agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Bebekler ve Çocuklar İçin (http://www.agaclar.net/forum/bebekler-ve-cocuklar-icin/)
-   -   Çocuklara Doğum günü süslemeleri (http://www.agaclar.net/forum/bebekler-ve-cocuklar-icin/15621.htm)

Güler 08-01-2014 20:38

Çocuklara Doğum günü süslemeleri

3 Eklenti(ler)
Bugün küçük torunumun doğum günüydü.
Oturdukları sitenin bahçesindeki sosyal tesiste bir parti düzenlendi. Ben de evde hazırladığım kurabiyeler ve süslemeleri götürdüm, çok mutlu oldu.
Çocukları ile gelen anneler de süslemelerimi beğendiler, sizin fikriniz nedir?

1- çilek ve krem şantiy ile hazırladığım noel babalar
2- bisküvi üzerinde çeri domateslerinden uğur böcekleri
3- nutellalı ayıcıklar.

(fotoğrafları cep telefonu ile çektiğimden güzel çıkmadı) Bunları çeşitli internet sitelerinden daha evvel not etmiştim.

Sizler de yaptığınız orjinal süslemeleri burada paylaşırsanız elimizin altında lâzım oldukça kullanabileceğimiz şeyler olacaktır.

noel babaların gözleri minik çikolata damlaları.

uğur böcekleri ufak yuvarlak bisküvi üzerine krem peynir, ortadan ikiye bölünmüş çeri domates, kafası- çekirdeği çıkartılmış 4 e bölünmüş zeytin, üzerindeki noktalar kürdan vasıtası ile sürülmüş zeytin ezmesi.

kepekli tost ekmeği-çavdarlı da olur-, üzeri nutella, muz kulak, ortadan ikiye bölünmüş siyah üzümden gözler.

Lalem 09-01-2014 10:33

Çok güzel bunlar ellerinize sağlık. Bende çocuklarımın doğum günlerinde hep böyle değişik şeyler yaparım..

Güler 09-01-2014 11:59

Siz de paylaşın o zaman sayın Lalem.

Nazlı N92 09-01-2014 12:13

çok tatlılar ellerinize sağlık :)

Ozlem A 09-01-2014 17:05

1 Eklenti(ler)
Noel baba ve uğur böceklilerden ilk fırsatta yapıyorum, harika olmuş Güler Hanım ellerinize sağlık.

Yılbaşı partimizde çocuklar için yaptığım 3 tepsi cupcake ten geriye kalanlar.. Vakit kalmadığından alelacele süslemiştim ama mikroplulara çok güldüler.. Süslemede kullandığım beyaz kremayı ben yaptım, çok delikli Ateco krema ucu ile sıkarak mikrop görüntüsü verdim. gözleri yenebilen şekerden ve ağızlar da Dr. Oetker marka tüpte satılan doğal boyalı şekerlerden. Diğer inci ve boncuk süslemeler de şekerden yapılma. Normalde doğal olmayan süsleri kullanmaktan kaçınıyorum ama bu kez yılbaşına özel bir istisna yaptım :)

kelebek çalısı 09-01-2014 17:26

Hazırlayacağınız ikramlarda yaratıcılık sınır tanımıyor aslında. İçinizdeki çocuğu susturamadığınız zamanlarda kendinizi bunun gibi atıştırmalık örnekleri hazırlarken bulmanız işten bile değil. Çocuklardan yola çıkarak aslında ortama biraz neşe katmanın en güzel yolu. Hele ki içine ana malzeme sevgi de katılınca böyle güzel manzaralar ortaya çıkıyor ;)

İşte bir kaç yaratıcı fikir daha!

Zülfinaz 12-03-2014 10:47

Kızımın doğum gününde, sizden öğrendiğim patates böreğinden yapmıştım, bunları daha yeni görüyorum, çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

Güler 30-12-2016 20:56

2 Eklenti(ler)
Bunlar da çilek bebekler...

Çileklerin ortasını oyup, yine aynı boyda elmadan oyduğum topları oyuk çileklere yerleştirdim.

Çilek noel babalar da hazır..... torunlar bayram edecek.

Güler 02-01-2017 16:34

1 Eklenti(ler)
Yılbaşında yaptığım bu dolfini de torunlarım çok sevdiler.

Güler 11-01-2017 17:56

1 Eklenti(ler)
Çocuklar bu muz tırtılı da seveceklerdir.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024