agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Bambu
(https)

Beğeni Düzeni39Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-07-2007, 12:03   #91
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2006
Galeri: 3
http://www.bamboocraft.net/forums/showthread.php?t=943
http://www.lewisbamboo.com/2006d.html
http://www2.austincc.edu/muzos/Gardentex.html#BAMBOO
http://www.austincc.edu/muzos/TexasBamboo.htm

ABD texas eyaletinde kuzenim okuyor şu anda burada ama temmuz ortası dönecek. . Yukarıdaki adreslerde o bölgelerde bambu yetiştiriciliği ile bilgiler var . Benim ingilizcem yetmiyor .Tohum alışverişi yönünden. Satış bilgileri var ise kuzen den nokta atışı yaparak alıp göndermesini isteyebilirim. Bir inceleyip bakabilen olursa iyi olur. Bende inceleyeyim bu arada. Kuzenlede görüştüm hallederiz abi dedi. HAdi bakalım .Selamlar.

mirsat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2007, 13:01   #92
Ağaç Dostu

ÇeteÇakal's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2007

Mirsat Beyin verdiği linklerdeki bu link çok ilgimi çekti acaba ingilizcesi olanlar yardım edebilirler mi?

ÇeteÇakal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2007, 22:15   #93
Yeni Üye

eguner's Avatar

Giriş Tarihi: 30-06-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cetecakal Mesajı Göster

Mirsat Beyin verdiği linklerdeki bu link çok ilgimi çekti acaba ingilizcesi olanlar yardım edebilirler mi?
spesifik olarak ilgilendiginiz seyin ne oldugunu soylerseniz yardimci olmak kolaylasacaktir ancak genel anlamda soruyorsanız fotoları ceken kisilerin bambular hakkında dusunceleri ile ilgili bir haber sayfası verdginiz linkteki sayfa....

eguner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2007, 11:01   #94
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Eğer bende bu ingilizce konusunu çözmessem. Çalışmalara devam. Bunun yaşının olmadığını biliyorumya o bile bana yeter.

Ergüner dostumuzun bu konuyu çözeceğinden şüphem dahi yok. Sevgili Çeteçakal. Bir Yalovalı olarak bunu şu anda hissediyorum. Grup çalışmamız tamamlanmak üzere birlikte çok güzel şeylere imza atacağımızı biliyor ve inanın hissediyorum. Medyum falan değilim sakın yanlış anlaşılmasın. Benimkisi sadece biraz heyacan heralde. En büyük korkumu sizinle paylaşayım. " Yanlış anlaşılmak" diye bilirim rahatlıkla.

Saygıyla kalın.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2007, 11:15   #95
Ağaç Dostu

seren's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2006
Galeri: 11
iIyi gunler arkadaslar;

Bende bir bambu fidani/tohumu istiyorum. moso hosuma gitti.
Antalya`dayim. Buraya uyarmi acaba.

seren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2007, 13:12   #96
Ağaç Dostu

Merhabalar Seren !

Sizden istirhamım bambu sayfasını başından itibaren yeniden gözden geçirmeniz. Aramıza hoş geldiniz. Tür seçiminden tutun bölgelere kadar her şeyi kapsayan sevgili Faruk Tuzcuoğlunun çok emek verilmiş bir çalışması var başlarda isterseniz ordan başlayabilirsiniz.

Saygıyla kalın.

Eski 05-07-2007, 14:39   #97
Ağaç Dostu

seren's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2006
Galeri: 11
Tesekkur ederim
takip edecegim

seren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2007, 22:14   #98
Ağaç Dostu

ÇeteÇakal's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eguner Mesajı Göster
spesifik olarak ilgilendiginiz seyin ne oldugunu soylerseniz yardimci olmak kolaylasacaktir ancak genel anlamda soruyorsanız fotoları ceken kisilerin bambular hakkında dusunceleri ile ilgili bir haber sayfası verdginiz linkteki sayfa....
Sevgili Eguner;

Linkte gösterilen fotoğrafların altında yazan metinleri merak etmiştim. Fotoğraflarda bişeyleri işare ederek anlatmaya çalışmışlar. Anlamak için çok uğraştım ama ne mümkün..

Eski 05-07-2007, 22:23   #99
Ağaç Dostu

ÇeteÇakal's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemal.S Mesajı Göster
Eğer bende bu ingilizce konusunu çözmessem. Çalışmalara devam. Bunun yaşının olmadığını biliyorumya o bile bana yeter.

Ergüner dostumuzun bu konuyu çözeceğinden şüphem dahi yok. Sevgili Çeteçakal. Bir Yalovalı olarak bunu şu anda hissediyorum. Grup çalışmamız tamamlanmak üzere birlikte çok güzel şeylere imza atacağımızı biliyor ve inanın hissediyorum. Medyum falan değilim sakın yanlış anlaşılmasın. Benimkisi sadece biraz heyacan heralde. En büyük korkumu sizinle paylaşayım. " Yanlış anlaşılmak" diye bilirim rahatlıkla.

Saygıyla kalın.
Sevgili Cemal.s,

Sizin bu coşkunuzu gördükçe daha çok heyecanlanıyorum. Ama elimden gelen de başka birşey de yok.

Dediğiniz gibi keşke biraz ingilizcem olsaydı da ben de birşeyler ekleyebilseydim.

Bu konuda üzerime düşen veya benim yapabileceğimi düşündüğünüz her konuda yardıma hazırım.

Sağlıcakla kalın...

Eski 07-07-2007, 19:30   #100
Ağaç Dostu

Faruk Tuzcuoglu's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mirsat Mesajı Göster
Kimden: afyontarim (bilgi@afyontarim.gov.tr)
Gönderme tarihi: 29 Haziran 2007 Cuma 05:44:11
Kime: mirsatbehceth@hotmail.com
Sinanpaşa tazlar köyü mevkisinde BAmbu bitkisi yetiştiriciliği yapmayı düşünüyoruz. Kışın -20 dereceye kadar dayanıp genelde asitli toprak seven bir tür bitki olan bambunun moso türünü düşündük. Acaba ortamın kış ve toprak şartları uygunmudur. İyi çalışmalar dilerim.

Sayın: Mirsat BEHÇET

Literatür bilgilerine göre Bambu buğgaygiller familyasındadır. Otsu ve odunsu çok sayıda çeşidi vardır.Her ne kadar literatüre göre -20 C ye kadar dayanan çeşitleri var ise de ilimiz iklim şartlarına adapte olup olmadığı ile ilgili hiçbir deneme veya adaptasyon çalışması mevcut değildir.

Tarım İl Müdürlüğünün Bambu bitkisi ile ilgili bir çalışması bulunmamaktadır. Bu konuda en doğru bilgiyi Çevre ve Orman İl Müdürlüğü ile Orman Fakültelerinde bulabilirsiniz. 26/06/2007

Tarım il müd. Gelen cevaptır.
Sayın Mirsat bey,

Görüyorum ki doğru çalışmayı yapmışsınız. Tebrik ederim.
Ama ne yazık ki resmi olarak bir bambu çalışması yapılmamış.
Karadeniz Üniversitesi hariç.

Bence atacağınız, önemli bir adım daha var.

KAÇTIR YAZIYORUM,

METEOROLOJİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN SON ON SENEYE AİT
TARIMSAL HAVA KOŞULLARINI ALMAK.

Buna Yağış, En yüksek -En düşük sıcaklıklar,
Nem oranı, Güneşlilik durumu vs dahildir.

Ondan sonra bir toprak analizi yaptırsanız iyi olur.
Asitlilik oranını gösteren kağıtlar var,
onlardan temin edip asitliliğini siz de ölçebilirsiniz.

Faruk Tuzcuoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2007, 07:51   #101
Ağaç Dostu

Günaydın Faruk bey !

Bizde güzel bir parça vardır " Bu gün ayın onudur " diye eminim muzikle yakandan ilgilenen bir abimiz olarak bizden çok daha iyi bilirsiniz. Beni yanlış anlamanızı istemiyorum ancak şu anda hangi aşamada olduğumuzu merak ettim. Telefonla arayıp zamanınızı çalmak istemiyorum. Uygun olduğunuzda son durumumuz hakkında grubu bilgilendirirseniz çok seviniriz. Hatta üzerimize düşen bir şey olursa burda sizi bekliyor olacağız.

Umarım inşaat çalışmalarınız başarı ile bitmiştir.

Saygıyla.

Eski 25-07-2007, 06:49   #102
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-05-2007
Günaydın Faruk bey,

Günlerdir bakıyorum bambu projesi hakkında birşey yazılmıyor sormak istedigim iptalmi oldu?

S.İnceçayır Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2007, 13:02   #103
Ağaç Dostu

Merhabalar Sonreis66 !

Faruk beyle görüşmelerimiz zaman zaman telefonla oluyor sanırım oldukça meşkuller. Forma girmeye pek fırsatı olmadığını düşünerek müsadenizle ben cevap vereyim diye düşündüm.

Bambu grup çalışmalarımız devam ediyor. Sanırım tatil mevsiminden sonra aramıza akedemik anlamda katılacak yeni arkadaşlarımızda olacak. Uygulamalarımız hep beraber olacağı için müsterih olun bir şekilde formdan görürsünüz. İmzanızın gereğini yapmanız beni çok mutlu etti inanın. Ne güzel bir imza.

Saygıyla.

Eski 25-07-2007, 13:32   #104
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-05-2007
Merhaba cemal.S,

Çok mutlu oldum Bambu projeinin devam edecek olmasına,sizede teşekkür edrim beni meraktan kurtardıgınız için İmza konusunda haklıydınız cok uzundu,yen imzayı begendiginiz için sagolun,genelde imza konusunda herkesten aynı tepkiyi alıyorum.iyi günler

S.İnceçayır Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2007, 15:36   #105
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-06-2007
Galeri: 35
Unutmadık biz de bekliyoruz. Her ne kadar kendi işlerimize dalsak da arada bir siteyi yokluyoruz

Baldaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2007, 12:34   #106
Ağaç Dostu

Tuba's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
"Ziraat okuuu" diye içimden bir çığlık yükseliyor. Ahh agaclar.net ahhh... Şimdi de bambu...

Tuba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2007, 09:53   #107
-

Giriş Tarihi: 08-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tubaengin Mesajı Göster
"Ziraat okuuu" diye içimden bir çığlık yükseliyor. Ahh agaclar.net ahhh... Şimdi de bambu...
Ben anlamadım !

nartsawa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2007, 19:43   #108
Ağaç Dostu

Faruk Tuzcuoglu's Avatar

Değerli arkadaşlar,

Forumun bu tarafına pek göz atamamaıştım.
Alışkanlık edinmemişim, bu kötü tabii.

Bu taraftan bakılınca mesajlar az ve kesintili görünüyor.

Sevgili "sonreis66" gördüğünuz gibi projelere devam ediyoruz.
Ayrıca sizin için uygun olacağını düşündüğüm Soğuk İklim Tipi bambuların tohumları elimize geçti. Sizin de faydalanacağınızı düşünmüştüm.

Lütfen bu konuda gruba cevap yazın. Forumun diğer tarafına da göz atın.

Eski 05-08-2007, 21:48   #109
Ağaç Dostu

Faruk Tuzcuoglu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cetecakal Mesajı Göster

Sayın cetecakal,

Biraz geç olmakla birlikte...

Hoşunuza gitmiş olan sayfa "lewisbamboo" adlı bambu üreticisi firmanın anılarından oluşuyor. Son günlerde kendilerine uğrayıp Bambu satın alan iki ayrı müşterilerini hikaye etmişler. Bu arada da yetiştirdikleri bambuların özellik ve güzelliklerini anlatıyorlar.

Ama bence hikayelerin en ilginç tarafı, çiftliğe gidip dilediğin bambuyu kökletip sarmalatabiliyorsun. Diğer yandan da gelen müşterilerin özel mobil Bitki Kontainer leri çok hoş.

Eski 05-08-2007, 22:03   #110
Ağaç Dostu

ÇeteÇakal's Avatar

Çok teşekkürler Faruk Bey,
Şu adamların pazarlama anlayışı gerçekten çok ilgi çekici. İnsanların gönlünü çelmekte üstlerine yok. Fotoğraflara baktıkça gidip bi tane alasım geliyor. Biz de herşey var da işte bu anlayış eksik...

Eski 05-08-2007, 22:20   #111
Ağaç Dostu

Faruk Tuzcuoglu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mirsat Mesajı Göster

ABD texas eyaletinde kuzenim okuyor şu anda burada ama temmuz ortası dönecek. . Yukarıdaki adreslerde o bölgelerde bambu yetiştiriciliği ile bilgiler var . Benim ingilizcem yetmiyor .Tohum alışverişi yönünden. Satış bilgileri var ise kuzen den nokta atışı yaparak alıp göndermesini isteyebilirim. Bir inceleyip bakabilen olursa iyi olur. Bende inceleyeyim bu arada. Kuzenlede görüştüm hallederiz abi dedi. HAdi bakalım .Selamlar.
Sevgili Mirsat bey,

Kusura bakmayın buralardaki mesajları pek okumadım desem yalan olmaz.

Geç de olsa verdiğiniz kısayolları inceleme fırsatı buldum.
Tabii 4 ayrı siteyi komple tercüme etmemi istemiyorsunuz herhalde.
İnceleme sonuçlarını kısaca yazıyorum.

adresi bir bambu forumuna ait. Moso tohumlarının çimlenme heyecanını paylaşıyorlar ve birbirlerine anlatıyorlar. Kayda değer bir bilgi yok.

"lewisbamboo" adlı bambu üreticisi firmanın anılarından oluşuyor. Son günlerde kendilerine uğrayıp Bambu satın alan iki ayrı müşterilerini hikaye etmişler. Bu arada da yetiştirdikleri bambuların özellik ve güzelliklerini anlatıyorlar.

Ama bence hikayelerin en ilginç tarafı, çiftliğe gidip dilediğin bambuyu kökletip sarmalatabiliyorsun. Diğer yandan da gelen müşterilerin özel mobil Bitki Kontainer leri çok hoş.

Austin - Texas'tan Gardentex güzel bir site, Bambu Türleri, bakımı ve çeşitli kaynaklar hakkında güvenilir yollar gösteriyor (ABS, American Bambu Society gibi). Güzel bilgiler içeriyor ama site ticari değil.

Bu arada sitede Zeytincilik de anlatılmış. Muz falan da var.
İlginç ve incelenmeye değer

Austin - Texas’ta büyütülebilecek bambular için kılavuz bilgiler.
Çok güzel derlenmiş. Texas’ta bambu yetiştirecekler için her türlü bilgi derlenmiş.

Sevgiler...

Eski 06-08-2007, 07:49   #112
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tubaengin Mesajı Göster
Merhabalar Tubaengin !

Size aramıza hoş geldiniz diyorum hemde yürekten. İçinizdeki çığlığın duymasanız buralarda olmazdınız derim. Sizi bambu grubunun bir üyesi olarak selamlamak bizi mutlu eder. Hiç bir şey için geç değildir.

Faruk bey !

Bizlere yol gösteren mesajlarınızı büyük bir ilgi ile takip ediyorum. Şu yabancı dil olayında birazcıkta olsa ilerleme kaydetmek üzereyim. Harıl harıl çalışmalara başladım diyebilirim. Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile diğer ülkeler bambu konusunda müşterilerini hikaye edecek kadar ileriler.

Size tekrar hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum.

Saygıyla.

Eski 06-08-2007, 12:27   #113
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2006
Galeri: 3
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Faruk Tuzcuoglu Mesajı Göster
Sevgili Mirsat bey,

Kusura bakmayın buralardaki mesajları pek okumadım desem yalan olmaz.

Geç de olsa verdiğiniz kısayolları inceleme fırsatı buldum.
Tabii 4 ayrı siteyi komple tercüme etmemi istemiyorsunuz herhalde.
İnceleme sonuçlarını kısaca yazıyorum.

adresi bir bambu forumuna ait. Moso tohumlarının çimlenme heyecanını paylaşıyorlar ve birbirlerine anlatıyorlar. Kayda değer bir bilgi yok.

"lewisbamboo" adlı bambu üreticisi firmanın anılarından oluşuyor. Son günlerde kendilerine uğrayıp Bambu satın alan iki ayrı müşterilerini hikaye etmişler. Bu arada da yetiştirdikleri bambuların özellik ve güzelliklerini anlatıyorlar.

Austin - Texas'tan Gardentex güzel bir site, Bambu Türleri, bakımı ve çeşitli kaynaklar hakkında güvenilir yollar gösteriyor (ABS, American Bambu Society gibi). Güzel bilgiler içeriyor ama site ticari değil.

Bu arada sitede Zeytincilik de anlatılmış. Muz falan da var.
İlginç ve incelenmeye değer

Austin - Texas’ta büyütülebilecek bambular için kılavuz bilgiler.
Çok güzel derlenmiş. Texas’ta bambu yetiştirecekler için her türlü bilgi derlenmiş.

Sevgiler...

Cemal Bey , Kuzenin geri dönme tarihi ileri atılıp bu ay içine alındı. Dolayısı ile şu anda bir gelişme yok. Ama dönüş tarihi zaten eylül ekimdeki tohum dönemi için önemli olduğundan o tarihlerde zaten orada olacak. İnşallah tohum işini halledebiliriz. 1 kg gelse en az yarısını dağıtablirim zaten. FAzlasını getirtebilirsek ne mutlu isteyen kardeşlerime. Bir başlangıç sağlayabiliriz böylelikle.

mirsat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2007, 12:59   #114
Ağaç Dostu

Mirsat Bey!

Bu bizdeki dayanışma ruhu ve yardımlaşma olduğu sürece hiç bir engel bizi zorlayamaz. Gurubumuzda olmanız ve bizlerle birlikte hareket etmeniz inanın bizim için büyük zenginlik. Tohum konusunda ben Faruk beyle telefonla görüşeceğim sonra hangi tohumu kuzenimize getirtebiliriz beraber karar veriririz. Bunu şunun için söylüyorum. Söz konusu Amerikan eyaletlerindeki türler ülkemizde hangi iklime uygun düşerse bizlerde ona göre burda bölgemizde grup hazırlar ona göre hareket ederiz diye düşünüyorum. Böylece hem verilen onca emek boşa gitmemiş hemde bir iki tür kazanmış oluruz. Benim ingilizcem linkleri incelemeye yetmiyor sanırım Faruk bey incelemiş tür konusunda sanırım bize bir şeyler yazacaktır. Kardeşlik duygusu o kadar güzel bir duyguki hele çıkarsız ve riyasız olunca insanın canını ortaya koyası geliyor. Bu duygunuz için ayrıca teşekkürler. Sağolun.

Saygıyla.

Eski 06-08-2007, 19:46   #115
Ağaç Dostu

Faruk Tuzcuoglu's Avatar

Sevgili Cemal ve Mirsat bey,

Ben diğer taraftaki yazışmalardan anladığım kadar,
Mirsat bey Moso lara sevdalanmış.
Yani kendisi deneyeceği türü seçmiş.

Mosoların -17C lere kadar dayanabilmelerine rağmen, daha yumuşak iklimlerde daha verimli olduğunu yazmıştım.
Bakınız mesaj 75. diğer yazışma başlığında.

Ama dediğim gibi, ben kitaba göre konuşuyorum,
pratiği hep beraber göreceğiz.

Sevgi ve Selamlarımla

Eski 06-08-2007, 22:17   #116
-

Giriş Tarihi: 26-09-2005
Galeri: 18
diğer konuda ki gerilimden sonra bu da biraz moralimizi düzeltsin.
bambusa arundinacea -giant bamboo
dendrocalamus strictus - iron bamboo
phyllostachys pubescens - moso tohumları getirtmiştim. Geçen hafta ektim.
bu da 6. gün resmi.

Eklenen Resimler

noreks Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2007, 14:07   #117
Ağaç Dostu

Faruk Tuzcuoglu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi noreks Mesajı Göster
diğer konuda ki gerilimden sonra bu da biraz moralimizi düzeltsin.
bambusa arundinacea -giant bamboo
dendrocalamus strictus - iron bamboo
phyllostachys pubescens - moso tohumları getirtmiştim. Geçen hafta ektim.
bu da 6. gün resmi.
Çok güzel sayın Noreks,

Tropikal bambulardaki deneyimlerinizi izleyeceğim.

Benim fidanların başına bir keçi kazası geldi.
Hepsini yemiş bitirmş maşallah.
Sadece benim fidanlarım tel örgü dişinda idi.

Bu arada Pakistan'a nihayet İstanbul'daki şirket adresini bugün yazabildim.
Adamcağız parayı alıp fidanları yollayamamaktan çok rahatsızdı. Defalarca telefonuma mesaj ve mail atmıştı.
Ama ben de rahatsızdım ne yapabilirdim ki ?

DHL ile geliyorlar. Bakalım fidanlarım gümrükten nasıl geçecek ?
Bir yandan da fidanlar 3 günden fazla susuz kalırsa diye endişeleniyorum.
Aklıma sadece dua etmek gelebiliyor.
Başka bir çözüm düşünemiyorum.
Bir de bizim çocuklar gerekli önemi verirler mi diye düşünüyorum.
İnşallah.....

Eski 07-08-2007, 14:24   #118
-

Sayın Faruk Bey,

Umarım burada hesaplanmamış bir hastalık veya böcek problemi çıkmaz. Dün fotoğrafı gönderdikten sonra tekrar saksılara bakayım dedim. Bir tane daha filizlenmişti. Bu akşam onuda göndereceğim.
Sulama konusunda tereddütlerim var. Kapalı filizlendirme kutusu içinde duruyorlar akşamları havalandırıyor ve şu aşamada güneşten koruyorum. Çok sıcaklarda Sayın Todor'un filizlerinin kuruduğunu okuduktan sonra sulamayı fazla mı abartıyorum diye düşünmeye başladım.

Eski 07-08-2007, 14:28   #119
-

Bu arada bilgi açısından her türden 3 er adet 24 saat oda sıcaklığında su içinde bekletilerek ekilmişti.
Diğer 3 er adedi iba + ga3 çözeltisinde bekleterek ekeceğim.

Eski 07-08-2007, 14:57   #120
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Bu gün 3-4 yıl önce okulun ön bahçesinde diktiğim bambuları gördüm aslıda bambu kalmamıştı, geçen yıl hemen yanıbaşında patlak çeşmeyi tamir etmişlerdi ve susuzluktan tüm topraküstü organlar kurumuştu. Bugün haber verdiler su yeniden patlamış ve o suyun varlığına o kadar çok fide vardı ki. İnanılmaz derecede sürgün patlatmıştı şaşırdım kaldım. Acaba ektiğim mosoları nemi bol bir yerde mi yetiştirsem diye yer düşünüyorum şimdi. Kısaca bambunun yetiştirilmesi ile baştan sona bir yetiştiricilik başlığı açsak iyi olur. Tecrübelerle yönlendirelim.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024