agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları > Başlangıç Aşamasındaki Çalışmalar
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-10-2014, 21:26   #1
Yeni Üye

Altuğ's Avatar

Giriş Tarihi: 04-11-2011
Altuğ / Alacalı Ardıç (Juniperus variegata)

Merhabalar yaklaşık 3 yıldır forumu takip ediyorum ve resmini ekleyeceğim ardıç ağacını 2.5 yıldır bahçede saksı içinde yaşatıyorum. Cascade veya semi cascade tarzı yapmayı aldığımdan beri düşünmeme rağmen cesaret edip budama ve telleme yapmadım. Bu işlemler için bütün arkadaşların görüş ve önerilerini bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg 01.jpg (46.5 KB, 60 views)
Dosya Türü: jpg 02.jpg (41.4 KB, 60 views)
Dosya Türü: jpg 03.jpg (59.0 KB, 62 views)
Dosya Türü: jpg 04.jpg (47.0 KB, 61 views)
Dosya Türü: jpg 05.jpg (34.5 KB, 62 views)

Düzenleyen Altuğ : 30-10-2014 saat 14:40
Altuğ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2014, 21:29   #2
Yeni Üye

Altuğ's Avatar

Dün gece cep telefonundan ancak resimleri bu şekilde ekleyebilmiştim. Uyarı için teşekkürler.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg 06.jpg (61.7 KB, 61 views)
Dosya Türü: jpg 07.jpg (61.7 KB, 61 views)

Düzenleyen Altuğ : 30-10-2014 saat 14:45
Eski 30-10-2014, 10:33   #3
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2010
Sn Altuğ,

Biçim verme işlemlerine başlamadan önce, bonsai tarzları, budama teknikleri ve zamanı, biçim verme teknikleri, telleme gibi konuları iyi öğrenmek ve özümsemek gerekiyor, bu açıdan aceleci davranmamanızı iyi anlıyorum ANCAK öğrendiklerinizi uygulamaya dökmeden de asla tam öğrenemiyorsunuz. Bu yüzden çok da çekinmenin ve korkmanın bir anlamı yok

Hepimiz öğrenirken çok kayıplar yaşadık ve halen da yanlışlar yapmıyor değiliz.

Tarz olarak fotoğraflar üzerinden öneride bulunmak, öneri yapan açısından zor ve öneriyi alan açısından da yanıltıcı olabiliyor, sonuçta fotoğraflar 2 boyutlu...
Ağacınız birkaç tarzda eğitilebilecek durumda, ama en iyi öneri ve hatasız yönlendirme için bonsai atölyelerinden birine katılmanız en iyi karar olacaktır sizin için.

Öte yandan cascade/semi cascade bu tür ardıçlar için yerinde bir tarz seçimi olduğu gibi ağacınızı moyogi tarzında da eğitebilirsiniz.

Başarılar diliyorum.

Sakaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2014, 11:12   #4
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2010
Sn Altuğ,

Bu arada (sn badrobot'a hatırlatma için teşekkür ediyorum), belirtmek isterim ki forum kurallarımız gereği fotoğrafları doğrudan foruma yüklemeniz gerekli. Bunun için aşağıdaki başlık size yardımcı olacaktır:

Foruma fotoğraf nasıl yüklenir?

Yukarıdaki mesajlarınızın sağ alt köşesindeki "Düzelt" düğmesine tıklayarak ve "Gelişmiş Mod" penceresini kullanarak fotoğraflarınızı mesajınıza/mesajlarınıza ekleyebilirsiniz.

Imageshack türü fotoğraf yükleme sitelerine yüklenen fotoğraflar, bir süre sonra server hataları, linklerin geçersiz kalması, vs. gibi nedenlerle görüntülenemez hale geliyor ve bu nedenle kimse fotoğraf göremiyor.

Teşekkürler.

Sakaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2014, 12:54   #5
Ağaçsever

a.a.'s Avatar

Giriş Tarihi: 23-09-2014
Merhaba sn. Altuğ, sn. Sakakiye katılıyorum, bir bonsai atölyesine katılmanız ve ya ağacınızla beraber bölgenizde düzenlenen toplantılara gitmeniz size çok yardımcı olacaktır. Yakın zamanda manisa toplantısındaydık ve sizinkine çok benzeyen adaylarımdan birini götürmediğim için pişman oldum açıkçası. Benim ardıç konusunu da incelemenizi öneririm deneyimli üyelerin bazı yorumları mevcut.

a.a. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2014, 22:29   #6
Yeni Üye

Altuğ's Avatar

Yorumunuz için çok teşekkür ederim hafta içi Edirne'de hafta sonu İstanbul'da oluyorum. Umarım yakın bir zamanda İstanbul'da bir bonsai Atölyesi düzenlenir.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024