agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Bir bilene soralım (http://www.agaclar.net/forum/bir-bilene-soralim/)
-   -   Haşere, Böcek, Fare vs. ile Mücadele (http://www.agaclar.net/forum/bir-bilene-soralim/19915.htm)

Turgut Eren 25-03-2010 14:45

Haşere, Böcek, Fare vs. ile Mücadele

iyi günler kolay gelsin. bağ evimi uzun zamandır gelen giden olmadiği için faresinden, örümceğine, tahtakurusuna kadar bu sürü mahluk zapt etmis. bunlarla nasi mücadele edebilirim acaba? ddvp ile ilaclama yaptim pek ise yaramadı. tahta kurusu icin kükürt yakma falan duydum. ne derece etkilidir. tecrübelerinizi benimle paylaşirmisiniz. ne nasıl uygulanır. ne işe yarar. ****** şimdiden.

fatih2009 25-03-2010 17:49

Kükürt yakmayı ben denedim.Gerçekten faydalı oluyor.Bir de böceklerin geldigi yerlere toz kükürt dökerseniz akrep, arı, örümcek vs. üstünden geçemiyor.Yalnız kükürt yakarken alevi nerde bunun diye üstüne eğilip bakmayın sakın.Ben denedim, sizi de evden kaçırır...

Turgut Eren 25-03-2010 19:32

yani tek başına kükürt yakmak çözüm getirir mi. kükürt'ü nerden temin edebilirim. ayrıca kükürt yakma işlemini nasil uyguluyoruz. ??

fatih2009 27-03-2010 21:56

Kükürt sadece kokusu gecene kadar etkili.Sonrasında kalıcı çözüm bulmanız gerek.Mesela ben pencere içlerine diftereks denen tarım ilacından serpiyorum, eşek arıları yuva yapmıyor, karınca girmiyor.Fakat cok zehirli, dikkat etmek gerekiyor.Kükürt tüm tarımcılarda vardır.Yakarken de ısıdan çatlamayacak metal birşeyin üzerinde kibritle yakabilirsiniz.

Turgut Eren 05-04-2010 21:22

peki ddvp kullanan varmı tecrübelerini yazabilir mi buraya bu konuda..

kurtkus 05-04-2010 21:56

Fareler için bir yöntem biliyorum ama insani olup olmadığı tartışılır.Bir kaç tabağa kuru çimento koyun içine de haşhaş,ayçiçeği ,dövülmüş ceviz gibi şeylerden bir tanesini koyarak karıştır.Fare bunu yemek için içinde bulunanları da çıkarmaya çalışır.Çi,mentoyu yuttuğundan bağırsaklarında donar ve ölür.

Turgut Eren 08-04-2010 13:32

vahşi mahşi, bildiğim tüm yöntemleri uygulayacam bunlara. tak etti artik canima ya. ya da tuvalet alışkanlığı kazandırmam lazım bu sıçanlara : PP

fatih2009 10-04-2010 22:27

Hem ev, hem de açık bodrumda ddvp kullandım.Fakat açık bodrumda bir işe yaramıyor sayın Turgut Eren.Açık mekanda gerçekten etkili bir zehir gerekiyor.Ddvp bence ev için ideal, başka ortamlarda işe yaramaz.

Dogasever 11-04-2010 13:30

Fare, kene ve örümcek için EM5 kullanabilirsiniz.

http://www.agaclar.net/forum/showpos...&postcount=795

http://www.agaclar.net/forum/showpos...&postcount=796

http://www.organikgubre.com/keneler.htm

http://www.organikgubre.com/Milliyet%20Gazetesi.htm

dkc 04-05-2010 22:22

ultrasonik ses frekansı yayan fare kovucu cihazlar var etkili olabilir herhalde
kullanan arkadaşlar varsa hakkında geniş bilgi verebilir.

murathanoglu 02-08-2010 19:37

Arkadaşlar binbir zahmetle bahçe içerisinde iki katlı bir ev yaptım, ancak bende fareden değil ama akrep ve Böğ den müzdaribim. Neredeyse her gün bir kaç tane akrep ve Böğ öldürüyorum. Böğ'ü yakalayıp Ziraat' müdürlüğüne götürdüm, bana K-Othrine SC 50 isimli bir ilaç önerdiler süresi 3 aydır 3 ay rahat edersin demelerine rağmen aradan bir hafta geçmeden tekrar rahatsız etmeye başladılar. Bu tür zararlılardan nasıl kurtulabilirim bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin.

unbrekable 04-10-2010 13:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi dkc (Mesaj 631775)
ultrasonik ses frekansı yayan fare kovucu cihazlar var etkili olabilir herhalde
kullanan arkadaşlar varsa hakkında geniş bilgi verebilir.

gerçekten bende almayı düşünüyorum bu cihazlardan kullanan arkadaşlar var mı yararı oluyor mu bilgi verilirse sevinirim .... ( kendimi tanıttıktan sonra foruma ilk mesajım buraya oldu hadi hayırlısı diyelim )

wetin 05-10-2010 17:24

Arkadaşlar en iyi çözüm Fare yapışkanları 2-2.5 tl'ye alın plastik (geçirenliği az olan) vb bir şeylerin üzerine sürün uzun süre gider. ben de çok çekmiştim bu farelerden hatta bir ara öyle azıtmışlrdı ki gözümün önünde geziyorlardı. Şimdi bir tane bile kalmadı diyebilirim. Yanlız çok akıllı hayvanlar yapışkanların yerlerini arada deiştirin. ağaçlara dadanan haşerelere bodrumdaki odunlara musallat olan kemiricilere çok ii geldi. hamam böcekleri bu yöntemle hakkından geldim. Hatta asmaya dadanan şereçleri bile... 2 tane serçe yakaladım bunun sayesinde birtneside kaçtı ama kolay av olmuştur. Uygularken eldiven giymenizi öneririm.

hosseda 05-10-2010 18:06

Metro broşürü geldi.
Bahçe eki yapmış, orada 90,- TL. ye haşere ve kemirgen uzaklaştırıcı diye bir cihaz var. 150 m2 kapalı alanda etkiliymiş ve 2 yılda garanti süresi var.

Mehmet Can 05-10-2010 20:41

Kedi beslemenizi öneririm hertürlü yılan ,fare ve haşeratlara karşı etkili. Hemde doğanın dengesini bozmamış olursunuz.

unbrekable 08-10-2010 15:27

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi enigma_6643 (Mesaj 701972)
Kedi beslemenizi öneririm hertürlü yılan ,fare ve haşeratlara karşı etkili. Hemde doğanın dengesini bozmamış olursunuz.

şimdi ki kediler tembel hazıra alışmışlar fare felan kovalamıyor:D biz yine teknolojik çözümlere bakalım bence ;)

ismail2776 12-11-2010 23:52

Bence de kedi beslemek en iyisi.

iris41 13-11-2010 08:37

Kedi beslemek en güzeli fakat evcil olmıcak yemegini kendi bulacak :p
benim kedilerin karnı tok sineklerle bile oynuyor :rolleyes::rolleyes:
onlar icin koşan ucan her şey oyun

dragut 13-11-2010 08:44

Tavukları unutmayalım lütfen. Akrep, Böğ, Karınca v.s. karşı çok etkililer.

0006x 17-11-2010 21:24

fare sorunu bu yaz bizde de vardı. bahçeli 2 katlı evimiz var. bahçede ki kavunları dalını yaprağını her yerini yediler. ilaç falan da dayanmıyor çünkü çok. gelelim haşerelere çıyanımız, kırk ayağımız bolca mevcut. K-Othrine SC 50 aldım. 2 , 3 ayda bir evin içine dışına girişlere her aklıma gelen yere atıyorum. girselerde en azından ölüyorlar. tavsiye ederim. ayrıca şu haşere kovucu cihazlardan kullanan varsa etkilimi acaba cevap yazarlarsa sevinirim. şimdiden teşekkürker.

ide 19-11-2010 03:19

ultrasonik ses frekansı yayan fare ,haşerat,sinek kovucu cihazlardan aldım ,çok faydası olmadığını düşünüyorum

Yagız 19-11-2010 05:36

Benim bizzat zamanında kullandığım çok güzel bir yöntem var. Yaklaşık 30 cm kare karton parçaları kesip uzerine fare tutkalı sürün. Yanlız tutkalı yedirmeyeceksiniz kartona labirent gibi olucak çok sıkta yapmanıza gerek yok sıkarak karton parcasının üstünde bi çevirmeniz bikaç ileri geri yapmanız yeterli olucaktır. Daha sonra bu karton parçamızın bos kalan tutkal gelmemiş yerlerine merkeze yakın olucak şekilde ekmek, mısır vb yiyecekler koyup mutfak tezgahlarının altına, buz dolabının altına vb yerlere koyun.Özellikle bir odada fare gördüyseniz cam dahil herşey kapalı ve çıkamayacağından eminseniz odanın kapısını kapadın ve altta kalan kapının boşluğunun tam onune kartonları boşluk kalmayacak şekilde dizin Özellikle tam köşe kısmında 0 bırakmayın bi tane fazladan koyun sağına ve soluna kapı boyunu aşsın yani. Bi süre gece sizi uyandırırlar yapıstıkca ama sonra fareler bitince rahat edersiniz.Hemde hijyenik ortalık pislenmez yapışınca karton parçasıyla beraber atarsınız.

Turgut Eren 11-03-2011 02:56

bende bu elektronik cihazların pek etkili olmadığını duymuştum..

Zekoş 20-03-2011 10:07

Bence bütün etkili yöntemlerin hepsini yapmalı kesin çözüm için.Kedi beslemek dışardakilerin azalmasında etkili olur.Fare tutkalı sadece küçük fareler için etkili.Büyük fareler kaçabiliyor biz köydeki evimize her yöntemi uyguluyoruz (fare tutkalı,zehirli yem ve kapan)uzun bir müddet boş kaldığı için:)

Turgut Eren 03-04-2011 10:53

evi yakacam sonunda, o olacak yanii...

limon_sever 28-06-2011 19:26

Ortalığı yıkıp döken, bahçe duvarını ve garajı delik deşik eden kaçakları bir bir yakalayan kapanı size takdim ederim :) 24 saatlik bahçe duvarı, garaj ve bahçe malzemelerinin olduğu depoda yakalama serüveni 64 adet irili ufaklı fare ile son buldu. Ama daha bir sürü olduğunu düşünüyorum. Çünkü kapanları almaya gidişimde etrafa bir sürü kaçıştılar.

dogaci59 28-06-2011 21:35

Bu nasıl bir kapan ilk defa görüyorum, kendinizmi yaptınız yoksa aldınız mı sayın limonsever.

seyyah53 28-06-2011 22:43

Gündüz görülen bir fare geçe 100 fare demek derler...kapan mükemmel...sonra bu fareler ne oldu..merak ediyorum doğrusu...

dogaci59 28-06-2011 22:54

Bu kadar büyük fareyi kedi de yiyemez kanımca ama bilemiyorum. Bu sene yılan çok deniyor ama giden gitti. Onca ektiğim kavun fareler tarafından yenildi. Şu yapışkanı kullanıcağım başka çare yok. İş yerinde çok iyi randıman almiştık. Hemen yakalanıyolar. Etrafı açık arsa performansını buraya yazarım.

çiftçi5234 28-06-2011 23:19

sayın limonsever lütfen bu kapanla ilgili ayrıntılı bilgi verir misiniz ? şimdiden teşekkürler!

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024