agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Balkon Bahçeciliği (http://www.agaclar.net/forum/balkon-bahceciligi/)
-   -   Çiçek saksısına çim olur mu? (http://www.agaclar.net/forum/balkon-bahceciligi/25210.htm)

closek 30-08-2011 08:52

Çiçek saksısına çim olur mu?

Arkadaşlar yosun mu çim mi tam bilmiyorum ama bazı yerlerde çiçeklerin altında ufak ufak çimler goruyorum saksıda gerçekten çok hoş duruyor. normal çim tohumu alıp saksının içine eksem çiçeğimi rahatsız eder mi kökleri?

Emre İlhan 30-08-2011 11:06

Aslında çim baskın bir bitkidir. Ama gerçekten çok güzel duruyor. Özellikle yonca karışımlı çimler. Sanki gerçekten bahçeymiş gibi oluyor. Ben bazı saksılarıma yapmayı düşünüyorum. Çimler toprakta ki azotu çok kullanıyorlar. Onun için saksıya azot takviyesi yaparsak problem olacağını düşünmüyorum.

gultar 30-08-2011 13:43

Normal çim nasıl olur bilmem ama saksılarda bitkilerin dibine arap saçı denen bir yayılıcı,
çok güzel duruyor ve toprağı nemli tutuyor.Ayrıca biçme derdi de yok saksıdan aşağı sarkıyor çok ta güzel bir görüntü veriyor.

agozce 30-08-2011 15:52

1 Eklenti(ler)
Yaparsanız minyatür golf sahası bile olur...:)))
Eklenti 243322

closek 31-08-2011 05:07

bonsai lere yosun yapılıyor sanırım bir de bi sitede ters lale saksısında ot gibi birşey görmüştüm çok hoştu. Arap saçına baktım ama çok gür duruyor benim istediğim salsının tabaninda bir güzellik olsun boş kalmasın. Acaba bunu deneyenler var mi sitede çiçekli saksıya çim ekmeyi

closek 01-09-2011 11:01

kedi çimi alacağım saksıya ekmek için. önce boş bir saksıya ekeceğim. bu kedi çimi diye satılan tohum normal çim sanırım demi ? çünkü normal çimler çok büyük paketlerde satılıyor 30 40tl ama kedi çimi küçük pakette satılıyor 3tl ye tohum olarak. onun dışında küçük pakette çim satılmıyor ne internette ne de markette. görüntüsü de aynı normal çim gibi ama emin degilim aynı mı. bu konuda bilgisi olan var mı?

Selahattin Yılmaz 01-09-2011 22:46

Bir ürünü değişk adla satmak ve yeni ürün izlenimi yaratmak bir satış taktiğidir. Ancak siz ekimi yapın ilk biçimden önce resim çekip buraya koraysanız adını soyadını o zaman biz söyleyeylim olur mu :).

adonis- 01-06-2012 18:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi closek (Mesaj 854411)
kedi çimi alacağım saksıya ekmek için. önce boş bir saksıya ekeceğim. bu kedi çimi diye satılan tohum normal çim sanırım demi ? çünkü normal çimler çok büyük paketlerde satılıyor 30 40tl ama kedi çimi küçük pakette satılıyor 3tl ye tohum olarak. onun dışında küçük pakette çim satılmıyor ne internette ne de markette. görüntüsü de aynı normal çim gibi ama emin degilim aynı mı. bu konuda bilgisi olan var mı?

Sevgili closek hayır aynı çim değildir. Piyasada satılan bu çimler kedi ve köpeklerin hazmedebildiği çimler. Yani görüntü vs herşeyiyle aynı ama sadece kedi çimleri hazımsızlık sorunları olan veteriner hekim tarafından önerilen kedilere verilen onların hoşlandığı ve faydasına olan çimlerdir bilginize.

Bilge Kerem 13-09-2013 16:43

Saksıda çimen yetiştirme

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi closek (Mesaj 854000)
Arkadaşlar yosun mu çim mi tam bilmiyorum ama bazı yerlerde çiçeklerin altında ufak ufak çimler goruyorum saksıda gerçekten çok hoş duruyor. normal çim tohumu alıp saksının içine eksem çiçeğimi rahatsız eder mi kökleri?

olur ben çimen diktim hersene tohum veriyo çok yıllık bitkidir istersen çok büyüdümü budayabilirsin.

Emre İlhan 13-09-2013 18:37

Dikkat etmemiz gereken birkaç husus olduğunu düşünüyorum;
  • Dikmiş olduğumuz çimlerin bulunduğu saksıda nasıl bir bitki var? Yani, bitkinin toprağını havalandırmamız(üst katmanın gevşetilmesi) gerekecek mi?
  • Kimyasal gübre kullanıyorsak, çimlerin yanmaması için yapraktan da verilebilen ya da çimlere zarar vermeyecek bir gübre seçmeliyiz.
  • Sulama yaparken, saksıdaki çimlerin ve bitkinin sulama düzeni birbirine uyacak mı?
  • Saksının boyutunun uygunluğu.

Aklıma gelenler bunlar, sizlerin de aklınıza gelen hususlar var mı? Emeğimizin boşa gitmesini istemeyiz, öyle değil mi?:)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024