agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları > Başlangıç Aşamasındaki Çalışmalar
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 1 Gönderen badrobot
  • 1 Gönderen murat doğan

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-10-2014, 01:06   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-04-2014
Cetinto / Delice Zeytin

Merhaba
Sayın Hasan Ali Bey'den (tourkana) edindiğim delice zeytinimin iki yönden fotoğrafı:
ImageUploadedByTapatalk1412550790.637836.jpgImageUploadedByTapatalk1412550800.510528.jpg

Üstten:
ImageUploadedByTapatalk1412550815.990141.jpg

Biraz cansız bir ağaç, tavsiyelerinizle gelişimini sağlamak isterim, forumu bu tür konusunda sürekli inceleyerek bütün bilgileri edinmeye çalışıyorum, sizlerin de görüşlerini bekliyorum
Saygılar

Cetinto Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2014, 01:10   #2
Ağaç Dostu

badrobot's Avatar

Giriş Tarihi: 25-08-2011
Sn.Cetinto.
Ağacınız delic zeytin değil, Avrupa zeytini diye tabir edilen ürün kalitesi yüksek zeytin ağaçlarından. Bol bol zeytin alabilirsiniz.
Ağaç duruşu ve gövde yapısı itibariyle çok güzel. Ama bu saksı yerine 1-2 beden daha büyük bir saksıya alsanız yavaş büyüyen bu türü biraz daha neşelendirirsiniz.

Sakaki beğendi.
badrobot Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2014, 06:54   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-07-2013
çok güzel bir zeytin ağacı. gövde yapısı ve şekli harika çok beğendim. hasan ali beyden harika bir aday edinmişsiniz. sayın badrobota katılıyorum. Önümüzde kış mevsiminde daha büyük bir saksıya alın. adayınızın üst yapısını geliştirmeniz gerekiyor. dalları telleyeceksiniz, budayacaksınız, uç alacaksınız. yani daha yapılması gereken çok şey var. bu yapılacakları da daha büyük bir saksıda yapmak avantajınıza olacaktır. evet ağacım artık son halini aldı demeden bonsai saksısına almayın bence **** alıyorsanız da olması gerekenden daha büyük bir boy seçin. en son hali ile olması gerekn saksıyı kullanırsınız. ama zeytininiz çok güzel bir potansiyele sahip harika bir bonsai olacak. iyi çalışmalar

Sakaki beğendi.
murat doğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024