agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Bir bilene soralım
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-11-2007, 17:12   #1
Ağaç Dostu

kırçiçekleri's Avatar

Giriş Tarihi: 04-09-2007
Aslan Armudu Ve Yararları

E-posta ile gelen bu iletideki bilgiler gerçek midir?
Ağaçlar ve meyvelerin ilaç yapımında kullanımını bilen , bu konuda eğitimli, bilgili arkadaşlara sormak istedim. Teşekkür ederim.

İnternet’ten gönderilen, Aslan armudu hakkındaki yazıyı dikkatle inceledim. Bu yazıyı değişiklik yapmadan paylaşmak istiyorum. Doğrusu kanser ilacı yapımının yanında bir çok önemli alanda kullanıldığı söylenilen bu meyveyi bırakın tanımayı, adını bile duymamıştım.

Türkiye’nin kendi öneminin bilincine varma zamanı gelmedi mi? Yalnızca Türkiye’de bulunan bir tür armut ağacı olan PEARGOİ TRİPANOZİ ( Aslan Armudu) dünyada bir çok önemli ilacın üretiminde kullanılan TRİPANOZOİD 12 bileşiğinden elde edildiği yegane kaynaktır.

1972 yılında CHİKAGO Üniversitesi Tıp Fakültesinde iç hastalıları ana bilim dalı başkanı Profesör Dr. Jason Fressman tarafından bulunan Tripazonoid 12 kanserden migrene, bel fıtığından gribe tam 352 hastalığa çare ilaçlarda kullanılıyor.

Ama asıl önemlisi Tripanozoid 12 Amerika’nın yeni geliştirdiği nükleer silahlarda kullandığı, ilk ateşlemeyi sağlayan inanılmaz enerjiyi sağlayan kaynak.
Bir ton Aslan Armudu’ndan elde edilebilen Tripanozoid 12 nin bir Kilogramının değeri ise yaklaşık 1.000.000 Amerikan doları. Peki Türkiye bu armutları ne kadara satıyor biliyor musunuz? Tam 40 milyon Türk lirasına. Yani bu günün parasıyla yaklaşık 40 Amerikan doları !

Türkiye’deki aslan armudu yıllık üretimi şu an için yaklaşık 10.000 ton. Ancak üretim kapasitesinin aslında 1.000.000 ton olduğu biliniyor. Bu yılda 1.000.000 kilogram Tripanozoid 12 demek. Yani yılda bir trilyon Amerikan doları.
Önce Bor, sonra Toryum, sonra da Neptünyum. Şimdi de Aslan Armudu.
Artık insanımızın uyanmasının zamanı geldi. Üzerinde oturduğumuz değerleri bilelim. Sessiz kalmayalım. Bizlerin Aslan Armudu yemesine engel olmaya çalışanları iyi tanıyalım. Basında son günlerde çıkan meyve ithalatının önemi konulu haberleri iyi takip edelim.

Kimler Türkiye’nin geleceğini kendi çıkarları için üç kuruşa satıyor bilelim. UNUTMAYIN BAŞKA TÜRKİYE YOK.

Düzenleyen malina : 03-11-2007 saat 17:50 Neden: paragraf
kırçiçekleri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2007, 17:51   #2
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
"Peargoi Tripanozi" Google'da neden sadece Türkçe sitelerde çıkıyor ?

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2007, 17:52   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-07-2007
Galeri: 7
Aşağıda ki bağlantıda, bu bilgiler tamamen reddediliyor. Hangisi doğru bilemiyorum.

http://www.karahalli.com/sizden.asp?Pg=oku&sizdenID=648

tugo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2007, 19:07   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2007
Yıllar önce orta okulda okurken, propoganda ile ilgili bir şeyler anlatırken öğretmenimiz, bakın bir deneme yapalım dedi 50 kişilik sınıfta en önde oturan kız arkadaşımızın kulağına bir şey söyledi, bunu sıra ile herkes birbirine söyleyecek en sondaki arkadaşımız sonucu ilan edecekti.

Böyle de oldu öğretmenimiz sonuncu arkadaşa ben ne demişim oğlum dedi, " şekerin kilosu 330 krş. olmuş" hocam dedi.

İlk söylediği arkadaşa ben sana ne söyledim diye sordu " Ak akçe kara gün içindir" dediniz hocam dedi.

Olmaya bu aslan armutu yayılarak dünyanın en tehlikeli silahı olsun.

Mucip Gürbüz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-11-2007, 11:07   #5
Ağaç Dostu

kırçiçekleri's Avatar

Aslan armudunu ben de bilmiyorum belki başka adları da vardır. Doğadaki bütün bitkilerin bir yararı olduğuda bir gerçek. Örneğin gülü bile üç kuruşa satıp(işlemeye çabalamadan) gelişmiş ülkelerden krem, parfüm olarak dünyanın parasını ödeyip almıyor muyuz?
Ya Bor? " Dünya bor rezervinin yüzde 70’i Türkiye’de. Bizi yüzde 13’le ABD izliyor. Rezervlerini yıllar önce kullanmaya başlayan Amerika’nın, kendi topraklarından çıkarabileceği miktar gittikçe azalıyor. Bor zengini Türkiye ise bu potansiyelini ancak ham bor ürünü satarak değerlendirebiliyor. Mamul bor ürünleri üretebilmek için gerekli teknoloji Türkiye’de yok. Çünkü Batılı ülkeler bor teknolojisini bize vermeyi hep reddediyor. Ham cevher olarak adeta sudan ve kumdan ucuza sattığımız bor, bize pahalı ithal ürünler olarak geri dönüyor. "Bu alıntı bir hukuk sitesinden.
Birçok hammadde olarak dışarıya ucuza satılan maddeleri işlenmiş olarak kat kat fazlası ile almıyor muyuz?
Evet uydurma, saçma hatta akıl dışı sözlere bile inanıp önemsiyoruz çoğu zaman. Ama gözümüze gireni ve bir çok gerçeği de görmezden ,duymazdan gelmiyor muyuz?
Şu bana necilikten, bu denli kabuğumuz içinde yalnızca kendimiz için yaşamaktan vazgeçmenin zamanı değil midir?
"Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın" diye bir söz vardır. Bir de Özdemir Asaf'ın sözüne kulak verelim derim ben...

“Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın..”
Bu yılan doğadaki yılandır, toplumdaki değil. Yanlış anlaşılıyor.
.

Özdemir Asaf

.

Eski 04-11-2007, 11:37   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2007
Sevgili kırçiçekleri, sizinle aynı dilden konuşuyoruz , sayın Asaf'ın yılan tarifine kadar ama bu armut konusu boşlukta bir konu, keşke gerçek olsa bundan mutlu olurum. Sevgi ve saygılarımla.

Mucip Gürbüz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-11-2007, 18:55   #7
Ağaç Dostu

kırçiçekleri's Avatar

Sayın Gürbüz,
Sizin bu konuya duyarsız ve alaycı yaklaşmayacak kadar aydın, akılcı ve bilgi birikimi olan değerli bir insan olduğunuza kuşkum yok.
Bu konu ile ilgili bilgi ve kaynakları olan arkadaşlarımızın var olabileceğini düşünüp paylaşmak istedim. Boşlukta olmasın, gerçeklik payı varsa sahiplenelim. Düzmece bir haberse de bilelim istedim. Umarım bu konu ile ilgili daha açık, kanıtlayıcı bilgiler edinebiliriz.
Saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Sağlıcakla mutlu olun.

Eski 04-11-2007, 19:41   #8
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Bu haberin düzmece olduğuna dair bir sürü bilgi bulmak mümkün. Zaten armudun botanik adı Pyrus communis. Pear ise İngilizce adı. peargoi diye bir botanik ad da yok.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:45.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024