agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Bambu
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni94Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-12-2018, 17:18   #301
Ağaçsever

fenerium's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2011
Bambo Moso Son Hali

Merhaba Arkadaşlar, uzun zamandan beri yine bir Fotoğraf ekleyeyim dedim. bu Sene yaklaşık 6-7 birden büyüdü, belki 4 hafta içinde. Seneye 10-12 metre büyümesini bekliyorum. diyebileceğim tek şey, Bambunun etrafında oturmak çok huzur verici, hele içine konan Serçelerin kendi aralarındaki muhabet seslerini duymak ayrı bir güzellik.

Eklenen Resimler

fenerium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2018, 22:01   #302
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Sn. fenerium;

Bambularınızın filmlerde gördüğümüz gibi ağaç büyüklüklerine ulaşmasını isterim. Çok ilginç ve sağlam bir bitki. İklim elverse bende yetiştirmek isterim. Ancak 1250- 1300 rakımda pek mümkün değil görünüyor.

Bizim buranın olan bitkisi en güzel üzüm. Asmanızdan resimdeki gibi üzüm alabildiniz mi? Varsa resimlerini atabilirmisiniz. Antepten bir arkadaşım benzer asmalarının olduğunu söylemişti. Kaç yıldır gönderemedi. Varsa resimlerini atabilirmisiniz.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fenerium Mesajı Göster
Buda çinden almış olduğum bir üzüm çubuğu, galiba filizlenmeye başladı, büyüdüğünde diğer fotoğrafdaki gibi olacak.

Düzenleyen Muda : 04-12-2018 saat 22:31
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2018, 08:45   #303
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2015
Bambuların evin temellerine ve kanallara yakın dikilmemesi gerektiğine dair birkaç şey okumuştum, hatta bir videoda kepçeyle evin etrafındakı toprağı kazıyorlardı kurtulabilmek adına. Dikilen alanın temel ve borulardan uzak kapalı beton bir alan yaratatarak yapılması gerektiğini öğrenmiştim. Çeşitleri arası yayılım özellikleri değişiyordur belki ama öğrenmek istediğim siz bu konuda ne yaptınız.

david72 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2018, 15:08   #304
Ağaçsever

fenerium's Avatar

David72@
ben Evin etrafında Çakıl Taşları ile Bordur alanı yaptım, yani ev temeline Bambu Köklerin gelmesi çok zor.

Eski 05-12-2018, 15:12   #305
Ağaçsever

fenerium's Avatar

Üzüm

Muda@ üzüm malesef bu sene bir Facia ile karşılaştı. epey Büyümeye başlamıştı ama Bahçedeki Kangalımız köküne kadar koparıp parçaladı. aynısını tekrararadım çinden ama malesef bulamadım.

Eklenen Resimler

Eski 05-12-2018, 18:27   #306
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fenerium Mesajı Göster
Muda@ üzüm malesef bu sene bir Facia ile karşılaştı. epey Büyümeye başlamıştı ama Bahçedeki Kangalımız köküne kadar koparıp parçaladı. aynısını tekrararadım çinden ama malesef bulamadım.
Sn. fenerium;

Asmanızın parçalanmasına üzüldüm. Umarım bulabiliriz. Çin'den gelen tohumlarda kötüniyetli şahıslar tarafından farklı tohumlar gönderilmesi nedeni ile sizin bitkilerinizin istediğiniz gibi geldiğini, ürün alabildiğinizi düşünmüştüm. Bulup üretebilirsem size de gönderirim. Asmada ilginç bir durum var. Toprak altında göz var ise baharla birlikte yeniden çıkma ihtimali var. Biz daha önce köklendirip başka yere aldığımız asmalardan aldığımız yerde bir kısım asmaların çıktığını gördük. Sizde de olabilir. Bulunduğu yeri bozmayıp biraz etrafını koruyabilirsek iyi olur. Belki o da çıkabilir.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2018