agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Bir bilene soralım
(https)

Beğeni Düzeni40Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-03-2013, 14:48   #1
Ağaçsever

ercan59's Avatar

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 7
El aletleri ve malzeme önerileri vb. satış yerleri

Merhabalar,
internet üzerinden satış yapan dükkan ve firmaları gezdim fakat şu parafilm denen bantı bir türlü bulamadım illaki çinden mi getirtmek gerek acaba ,aynı şekilde ağacı yarmak için kullanılan bir ucu kıvrık tutma sapı olan aşı baltası da pek bulunan birşey değil, bunlara ilave olarak kaliteli aşı çakısı Tina vs almak istedim onuda bulamadım .

Elimde birkaç opinel , bahco ,Erişen,victorinox var fakat daha kaliteli arayışlar içerisindeyim hani olacaksa en iyisi olsun diyenlerdenim. Bilgisi olan burada şu dükkanda bulabilirsin diyen varsa bilgi paylaşımı yaparsa sevinirim.

Sıradan çakı istemiyorum ayrıca aşı bağı aşı bandı denilen üründen elimde var ama parafilm denemek istiyorum.

Bu kadar soruyorsun ne aşılayacaksın derseniz basit olarak elma armut gibi ağaçlarla ilgileniyorum aslında toprak ,naylon vs olur ama merak böyle birşey işte.
Saygılarımla,

ercan59 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2013, 14:53   #2
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2007
zaten bu merak yüzünden maaşın yarısını hırdavata veriyoruz.

selim_50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2013, 19:36   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2009
Selamlar victorinox iyi bir marka şahsen kefil olurum daha kalitelisini aramanıza gerek yok daha kalitelisi sivas veya bursada yapılır.

miralay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2013, 20:19   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-02-2011
Aşı makası tavsiyesi

Arkadaşlar bana kaliteli bir aşı makası tavsiye edebilir misiniz.

Kaliteli makas derken profesyonel işi bir makas kastediyorum.

Şu an kullandığım makas Felco 07 ama pek memnun değilim açıkcası

Belki kendi bahçenizi yıldan yıla budayacaksanız iş görebilir. Ama benim gibi her sezonda onlarca bahçe yüzlerce ağaç budaması yapıyorsanız çok yetersiz kalıyor. Tabi bu bahçelerin arasında 40 yıllık ağaçlardan, bodur bahçelere kadar farklı tür ve çeşitte ağaçlar var. O yüzden biraz zorlamış da olabilirim makası.

Ama ne de olsa bu tür bir budama makasının 2 parmak kalınlığındaki bir dalı da çok rahat kesebilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sonra çeliğinin kalitesiz olduğunu düşünüyorum. Ayvanın sert olduğunu biliyorum ama vişne de sert midir. Bu gün daha 3 - 4 ağaç önce ucunu bileleme rağmen bir vişne budarken zar zor kestim. Kısacası orta ya da vasat diyebileceğim bir budama makası.

Hem klasik budama makası, hem de kollu makas dediğimiz (daha kalın dalları kesmek için iki elle kullanılan) makaslardan tavsiye edebileceğiniz bir makas var mı.

Erdem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2013, 21:55   #5
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erdem26 Mesajı Göster
Arkadaşlar bana kaliteli bir aşı makası tavsiye edebilir misiniz.

Kaliteli makas derken profesyonel işi bir makas kastediyorum.

Şu an kullandığım makas Felco 07 ama pek memnun değilim açıkcası

Belki kendi bahçenizi yıldan yıla budayacaksanız iş görebilir. Ama benim gibi her sezonda onlarca bahçe yüzlerce ağaç budaması yapıyorsanız çok yetersiz kalıyor. Tabi bu bahçelerin arasında 40 yıllık ağaçlardan, bodur bahçelere kadar farklı tür ve çeşitte ağaçlar var. O yüzden biraz zorlamış da olabilirim makası.

Ama ne de olsa bu tür bir budama makasının 2 parmak kalınlığındaki bir dalı da çok rahat kesebilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sonra çeliğinin kalitesiz olduğunu düşünüyorum. Ayvanın sert olduğunu biliyorum ama vişne de sert midir. Bu gün daha 3 - 4 ağaç önce ucunu bileleme rağmen bir vişne budarken zar zor kestim. Kısacası orta ya da vasat diyebileceğim bir budama makası.

Hem klasik budama makası, hem de kollu makas dediğimiz (daha kalın dalları kesmek için iki elle kullanılan) makaslardan tavsiye edebileceğiniz bir makas var mı.
Aşı makaslrı verimli değildir kullanmayın tavsiye etmem, Keskin bir bıçak edinip elinizi alıştırın daha verimlisi yok inanın.

Makas konusunda felco en dandik en pahalı üründür makas paslanır mı yahu. Ben nacizane fiskars, gardena, wolfgarten markaları iyidir bunları kullanın evladiyeliktir
Bu işe başladığımda ilk makasım fiskars idi daha sonra ustalık makamı ile gardena ile devam ettim firma yedek parçayı kesince mecburen değiştirmek zorunda kaldım şuan kariyerimdeki premium serisi 3. makasım 2. gadenam ile devam ediyorum operatör () kaidesi ile kullandığı sürece bu makaslar ölmez.

eto26 beğendi.
Eski 05-03-2013, 23:18   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-02-2011
Pardon aşı makası demişim budama makası demek istemiştim

Evet Felco konusunda haklısınız. Sadece isim yapmış diye düşünmeye başladım. Söyledikleriniz dışında yerli üretim İzeltaş'ın budama makaslarını da incelemeye aldım.

Peki kollu budama makası olarak önerebileceğiniz, memnun kaldığınız bir el aleti var mı.

Aslında önümüzdeki seneye bir tane budama testeresi alsam çok iyi olacak. Çünkü özellikle klasik ağaçlarda çok kalın dallar çıkarmak gerekebiliyor. Ama budama testeresi olarak aradığımı buldum diyebilirim

Bu Japon malı Silky budama testerelerinden almaya karar verdim.

Gomtaro Apple Sheathed Saws, UK - Silky Fox

https://www.youtube.com/watch?v=ih6tmMoeWN0

Düzenleyen Erdem : 05-03-2013 saat 23:19 Neden: imla düzeltmesi
Erdem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2013, 08:54   #7
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ercan59 Mesajı Göster
... şu parafilm denen bantı bir türlü bulamadım illaki çinden mi getirtmek gerek acaba ,aynı şekilde ağacı yarmak için kullanılan bir ucu kıvrık tutma sapı olan aşı baltası da pek bulunan birşey değil, bunlara ilave olarak kaliteli aşı çakısı Tina vs almak istedim onuda bulamadım .
Parafilm bandıda istiyorsunuz, 38 metre uzunluğunda 10 cm genişliğinde şeritler halinde satılıyor. Maliyetine katlanırsanız gönderebilirim. Ancak uyarmak istiyorum üç yıllık tecrübelerimizde sera dışında yapılan aşılarda çok faydasını göremeyebilirsiniz.

Aşı baltası yapma çalışmalarım var ( bu tarz malzemelerin bana talep olarak çok gelmesinden dolayı benzer şekilde malzemelerin ticari olarak bulunabileceği yer düşüncem de var sitem kurulum aşamasında), maliyetine katlanırsanız sizede bir tane yapıp gönderebilirim ancak uyarmak istiyorum ilk versiyonlar işe yarar ancak biraz amatörce olacak.

Tina marka aşı çakıları elbette çok kaliteli ancak inanılmaz pahalı, yine eğer maliyetine katlanırsanız yerli malı çok kaliteli ve keskin ve güçlü yapıda aşı çakıları (eğik ağızlı - serpet) ve yine normallerine göre yüksek fiyatlı bir ustaya özel yaptırıyorum size de yaptırabilirim.

Malzemeler için sistemim oturana kadar şimdilik argelerimi tamamlamak için fazla bir maliyet almadan yardımcı olabilirim ancak çok uzun bir zaman süreceğine garanti veremem eğer arzu ederseniz size bu süreçte yardımcı olurum sevgili ercan59.

Düzenleyen Selahattin Yılmaz : 21-05-2015 saat 10:35
Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2013, 09:22   #8
Ağaçsever

ercan59's Avatar

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 7
Merhaba Selahattin Bey,
Aslında duymak istediklerimi açıkça belirtmişsiniz doğal ortamlarda fayda sağlamayacaksa parafilm aramaya gerek yok diye düşünüyorum.

Aşı baltasını da beklemek ve işler siteniz vs devreye girdiğinde almayı düşünebilirim nasıl olsa acelem yok şu sıralar ama eminim çok faydalı olacak bir alet bu aşı baltası ve Türkiye de hiç rastlamadım.

Eğik ağızlı serpet çakıya benzer bahco var elimde ama el emeği usta yapımının yerini tutar mı onu bilemem.. Yalnız şu Tina çakı meselesinde haklısınız çok pahalı bir alet o değeri hakediyor mu onu da bilemiyorum.Yukarıda da belirttiğim gibi yeterli miktarda çakım var ama özel birşeyler arıyorum..

ilgi ve zamanınıza çok teşekkür ederim Selahattin bey sitenizi merakla bekliyorum .
Saygılarımla,

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selahattin Yılmaz Mesajı Göster
Parafilm bandıda istiyorsunuz, 38 metre uzunluğunda 10 cm genişliğinde şeritler halinde satılıyor. Maliyetine kalanırsanız gönderebilirim. Ancak uyarmak istiyorum üç yıllık tecrübelerimizde sera dışında yapılan aşılarda çok faydasını göremeyebilirsiniz.
Aşı baltası yapma çalışmalarım var ( bu tarz malzemelerin bana talep olarak çok gelmesinden dolayı benzer şekilde malzemelerin ticari olarak bulunabileceği yer düşüncem de var sitem kurulum aşamasında), maliyetine katlanırsanız sizede bir tane yapıp gönderebilirim ancak uyarmak istiyorum ilk versiyonlar işe yarar ancak biraz amatörce olacak.
Tina marka aşı çakıları elbette çok kaliteli ancak inanılmaz pahalı, yine eğer maliyetine katlanırsanız yerli malı çok kaliteli ve keskin ve güçlü yapıda aşı çakıları (eğik ağızlı - serpet) ve yine normallerine göre yüksek fiyatlı bir ustaya özel yaptırıyorum size de yaptırabilirim.
Malzemeler için sistemim oturana kadar şimdilik argelerimi tamamlamak için fazla bir maliyet almadan yardımcı olabilirim ancak çok uzun bir zaman süreceğine garanti veremem eğer arzu ederseniz size bu süreçte yardımcı olurum sevgili ercan59.

ercan59 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2013, 10:33   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2006
Parafilm tıbbi malzeme olarak da kullanılıyor. Medikal firmalara sorarsanız, bulabilirsiniz. Bir örnek: Parafilm

doga sever beğendi.
drhegeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2013, 10:50   #10
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
Aşı baltasını aramakla bulamazsanız.Eğer Bursada Tanıdığınız eski ustalardan demirçi ustası varsa ona yaptırabilirsiniz.Bende Bursada ne kadar bu tip malzemeleri satan varsa hepsini dolaşdım.Bulamadım.Netiçe Kapalı çarşı içinde küçük bir demirçi dükkanında yaptırdım.

hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2013, 19:54   #11
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hk50 Mesajı Göster
Aşı baltasını aramakla bulamazsanız.Eğer Bursada Tanıdığınız eski ustalardan demirçi ustası varsa ona yaptırabilirsiniz.Bende Bursada ne kadar bu tip malzemeleri satan varsa hepsini dolaşdım.Bulamadım.Netiçe Kapalı çarşı içinde küçük bir demirçi dükkanında yaptırdım.
Niğde de bulamadınız mı? Türkiye metal borsası niğdelilerin elinde abi kamyon makası ile 1 saate el yapımı. Tabi özel yapım bir şey ise değişir

Eski 08-03-2013, 20:15   #12
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi miralay Mesajı Göster
Niğde de bulamadınız mı? Türkiye metal borsası niğdelilerin elinde abi kamyon makası ile 1 saate el yapımı. Tabi özel yapım bir şey ise değişir
Niğdede bulmadığım gibi bilen nadir çıktı Sn miralay.
Buradaki aşı işlerini yapanlar genelde pıçak kullanıyorlar.Demirçi ustalarına sordum bilmediklerini söylediler.Bende Selahattin Yılmaz hocanın Tv tanıtımında gördüm.Bursayada yolumuz düşünçe yaptırdık.Bundan böyle sıkıntı çekmeyiz.

hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2013, 20:32   #13
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hk50 Mesajı Göster
Niğdede bulmadığım gibi bilen nadir çıktı Sn miralay.
Buradaki aşı işlerini yapanlar genelde pıçak kullanıyorlar.Demirçi ustalarına sordum bilmediklerini söylediler.Bende Selahattin Yılmaz hocanın Tv tanıtımında gördüm.Bursayada yolumuz düşünçe yaptırdık.Bundan böyle sıkıntı çekmeyiz.
Şahsen selahattin beyin tasarımını merak ediyorum.

Eski 18-03-2013, 14:37   #14
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
sulama fisfisi tavsiyesi

Merhabalar,

Tohum cimlendirirken kullanmak icin Bauhaus'tan fisfis aldim. 7 kere basiyorsun 2 kere su puskurtuyordu, 2.gunde de tamamen bozuldu:S

Iyisini nerede bulabilirim, oneriniz var mi? Bir programda gormustum. fisfisa basinca da cekince de suluyordu. Bulsam alicam hemen.

Bir de bu tur urun tavsiyeleri icin baslik bulamadim. Var mi acaba? Memnun kaldigimiz ya da kalmadigimiz urunleri, ucuz ve guzel saksilar ya da alet edevati gorup birbirimizi bilgilendirebilsek guzel olur.

nkutsay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2013, 14:50   #15
Yeni Üye

photographist's Avatar

Giriş Tarihi: 16-08-2011
10-15 TL ye 2 litrelik ilaç pompaları var. Google'da aratınca çeşitli marka ve modellerde çıkıyor. Önce yeteri kadar hava pompalıyorsunuz, tetiğe basılı tuttuğunuz sürece su püskürtüyor, tetiği kilitleyebiliyorsunuz.

YeniBON beğendi.
photographist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2013, 14:58   #16
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Sayın nkutsay, fısfıs için dışarıdan almak yerine evdeki bazı malzemeleri değerlendirme yoluna gidebilirsiniz. Örneğin, ev yapımı ilaçları püskürtmek için evdeki boş camsil veya sprey kolonya gibi şeyleri de kullanmak olabilir. Ancak elbette bunların içinin iyice yıkanması ve hatta içinde su bekletmeyi tavsiye ederim kendince. Ev yapımı ilaç için ben kolonya şişesi kullandım en son. Ondan önce de, boğaz gargaralarının o minik fısfıslı boş şişesi vardı, gene onu temizleyip bekletip ondan kullandım Ama o çok küçük olduğu için çok kullanışlı değil ve sonunda bozuldu

Sulama içinse fısfısdan ayrı olarak, ben yeni çimlenen filizlerde temiz, kullanılmamış bir enjektör (şırınga) bile kullandım Sonrasında 0.5 litrelik pet su şişesinin kapağında küçük delikler açıp onunla akıtarak suladım, biberon oldu yani

Ucuz ve güzel saksı içinse, şuraya bakabilirsiniz:

http://www.agaclar.net/forum/el-yapi...er/4494-20.htm

Evdeki malzemeleri (örneğin yoğurt kapları ) saksı amaçlı kullanıp, dışını süsleyebilirsiniz

Resulgur beğendi.
Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2013, 15:20   #17
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Köydeki komşum hangi aşıyı yaparsa tutturan kesimden. Her sene yüzlerce aşı yapıyor.

İki mühim aleti var: Bir adet bursa yapımı bildiğimiz düz çakı ( kendi biliyor), diğeride kapı menteşesinin yarım parçası ( ona babasından geçmiş, babası da dedesinin yadigarı diye kullanırmış.).
Menteşe parçasını aşı yapmak için kestiği dalın kabuğunu kalem girecek kadar ayırmak için kullanıyor.

gece, Boska, YeniBON ve 1 kişi beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2013, 21:21   #18
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-04-2013
Çapa tavsiyesi şu çapaların hangisi almalıyım lütfen yardımcı olur musunuz?

Merhaba, nereye konu açacağımı bulamadım . 2 tane küçük bağımız var biraz da küçük bir bahçe hepsi 2-3 dönüm var yok. Çapa makinesi almayı düşünüyoruz bağda devekler birbirine yakın onun için çok büyük bir makine düşünemiyoruz. Fiyat olarak da makul bir şeyler bakıyorum 1000 lira civarları.
şu linklerden hangisi daha mantıklı veya en fazla 1250 ye kadar sizin önereceğiniz başka makine var mı? Bir tane loncin var 930 lira fiyat bir de kaan var hangisi daha iyidir bilemiyorum kaan da 980 lira. Kaan fotolardan daha büyük gibi duruyo farkları var mı lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Hiç anlamıyorum.
LONCIN LC 750 BENZNL APA MAKNASI

Kaan 22 S Benzinli Çapalama Makinesi, ->Kaan

kml_77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2013, 22:53   #19
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nkutsay Mesajı Göster
Merhabalar,

Tohum cimlendirirken kullanmak icin Bauhaus'tan fisfis aldim. 7 kere basiyorsun 2 kere su puskurtuyordu, 2.gunde de tamamen bozuldu:S

Iyisini nerede bulabilirim, oneriniz var mi? Bir programda gormustum. fisfisa basinca da cekince de suluyordu. Bulsam alicam hemen.

Bir de bu tur urun tavsiyeleri icin baslik bulamadim. Var mi acaba? Memnun kaldigimiz ya da kalmadigimiz urunleri, ucuz ve guzel saksilar ya da alet edevati gorup birbirimizi bilgilendirebilsek guzel olur.
Bahsettigim fisfis belli acilarda fisfislayinca calisiyor. Egik pozisyonda bir sure sonra calismaz oluyormus. Dilini gec anladim biraz. Ilan edeyim de kendisine haksizlik etmis olmayayim. Su an muhabbetimiz iyi )

nkutsay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2013, 22:00   #20
Yeni Üye

umitsayman's Avatar

Giriş Tarihi: 20-12-2008
Galeri: 3
Bahçe sulama konusunda bir yardım rica ediyorum.
Birkaç yıl önce Bauhaus'ta bir sulama aparatı gördüm ama o zaman almadım. Şimdi almadığıma nasıl pişmanım bilemezsiniz. Alet plastikti. Bir girişi 5-6 çıkışı vardı. ancak içeride bir mekanizma (muhtemelen su geçişi ile dönen bir türbin vs) giriş suyunu belli aralıklarla 1-2-3.... nolu çıkışlara dönüşümlü olarak veriyordu.
Bundan amaç, suyu bölmeden, tazyiki düşürmeden bahçenin her tarafını eşit sulamak tabi.Şimdi ay sonunda bir tatile çıkacağım ve bu alet lazım. ancak bulamıyorum. Adını-markasını-nerede bulunabileceğini bilen bir arkadaştan acil yardım bekliyorum. Buradan veya e-postama da not atılabilir. umitsayman@hotmail.com

umitsayman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2013, 21:09   #21
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Merhabalar...!

Köklendirmede kullanabileceğim elektirikli ısıtma sistemi için tavsiyelerinizi ve önerilerinizi dört gözle bekliyorum.. Özellikle tecrübelerinizi paylaşmanızı istirham ediyorum..

Ah Cemal ah tezgah hazır ortam hazır çelik için meteryal hazır taktın şu ısıtıcı sistemine.. Al battaniyeleri bitir işi..
YA YANARSA diye korkar durursun... DARDAYIM BEN DARDAYIM...

Saygıyla..

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2013, 21:42   #22
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-11-2013
merhabalar bende

basit tekerli 3-4 sıralı mibzer arıyorum.sıralı dikim yapabilmek için.
yabancı sitelerde o kadar cok alet edevat varki vakitten kazandıran.bizim sitelerimizde hiç birisi yok.

fatihzorlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2013, 21:45   #23
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemal.S Mesajı Göster
Merhabalar...!

Köklendirmede kullanabileceğim elektirikli ısıtma sistemi için tavsiyelerinizi ve önerilerinizi dört gözle bekliyorum.. Özellikle tecrübelerinizi paylaşmanızı istirham ediyorum..

Ah Cemal ah tezgah hazır ortam hazır çelik için meteryal hazır taktın şu ısıtıcı sistemine.. Al battaniyeleri bitir işi..
YA YANARSA diye korkar durursun... DARDAYIM BEN DARDAYIM...

Saygıyla..
Dogalbahce bir ara satiyordu...Arayada termostat konunca asiri isinma problemde olmamisti...

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2014, 19:30   #24
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-02-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Erdem Mesajı Göster
Pardon aşı makası demişim budama makası demek istemiştim

Evet Felco konusunda haklısınız. Sadece isim yapmış diye düşünmeye başladım. Söyledikleriniz dışında yerli üretim İzeltaş'ın budama makaslarını da incelemeye aldım.

Peki kollu budama makası olarak önerebileceğiniz, memnun kaldığınız bir el aleti var mı.

Aslında önümüzdeki seneye bir tane budama testeresi alsam çok iyi olacak. Çünkü özellikle klasik ağaçlarda çok kalın dallar çıkarmak gerekebiliyor. Ama budama testeresi olarak aradığımı buldum diyebilirim

Bu Japon malı Silky budama testerelerinden almaya karar verdim.

Gomtaro Apple Sheathed Saws, UK - Silky Fox

https://www.youtube.com/watch?v=ih6tmMoeWN0
Sn. Erdem bu silky destereyi Türkiye' de satan yer var mı ? Ben de almak istiyorum.Ayrıca izeltaş ın budama makaslarını kesinlikle tavsiye etmem.

YeniBON beğendi.
cetiner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2014, 20:55   #25
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-03-2013
budama makası

tecrübeli arkadaşlardan budama makası tavsiyesi istiyorum.çok fazla kullanan biri değilim.senelik en fazla 50-60 fidan budarım o yüzden fazla para vermek istemiyorum.tavsiyesi olan arkadaşlara reşekkür ederim

Olcay GÜNEY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2014, 13:14   #26
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-08-2012
Arkadaşlar kaliteli teleskopik yüksek dal budama makası almak istiyorum hangi markayı nereden almalıyım saygılar selamlar

fındıkçı74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2014, 23:48   #27
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
steği olmadığı sürece

Ben pek pahalı ve markalı makasları tercih etmiyorum. Komşunun ya da misafirin biri geliyor, kimi mangal kömürünü kimi, bahçe hortumunu kesmeye yelteniyor. Arkasında yaygın servis ve parça desteği olmadığı sürece pahalı ve markalı ürüne yönelmenin çok doğru olmadığını düşünüyorum. Ayrıca bu tür malzemelerin aynı tip, model ve marka altında uzun zaman aralığında temin etmenin zorluğu karşısında, tavsiye gelmemiş olmasını pek yadırgamıyorum.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2014, 17:21   #28
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-03-2013
berger ve gardenanın bazı modelleri hoşuma gitti.en azından şimdilik seçeneği ikiye indirdim

Olcay GÜNEY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2014, 10:02   #29
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-05-2013
Merhaba,
Baglarimi yeni budadim. Benim makas 2 gunun sonunda atilmalik oldu. Gelen iscilerin birisinda Löwe marka bir makas vardi ve inanilmaz iyi kesiyordu. 4 yildir araliksiz kullandigi halde henuz hic bir parcasini degistirmemis. Ben de kendime bundan alacagim. Fiyatlari 100- 160 lira civarinda

YeniBON beğendi.
agunel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2014, 10:08   #30
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
20 yıllık budama makasımızın yaylı yeri geçen sene kırıldı. Tamir imkanı varmıdır sizce. Eski eşyalar çok dayanıklı oluyor. Şimdikiler hem pahalı hem de dayanıksız. Marka yazan yeri tamamen deforme olmuş, olmasaydı bir tane daha alırdım.

limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
budama, budama makası

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024