agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları > Başlangıç Aşamasındaki Çalışmalar
(https)

Beğeni Düzeni73Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-03-2013, 09:40   #61
Ağaç Dostu

sagol's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2011
Kumkat, limon ve rize mandalinam var ama fazla tecrübem yok turunçgillerle. Benzer denemeyi ginkgolar ile yaptım kaynaşmakta çok zorlanıyorlar. Daha uygun cinslerle denersiniz belki.

İyi çalışmalar dilerim...
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Manifesto Mesajı Göster
Turunçgilllerde kaynaşma temas eden yerlerde kabuk sıyrılmadığı sürece çok zor belki imkansız.Dalları bir birine geçmiş 30-40 yıllık ağaçlar bilirim yinede kaynaşmıyorlar ve hastalık ve zararlılara davetiye çıkarıyorlar.

sagol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2014, 18:07   #62
Yeni Üye

bin453's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2014
Güzel fidanlar.

bin453 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2014, 18:44   #63
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-01-2014
konu bugun dirilmiş yeniden @merlict arkadaşımız bonzai çalışması nasıl oldu çok merak ettim limon bonzai oluştumu başarabildiğseniz bi resmini atmanızı bekliyorum teşekkürler.

remus2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2014, 20:38   #64
Ağaç Dostu

merlict's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2009
Merhaba arkadaşlar.

Daha önceki mesajlarda anlattığım üzere bu çalışmam ve bazı ağaçlarım çalınmıştı, o sebeple son halini bilmiyorum.

Fakat bu teknikten vazgeçmiş değilim.Şuan halihazırda ayrı ayrı yetiştirdiğim 15-20 kadar fidanım var, uygun zamanda tekrar deneyip devam edeceğim.O zaman ekleyebilirim ancak fotoğraflarını.

merlict Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2014, 20:41   #65
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi merlict Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar.

Daha önceki mesajlarda anlattığım üzere bu çalışmam ve bazı ağaçlarım çalınmıştı, o sebeple son halini bilmiyorum.

Fakat bu teknikten vazgeçmiş değilim.Şuan halihazırda ayrı ayrı yetiştirdiğim 15-20 kadar fidanım var, uygun zamanda tekrar deneyip devam edeceğim.O zaman ekleyebilirim ancak fotoğraflarını.
sizin için bu duruma üzgünüm....
ileriki zamanda çalışma aşamalarınızı bekliyorum...

remus2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2017, 02:45   #66
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-05-2016
Merhabalar arkadaslar bitkiler hakkinda arastirma yaparken bu siteyi buldum ve bu gun uye oldum.tohumdan yetistirme hevesine kapildim. Meğerse bazi agaclar cok zormus(akcagac cimlendirmeyi hala basaramadim). Bir siteden limon bonsai tohumu aldim. Minyatur limon olarak geciyor. Resimde limonlarin boyutu normalden cok daha kucuktu. Bir sitede minyatur meyve olamayacagini okudum ve cok uzuldum. Sonuc olarak meyvesi buyuk te olsa limon bonsai yapmaya kara verdim ama bu konuda pekte bilgim yok. Su an ektigim tohumlar 20 cm kadar oldu. 1 tanesinin govdesini telleyip yan buyumesini istedim. Dogrumu yaptim yanlismi bilmiyorum bu konuda beni aydi latirsaniz cok sevnirim. Birde budama kök terbiyesi gibi seyler yapilmasi gerekiyormus. Bu islemler ne zaman yapiliyor. Bir cok yerde hazir baya buyumus govdesi kalinlasmis fidanlar kullanara anlatmislar. Fakat cekirdekten yetistirirken daha farkli yontemler kullaniyordur diye dusunuyorum. Bu konuda yardim ve desteklerinizi bekliyorum. Herkese kolay gelsin ☺

hicran ankara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2017, 10:07   #67
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-10-2014
Galeri: 1
Hocam yanlış başlamışsınız kalın bir aday edinip onu kesip öyle şekillendirme yapıyoruz. Limon bonsai için çok uygun değil. Tohumdan başlamak ise en uzun yok rahat 10 yılı bulur. Tavsiyem kalın bir aday alıp onunla başlamanız.

reguler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024