agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Bir bilene soralım
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 2 Gönderen dobipa

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-02-2019, 20:46   #1
Yeni Üye

hurut's Avatar

Giriş Tarihi: 07-01-2018
Saksıdaki bitkileri kargolama, e-ticaret..

Herkese iyi akşamlar.

Yaklaşık yarım dönümlük bir bahçesi olan müstakil bir evde yaşıyorum. Kendi çapımızda bitkilerimizle ilgileniyoruz. Benim uzun zamandır aklımda olan bir fikir var. Hem yerimiz de müsait iken sukulent, kaktüs gibi bitkileri çoğaltmak ve çeşitli konseptlerde üretip bunun ticaretini yapmak istiyorum ancak kafama takılan bir konu var.

Ben bu işi yaparsam eğer, internet üzerinden yapacağım ve büyük ihtimalle şehir dışına da çalışacağım. Kargo meselesini bir türlü çözemiyorum. Daha önce arkadaşıma bir kaktüs hediye etmek istemiştim. Minicik bir saksıda, 13 tl fiyat çıkarmışlardı, üstelik ben onu iyice streçleyip göndermiştim. Eğer işi ticarete dökersem daha şık bir şekilde göndereceğim. Bu ambalajın bozulmaması için özenle taşınması gerekiyor. Eminim ki bu durumda ücret daha da tuzlu olacak.

Ben bu bitkicikleri güvenli ve ekonomik bir biçimde karşı tarafa ulaştırmak isterken bana sırf 15 lira kargo ücreti çıkıyor olması haliyle aklımdaki fiyatı otomatikman ve mecburen arttıracak. Ben ise mütevazi bir bitkiciği 15-20 lira bandında satmayı hedefliyorum en fazla..

Bu konuna bana neler önerebilirsiniz

Şimdiden teşekkür ederim.

hurut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2019, 21:21   #2
Ağaç Dostu

dobipa's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2018
Merhaba

İlk zamanlar evet sizin için maliyetli olacak.

Çözüm için ise,
Ya sürümü ciddi rakamlara yükseltip kargo şirketleriyle masaya oturacak ve anlaşma yapacaksınız. Örneğin, ben ayda 500-3000 tane kargo yolluyorum istediğim fiyat bu diyebilmelisiniz..

Veya Gittigidiyor, N11, Epttavm, Hepsiburada gibi e-ticaret şirketlerinden sanal dükkan kiralayıp uygun kargo anlaşmalarına sahip olacaksınız. Bunlarda da hem dükkan kira bedeli hemde komisyon ödemek durumunda kalacaksınız.

Yani durum böyle, kolay değil ama azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz.

Allah çarşınızı pazar etsin.

lolla ve ebd beğendi.
dobipa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024