorlar. Ben daha sonra olay yerine bakayım dedim. Traverse sabitleyen vidalar dışına atmış.bazıları yarıyarıya çıkmış, yakında trende raydan çıkarsa şaşırmayın.

Zaten halka yönelik nakliyatlar yok. Trenle nakliyat yapmak için en az 5 vagon kiralamak gerekiyormuş.

Çevresinde ki yarım asırlık ağaçları da elektifikasyon nedeniyle 15 yıl önce kesmişlerdi.

Güler 21-12-2010 09:16

Çalı türlerinden büyük guruplar halinde ekilmiş ispirya, abelyalar da olabilir. Bakım istemezler ama ara sıra sulamak gerekir. :(

Selehattin 67 21-12-2010 09:23

Selvi türleride güzel olurdu ladin geç büyür fakat fazla bakım istemez ve her zaman yeşil kalır havayı temizlemesi cabası

eneser 08-03-2011 12:43

huş agacı güzel görünüm verir ayrıca gül, lale de olabilir

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024