agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Bir bilene soralım
(https)

Beğeni Düzeni20Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-06-2011, 13:35   #31
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Arkadaşlar el yapımı ama çok eski bir kapan. En az 30-40 yıllık. Piyasada şatışı var mı bilmiyorum. Çok basit bir yapımı var. Sert tellerle yapılmış. Farelerin girebileceği tek yer üst kısmı girdikçe daralıyor farklı boyutta kesilmiş teller farelerin çıkışını engelliyor (Otoparklardaki kapanlar gibi). Yan tarafında kapı kısmı mevcut. Ölen fareleri oradan çıkarıyorsunuz. Kapanın ayrıntılı fotoğrafını çekmeye çalışırım. Fareleri içine çekmek için tavuk yemi kullandım. Kısa süre içinde çok harika bir sonuç aldım. Fareler kedilere yemek ziyafeti oldu.

Açık alanlarda, arsalarda, bağ-bahçede rahatlıkla kullanılabilir. Çok çevreci olduğunu düşünüyorum. Zehir veya yapışkanlı bant kullanmanıza hiç gerek yok.

abay54 ve muminbaykal beğendi.
limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-06-2011, 19:46   #32
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Fotoğraf makinam olmadığı için çok detaylı ve güzel fotoğraflar çekemedim. Ama bir fikir verebilir. Benim aklıma masa tenisi raketine uygulama yapılabileceği geldi. Tellerin arasından kaçma çabaları var o yüzden çok sert telden yapılması gerek. Bugün 26 adet fare kapana yakalandı. Toplam kapana yakalanan fare sayısı 90 oldu. Ya azaldılar ya da kapana alıştılar. 2-3 gün sonra tekrar kapanı koyacağım.

Düzenleyen limon_sever : 25-12-2013 saat 19:03
Eski 19-10-2011, 10:55   #33
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-08-2011
çiftçi5234 arkadaşım bu kapan piyasada araştırmayla bulabileceğin eski kapanlardan biridir.
fare gittikçe daralan ve esneyen çubuklardan içeri girer ve bir daha da çıkamaz. ben bunların konyada satıldığını görmüştüm.

ayrıca haşereleri uzak tutmak için toprağa çakılan ve güneş enerjisiyle çalışan ultrasonik cihazlar mevcut. 24 saat kesintisiz çalışabilen bu cihazlarla kullanıma başladıktan 1-2 hafta sonra haşerelerin kalmadığını görebilirsiniz. fiyatları 30-60tl civarında.

hasank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2011, 21:02   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-12-2010
Merhabalar.
Fare ile ben de mücadele içindeyim ancak bu yıl yenildim sayılır.
ilaç kullandım, Sayın hasank üyenin tavsiye ettiği güneş ve pil ile çalışan iki ayrı marka cihaz kullandım. nafile. bu cihazlar ilk 1-2 ay etkili oluyor, sonrasında cihazın dibine yuva yapıyor, ürünleri yiyor.
Bu konuda ancak tecrübe, fikir ve bilgilerimizi paylaşarak başarılı olabiliriz. ümitsiz değilim.
selamlar.

remo54 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2011, 22:35   #35
Ağaç Dostu

YeniBON's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2011
Yazdıklarınızı okuyunca çocukluğum aklıma geldi. Benim için nostalji oldu. Sayın limon_sever'in gönderdiği kapanı görünce memleketimi hatırladım. Ben de aslen Konya'lı yım. Limon_sever'in kullandığı kapanı bizde kullanmıştık. Birde onun yukarıdan değil, yandan fare girişi olan bir modeli vardı. O fare girişiyle beraber bir mekanizmayı harekete geçiriyor, giriş kapısını kapatıyordu. Bunun dışında başka fare kapanları da vardı. Ama en kullanışlı olanı fotoğrafta görülendi.

Tabii biz bahçeli bir evde oturuyorduk. Ve olan fare sayısı sınırlıydı. Birisini, ikisini yakalardınız. Altı ay rahat ederdiniz. Konu tarlada çok daha zor.

Remo54 kapanın ebatlarını büyüterek, sayısını çoğaltarak kullanmak en akılcı çözüm bana göre. Kullanacağınız alanın ölçüsünü bilmiyorum. Yapıştırıcılar, kimyasallar ve ses yayan cihazlar vb. yöntemleri kullanırken, kendinize ve çevresine zarar veriyor. Ayrıca üzerine de para ödüyorsunuz.

İstanbul toplantısına gittiğim de piyasa konuyla ilgili yöntemleri, ilaç, cihaz vb. araştırma-ya çalışacağım.

Birde yakın çevrenizde farelerle mücadeleyi kazananların yöntemi en iyi ve kolay yöntemdir.

Saygılar.

YeniBON Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2012, 19:38   #36
Ağaçsever

adonis-'s Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2012
bukadar fare varsa yakalanmayan nekadardır eyvah. vahsimi bu fareler insanlarada birşey yaptılarmı ve kapana alıştılar demişsiniz son durum ne peki. fareler kökten bittilermi.

Eyer bir bahçe evinde yaşıyorsanız **** şehre yakın vs hergün ulaşabileceğiniz yerde bir bağ eviyse en mantıklı çözüm doğanın gücünü kullanmak. Fareler ve yılan için kedi akrep ve haşereler için tavuk horoz vs kullanabilirsiniz böylece hem gübre hemde doğal yumurta daha başka ürünler elde edersiniz çok faydalı olur

Ayrıca aklıma gelen bi diyer çözüm sarımsak felan asarlar akrep ve yılanın kokusundan rahatsız olduğu bitkiler var onlarda kullanılabilir araştırmak gerekir. Bu tür zehirli hayvanlari çeken kokular olduğu gibi uzaklaştıran bitkilerde mevcut.

adonis- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2012, 09:50   #37
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adonis- Mesajı Göster
bukadar fare varsa yakalanmayan nekadardır eyvah. vahsimi bu fareler insanlarada birşey yaptılarmı ve kapana alıştılar demişsiniz son durum ne peki. fareler kökten bittilermi.

Eyer bir bahçe evinde yaşıyorsanız **** şehre yakın vs hergün ulaşabileceğiniz yerde bir bağ eviyse en mantıklı çözüm doğanın gücünü kullanmak. Fareler ve yılan için kedi akrep ve haşereler için tavuk horoz vs kullanabilirsiniz böylece hem gübre hemde doğal yumurta daha başka ürünler elde edersiniz çok faydalı olur

Ayrıca aklıma gelen bi diyer çözüm sarımsak felan asarlar akrep ve yılanın kokusundan rahatsız olduğu bitkiler var onlarda kullanılabilir araştırmak gerekir. Bu tür zehirli hayvanlari çeken kokular olduğu gibi uzaklaştıran bitkilerde mevcut.
Vahşi değil saldırmıyorlar. Ama ortalığı yıkıp dökmekte çok marifetliler. Bu farelerin kaynağı komşularımızın güvercin beslemelerinden kaynaklanıyor. Bizim de tavuk kümesimiz var ama kümeste hiç fare görmedim. Bahçe duvar aralarından geliyorlar. Bu da komşulardan geldiğini gösteriyor. Zira garaj betonunu bile delip gelmişler. Sonu gelmez. Komşulara kuşlardan rahatsız olduğumuzu söyledik. Kümeslerinin yerini değiştirmişler ama beslemeye devam ediyorlar. Garajdaki delikleri betonla kapadık. Oradan bir daha çıkmadı. Bahçe duvarında da şuana kadar dek gelmedi. Kümesimizde fare olmamasının sebebi ise yemlikleri kümes tepe noktasından getirdiğimiz ipe bağladık. Ama yaz geldi. Tekrar fareler piyasaya çıkabilir.

Evet bahçeli bir evdeyiz. Sayısız kedimiz var. Ama baş edemiyorlar sanırım. Ben bu kapanla bu kadar yakalabiliyorsam gerisini siz düşünün Tavuklarıda börtü böceklerde avcı olarak kullanıyorum. Nerdeyse her gün 3-4 tane organik yumurtamız oluyor.

Yılan ve akrep çok şükür yok. İlk zamanlar vardı. Yaklaşık 15-20 sene önce. Ama artık yok. O zamanlar burası Konya'nın sınırı gibiydi. Ama şimdi Konya'ya en yakın semtler arasında kaldı. Zehirli zararlılar pek yok. Ama sarımsağı asmayıda ihmal etmeyeyim.

adonis- beğendi.
Eski 10-12-2013, 20:44   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-10-2010
kedi her zaman faydalı olur dişi kedi daha avcıdır.kediye hiç bir zaman karnını tamamen doyuracak kadar yemek vermeyin. onunla oynamayın bırakın kendi halinde yaşasın. ne kuş ne fare bırakır. iki tane olsun daha iyidir. sokak kedilerinin yavrularından alın doğal seçim sorunsuz yavru olur

ağaç sevdalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2013, 11:54   #39
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Sayın Ağaç Sevdalısı'na katılıyorum ..Kedi kesinlikle en iyi çözüm. Başlangıçta kedimiz yoktu, pek sık olmasa da ara sıra fareleri görebiliyorduk veya zararları eksik olmuyordu. Ortamımız beslenmelerine çoğalmalarına çok uygun çünkü. Her tarafta istif halinde yem çuvalları, saman balyaları yağmur kardan korunmak için örtü altı sıcaklık da saman balyaları nedeniyle en azından dışardan daha elverişli. Bir gün kendiliğinden bir yavru kedi geldi ve bize alıştı, gitmedi. Sütçü günlük sütü alırken hortum takıp sökme esnasında dökülen sütler onun çok sağlıklı bir şekilde ve hızla gelişmesini sağladı. İki ay içinde pırıl pırıl tüylü irice bir kedimiz olmuştu. Ne zaman görsek ya ağzında bir fareyle geliyordu veya yatmış önündeki fareyle oynuyordu. Sonra bir ara ortadan kayboldu. Yeniden ortaya çıktığında yanında üç tane daha kedicik vardı. Onlar da kısa zamanda büyüdüler ve avlanmaya başladılar. Şimdi etrafta fare görmek mümkün değil. Hatta artık avlanmaya kırlara veya başka evlere gidiyorlar. Yeni saman balyası geldiğinde bir hafta kadar süreyle sürekli etrafında üstünde oluyorlar. Av çıkmazsa gene başka yerlere dağılıp avlanmaya gidiyorlar, otların arasına saklanıp kuş yakalamaya çalışıyorlar.Ağaçlara çıkıp pusuya yatıyorlar kuşlar için. Tek yanlışları da özellikle yavruların dış ortama alıştırılmaları ve avcılığı öğrenme aşamalarında tırnak bilemek için her yeri tırnaklarıyla çizmeleri, özellikle de genç fidanları, ağaçlara tırmanmaları sırasında aşıları kırmaları.. Bu kadar yararın yanında da o kadarcık zararı seve seve göze alıyoruz ve aşılara zarar gelmemesi için de bir süre koruma altına alıyoruz..Bazen toplanıyorlar hep birlikte ava çıkarken peş peşe, özgüven dolu ve mağrur bir şekilde yürüyorlar 5 / 6 tane kedi, belgesellerdeki aslan sürüsü gibi.. O da görsel şölen olarak artısı..

Muda beğendi.
yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2013, 21:53   #40
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-12-2013
fare kovucular işe yaramıyor. etkisi çok az oluyor. en mantıklısı fare kafesi temin etmek

bigburki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2015, 21:48   #41
Yeni Üye

kuvayi's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2011
Haşere ve Kemirgen Kovucu Cihazlar

Merhabalar,

Öncelikle 50m2 lik bir tavuk kümesi tasarımı içerisinde güvenlik unsurları içerisinde düşünmekteyim bu cihazı.Ancak çeşitli sitelerde ve forumlarda çok çelişkili açıklamalar okudum.

Üyelerimiz içerisinde; haşere ve kemirgen kovucu cihazlar hakkında bilgisi olan, kullananlardan bu konu hakkında tavsiyelere ihtiyacım var.

Teşekkürler,

kuvayi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2015, 23:31   #42
Yeni Üye

kuvayi's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2011
Bu forumda kullanan yok sanırım bu cihazlardan.Başka forumlarda da açtım aynı konuyu.Kullananlar verim alamamışlar, hiç bir faydası yok diyorlar.
İlgi duyanların, merak edenlerin bilgisine...

Muda beğendi.
kuvayi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2015, 20:50   #43
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-08-2015
Arkadaşlar, neredeyse bütün yorumları okudum ve bir süre önce bende bu konuda çok sıkıntı çekip bir türlü bir çözüm bulamadığım için sizi bilgilendirmek istedim. Biraz sapa bir bölgede oturuyorum. Evimin arka tarafı tarla ve bahçelerle dolu. Eve yeni taşındığımız dönemlerde eşim ve ben şok olduk, çünkü her yeri kapalı tutmaya çalışsakta her türlü haşere, böcek eve giriyor ve hatta bazıları üredikleri için git gide çoğalıyorlardı. Bir çok böcek ilacı kullandık ve bir çözüm bulmak için araştırmadığımız site kalmadı. En son evden çıyan çıktı ve artık yeter diyerek, ben çocuğumuzu alıp annemlere gittim. Bu arada eşim bir arkadaşının tavsiyesiyle Falcon Elektronik cihazını satın almış. Bana telefonla anlattı çok etkiliymiş, bir çok kişi bu sayede bu sorundan kurtulmuş diye. Ama cihaz sonuçta en fazla ne yapabilir diye onu ciddiye almadım. Ancak sonucun oldukça şaşırtıcı olduğunu söylemeliyim. Bu cihaz sayesinde çok kısa bir zaman içinde evimizdeki tüm böcek ve haşerelerden kurtulduk. Ve en güzel yanı, bu cihaz onları savıyor yani yeniden gelmelerini engelliyor. Bu sayede evime geri dönebildim ve bir daha böyle bir sorunla karşı karşıya kalmadık. Bu cihaz öyle etkili ki uzun süredir balkonumda bile her hangi bir böcekle karşılaşmıyorum. Bildiğim kadarıyla yılan, fare ve gelincik gibi büyük hayvanları da engelliyormuş. Yani bahçesi olanlar, yazlığı olanlar, müstakil evi olanlar… Böcek, fare, yılan, haşere gibi canlılarla başı dertte olan herkese Falcon Elektronik cihazını tavsiye ederim. Herkes gönül rahatlığıyla kullanabilir çünkü insan sağlığına ya da evcil hayvanınız varsa onun sağlığına hiçbir olumsuz etkisi yok. Benim küçük bir bebeğim olduğu için bunların hepsini uzun uzun araştırdım. Herkese böceksiz günler dilerim: ) Sevgiler.

sedaa87 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2016, 13:44   #44
Yeni Üye

Grkm's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2016
Arkadaslar bahcemizde cok sayıda çiyan ve ara ara gordugumuz yılanlar var,bunlarla nasıl mucadele edecegimi pek bilmiyorum,önerilerinizi bekliyorum

Grkm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2016, 02:28   #45
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sedaa87 Mesajı Göster
Arkadaşlar, neredeyse bütün yorumları okudum ve bir süre önce bende bu konuda çok sıkıntı çekip bir türlü bir çözüm bulamadığım için sizi bilgilendirmek istedim. Biraz sapa bir bölgede oturuyorum. Evimin arka tarafı tarla ve bahçelerle dolu. Eve yeni taşındığımız dönemlerde eşim ve ben şok olduk, çünkü her yeri kapalı tutmaya çalışsakta her türlü haşere, böcek eve giriyor ve hatta bazıları üredikleri için git gide çoğalıyorlardı. Bir çok böcek ilacı kullandık ve bir çözüm bulmak için araştırmadığımız site kalmadı. En son evden çıyan çıktı ve artık yeter diyerek, ben çocuğumuzu alıp annemlere gittim. Bu arada eşim bir arkadaşının tavsiyesiyle Falcon Elektronik cihazını satın almış. Bana telefonla anlattı çok etkiliymiş, bir çok kişi bu sayede bu sorundan kurtulmuş diye. Ama cihaz sonuçta en fazla ne yapabilir diye onu ciddiye almadım. Ancak sonucun oldukça şaşırtıcı olduğunu söylemeliyim. Bu cihaz sayesinde çok kısa bir zaman içinde evimizdeki tüm böcek ve haşerelerden kurtulduk. Ve en güzel yanı, bu cihaz onları savıyor yani yeniden gelmelerini engelliyor. Bu sayede evime geri dönebildim ve bir daha böyle bir sorunla karşı karşıya kalmadık. Bu cihaz öyle etkili ki uzun süredir balkonumda bile her hangi bir böcekle karşılaşmıyorum. Bildiğim kadarıyla yılan, fare ve gelincik gibi büyük hayvanları da engelliyormuş. Yani bahçesi olanlar, yazlığı olanlar, müstakil evi olanlar… Böcek, fare, yılan, haşere gibi canlılarla başı dertte olan herkese Falcon Elektronik cihazını tavsiye ederim. Herkes gönül rahatlığıyla kullanabilir çünkü insan sağlığına ya da evcil hayvanınız varsa onun sağlığına hiçbir olumsuz etkisi yok. Benim küçük bir bebeğim olduğu için bunların hepsini uzun uzun araştırdım. Herkese böceksiz günler dilerim: ) Sevgiler.
Buram buram Falcon reklamı olmuş.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2016, 22:24   #46
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-03-2014
Böyle bir cihaz var 400-1000hz frekans aralığında sinyal yayıyormuş. Bilmiyorum ne kadar etkili ama benim bahçedeki anakonda dan bozma yılanlara çözüm bulmam lazım. Hele bi tanesi var saldırıyor bide...

Name:  image.jpg
Views: 1470
Size:  45.9 KB

estikey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2016, 08:40   #47
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-11-2016
Arkadaşlar tam olarak kuralları bilmiyorum ama benimde aynı problem başıma gelmişti. Yanlış hatırlamıyorsam, jel denen sıvı bir ilaçla olayı çözmüştüm. Aşağıdaki siteydi yanlış hatırlamıyorsam.

Böcek İlaçları, Fare Kovucu, Fare Zehirleri, Haşere Ürünleri I Yaşam Alanınızı Korur

emrbahceci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2016, 09:18   #48
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
İlaç veya alet reklamını dolaylı yoldan ( kullanıcıymış gibi) yapmak güzel değil. Ürün yararlı olabilir gerçekten ama bu yolla tanıtım samimiyetten uzak görünüyor insana...

A_NOMAD beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2016, 20:24   #49
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-11-2012
Ben tahta kurularından. Evi kostik'le yıkayarak kurtuldum sizede tavsiye ederim eviniz ahşapsa

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kemal28ay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:55.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024