agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Bir bilene soralım
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler
  • 2 Gönderen ismqilctn
  • 1 Gönderen uyap
  • 1 Gönderen eneskrky

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-05-2015, 10:54   #1
Ağaçsever

ismqilctn's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2015
Wink Çiçeklerim artık çiçek açmıyor ne yapabilirim?

Merhaba,

Aşağıda fotoğraflarını paylaştığım çiçeklerimin durumu için ne yapabilirim. Araştırdım ve genel kullanım vitamini aldım (şuan için daha bir kere kullandım. her 15 günde bir kullanıcam). Toprağını bile yeniledim. solmuş çiçeklerini temizledim. Kapalı balkonda duruyorlar. akşamları hep havalandırıyorum ve gündüzleri de bir camı kısık şekilde hep açık bırakıyorum. 3 haftadır böyleler. Tomurcukları var çiçek açacak ama patlamıyorlar. Yapraklarında solma yok ama çiçek açmıyorlar nedense. Tavsiyeleriniz varsa çok sevinirim. insan böyle gördükçe üzülüyor

Eklenen Resimler

Milla ve uyap beğendi.
ismqilctn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2015, 12:29   #2
Ağaç Dostu

uyap's Avatar

Giriş Tarihi: 30-06-2014
Aldıktan sonra yerlerine ve yeni saksılarına alışmaları için zaman vermeniz gerekiyor sadece. Gayet sağlıklı ve tomurcuklu görünüyorlar. Tomurcuklarını büyütmeleri için zaman verin ve belki biraz daha hava.

ismqilctn beğendi.
uyap Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2015, 12:59   #3
Ağaç Dostu

eneskrky's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2014
Ben yıldız için konuşayım 2. resimdeki sarı çiçeğiniz için ; çiçeğiniz yumrulu köklere sahip seneyede kalacaktır eğer kışı çok soğuk bir yerde geçirmezse ..çiçeklerine gelincede geçen çiçekleri çiçek sapından kesip ayırın bunu yaptığınız sürece kışa kadar çiçek açacaktır bitkiniz merak etmeyin durumu çok iyi saksısını büyütün güneşe koyun ve sayın uyapında dediği gibi ona biraz zaman tanıyın başarılar

ismqilctn beğendi.
eneskrky Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2015, 13:09   #4
Ağaçsever

ismqilctn's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi uyap Mesajı Göster
Aldıktan sonra yerlerine ve yeni saksılarına alışmaları için zaman vermeniz gerekiyor sadece. Gayet sağlıklı ve tomurcuklu görünüyorlar. Tomurcuklarını büyütmeleri için zaman verin ve belki biraz daha hava.
cevap için teşekkürler

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eneskrky Mesajı Göster
Ben yıldız için konuşayım 2. resimdeki sarı çiçeğiniz için ; çiçeğiniz yumrulu köklere sahip seneyede kalacaktır eğer kışı çok soğuk bir yerde geçirmezse ..çiçeklerine gelincede geçen çiçekleri çiçek sapından kesip ayırın bunu yaptığınız sürece kışa kadar çiçek açacaktır bitkiniz merak etmeyin durumu çok iyi saksısını büyütün güneşe koyun ve sayın uyapında dediği gibi ona biraz zaman tanıyın başarılar
cevap için teşekkürler. peki çiçek sapından keserken, ana sap 'a yakın bir yerden mi kesmeliyim, yoksa çiçeğe yakın bölgeden mi?

ve tabi istedikleri zaman olsun, ben ölürler diye çok üzülüyodum

Eski 27-05-2015, 14:06   #5
Ağaç Dostu

eneskrky's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2014
Şöyle anlatayım çiçek tapında çok ufak yapraklar olur çiçeğe en yakın yaprağın üstünden kesin biraz karmaşık anlatması ama çiçeğe yakından kesin diyim basitçe )
yok yok kalıcıdır kışın soğuk görmeyen bir yere koyun kökü patatese benzeyen kökleri vardır seneyede çıkar

eneskrky Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2015, 08:26   #6
Ağaçsever

ismqilctn's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eneskrky Mesajı Göster
Şöyle anlatayım çiçek tapında çok ufak yapraklar olur çiçeğe en yakın yaprağın üstünden kesin biraz karmaşık anlatması ama çiçeğe yakından kesin diyim basitçe )
yok yok kalıcıdır kışın soğuk görmeyen bir yere koyun kökü patatese benzeyen kökleri vardır seneyede çıkar
cevap için teşekkürler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024