agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Balkon Bahçeciliği (http://www.agaclar.net/forum/balkon-bahceciligi/)
-   -   saksıda ahududu (http://www.agaclar.net/forum/balkon-bahceciligi/26962.htm)

sehmus072 10-04-2012 12:40

saksıda ahududu

arkadaşlar balkonda saksıda ahududu yetiştirmek istiyorum acaba olur mu? yardımcı olursanız sevinirim.:o

limon_sever 10-04-2012 12:57

Saksıda böğürtlen yetiştiren arkadaşlar var. http://www.agaclar.net/forum/uzumsu-meyveler/638.htm sayfasına bakabilirsiniz. Böğürtlen yetiştiğine göre ahududu da yetişir.

sehmus072 25-04-2012 21:50

ben saksıda 3 dal daldırdım tutarsa deniyeceğim. olup olmuyacağını.

Yaylacı 25-04-2012 22:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sehmus072 (Mesaj 944153)
arkadaşlar balkonda saksıda ahududu yetiştirmek istiyorum acaba olur mu? yardımcı olursanız sevinirim.:o

Sayın sehmus072 evet saksıda ahududu yetiştirilebilir. Benim orta boy saksıda ahududu fidanım var ve şu an çiçekte, yakında meyvesini verecek. Normal bahçe toprağında (hafif asitli toprakta) yarı gölge veya 2-3 saat güneş gören bir yerde toprağı hafif nemli kalacak şekilde yaparsanız yetiştirebilirsiniz.

sehmus072 26-04-2012 15:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Yaylacı (Mesaj 953776)
Sayın sehmus072 evet saksıda ahududu yetiştirilebilir. Benim orta boy saksıda ahududu fidanım var ve şu an çiçekte, yakında meyvesini verecek. Normal bahçe toprağında (hafif asitli toprakta) yarı gölge veya 2-3 saat güneş gören bir yerde toprağı hafif nemli kalacak şekilde yaparsanız yetiştirebilirsiniz.

ahududu dallarını daldırdığım saksının üzerine 1 litrelik bir şişe koydum bu şiyenin dibini deldim sürekli damlasın diye acaba köklenmesine zararı olur mu?

Spirulina 27-05-2012 22:10

25ltlik saksida fall gold cesidini yetistiriyorum ve bu hafta ilk meyvesini yedik.

Kiraz Ağacı 28-05-2012 13:37

Fallgold

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Spirulina (Mesaj 974362)
25ltlik saksida fall gold cesidini yetistiriyorum ve bu hafta ilk meyvesini yedik.

Ankara'da ben de yetiştiriyorum. Ancak bizim meyveler çok küçücük ve sanki hiç büyümeyecek gibi. Buraya bahar daha geç geldiğine göre fallgold'ların biraz daha geç olgunlaşması normaldir herhalde.
Çiçekten meyveye dönüşmesi ne kadar sürmüştür dikkat ettiniz mi?

zeynep özkaynak 26-06-2012 23:10

3 Eklenti(ler)
Mersin'den ahuhudu istedim, sağolsunlar gönderdiler... Hemen saksıya aldım. Henüz çok küçük oldukları için minik saksılar kullandım. Merak ettiğim acaba kaç yıl da meyve vermeye başlarlar. Bir de sizce saksı büyüklükleri yeterlimidir bu aşamada? Teşekkürler şimdiden...

mrduran 26-06-2012 23:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi zeynep özkaynak (Mesaj 990279)
Mersin'den ahuhudu istedim, sağolsunlar gönderdiler... Hemen saksıya aldım. Henüz çok küçük oldukları için minik saksılar kullandım. Merak ettiğim acaba kaç yıl da meyve vermeye başlarlar. Bir de sizce saksı büyüklükleri yeterlimidir bu aşamada? Teşekkürler şimdiden...

Merhaba efendim,

Uzmanlarımızın hoş görüsüne sığınarak....;

İlgili makaledeki tabloda 76 ile 93 cm. arasında kök uzunlukları gözlemlenmiş. Çabuk meyve verdiği söylenmiş. 2. nci yılındaki sürgünlerin meyve vermesi ile ömürlerinin bittiği belirtilmiş.

Saygılarımla lütfen.

zeynep özkaynak 26-06-2012 23:50

İlginize teşekkürler Sn Mrduran... İnceliyorum Hemen Teşekkürler tekrar.

eneslim 31-07-2012 13:31

Ahududum kuruyor... Yardım...

Bir hatfa önce almış olduğum aşılı ahududu fidanımı kendi saksısından toprağıyla beraber çıkarıp büyük saksıya yerleştirdim ama bir hafta sürmedi nerdeyse tüm yaprakları kurudu. Ama gövdesi hala yeşil sekilde duruyor. Acaba neden böyle bisey olmuştur. Suyunumu fazla verdik **** güneşimi sevmedi bilgisi olan varsa yazabilirmi.. Veyada yeni sürgünmü verecek bu kuruduktan sonra.

incii 31-07-2012 14:19

Bu konuda daha bilgili arkadaslar cevap verirler, fakat bende kendi tercübemi yazmak istedim. Bende Mayis ayinda bahceye diktigim 4 tane ahududu fidanlarin hepsi kurumustu, sonradan bir ay icinde her fideden yeni sürgünler cikti, ve suan her birinden en az 5 dal var. Benimkilerde bütün gün günesde duruyor. Bakimini tam olarak bende bilmiyorum bu yil ilk defa deniyorum artik bakalim hayirlisi, halen meyve bekliyorum:), sizinkide toparlar insallah, Saygilar

eneslim 31-07-2012 14:24

Cevabınız için tsk ederim. Umarım dediğiniz gibi benimkilerde dipten sürgün verirler... Bekleyip göreceğiz..

rewenum 02-06-2013 09:18

Ahududunuz sorunu ne bilmiyorum, lutfen yardımcı olun..

Merhaba, benim de saksıda bir ahududum bir de Türkcesini bulamadığım, etiketinde loganberry yazan böğürtlen ahududu melezi bir bitkim daha var. İkisinde de bir sorun var, ne olduğunu tespit edemediğim için ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Birinde yaprak üzerlerinde benek benek kararma ve kuruma var. Yaprak cinsi mi oyle bilmiyorum, yapraklar hışır hışır ses cikartacak kurulukta aylardir ama yavas da olsa buyuyordu.Digerinde yaprak dıştan ice kuruyor. Hastalık mıdır?
Sulama problemi mı ?
Başka bir hatam mı var? Ne yapmalıyım?

teonet 04-06-2013 14:34

Saksı geniş ve derin olursa neden olmasın.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024