agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Başlangıç Aşamasındaki Çalışmalar (http://www.agaclar.net/forum/baslangic-asamasindaki-calismalar/)
-   -   poseidon48 / begonvil (http://www.agaclar.net/forum/baslangic-asamasindaki-calismalar/31019.htm)

poseidon48 02-04-2013 00:35

poseidon48 / begonvil

3 Eklenti(ler)
Fabrika bahçe düzenlemesi esnasında traktör ile sökülen bonsai aday adayı begonvilimide paylaşmak istedim :rolleyes:

poseidon48 02-04-2013 01:00

1 Eklenti(ler)
Söz konusu adayımla ilgili düşüncem de "Şekil 1" deki gibi, 3 numaralı boğumdan geriye bir dal aldım aldım alamadım, alamadım göz aşıya kadar yolu var:D yinede farklı düşüncelere, usta gözüyle değerlendirmelere saygım var ;)

Manifesto 02-04-2013 01:18

Düşündüğünüz tarz dahil şelale,yarı şelale vs.bir çok tarza musait güzel bir aday.

badrobot 02-04-2013 07:52

1 Eklenti(ler)
sn. poseidon48. uzun zamandır kalın bedenli bir begonvil aramaktayım. fidancılarda gördüklerim 2-3cm kalınlığı geçmiyor. sizin begonvili gördükten sonra aramaktan vaz geçeceğim herhalde. maşallah.
üst kesi yeri aşı macunu veya benzer bir kapatıcıyla kapattınız mı? aksi halde ağaç kuruma yapabilir.
sizin düşündüğünüz yatık tarz benimde çok hoşuma gidiyor. yatık tarz çalıştığım bir kaç ağacım var. benim işaretlediğim gibi sadece tepeden çıkmış bir sürgünün dışında başka sürgünleride değerlendirin derim. böylece ileride ağacınızı şekilendirirken size sunacağı seçenek bolluğuyla hem daha kolay kontrol altında tutabilirsiniz hemde ağacın boyunu kolay ayarlayabilir ve yoğunluk kazandırabilirsiniz.
başarılar dilerim.

poseidon48 02-04-2013 17:41

sayın manifesto ve badrood tavsiyeleriniz yeni bir kapı açtı bende, çizdiğim tarz cascade tarzının çatısınıda oluşturabilir sanıyorum ;)

bonsaicimali 02-04-2013 19:02

güzel bir aday

tourkana 04-04-2013 08:20

1 Eklenti(ler)
Bir de bu açıdan bakın poseidon48. Ağacın müthiş gövde hareketini daha gösterişli ve görünebilir hale getirirsiniz, ölü gövde efektini de dozunda kullanarak çok güzel yaşlı bir ağaç görünümü elde edersiniz diye düşünüyorum. Başarılar.

poseidon48 04-04-2013 20:34

1 Eklenti(ler)
tourkana farklı bir bakış açısı teşekkürler, hem bu aday adayı için hemde adaylara çok yönlü bakmam gerektiğini farkettirdiğiniz için;) fakat; sol tarafta dallanma yok bunun için saksının sol köşesine bir tuğla koyup saksıyı sağa doğru yatırmak işe yarar gibi geliyor. ikinci endişem ise gövde ve dal kalınlıkları ile ilgili oransal bir sıkıntı yaratmaz mı? ki nebariden top noktaya doğru incelmeyi nasıl sağlarız? oransal olarak şöyle bir şablon çıkardım ama değerlendirmeye açıktır... ;)

poseidon48 07-04-2013 16:32

2 Eklenti(ler)
Sn. Tourkana;
Rastladığımda 1 tek kökü olduğu için Kök durumunu merak edip eşeledim saksıyı, sonra biraz daha eşeledim, biraz daha:eek:... sanırım o tek kök çürümüş, hiç kök olmadığını görünce şaşırdım fakat gövdenin resimdeki gibi toprak altında s formunda devam ettiğini gördüm:D, bir çırpıda tekrar saksılayıp kök gelişimi hızlandırıcı içeren su ile can suyu verdim. umarım kaybetmem bu adayı...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024