agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Bir bilene soralım
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-11-2007, 22:34   #1
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
Bitkiler için sıcaklık

Merhaba; ben isik degil, isi istiyorum.

İstanbulda 2 adet dairemiz var aynı katta komsu, birini tam digerini ise yarim kullaniyoruz. Binanin ön cephesi yani salon bakırköy sahil yoluna bakıyor. Epey günes alan bir salon. Sorum, daha dogrusu sorumun sebebi ise ilginc. Ben sicaktan pek hazetmedigim icin salonu bos olan evde, ve cogu zamanlar kombiyi kapayarak uyuyorum. Gündüzleride zaten kombiyi açmıyorum. Salonumu ise seraya cevirdim, 2 adet normal limon fidesi, bodur portakal, yeni ektigim mangom burada ve daha yeni ekecegim bir sürü tohumu burda büyütmeyi planliyorum.. Ancak isinma kismi anlayacaginiz üzere cok zayif kaliyor. Kombimizde epey ilginc bir makine, bütün petekleri kapayip tek salonu actigimda kafayi yiyor.

Acaba diyorum, geceleri bu makineyi acsam, bitkilere örnegin 2 metreden direk isitma uygulasam bir ise yarar mi? Özellikle limonlar icin cok endiseliyim. Bu makine günes gibi isitanlardan, ben pek sevmiyorum bari bir ise yarasin diyorum. Ayricada ekonomik bir makine. Bu makine olmaz derseniz, bunun bitkiler üzerinde faydali olanlarindan örnekler sunabilirmisiniz, ve son sorum ne kadar yakindan calistirmam optimum fayda saglar.

Sevgiler.

http://www.agaclar.net/forum/attachm...1&d=1196112811

kuzen38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024