agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Bir bilene soralım
(https)

Beğeni Düzeni55Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-09-2019, 23:00   #61
Ağaçsever

CilekFidesi's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2019
Galeri: 2
Alıntı:
Sarkacı onlarda gördüm. Tükürük numunesiyle sarkaç kullanarak hastalığı tespit ediyorlardı ve ona göre bitki tedavisi hazırlıyorlardı. Ve iyileştim… Sonra onlara 200’e yakın doktorların ‘umut yok’ dediği hasta götürdüm. Hepsi yaşıyorlar.
https://www.temizmekan.com/suya-cubu...ifa-yolculugu/

CilekFidesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-09-2019, 20:41   #62
Ağaç Dostu

CornusMas's Avatar

Giriş Tarihi: 03-08-2016
Galeri: 5
Alıntı:
Türkiyede ise bilim çevreleri tam anlamıyla acayip. Bizim insanımızda bilim deyince "materyalist-pagan-din karşıtı" kafaya sahip ucube bir gurup var maalesef. Hazır olanı kullanmak dışında araştırmayan üretmeyen yenilik arayışı olmayan, koltuğa çivilenip memur maaşını bankadan çekmekten başka icraatı olmayan bir topluluk
Materyalist, pagan ya da din karşıtı olmak neden bir grubu ucube yapsın? Dindar ucubelerden bahsedelim mi? Bir grubu asılsız ithamlarla yargılarsanız aynı şeyin size yapılmasına zemin hazırlarsınız. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çok saygın bilim insanları var ve çok değerli çalışmalar yapıyorlar.

Alıntı:
Hep bilimden eğitimden bahsedip paganizm çukurunda bocalayan bir avuç ucubeye mahkum ülke ne kadar ilerleyebilir, ne üretebilir ki?
Hep bilimden, eğitimden bahsedip monoteist din çukurunda bocalayan bir sürü müslüman ülke ne kadar ilerledi, ne üretebildi ki?

Önce şu paganizm/politeizm ile ucube kavramlarını birbirinden ayıralım. Beğenmediğiniz pagan/politeist dinlerden olan Şintoizm'in hakim olduğu Japonya'nın durumu, ürettikleri ortada. Laik bir ortamda din ve bilim kendi yollarında gider. Dinle istediğiniz gibi haşır neşir olursunuz, bu sadece bireyi ilgilendirir. Bilim ise bulur, üretir. Aydınlanmayı ve ilerlemeyi sağlar.

Bilimde çok temel iki yöntem vardır: Kontrollü deney ve başkaları tarafından tekrar edilebilirlik. Dowsing konusu 1950'lerden itibaren pek çok kez kontrollü ortamda denenmiş ve bu konuda başarılı olduğunu ileri süren bireylerin şans faktöründen daha fazla pozitif bulgu sağlayamadığı tespit edilmiştir. Durum böyleyken, Türk jeologlar salt "paganizm çukurunda bocaladıklarından" yer altı sularını bulmak için boşuna bilimsel yöntemler arıyor, iki bakır çubuk, bir dal parçası ile işi çözüvermiyorlar öyle mi? Sonraki aşama ne? Hastalıklardan korunmak için nazar boncuğu, kötülüklerden korunmak için muska, cinler, astral seyahat?

Bu mesajları yazmak için kullandığımız sistemleri bulan bilim ile dowsing gibi konuların geçersizliğini ortaya koyan, hepsinde aynı yöntemi ve metodolojiyi izleyen aynı bilimdir. Bilim alanındaki şarlatanlardan kat ve kat fazlası sahte bilim alanında bulunur. Dowsing de bu sahte bilim alanlarından biridir.

CornusMas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2020, 14:34   #63
Ağaçsever

ancestral's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2019
Kendi konum altında bahsetmiştim ama, genel kanı metal çubuk ile arayanların başarısız olduğu yönünde. Belirli ağaçların dalları ile arayan daha başarılı oluyormuş.

Bizim durumumuzda DSI'den kuyu onayı almak için kuyu açalım dedik. Kepçe gelmeden önce tüm arazide çubukçu amcalardan birini dolandırdık, 4-5 tane yer gösterdi, en umut vaat edenden başlayıp kazdık.

Su çıktı-çıkmadı gibi bir durum oldu, yetmez bize ama en kötü foseptiğe çeviririz diyerek büzleri koyduk. DSI onaya geldiğinde içinde 1.5 metre su vardı. 1 ay sonra su 7-8 metreye çıktı. Adamın dediği yerde oluyor vede bunlar. Pek aklım almadı ama videosu mevcut.

ancestral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2021, 07:52   #64
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-06-2007
iyi günler ben demir gübresi sipariş ettim. bitkinin yaprakları sarardı.tekrar koyu yeşil olsundiye. aldım. bitkiye faydası olur mu?

evandevan5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2021, 13:15   #65
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi evandevan5 Mesajı Göster
iyi günler ben demir gübresi sipariş ettim. bitkinin yaprakları sarardı.tekrar koyu yeşil olsundiye. aldım. bitkiye faydası olur mu?
Sonbahardayız, bu nedenle eğer bitkiniz tropikal ya da subtropikal (mesela turunçgiller) bitki gurubunda değilse, yaprakların sararması normal bir durum.

evandevan5 beğendi.
Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2021, 10:50   #66
Ağaç Dostu

Iyi günler bor madenli gübre hk. Bilgisi olan var mı?

Eski 05-11-2021, 10:51   #67
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi doku_kültürcü Mesajı Göster
sonbahardayız, bu nedenle eğer bitkiniz tropikal ya da subtropikal (mesela turunçgiller) bitki gurubunda değilse, yaprakların sararması normal bir durum.
kahve bitkisi evde kalorifer yanında bakıyorum.

Eski 05-11-2021, 11:53   #68
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi evandevan5 Mesajı Göster
Iyi günler bor madenli gübre hk. Bilgisi olan var mı?
Bitki besin maddeleri iki guruba ayrılır:

1.Makro besin maddeleri (azot, fosfor, potasyum, magnezyum, kalsiyum).
2. Mikro besin maddeleri (demir, kobalt, bakır, manganez, bor, molibden, iyot, çinko).

Mikro besin elementlerinin faydalı dozu ile zararlı dozu arasındaki fark çok büyük değil. Bundan dolayı, mikro besin elementi uygularken dikkatli olunması gerekiyor. Aksi durumda bitkiyi öldürebilirsiniz.

Sorunuza gelince, bor saf element olarak bir litre toprak içerisindeki yararlı miktarı 1miligramdır. Saf bor suda çözünmez, bileşikleri kullanılır. Bu da, borik asit olarak 6,2miligram suda çözünür borik aside eşittir.

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2023, 17:38   #69
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-09-2023
Merhabalar,
Güncel olarak bu konuda özellikle sondaj yaptıranlar, yaşadıklarını paylaşır ise çok memnun olurum.Sondaj kuyu açtırmak için etüt yaptırdık.Raporda Yüz otuz metrede 0.25 sn/lt yani günde 20-30 ton arası su var yazıyor.Sondaj yapacak firmaya bu rapor ile başvurdum bir çubukçu ismi vererek onada baktır dedi.Nasıl ilerleyelim bilemedim.

Cansuyu10 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2023, 19:55   #70
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Bakırcı akrabalarıdır.
Bilimin yolundan ayrılmayalım lütfen.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024