agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları > Başlangıç Aşamasındaki Çalışmalar
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler
  • 2 Gönderen yardimcierhan
  • 1 Gönderen Tavsanoglu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-05-2020, 00:58   #1
Ağaç Dostu

yardimcierhan's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2014
Talking yardimcierhan / Portulacaria Afra

Bonsai ile ilgilenmek ve teknikleri öğrenmek, bilmek çok istiyorum. Tavsiye ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Bu Portulacaria Afra bitkim bonsai sanatına yeni başlayanlar için çok uygunmuş. Video izleyerek okuyup, gözleyerek bu şekilde bir budama yaptım. Ne kadar doğru oldu bilmiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Sevgi ve saygılarımla...

[IMG][/IMG]

yardimcierhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2020, 08:54   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-03-2020
Ağacınız hayırlı olsun. Umarım istediğiniz şekilde büyütüp ileride hoşunuza giden bir çalışma olur. Kendi görüşüme göre ağacınızı biraz yukseıdan budamışsınız. Bir altındaki daldan veya budama öncesi mevcut olan bir daldan da budasanız olurmuş. Şu aşamada ağacınızın büyümesini beklemekten başka yapabilecek bir şey yok gibi. Sonrasında istediğiniz şekli alana kadar kes büyüt yöntemini uygulayacaksınız. İleride ağacınızı yeniden saksılarken köklerini düzeltip altına düz bir materyal koyarsanız güzel yüzeyel kök gelişimi sağlayabilirsiniz. Ağacınızın yanına bağladınız sopa ne için onu anlayamadım eğer çok önemli bir işlevi yoksa çıkarmak daha doğru geldi böylelikle oralardan çıkacak olan sürgünleri engellememiş olursunuz.

yardimcierhan beğendi.
Tavsanoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2020, 14:40   #3
Ağaç Dostu

yardimcierhan's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2014
Çok teşekkür ederim cevabınız ve önerileriniz için. Biz açıkcası fazla mı budadık diye düşündüğümüz için çekindik... Bir alt daldan budamaya... Sopayı gövde dik dursun diye koymuştum. Çıkarayayım. Sürgünleri engellesin istemem. Sağlıcakla kalın. Sevgiler.

yardimcierhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-03-2022, 13:41   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-02-2022
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yardimcierhan Mesajı Göster
Bonsai ile ilgilenmek ve teknikleri öğrenmek, bilmek çok istiyorum. Tavsiye ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Bu Portulacaria Afra bitkim bonsai sanatına yeni başlayanlar için çok uygunmuş. Video izleyerek okuyup, gözleyerek bu şekilde bir budama yaptım. Ne kadar doğru oldu bilmiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Sevgi ve saygılarımla...

[IMG][/IMG]
Konunun üstünden bayağı zaman geçmiş, bitkiye kıymışsınız ve tekniğiniz yanlış. Doğru budama tekniklerini Harun Parlak hocanın paylaşımlarından takip edebilirsiniz.

tropicalguy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024