agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Bir bilene soralım
(https)

Beğeni Düzeni55Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-05-2014, 17:52   #1
Ağaçsever

sapinuva's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2006
Galeri: 2
Bakır Çubuk ile Su Arama

Arkadaşlar bakır çubuklar ile su arayanlar var bu konuda bilgisi olanlar paylaşabilirler mi?

sapinuva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2014, 20:39   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2009
Galeri: 5
Jeofizik'çiler beş yıl boşuna okumuşlar

merdefe beğendi.
kalambaklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2014, 20:56   #3
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 2
Sayın kalambaklı, okuduğunuz veya Jeofizikçilerin okuduğu 5 senenin doluluğu veya boşluğu kimi insanların çubukla buldukları suyu boşa çıkarmaz. Bu işi hakkıyla yapanlar var. Dedikleri metrede dedikleri miktarda suyu bulduranlar var. Bu metafizik değil, yalnızca bilimsel metodlarla pek araştırılmamış, irdelenmemiş bir konu olabilir en fazla.

Modern dünya ve tüm kurguları insani yetilerin yerine geçen tekrarlanabilir ve güvenilir aletlere, makinelere ve bunları kullanan, bilimsel verileri okuyabilen güvenilir iş güç sahiplerine yöneliyorsa da bunların dışındaki eski "gerçekler" ne mutlu ki halen varlar. Arayıcılık da öyle. Her işin şaklabanı vardır ayrı konu...

Taşlıbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2014, 13:48   #4
Ağaç Dostu

tiryaki's Avatar

Giriş Tarihi: 23-04-2008
bilimsel yönden araştırılmış ve hikaye olduğu kanıtlanmıştır. Yapılan bütün deneylerde tesadüf ile çubukla bulma arasında bir fark bulunmamış:
Dowsing - Wikipedia, the free encyclopedia

Yok ben yaparım diyorsanız ve ispat ederseniz bir milyon dolar ödül kazabilirsiniz
http://www.randi.org/library/dowsing/

tiryaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2014, 02:14   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-04-2014
bi adam cagırdık su bulması için bahçeye elinde tahta sapan seklinde bi cubuk vardı
adamın gösterdigi noktaya kuyu vurduk bilek kalınlığında su cıktı
not:adam yaşlı mühendislik okudugunu filan sanmıyom

junior ve TCM beğendi.
mehmetozkalp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2014, 02:33   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-04-2010
bakır çubukla yeraltı su haritasının çıkarılması 2-1 - YouTube
boyle bir video var

fagu03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2014, 01:52   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fagu03 Mesajı Göster
Harita çıkarma iyi de, su nerede?

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2014, 16:51   #8
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-07-2014
Su yok ortada.

mxtr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2014, 17:44   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
bu konuda görmeden konuşmak doğru değil. yan komşum o da yaş dut dalı ile su buluyor.bulunduğumuz bölge su fakiri bi yer . her deldiğin yerden su çıkmıyor ama bu adamın gösterdiği yerlerde sorunsuz su çıkıyor. şimdiye kadar 60-70 sondaj için yer göstermişliği var.bende heveslendim aldım elime değneği ama tık yok sonra komşum sadece benim bileklerimi tuttu yani değnek ile hiç alakası olmadan tuttu elimde ki değneğin yere doğru beni asılmasına bizzat şahit oldum. resmen değnek yere doğru atılıyor asılıyor hatta sağlam tutunca çıtır çıtır ses gelerek kırılmaya kabuğundan dönmeye başlıyor.yani görmeden denemeden konuşmak doğru değil.bu komşumun iki oğlundan biri de aynı şekilde iken diğer oğlunda hiç bir şey olmuyor. halbuki anne aynı baba aynı hatta kan gurupları bile aynı...yani ALLAH vergisi

junior beğendi.
dr.arif Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2014, 02:30   #10
Ağaç Dostu

Ağaç dalı ile su arayıp başarılı olan bir uygulamayı geçmişte kendi bahçe sayfamda bir vesile ile paylaşmıştım.

Ancak bu uygulamanın sahtekarı çok. Geçmişte facebook sayfamda böyle bir uygulamayı paylaşıp özellikle hekim arkadaşlarımın dikkatine sunup yorumlarını istemiştim. Aylar sonra gelen bir yanıt, yavaşlaştırılmış görüntüler ile ilk hareketin bileklerde, hemen sonrasında dirsek ve bilek arasında sorasında sonrasında eldeki sopaya yansıdığı kare kare yansıdığı ve sonuç olarak durumun tam bir sahtekarlık olduğu açıklanmıştı.

Merak edenler için bir link.

SU BULDUĞUNU İDDİA EDEN ADAM

Eski 14-08-2014, 22:53   #11
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-08-2014
çok ilginç

su arama metodları gerçekten ilginç, bu su bulma yöntemlerini hep merak etmişimdir

ottomohikan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2014, 23:11   #12
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-08-2014
Bi hocamiz anlatirdi teyzenin biri gelip hep antibiyotik yazdirmaya çalişiyordu yazmiyordum falan birgun gene geldi almiş kupuru geldi napcan teyze bunu midem agriyor bunlari içince geçiyor .nasil olur mide agrisini antibiyoik geçrirmi hiç.olum ben yalanmi söylüyorum.yok teyze senin.miden ağriyorsa mideasidin fazladir ulser vardir gasteit vardir ben sana mide a
Ilaci yazayim .yazarsin yazmazsin ....

Sene bilmem kaç midede helicobacter pylori. Adli bi bakteri izole edliyor .midede asiri asit salginmasi vs .duyarli olsuju antibiyotikler teyzenin elindekiler.hoca o zaman ya doğruysa deyip ulser olan hastalara ntibiyotik tedavisi verse sonuçlarini irdelese belki de yuzyilin turk hekimi olabilirdi.

Her aman ön yargili olmamal 100 tane dolandiricisida çiksada bu işe bilimsel olarak yaklaşip su bulduğunu iddi edenleri incelemek lazim . belki karanlik madde yi bile keşfedebilirsiniz.��♨

Hiçbişey tesaduf değildir mutlak bir nedeni vardir.

junior ve fyodor beğendi.
ÇağanÇınar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2014, 19:09   #13
Yeni Üye

Marco_Pasha's Avatar

Giriş Tarihi: 05-06-2014
Hiç birşeye önyargı ile yaklaşmamak gerek ancak bilimden asla vazgeçilmemeli. Yeni aldığım bahçeye sondaj yaptırmak istedim.Çevredeki bahçe sahipleri biz onlarca kez baktırdık bu bölgede su yok dediler. hatta farklı farklı 4 amca getirip baktırdık bakırla da dalla da.Amcalar su yok dediler.Ben paraya kıyıp mühendis bir arkadaş getirip etüd ettirdim. 3lük su bulduk. Buna rağmen o amcalar orda su yok demede ısrar ettiler. sözümü dinleyen birkaç bahçe sahibide (su yok diye fidan bile dikmemişler) artık kuyu sahibi oldular.

junior ve borayz beğendi.
Marco_Pasha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2014, 15:05   #14
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-12-2014
Arkadaşlarben bir jeoloji mmühendisi olarak sunu söyleyin çubukla dalla v.s alet edavat ile suyu bulmak imkansiz ve tamamen palavra bunlar uckagitci kişileriniinsanları kandirmak için kullandigi oyunlar.Neden derseniz ülkemizin yer altında su bulmak imkansiz değildirsilerde rastgele bir yer sseçip sondaj yaptirsaniz bile o adamlaringgöstereceği yerdeki ile ayni sonucu alirsiniz ama 200m olur ama 600m illaki bulursunuz buradaoönemli olan suyun en verimli,en ekonomik noktadan cikarilmasi ve yer altındaki su seviyenin düşürmeden (yüzeyssularındaneetkilenmemiş bakteri virüsatik su v.s.) etkilenmemiş suyu bulmaktir ki bu bilimsel calisma gerektirir ve jeolojik jeofizikçihhariçherhangi bir mmühendislik veya kişiler bunu sağlayamaz.

professional Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2014, 19:45   #15
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Bana çok mantıklı gelmiyor. Bir komşum çubukla bulduğunu iddia eden bir arkadaş getirip onun bulduğu yere artezyen denemiş ve başarısız olmuştu. Sonra etrafta eskiden kalma kuyular ve hali hazırda su bulunan artezyenlerin hattını takip ederek kendi bahçesinden bu hattın geçmesi muhtemel alanlarından birine artezyen denedi ve suyu buldu. Anlayacağınız sadece etraftaki çalışan kuyu ve artezyenlerin hattını inceleyerek muhtemel su kaynağını bulmak mümkün. Hattı inceleyip muhtemel hat üzerinde çubukla şov yaparak buldum demek de mümkün. Bu benim düşüncem. Yani çok da mantıklı gelmiyor çubuk olayı bana. Keramet çubukta ise yayın tarlaya çubukları toplandıkları noktada su var deyin ve kazın. Keramet bakır çubukta ise ve videodaki gibi sudan kaçıyorsa bakır çubuk, yayın tarlaya bakır çubukları. Çubukların kaçtığı noktayı kazın gitsin. Keramet kişide ise eğer sormazlar mı neden çubuk kardeşim? Keramet sendeyse al şu çekici bununla bul demezler mi? Elinde çubukla gelip şehrin ana su dağıtım hatlarının üstünden geçip su olmadığını iddia edenler de gördüm. Velhasıl bilime güvenmek en doğrusu.

Düzenleyen olmez : 08-12-2014 saat 19:46 Neden: İmla hatası düzeltme.
olmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2014, 22:23   #16
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
Konuyu bilmiyorum. Kulak misafii oldugum bir muhendis bakirin suyu degil tuzlu suyu buldugunu, tuzlu suyun da tarim da ise yaramayacagini soylemisti.

nkutsay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2014, 11:20   #17
Ağaç Dostu

copur 09's Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2006
Radyastezi konusunu araştırmanız faydalı olabilir.

copur 09 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2014, 02:41   #18
Yeni Üye

Arkadaşlar mühim olan suyu bulmak değilen saglikli ve kkullanılabilirsuyu bulmak size tavsiyem iincelenmemiş olan hic bir kaynaktan su icmeyin çünkü biz su bulmak için inceleme yaparken yeri geliyor yüzeye yanindaki suyu almayip maliyeti artırmak pahasina daha derinden saglikli suya ulasmayi tercih ediyoruz bilimsel bir calisma olmadan ya kotu suyu bulursunuz **** ulasilmasi gereken derinlikten daha fazla derinliğe sondaj yaparsiniz bu çok kapsamli bir konu öyle çubukladdeğneklebulma ile olup bitecek bir konu değil öyleolsa biz 4-5 sene bunun dersini bboşuna alirmiyiz üstelik çok zor hesap kitap inceleme gerektiren bir der ve baraj der gibi birşey çoğu arkadasimin üniversiteyi uzatmasina sepetir ki boşuna değildirbilmem anlatabildim mi.

professional Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2014, 04:28   #19
Ağaç Dostu

copur 09's Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2006
Sayın Professional, ne eğitimi aldığınızı bilmiyorum. Eğitime saygı duyarım. Bu sizin konunuz da olabilir, elinde değnekle su bulma konusu da olabilir. Önemli olan eğitimin sonucudur. Ortada bir enerji vardır. Bu enerji ister bir çubukla, ister gelişmiş aletlerle saptansın. Elinde çubukla arayan kişi aradığının sağlıklı su olmasını istiyorsa belki onuda saptıyordur. Belki de sadece sulama amaçlı su arıyordur. Birde şöyle düşünün hem teknolojiyi kullanan, hemde çubuğu kullanan bir kişi olsun. Ben hiçbir şeyi kötülemem. Nasıl yapıyor acaba derim. Saygılar.

copur 09 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2014, 09:32   #20
Yeni Üye

Kan gubu b (-) olması gerekir şahit olduğum olay 100 metre derinliğinde su bulduğunu gördüm saygılar..2012 DE 3000 TL+KDV NAKİT ÖDEDİM ......TABİİ BU İŞİN DOLANDIRCILARI DA ÇOK ..BİLİM VE TECRÜBE HEPSİNDEN ÖNCE GELİR ..SAYGILAR

ercandogan2013 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2016, 17:29   #21
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2015
jeoloji yük.müh. akademisyen bir kişi ;

1 saatte çatal çubuk yöntemiyle yer altı kaynaklarının yerini tespit ediyor

Düzenleyen oğuzhan yurtluk : 15-01-2016 saat 17:34 Neden: eksik yazmışım kimliğini ekledim
oğuzhan yurtluk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2016, 22:57   #22
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2014
bu yontemin ingilizce adi dowsing ve yuzyillardir uygulanan bir yontemdir. bu yontemin asilsiz oldugu bilimadamlari tarafindan ispatlandigindan beri bir hurafe olarak anilir. lakin yeralti suyu bulmak icin cubukla tam noktasal olarak yerini tespit etmeye de gerek yok. eger bi yerde on metre derinlikte su bulunuyorsa muhtemelen otuz metre otede de on metrede su cikar. ben bahceme yeralti suyu icin sondaj yaptiracagim zaman adam pompayi nereye koyayim, ayak altinda olmasin dedi ve gosterdigim yere kuyuyu acti. su dokuz metrede cikti, kuyuyu acan adam bu bolgelerde genelde dokuz oniki metre arasindan cikiyo su dedi.

flying dragon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2016, 10:56   #23
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 24-12-2010
Sevgili tiryaki
'Yok ben yaparım diyorsanız ve ispat ederseniz bir milyon dolar ödül kazabilirsiniz' Demişsiniz. Verdiğiniz linki ( yabancı dil bilmediğimden) 'google çeviri' ile çevirdim. Biraz tarzanca gibi oldu, pek anlamadım.
Konuyla ilgili olanlardan ve yabancı dile hakim olanların katkılarını beklerim.
Sevgi ile,
Not:Ayrıca, bu konular ile ilgilenen başkaca bilimsel,ciddi siteler var mı?

sırça Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2016, 01:07   #24
Ağaç Dostu

Sadece konuyu geliştirmek veya katkı sağlamak açısından yazıyorum.

Eğer günde 50-100 litre temin edecek iseniz, mevsimine göre 8-10 metre derine inildiğinde, su bulunmayacak arazi yok gibidir. Önemli olan suyun devamlılığı ve debisidir. Yöresine göre Mart ayında 10 metre derinlikte bulduğunuz suyun Eylül ayında yerinde olup olmadığı ve aynı miktar suyu alıp alamayacağınızdır.

Yeraltı suyu rezerv ve akiferlerinin mevcudiyeti ancak bilimsel metot ve yöntemler ile saptanabilir. Bunun en başlıca usulu ise jeofizik etütdür. Bu yöntem su bulunduran veya tutabilen yer altı katmanlarının, tabaka çatlaklarının mevcudiyetinin ve seviyesinin saptanmasıdır. Saptanan suyun debisinin saptanabilmesi ise son derece gelişmiş ve yüksek teknoloji gerektiren ölçüm ve değerlendirmelere tabidir ve çok çok yüksek maliyetler gerektirir. Bu maliyetleri günümüzde yüksek gelirli İlçe ve orta ölçekli Şehir yönetimleri bile karşılamaktan imtina etmektedirler.

Halen yöneticisi bulunduğum yerleşke yaz aylarında günde 250-300 ton suyu Ankara'nın bozkırında 2 yer altı kuyusundan sağlamaktadır. Günde en az 220 m3 su aldığımız kuyu yaptırılan jeofizik ölçüme göre yapılmış ve su 60 metre derinden su temin edilmektedir.

Diğer kuyu mecburiyetten ortak alanda etüd yaptırılmadan, diğer kuyuya 200 metre mesafede sel yatağı üzerinde açılmış ve 150 metre derinliktedir ve günde aldığımız su 30 tonu zor bulmaktadır. Ve genelde Ağustos ayında kullanım dışı kalmaktadır.

Resulgur ve CornusMas beğendi.
Eski 08-11-2016, 19:00   #25
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-11-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kalambaklı Mesajı Göster
Bir şeyi göremediğiniz veya kanıtlayamadığınız var olmadığı anlamına gelmez.Metafizikle ilgileniyorum ve bu alaycılık beni sinir ediyor.İnanmayabilirsin,ama bu inananlarla istediğin gibi maytap geçecebileceğin anlamına gelmiyor.

Ayrıca yüksek olasılıkla bu metafizikle alakalı olmayan bir şey taşlı bahçeninde belirttiği gibi.Ağaç dalıyla yapılanı blmiyorum...Araştıracağım.

çamkokusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2016, 10:05   #26
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Foruma daha önce yazmıştım ancak bulamadım yazdığım yeri, kısaca tanık olduğum olayı yazayım. Sera, fidan, çalı grubu bitki işi yapan bir abimin yanın gittiğimde kenarda duran T şeklinde çubuk görünce sordum bu ne diye. Su aramada kullanıyormuş, ayrıntılı deneyerek anlattı, taze ağaç dalıyla da yapıyormuş. Gözümün önünde denedi, bana verdi ben denedim hafif eğildi (eğiliyor muydu kalkıyor muydu tam hatırlamıyorum) sende yetenek var ama tam değil dedi ve ellerimi avuçlarıyla kavradı, aynı yere yaklaştığımızda aynı oranda eğilme yine oldu, yani onun kesinlikle teması yok. Belediye bahçesinin etrafında kazı vs. yapacağında bunu çağırırmış nerede borular patlatmayalım diye
İşin garibi bulunduğu yerde adımlayarak su kaç metrede ve ne kadar güçlü onu da bulabildiğini de söyledi ancak ona inanmak için denemek lazım.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2016, 12:24   #27
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-11-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kalambaklı Mesajı Göster
Ayrıca psişik yetenek kazanamı öyle zannedildiği gibi değil,yok doğuştan geliyor bilmem ne...Uzun bir süreç.Yetenek seni ancak bir yere kadar taşır.Geliştirmezsen arpa kadar yol alamazsın.

Jefizikçiler üzülmesin anlayacağın...

çamkokusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-11-2016, 01:48   #28
Ağaç Dostu

Amanita's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Arkadaslar cubukla su aramanin bilimsel olarak hicbir tutarliligi olmadigi tekrar tekrar kanitlanmistir. Sadece wikideki kisacik yazilan alandaki kaynaklara goz atsaniz dahi bu isin hicbir testte tutarli sonuc vermedigini gorebilirsiniz. Cubuk yontemine para verenler paralarini cope atmakta. Para sizin, nasil harcayacaginizi da pek tabi siz bilirsiniz, ancak cinci hocalardan ote bir bilimselligi yok bu isin.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dowsin...ific_reception

Amanita Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-11-2016, 07:37   #29
Ağaçsever

Kumdereli's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2016
Yer altındaki suları dere gibi aktıgını zannediyoruz, istisnalar haric öyle degil işte.
Ben bu olayı Süngerin içinde suyun zorlanarak hareket etmesine benzetiyorum.
Böyle bir bölgede, kuyunuzun çapı ne kadar büyükse ve derinse işte o kadar su yakalar, ve aynı oranda beslenir. aşagının basıncı ne kadar cok isede, Su, kuyuda o kadar yükselir.
Hatta suyun geçişine izin vermeyen kalın bir Kil tabakasını delip hedefe ulaşmıssanız kışın kendiliğinden bile akabilir. tabi yakında başka kuyu yoksa.

Gelelim konuya, bu mantıkla,Esaslı bir çubukçu abi, yüzeye yakın boşluklarda, yarıklarda biriken veya sızan suları bulabilir. oda size ne kadar yeter bilinmez, Kısmetinize kalmış.
Birde şu varki, maalesef üç kağıda düşebilirsiniz. Eger öyleyse Dediği yerdende suyu bulamazsanız ya bir sızıntıdan, **** bir çökmeden bahseder.

Kumdereli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2016, 13:29   #30
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-11-2016
herkeze merhaba ismim Baris.Yazdiklarinizi okudum kimisi dogru kimisi yalnis.Benim izmir kemalpasadaki bahceme elktrik almak icin sondaj yaptirmam gerekiyordu iki tane ayri ayri muhendis getirdim birisi elini beline koyup buraya **** oraya vururuz dedi birisi burda su yok dedi ve 400 tl para alxilar.Cubukcu getirdim 10mt su var kaz kuyuyu dedi 100 verdim.Birini getirdim ve burda var dedi sondaj vurdurdum bos cikti 6000 tl gitti ama sonra birisini buldum ve bana dediki bakarim ve cikmazsa masrafini ben karsilarim dedi ve dedigi mt de suyu buldum.Diyecegim su ki su bulma sondaj kompresor pompa ve tesisat ko usunda herturlu yardim ederim.O kadar cok uckagit donuyorki sondajda da kompresor islerinde de size anlatamam mail adresimi ve telefon numarami yazicam garantili su bulmadan durust ve guvenilir sondajcisindan kopresorune ve akabindeki her turlu isinizde danismanlik yapabilirim isteyene.Sormak istediklerinizi bana burdan atabilirsiniz.

Brsayzily Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024