agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Başlangıç Aşamasındaki Çalışmalar (http://www.agaclar.net/forum/baslangic-asamasindaki-calismalar/)
-   -   Kademli / Alıç 1 (http://www.agaclar.net/forum/baslangic-asamasindaki-calismalar/40661.htm)

Kademli 28-02-2017 10:57

Kademli / Alıç 1

5 Eklenti(ler)
Babamın çiftliğinden yamadori ile temin ettiğim Kırmızı alıç

Kademli 28-02-2017 10:59

Sağdaki daha kalın olanı diğerine göre daha kısa yapmaya karar verdim.

Kademli 28-02-2017 11:10

1 Eklenti(ler)
Sağdaki daha kalın olanı diğerine göre daha kısa yapmaya karar verdim.

sagol 28-02-2017 13:32

Güzel bir ağaç, hayırlı olsun. Size tavsiyem yamadorilerinize 1 yıl hiç bir işlem yapmayın arada sulandırılmış humik asit desteği yapın, 1 yıl gübre vermeyin. Yamadori ağaca stres yaşatıyor fazladan stresler gelirse ağaçların sağlığı tehlikeye girer.

Kolay gelsin....

Kademli 28-02-2017 14:49

Teşekkür ederim.

badrobot 01-03-2017 09:24

Her iki gövdeyide eşit kesip süpürge tarzı gibi de yapabilirsiniz.

Kademli 01-03-2017 11:05

Su an elimdeki ağaçların çoğu düz beden olduğundan bunu biraz farklı formatta belki bir tarafını tamamen kurutarak diğer lerinden farklı yapmayı düşünmüştüm. ama henüz kesmedim. Fikrinizi değerlendireceğim. En azından yeni dallar öıkana kadar sizin söylediğiniz gibi bırakıp dal durumuna göre değerlendireyim. Ama kısaltılması gerektiği kesin. Fotoğraflardan bakınca tüm ağaclarımın boyu uzun gözüküyor. Ele alınca daha kısaymış hissi veriyor. :D

Kademli 06-03-2017 12:34

1 Eklenti(ler)
oyunun kısaltılmış son hali.

badrobot 06-03-2017 14:09

Ceseratli ve başarılı bir kesim.

Kademli 14-04-2017 16:12

4 Eklenti(ler)
Ağacın her tarafı patladı... Bu 5 gün önceki hali bugün baktım bayağı uzamışlar. Alt kısımları temizlesem mi acaba.

boguz 15-04-2017 18:10

Bence en alttakileri temizleyin, enerji diğer tomurcuklara gitsin.

Kademli 19-04-2017 11:16

4 Eklenti(ler)
Alıç1 in dün akşam itibari ile son hali. Birkaç küşük ve aynı yerden cıkmış sürgünü temizledim fakat ustaların bilgisine danıçmadan diğer dallara el sürmeye korktum. Ağaç bol bir şekilde görüldüğü gibi sürgün verdi. Sizce hangi sürgünleri temizlemeliyim. Ağacın yçnü olarak duruşuna gçre daha seyrek olan 1. resimdeki yönünü düşünüyorum. Ağacın bedeninin de daha net görünebilmesi için. Zirveyi en üstteki dallardan ün yüze mi yoksa arka yüzemi yakın olanlardan seçmeliyim. Gçrüşleriniz için çimdiden teşekkürler.

Kademli 02-05-2017 15:42

4 Eklenti(ler)
Ağaç çıldırdı resmen. Yanyana cıkanları ve gereksiz gördüşüm birçok sürgünü temizlememe rağmen hala oldukça yoğun bir dallanma var. Hangisini alacağımı şaşırış durumdayım. Göründüğü gibi sürgünlerde cok uzadı acaba uclarnı alarak çataklanmasını sağlayabilirmiyim. Ayrıca lider seçilecek en tepede çok sürgün var bu nedenle lideri ün cephe tarafından mı yoksa arkada kalan kısımdan mı seçmeliyim, estetik olarak daha iyi görünebilmesi için?

Kademli 04-05-2017 15:47

bu ağacın uzayan sürgünlerini budamalımıyım. Yoksa hiç dokunmadan yazı çıkarsın mı_

david72 04-05-2017 16:00

Ben olsam iki dalın kesiştiği noktada ve aralarındaki sürgünleri alırdım. Aynı hizdan çıkanları da alırdım. LAkin henüz erken. Şimdiden eğmek ya da çatallandırmak için uğraşmayın derim. Ne kadar çok folyaj okadar kök gelişimi. O yüzden aynı noktadan çıkan çok sık olan kısımlar hariç bırakın biraz büyüsün

Kademli 12-07-2017 15:13

5 Eklenti(ler)
06.03.2017 tarihinde saksıya aldığım yamadori Alıç adayım çok hızlı bir çekilde yoğun bir dallanma oldu. Bayramdan önce dal uçlarını ve aynı yerden çıkan dalları aldım. Biraz acele ettim belki ama, bahçeden tanıdığım kadarıyla daha fazla kalınlaştığında dalların eğilmesinin zor olacağını düşünerek dün akşam da dalları yanlara doğru asılarak açılmasını sağladım. Zirve konusunda ön cephe olarak düşündüğüm tarafa yakın olanı mı yoksa arkaya yakın olan zirve sürgünlerinimi yeni lider olarak belirlemem gerektiği konusunda kararsız kaldım. Sonuç bu. Yorumlarınız ve tavsiyelerinize açığım.

david72 12-07-2017 18:07

Gayet güzel ve sağlıklı görünüyor tebrik ederim. Ben olsam aynı hizadan kesilmiş dallardan kalın olanı hafif uzun bırakır diğerini az kısaltırdım, ileride görselliği artar. Ne var kibu işlem için seneye baharı beklerdim

Kademli 13-07-2017 16:08

Bundan sonra yapılacak işlemler artık seneye baharda. Tavsiyelerinizi uygulayacağım.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024