agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Balkon Bahçeciliği
(https)

Beğeni Düzeni128Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-04-2009, 12:52   #91
Ağaçsever

smily's Avatar

Giriş Tarihi: 26-01-2009
Sn. Iriel 79.mesajdaki tavsiyemi bir denemenizi öneririm.

smily Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2009, 07:19   #92
Ağaç Dostu

kürşad's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2006
Galeri: 25
Kedi besleyebilirsiniz.

kürşad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2009, 11:18   #93
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-04-2009
Galeri: 2
Benimde terasımda odun kömür vs. indirip çıkarmak için yaptırdığım bir calaskar var.İşin kötüsü mahallede 3 tane güvercin besleyen komşular var.Bizim burada kuşbaz derler.Hayvanlar uçup uçup benim oraya konuyorlar(mış).Yeni farkettim.
Bende bu yıl teras düzenlemesine başladım,teras bahçeciliği..Bakalım ne yapıcaz,ne dertler açıcak.

ugurtelefon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2009, 21:54   #94
Ağaç Dostu

feriha's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2007
Galeri: 5
Her türlü engellemeye karşılık terasta saksıların altında gelişen olaya bu duruma geldikten sonra yapacak bir şey kalmadı. Artık bitkilerim ve güvercin ailesi birlikte yaşamak zorundalar..
Name:  DSCN5811.jpg
Views: 2709
Size:  34.0 KB

feriha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2009, 08:36   #95
Ağaç Dostu

M.Sema's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2007
Galeri: 93
Ailenize yeni fertler katılmış anlaşılan. Bizim de başımıza gelmişti belli bir süreden sonra alışıyorsunuz birbirinize. Ancak balkona/terasa her giriş çıkışınızda, yavrularının üzerinde bekleyen anne size ters ters bakıyor. Size kolay gelsin diyorum.

tener ve gulcingiller beğendi.
M.Sema Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 14:25   #96
Yeni Üye

dersan's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2008
balkona ağ

önce ağın içinden makrome ipi geçirip kablo tutucuyla balkona çakıp aşağıya sallandırdım. kuşların ayağına dolanmasın diye tam balkon demirine denk gelen yerden ağı kestim, çünkü konmalarını engelleyemiyorsunuz. daha sonra balkon demirine naylon örtüp delikler açtım bu deliklerden geçirdiğim kurdela ile ağı demire ve naylona tutturdum. böylece kuşlar için güvenliği sağlamış oldum ama bunu hazırlarken bile gelip kenara oturanlar oldu ağı öylece naylonsuz bırakmak da çözüm ama o zaman kuşların sağlığı kafanıza takılıyor, ağ çiçeklerinize dolanıyor aşağıya çiçek sallandıramıyorsunuz. keserek yaparsanız asılan saksılarınızı da kullanabiliyorsunuz onlar ağın dışında kalıyor. umarım işinize yarar. kolaylıklar diliyorum.

Eklenen Resimler

tener, gingy ve ENERJİİ beğendi.
dersan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2009, 15:45   #97
Ağaç Dostu

Süha Şendoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 01-06-2007
Galeri: 38
Hassoman'ın teklifi çok güzel ve netice kesin.
Ama Çaylağı nereden bulacağız mesele o ?

Süha Şendoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2009, 19:28   #98
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dersan Mesajı Göster
umarım işinize yarar. kolaylıklar diliyorum.
Benimkilere işe yaramıyor. Fena halde takıntı yapmış durumdalar ve nereden bir açık buluyorlarsa yine balkonda yakalıyorum. Üstelik çıkartırken ağlara takılıyorlar. Bitkilerime çarpıp zarar veriyorlar, deviriyorlar, kendi canları yanıyor. Neye üzüleceğime şaşırdım.

Diğer ağsız balkona da sığırcık dadandı. Herşeyin tepesini kopartıp atıyor. Yese içim yanmayacak, kopartıp bırakıyor.

Ben resmen çaresizlik yaşıyorum. Ne yapacağımı bilemiyorum artık.

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2009, 19:33   #99
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2007
Galeri: 266
Cam

k0900 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2009, 19:38   #100
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Ağ olmayan balkon camlı ama hava alsın diye açık tutuyorum.

Aaah ah, başına gelmeyen bilemez

Eski 12-05-2009, 19:41   #101
Ağaç Dostu

Bir modülünü sineklik yaptırsanız.

Eski 12-05-2009, 19:49   #102
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Ama balkon demirlerine asılı çileklerim, demirlerin dışındaki mermere konulmuş ve pencere dışındaki duvarlara asılı saksılarım var. Zaten küçücük bir balkon, onlara başka yer yok. Düzenleme, bitkilerin güneş görmeleri için böyle olmak durumunda.

Yani anlayacağınız çok çaresizim çok

Eski 12-05-2009, 21:42   #103
Yeni Üye

unalser's Avatar

Giriş Tarihi: 11-05-2009
merhaba arkadaşlar, benim yöntemim hani çeşitli rüzgar gülleri var ya; onları denedim işe yarıyor. isterseniz siz de deneyin. kuşlar ondan pek hoşlanmıyor... hepimize kolay gelsin

unalser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 08:56   #104
Ağaç Dostu

@Nevsune Hanım
Elektronik,modern çözüm denemek isterseniz,
Buraya bir göz atın.illaki bu marka olmayabilir farklı marka ve boydaki cihazlar işinizi mutlaka görecektir.Öyleki haşere kovucu ürünleri birçok gıda deposu kullanıyor.Artık haşeratlara ilaçlı çözüm uygulayan firme yok denecek kadar az.

Eski 13-05-2009, 11:21   #105
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Teşekkür ederim. Bir araştırayım, küçük boyutlu ve uygun fiyatlı olanını bulursam iyi olur.

Şimdi bunu okuyunca aklıma geldi. Kuşları kaçıran bu tür ultrasonic ses dalgaları çıkartan bir müzik konusu yazılmıştı forumda. İnternetten indiriliyordu sanırım. Bilen veya anımsayan var mı acaba?

Eski 13-05-2009, 11:32   #106
Ağaç Dostu

BalıkcıSerdar's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2009
Aleminyum folyodan şeritler keserek denediniz mi?

" http://www.otas.com.tr/Kus_Kovucu_Serit.htm " buradaki gibi.

BalıkcıSerdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 11:41   #107
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Konunun baş sayfasından bu yana yaptığımı anlattığım hiç birşey beni kesin çözüme ulaştıramadı. Ankara kuşları bir garip oldular. Aslında hem kızıyorum hem üzülüyorum. Özellikle güvercinlere yuva yapacak alan yok, zorunlu balkonlara dadanıyorlar. Dünkü kavga sırasında elimde telefon vardı, poposuna vuruverdim valla Umarım küsüp bir daha gelmezler.

O şeritin satıldığı bir yer var mı buralarda, biliyor musunuz? Yoksa normal folyodan mı denemeli?

Eski 13-05-2009, 11:50   #108
Ağaç Dostu

BalıkcıSerdar's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2009
Bence önce normal folyodan bir deneyin.

Güvercinler çok beter, bir kaç hafta önce bizim balkon kapısını açık bulunca içeri girip, buzdolabının üzerine iki üç dal parçası taşıyıp yuva yapmaya kalkmış güvercinin biri, neyseki hanım erken farketmişte kapıyı kapatmış. Yoksa Feriha hanım gibi elleyemeyip, mutfakta güvercin büyütecektik

BalıkcıSerdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 13:45   #109
Ağaç Dostu

Arkadaşlar bu işin kesin çözümü değişik marka ve firmaların ürettiği eletronik cihazlar.Ultrasonic ses yayıp kuşları rahatsız ediyor.Bu kaçınılmaz.
Benim bildiğim bir çok firma haşere ile mücadelede bu sistemleri kullanıyor.
Biraz araştırırsanız bir çok marka ile karşılaşırsınız.Ben biraz araştırdım,bir çok cihaz inceledim.isim ve marka vermek hoş olmaz. 150TL gibi fiyatlara bile var.
Ben biraz daha araştırayım,belki bunların micro tipleri vardır,şöyle 20-30mkare alan için pilli çalışanı falan.
Bu arada bil-fiil '89 yılından beri elektronikçiyim,Mektepli. umarım bi çözüm buluruz.

Eski 13-05-2009, 14:06   #110
Ağaç Dostu

Bir sayfa buldum birçok ürün var.
Fiyatlarını bilmiyorum.
İçlerinde sizlere en mantıklısı hangisi geliyorsa sorup fiyatını öğrenin.
o bahsedilen şeritlerden,ultrasonik kovuculardan falan hepsinden var.,
Birde dikkatimi çeken kuşkonmaz dedikleri hertarafı diken diken gibi görünen ama aslında şişirilmiş plastikten bir ürün var.Hemde konan kuşlara hiç bir zarar vermiyormuş,sadece kondukları zaman rahatsız edip bir daha konmalarını önlüyormuş.
Burada

ayrıca Turkeyforum'dan Tulug isimli bir arkadaşımızın deneyip test ettiği kendi icadı olan bir cihazında video linkini vereyim.
Video Burada
Turkeyforum'daki ilgili sayfa linki,
okuyabilmek için üye olmak zorunda değilsiniz.
Baştan sona okursanız arkadaşımızın sorununu çözdüğünü göreceksiniz.

Eski 18-05-2009, 17:54   #111
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Ön balkondaki güvercinlerden kurtuldum. Ağı 10 cm kadar dışarı alınca sorun çözümlendi. 5. katta oturan ve yükseklik korkusu olan biri için tam bir azap olsa da, biraz gecekondu işine benzese de artık balkon demirlerine ve mermere konamadıkları için hiç uğramıyorlar. Aslında yapan kişiye da böyle anlatmıştım ama anlatamamıştım

Sıra geldi küçük balkona dadanan ve herşeyin tepesini kopartan sığırcıklardan korunmaya. Bugünkü hasar raporu: salatalık fidelerinden biri köküyle sökülmüş, oxalisimin olup olacağı tek bir yaprağı ile zar zor büyütmeye çalışıp ahir ömrümde ilk kez attırabildiğim çileğin kolu kopartılmış Bir iki saksıyı çiçek tülü ile kapladım.
Name:  S6304314.jpg
Views: 4010
Size:  39.0 KB

Şimdi aşağıda görülen türden biraz daha genişçe gözlü bir ağa ihtiyacım var.
Name:  S6304316.jpg
Views: 2430
Size:  33.4 KB

Nerede satılır biliyor musunuz?

tener beğendi.
Eski 28-05-2009, 12:51   #112
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-04-2007
Birkac tane CD yi birbirine baglayip tavana asin. CD ler hareket edip dondukce isigi degisik sekillerde yansittiklari icin kuslari urkutuyorlar. tabii bu yontem icin hafif ruzgara ihtiyac var. biz son iki yildir bu yontemi kullaniyoruz bahcemizde simdilik basarili gorunuyor.

eozen81 beğendi.
eclipse Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2009, 13:58   #113
Ağaç Dostu

Baobab's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2008
Benim Bauhouse'dan alıp da balkona gerdiğim ağ tıpkı sizin resimde gösterdiğiniz gibi Nevsune hanım,
Ağ gerdikten sonra şimdi son derece rahatım..
2*5 metre olanları 6-7 liraydı yanlış hatırlamıyorsam. Sizin balkon küçükçe olduğuna göre bir tane alsanız yeter de artar bile..

Baobab Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2009, 15:11   #114
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eclipse Mesajı Göster
Birkac tane CD yi birbirine baglayip tavana asin. CD ler hareket edip dondukce isigi degisik sekillerde yansittiklari icin kuslari urkutuyorlar. tabii bu yontem icin hafif ruzgara ihtiyac var. biz son iki yildir bu yontemi kullaniyoruz bahcemizde simdilik basarili gorunuyor.
Bizim burdakiler bunu yutmuyor, geçen sene üzümlerin dalını bile bırakmadılar

gulcingiller beğendi.
Eski 28-05-2009, 15:14   #115
Ağaç Dostu

Baobab's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2008
ben de geçen sene hem CD, hem pırıltılı folyo gibi bir şey, hem de rüzgarla pervanesi dönen bir şeyden kullanmıştım, hiç biri işe yaramamıştı..

Son çare boydan boya ağ gerdirdim, kurtuldum...

Baobab Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2009, 18:55   #116
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Ankara'nın kuşlarına hiçbir şey kar etmez. Folyo, rüzgar gülü, cd onlara fener alayı gibi geliyor. Benim bir arkadaşımın dediği gibi "aa burada şenlik var, hadi içeri girelim" yapıyorlar.

Ben de çareyi her tarafa ağ germekte buldum. Durum icabı çeşit çeşit, renk renk ağlanmış durumdayım. Pencere önlerindeki saksılarda bile ağ var. Ev hapishane görüntüsüne büründü ama başka hiç bir kurtuluş yok. Sitede oturanlar benimle epey bir eğleniyorlar. Habire yeni bir ağ düzenlemesi yapıyorum. Bütün bitkilerim zarar gördükten sonra yapacak tek şey bu kalmıştı.

Eski 24-06-2009, 11:41   #117
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-06-2009
bıktım bu güvercinden....

merhaba. ben henüz yeni üyeyim.bir süredir balkonumda sarmaşık yetiştiriyorum. son günlerde bir güvercin dadandı. ben balkondayken kaşı balkonda bekliyor ve beni gözetliyor. ben içeri girince hemen sarmaşığımın yapraklarını koparıyor. diğer balkonlarda da çiçekler var ama bu kuş sürekli benimkileri koparıyor. sarmaşığın üstünü file ile kapattım. olmadı. filenin arasından yaprak koparttı. cd denedim. olmadı.rüzgar gülü hiç etki etmedi. bu kuş beni katil edecek. ne yapabilirimmmmmm???????

elifim96 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2009, 12:10   #118
Ağaçsever

maviperi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2009
Selam.
Bu güvercinlerle benimde başım dertte.Ne yapacağımı şaşırdım artık.Yapmadığım ,denemediğim şey kalmadı.Hatta izmarit dediler ,kül tablası koydum saksılarımın yanına ama bendeki güvercinler bağımlı çıktı sanırım sabah tabla boşalmış heryer izmarit olmuştu ve maalesef fesleğenim dümdüzkuş gelip fesleğenimin üzerine yatıyor yaaa var mı böyle bişey...

maviperi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2009, 22:23   #119
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-10-2007
Bauhause da kuş kovucu olarak jel formunda bir pomat satılıyor. Sanırım 29.00 TL civarında bir fiyatı vardı. Balkon kenarlarına vb. yerlere sürüyormuşsunuz kuş kokusundan hoşlanmadığı için gelmiyormuş. Ben terasda çok geniş bir alan olduğu için alıp denemedim ama balkonlarda işe yarayabilir alıp denemekte yarar var. Biz kuş sorunu için ultrasonik ses çıkaran aletlerden bir tane aldık güneş enerjisi ile çalışıyor. Şimdilik işe yarıyor gibi görünüyor.

nkoksal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2010, 00:43   #120
Ağaç Dostu

birgaripyolcu's Avatar

Giriş Tarihi: 01-04-2009
CD'lerin ışıltı ve birbirlerine çarpışlarının onları kaçırttığını duymuştum.CD'leri belli aralıklarla ipe diziyorlar.Selamlar

birgaripyolcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:42.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024