agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Bir bilene soralım
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-05-2015, 11:18   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-01-2010
Thumbs up Çiftçimizin ürettiği ürünlerin denetlenmesi gerekir mi?

TÜRKİYE içine satılan bizim çiftçimizin ürettiği ürünleri denetlenmesi gerekirmi?

Tüm dünya organik olsa herşeyimiz yüksek denetleme zincirinden geçse onan sonra soframıza gelse ne olurdu.
Bizler duyarılı olmaya devam ettiğimiz sürece,bu denetim mekanizmaları mutlaka görevlerini yapmaya başlayacaklardır.
YEDİĞİMİZ HER SEBZE VE MEYVENİN ÇOK MUNTAZAM ŞEKİLDE VE BOYDA OLANINI ŞİMDİLİK SATIN ALMAYALIM...........
Saygılarımla

organik toprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2015, 11:25   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-01-2010
GIDA,TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI,denetimlerini tarlaya,bahçeye ekilecek tohumda,fidede başlatması doğru organik tohumun veya fidenin toprakla buluşmasını aşama aşama takip edecek birimlerin oluşmasını sağlayacaktır.Organik gübreleme ve ilaçlama için yine bakanlığın bilgisi dahilinde izin verilen miktarlarda uygulamaya izin verilmelidir.

organik toprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2015, 12:00   #3
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Çıftcı kayıt sıstemıne kayıtlı olan uretıcıler ektıgı urunlerını belırtmek zorunda. Bu urunlerde kullanılan ılaclar verılen defterlere yazılıyor.

Bırde bu ılaclama ıcın ozel belgeler olacak, zıraı ılac satanlar sadece bu kısılere urun satıp bu kısıler ılac atımı yapacak.

Normalde bu uygulamaların suan yapılması gereklı fakat hıc bugune kadar gormedım.

Benım yetıstırdıgım urunlerın cogu aynı boyda ve kalıtede dıyerım. Hıbrıt urunlerı gectım yerlı urunler dahı bu sekılde. Kayıtlı oldugumuz ıcın her yaptıgımız ıslem defterlere yazılıyor. Ilaclama ve gubreleme program ıle yapılıyor. Boyle olunca bu urunlerı almayın demek pek fazla dogru olmuyor.

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
organik gübre, organik tarim, organik toprak

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024