agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Bir bilene soralım
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-04-2007, 07:29   #1
Yeni Üye

bonsai20's Avatar

Giriş Tarihi: 13-04-2007
Wink Fidanlik Kurmak Istiyorum Arkadaşlar

MERHABALAR,
BİTKİ SEVERLER,HAYVAN SEVERLER, DOĞA SEVERLER...
BEN TEKNİKER OLARAK BİR KAMU KURULUŞUNDA ÇALIŞMAKTAYIM.aSLINDA PEYZAJ TEKNİKERİYİM AMA, SADECE TEKNİKER OLARAK GÖZÜKÜYORUM(İŞYERİNDE)...
ALDIĞIM EĞİTİM NEDENİYLE KÜÇÜKDE OLSA BİR FİDANLIK KURMAK İSTİYORUM. DIŞ MEKAN SÜS BİTKİLERİ YETİŞTİRMEK İSTİYORUM ÖZELLİKLE İBRELİLER. FİDANLIĞI KURMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM YER 1200-1300 M RAKIM KARASAL İKLİMDEN AKDENİZ İKLİMİNE GEÇİŞ YAPAN BİR BÖLGEDE BULUNYOR. YANİ NE KARASAL NE DE AKDENİZ İKLİMİ HAKİM ORTASI BİŞEY. ÇAM TÜRLERİNİ YETİŞTİREBİLECEĞİMİ BİLİYORUM AMA LADİN,GÖKNAR,MAZI,SERVİ VS. TÜRLERİ YETİŞTİREBİLİRMİYİM BİLMİYORUM. OKULDA NE BU KONU HAKKINDA DETAYLI BİR BİLGİ VERİLDİ NE DE BİR KAYNAK BULABİLİYORUM. BANA YARDIMCI OLUN LÜTFEN...

bonsai20 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2007, 22:45   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-04-2007
rakım olarak bilemiyorum ama bana bölge ismi verebilirmisin bende peyzaj teknikeriyim liseyi de peyzaj okudum ve sakarya üni. 2. sınıfta peyzaj teknisyeni olma yolunda bu gün ile 20 günüm kaldı 6 senelik bi gecmişim var yardımcı olabilirsem ne mutlu bana

yaramaz_tekniker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2007, 22:46   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-04-2007
sermaye ve ne zaman para kazanmak istediğinde cok önemli kaç sene sonra geri dönüş istediğin cok önemli benimde yapmaya hazırlandığım 2 projem var biri 3 biri 8-9 yıl geri dönüşlü olan saygılarımla.

yaramaz_tekniker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2007, 01:15   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-08-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bonsai20 Mesajı Göster
MERHABALAR,
BİTKİ SEVERLER,HAYVAN SEVERLER, DOĞA SEVERLER...
BEN TEKNİKER OLARAK BİR KAMU KURULUŞUNDA ÇALIŞMAKTAYIM.aSLINDA PEYZAJ TEKNİKERİYİM AMA, SADECE TEKNİKER OLARAK GÖZÜKÜYORUM(İŞYERİNDE)...
ALDIĞIM EĞİTİM NEDENİYLE KÜÇÜKDE OLSA BİR FİDANLIK KURMAK İSTİYORUM. DIŞ MEKAN SÜS BİTKİLERİ YETİŞTİRMEK İSTİYORUM ÖZELLİKLE İBRELİLER. FİDANLIĞI KURMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM YER 1200-1300 M RAKIM KARASAL İKLİMDEN AKDENİZ İKLİMİNE GEÇİŞ YAPAN BİR BÖLGEDE BULUNYOR. YANİ NE KARASAL NE DE AKDENİZ İKLİMİ HAKİM ORTASI BİŞEY. ÇAM TÜRLERİNİ YETİŞTİREBİLECEĞİMİ BİLİYORUM AMA LADİN,GÖKNAR,MAZI,SERVİ VS. TÜRLERİ YETİŞTİREBİLİRMİYİM BİLMİYORUM. OKULDA NE BU KONU HAKKINDA DETAYLI BİR BİLGİ VERİLDİ NE DE BİR KAYNAK BULABİLİYORUM. BANA YARDIMCI OLUN LÜTFEN...
Merhaba,
Bulunduğunuz şehir, gerek sahip olduğu toprak yapısı, gerekse mikroklimasıyla süs bitkilerinin birçoğunun yetiştirilmesi için uygundur. Son yıllarda sizin de gözlemlediğiniz gibi bir endüstri oluşumu hızla devam etmektedir. Fidanlıklar ticari amaçlarla kurulurlar ve fidan yetiştirilmesindeki en önemli noktalar, minimum maliyet, minimum süre ve bunların karşılığı olarak maksimum kardır. Minimum maliyet ve minimum sürenin oluşumunda, üreteceğimiz bitkilerin, bulunduğumuz yöreye uygunluğu ve pazardaki yeri en önemli etkenlerdir. Sakarya'da ne yetişir? diye bir soru sorulursa,ticari şartlar ve bölgenin sektörü beslediği türler gözönüne alındığında; piyasada bilinen isimleriyle, altuni ve yeşil leylandi, gold rider, smaragt, şimşir, alev ağacı, karayemiş, ortanca, oya, pittosporum ve kartopu size tavsiye edebileceğim türler. Eğer 1200 rakım sözkonusuysa ladin ve göknar türlerini rahatça yetiştirebilirsiniz. Tam olarak yardımcı olabilmemiz için, yeri tam olarak bilmemiz gerekiyor.

agrium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2007, 07:11   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Sevgili Agrium;
İmla kurallarına uyduğunuz için teşekkür ederiz.
Sevgili Bonsai20 ve Yaramaz tekniker aynı özeni sizlerden de bekliyoruz.

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024