agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Bir bilene soralım
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen mtgokduman

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-04-2013, 12:12   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-04-2013
Wink Bu Araziyi Nasıl Değerlendirmeliyim?

Merhaba arkadaşlar benim Nevşehir'ye 6000m2 arazim var bu arazi tarıma açık ve tarıma açık alanlarda Meyve bahçesi yapımına izin verilmediği söyleniyor,kişisel çabanla kendin yapabilirsin ama destek alamazsın diyende var bunun doğruluk payı nedir ?

ultrAdem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2013, 12:28   #2
Ağaç Dostu

attar's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2012
Galeri: 7
arazi hakkında bilgi ver ki millet yorum yapabilsin, sadece m2 yetmez, şehire uzaklığı, su durumu, meyil durumu rüzgar durumu, senin imkanların, vaktin ne kadar, toprak durumu gibi bilinmeyenlerin tarifi gerekir varsa fotoğrafı, sonra bu verilere göre neler yapılabilir bakalım
kolay gelsin

attar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2013, 12:37   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-04-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi attar Mesajı Göster
arazi hakkında bilgi ver ki millet yorum yapabilsin, sadece m2 yetmez, şehire uzaklığı, su durumu, meyil durumu rüzgar durumu, senin imkanların, vaktin ne kadar, toprak durumu gibi bilinmeyenlerin tarifi gerekir varsa fotoğrafı, sonra bu verilere göre neler yapılabilir bakalım
kolay gelsin
Tabi ki acemiyim bu konularda o yüzden eksiğim olursa dile getirirseniz sevinirim

Arazim Derinkuyu ilçesinde ve ilçe merkezine uzaklığı yaklaşık 3 km, arazi düz ve herhangi bir eğim veya dikine yükselme söz konusu değil,

su durumu şuan için yok ama yakınlarında aktif kuyular olduğu için sulama bakımından herhangi bir sıkıntım yok,

sert bir toprak yapısına sahip,

vakit konusunda herhangi bir sıkıntım yok tarladaki işe göre bütün günümü bile ayırabilirim,

Rüzgarı fazla alan bir bölge değil,

imkan konusunda da herhangi bir kısıtlamam yok

ultrAdem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2013, 15:37   #4
Ağaçsever

mtgokduman's Avatar

Giriş Tarihi: 27-09-2007
Düz ve taban arazi meyve bahçesine çokda uygun olmayan arazidir.Herzaman %3-6 arası eğim tercih sebebidir.düz ve taban arazide taban suyu gibi drenaj gibi problemler olma ihtimali yüksektir. arazi toprağı sert dediniz büyük ihtimallexde yazın kuruduğunda kesekler çatlaklar oluşuyordur...Bu kil miktarınınyüksek olduğunu gösterir meyve bahçesinde istenmeyen bir olay...Yinede gerekli tarımsal işlemleri yaparak bölgeye uygun olan meyve türlerini araştırmanızı hatta il veya ilçe tarımdaki arazi kullanım planlaması yapan arkadaşlarla görüşmenizi temenni ederim.

pria beğendi.
mtgokduman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2014, 08:20   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-02-2014
ben bu işleri çok bilmem ama neden bence zeytin dikmelisin

ÖFA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2014, 23:07   #6
Yeni Üye

cavcilar's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2013
Arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım. Ankara havaalanı bölgesinde eskiden besi yapılan 10 dönümlük çifliğimizde mantar üretim çifliği kuruyoruz 7 8 dönümlük boş arazimiz var amatör olarak arı ve tavuk koymak istiyoruz. bu konularda ve kalan arazide neler yetiştirebileceğimiz konusunda ve aklımıza gelmeyen farklı konularda yardımlarınızı rica ediyoruz. Hangi bitki hangi bitki ile yetişir? Arı ve tavuklar için yonca ve diğer arı ve tavukların ortak florası olusturmak gibi bir isteğimiz var.. Ortak projeler hakkında da iş birliği yapabiliriz.
Şimdiden teşekkürler.

cavcilar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2014, 20:00   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-06-2014
Badem güzel bir seçenek olabilir. Tabi arazinizin bir kısmını doğal yetiştireceğiniz gıdalar için ayırmayı unutmayınız.

ToprakDayı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024