agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Biçim verme teknikleri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-06-2007, 23:14   #1
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Galeri: 18
Karağaç budama

10-06-2007 pazar günü Selçuk beyin misafiri oldum.
Hem sohbet ve tanışma hemde karşılıklı paylaşım adına yaptığımız bu güzel sohbetde budamaya kıyamadığı karağaçı bonsai'sini bir miktar budayarak görseliğini toplamaya çalıştım.
20 gün sorna tekrar bir araya gelerek biraz daha ağaçın görseliğine müdehale ediceğim.
Şunu söylemek isterim misafir perver insanlar olarak çok hoş insanalr ve onaları tanıdığıma çok sevindim.Ve sizlerlede paylaşmak istedim.
Ve daha kalıçı olması içinde bir kaç kare fotoğrafla bu güzel misafirliği ölümsüzleştirmek istedim.
Bu arada ağaçın ilk ve daha sonrada son halini görebilirsiniz.
Selçuk bey ve eşi ağaçları ile beraber yine güzel bir karede yer aldılar ve tabiii bende'niz bonsaisan ufak karağaçı budarken.Tüm aile bitkileri çok seviyor bunuda belirtmek isterim.
Tüm içtenliğimle tanıştığıma çok menun oldum.

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2007, 16:41   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Selamlar, bonsai ile calisan birinin hayati olumlu bir sekilde bircok yonden etkilenir.

Bonsaisan'in yukardaki calismasi cok guzel bir ornektir. Arada bonsai olmasa belkide Bonsaisan, Selcuk bey ve esi ile tanismis olmiyacakti. Bonsai ile basliyan bu dostlugun uzun yillar surecek bir dostlugun baslangici olmasini dilerim.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2007, 20:35   #3
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Ali hocam çok sağolun elimden geldiğince hem yardım hemde bonsai dostluğu adına bir şeyler yapmaya çalışıyorum.Eğer ben selçuk beyi ziyaret etmeseydim onun gibi içden bir insanla ve ailesi ile tanışmayaçağım gibi ulmusu'da gerekli bakımı yapmayarak ağaçın görseliğini etkiliyemiyeçektim.
İzmir'de yaşıyan ve bonsai konusnda zorlanan her bonsai severle tanışmak ve yardımcı olmak isterim.Bu sayede bilgiyi paylaşmış oluruz saygılar.

Eski 19-06-2007, 21:22   #4
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 05-05-2007
Sevgili Orçun bey ,Bildiğiniz gibi görevle izmir dışında idim .Biraz önce eve gelince ilk işim bosai mi suladıktan ve iyi olduğunu gördükten sonra sitemizi açtım ve çok güzel yorumlanmış mesajlarınızı gödüm.Çok teşekkür ederiz çok naziksiniz .Böyle konusunda adeta bir okul olmuş sitemiz sayesinde sizin ve diğer bütün üye kardeşlerimizle bizi buluşturduğu için site kurucularına,yöneticilerine ve katkıları olan bütün üye kardeşlerimize bir defa daha teşekkür ediyoruz.
Sayın,ALİ H.ALİ kardeşimle de tanıştığım için de ayrıca çok sevinçliğim.
Hakikatten Bonsai sayesinde Orçun bey ,Ali bey gibi bu konuda engin bilgi ve tecrübeleri olan sizler paylaşılarımızla bende bilgilerimi,tecrübelerimi arttıracağım.
Bu konular ile ilgili olarak paylaşımlarınızı çok büyük bir ilgi ile izleyeceğime emin olun lütfen
Sevgili Orçun bey ve sevgili Ali bey tekrar teşekkür eder sağlık ve başarılar dilerim.
İyi akşamlar.

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2007, 21:28   #5
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 05-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ali H. ALI Mesajı Göster
Selamlar, bonsai ile calisan birinin hayati olumlu bir sekilde bircok yonden etkilenir.

Bonsaisan'in yukardaki calismasi cok guzel bir ornektir. Arada bonsai olmasa belkide Bonsaisan, Selcuk bey ve esi ile tanismis olmiyacakti. Bonsai ile basliyan bu dostlugun uzun yillar surecek bir dostlugun baslangici olmasini dilerim.
Sevgili ALİ H.ALİ çok güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.sizinle tanıştığıma çok memnun oldum.Eğer İzmir' e gelirseniz sizi misafir etmekten şeref duyarız.
İyi akşamlar.

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-06-2007, 14:50   #6
Ağaç Dostu

Selcuk bey selamlar, bonsai her yonu ile cok guzel bir ugras. Bonsai ile ugrasanlar hergun yeni guzel surprizlerle karsilasabiliyorlar. Bu dost agaclarin, sundugu guzellikler gibi, cevrenizde olusacak iyi guzel seyleri de bu surprizlere ekleyebilriz. Orcun beyin ve sizlerin tanismasi gibi ve bazan bu guzellikler daha da uzaklara ta Austuralia kadar uzanabiliyor. Sizlerle tanismaktan ben de mutluyum.

Izmir ve Seferihisarda yakin akrabalarim vardir. Her tatilde onlari da ziyaret ederim. Izmire bir dahaki gelisimde, sizlerle ve sanal bir ortamda tanidigim daha bircok dostla mutlaka gorusecegim.
Sevgiyle, mutlulukla, saglicakla kaliniz.

Eski 10-07-2007, 21:03   #7
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Ne güzel şeyler olmuş burada böyle.
Sitemizle bir kez daha gurur duyum.
Ve bonsaiye başladığım için mutluyum. (her ne kadar budamayı beceremesem de)

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2007, 14:39   #8
Ağaçsever

ceviz's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2007
Vallahi bonsai misafirliği fikrini çok beğendim. Mersin biraz uzak olsa da ben de misafirperverim.

Penelope haklısın ve şanslısın. Çünkü bonsaiye başlamışsın. Henüz başlamamış olanları düşünüp, kendi adına sevinmelisin. (Örneğin ben daha başlamadım. Ama çok az kaldı onlarla buluşmama. )

ceviz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-07-2007, 14:05   #9
Ağaç Dostu

Arkadaslar her guzel sey sevgi ile baslar. Siz bonsaiyi sevmeye basladiniz bir kere, Gun gelir Penelophe yeni arkadaslara bonsainin nasil budanacagini ogretir. Gun gelir Ceviz, bonsaiye nasil baslanacagini anlatir. Bu ara bonsai ile baslayip, uzun yillar surecek, bonsai dostliklari da, bonsainin yasama yansittigi baska bir guzelliktir. Bonsai dostlariniz cok. Bonsai ile ugrastiginiz gunler bol olsun

Eski 15-10-2007, 13:32   #10
Ağaç Dostu

Aytaç Eroğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 04-09-2007
sayın bonsaisan ulmusun son halini görebilecekmiyiz durumu ne oldu acaba

Aytaç Eroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2007, 01:36   #11
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Sayın Picea pungens

Ulmusun son hali konusnda ki cevabı sanırm sayın selçuk bey verebilir.

Ama son aldığım haberlere göre sanırm ağaçı evde sulama konusunda biraz kısır bırakmışdı.

Eski 16-10-2007, 11:02   #12
Ağaç Dostu

Aytaç Eroğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 04-09-2007
o zaman sayın selçuk bey ağacınızın son halini sizden bekliyoruz. umarım kurumamıştır.

Aytaç Eroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024