agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Bir bilene soralım
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen Lydian

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-10-2017, 19:25   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-07-2017
Pick-Up Tavsiyesi

40da bir ceviz bahcesi kurma arefesindeyim. Kendim sehirde oturuyorum, tarla köyde; yaklasik 80km mesafe.

Köyde, tarlada, ceviz islerinde (getir-götür, tasima) kullanabilecegim bir pick-up bakiyorum. Ne kadar uygun olursa o kadar serbest kullanabilirim (yok cizildi, kirlendi, alti degdi gibi seyleri takmam). Onun icin rahatca ve gerektigi yerlerde acimasizca kullanabilecegim, herkese rahatlikla anahtarini verebilecegim uygun fiyatta yine de temiz bir pick-up bakiyorum.

Mitsubishi L200
Isuzu D-Max
Nissan Navara
Ford Ranger
Tata
SsangYong

4x2 ile 4x4 arasindaki fark beni pek etkilemez sanirim. Tarla düzlük, önünde yol var. Cok fazla arazi sartlari olmayacak - ama uygun fiyat olursa neden olmasin...

Var mi tavsiye edebileceginiz bir model? Ben L200 ile D-Max arasinda gidip geliyorum...

3-5 yillik bir pick-up alirken nelere özellikle dikkat etmem gerek?

kamil35 beğendi.
Lydian Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2017, 21:30   #2
Ağaçsever

yunusx's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Nissan araçlarda ön takım ve motor yeme sorunu var!! km düşük olsun alırsan işinizi görür,ayrıca nissan ve tata çok yakıyor tek avantajları ikinci el ucuz biz full country pikup 14bine zorla sattık .
Tata araçlarda çok kaba çok yakar parçası bulunmuyor diye duymustum ,
4x2 alirsanız vergisi daha ucuz
L200 dmax ranger daha iyi fakat tutulduğu için biraz pahalı

yunusx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2017, 21:41   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
köydeki komşum yıllardır antika Anadol kamyonetiyle bağına gider gelir, her türlü işini onunla görürdü. Oğlu aklına girdi yeniledi aracını. İkinci el aldığı çift kabin Mitsubishi L200 ile çok mutlu şu sıralar.

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2017, 21:47   #4
Ağaçsever

yunusx's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
köydeki komşum yıllardır antika Anadol kamyonetiyle bağına gider gelir, her türlü işini onunla görürdü. Oğlu aklına girdi yeniledi aracını. İkinci el aldığı çift kabin Mitsubishi L200 ile çok mutlu şu sıralar.
Bizim şirkette nissan,tata,L200 hepsini kullandik iclerinde en iyisi L200 heryönden iyi fakat biraz pahalı parcasi bol

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eski 15-10-2017, 22:19   #5
Ağaç Dostu.

kamil35's Avatar

Giriş Tarihi: 11-09-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lydian Mesajı Göster
40da bir ceviz bahcesi kurma arefesindeyim. Kendim sehirde oturuyorum, tarla köyde; yaklasik 80km mesafe.

Köyde, tarlada, ceviz islerinde (getir-götür, tasima) kullanabilecegim bir pick-up bakiyorum. Ne kadar uygun olursa o kadar serbest kullanabilirim (yok cizildi, kirlendi, alti degdi gibi seyleri takmam). Onun icin rahatca ve gerektigi yerlerde acimasizca kullanabilecegim, herkese rahatlikla anahtarini verebilecegim uygun fiyatta yine de temiz bir pick-up bakiyorum.

Mitsubishi L200
Isuzu D-Max
Nissan Navara
Ford Ranger
Tata
SsangYong

4x2 ile 4x4 arasindaki fark beni pek etkilemez sanirim. Tarla düzlük, önünde yol var. Cok fazla arazi sartlari olmayacak - ama uygun fiyat olursa neden olmasin...

Var mi tavsiye edebileceginiz bir model? Ben L200 ile D-Max arasinda gidip geliyorum...

3-5 yillik bir pick-up alirken nelere özellikle dikkat etmem gerek?
Arabalar ilgi alanımda olduğu için bir çok aracın test sürüşünü yaptım şu ana kadar. 2010 modelin üzerindeki araçların hepsi çok güçlü ve performanslı. Nissan, isuzu, mitsubishi, tata ve ford ranger kasa olarak ssangyong'dan daha büyük kasaya sahipler. Konfor ve güvenlik olarak ssanyong her zaman bir adım önde gider. Ssanyong dört teker birbirinden bağımsız ve makas yok bu nedenle suv konforunu veriyor.

Herkese anahtarını verebileceğiniz ve sorunsuz bir araba için üç japon'dan birini tavsiye edebilirim. Ranger'ın yakıtı biraz fazla olabilir. L200 1. sırada iş amaçlı...

kamil35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2017, 16:43   #6
Ağaç Dostu

shawshang's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2015
Şantiyede ranger ve L200 kullanıyoruz. ikisi de dört çeker. L200 çok güçlü ama 2 çeker kullanırken 2 defa arka tarafın çok hafif olmasından dolayı savrulmasını engelleyemedim. Şehir içi kullanımda bu yüzden 1 kere çok ciddi kaza atlattım L200'le. Yakıt durumunu hiç kıyaslamadım ama 100km'de 12-13lt üzerinde tüketimi var ikisininde.

shawshang Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2017, 21:42   #7
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2016
L200 vs Navarro
Yakıt Tüketimi
(Şehiriçi / Şehirdışı)
8,7 lt / 6,7 lt
10,7 lt / 7,3 lt

g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2017, 21:43   #8
Ağaçsever

yunusx's Avatar

Paran varsa ssyong , L200 paran yoksa nissan , tata al işini görür

Etiketler
l200, navara, pick-up

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024