agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Balkon Bahçeciliği
(https)

Beğeni Düzeni188Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-04-2008, 15:48   #1
Yeni Üye

Lezzetaşkı's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2008
Acemi Bahçıvan Soruları

Arkadaşlar ben de balkonumda sebze yetiştirmek istiyorum. En çok istediğim domates, maydanoz, biber, salatalık, taze soğan yetiştirmek. Bir fidanlığa ulaşma imkanım şu an için olmadığından tohumlarla başlamayı düşünüyorum. Domatesle başlamak çok mu abartılı olur?

Lezzetaşkı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2008, 15:52   #2
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-03-2008
neden abartılı olsun ki ben ce başlayın en kısa zaman da ama fide isterseniz bende var domates. biber

Bilge Kerem beğendi.
kenan özer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2008, 16:04   #3
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
İlk denemesinde başarılı olan üyelerimiz var. Forumumuzu takip edin ve karşılaştığınız sorunları ilgili başlıklarda sorun. Bir yerden başlamanız gerek artık.

Bilge Kerem beğendi.
Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2008, 16:51   #4
Yesil sever

Giriş Tarihi: 02-04-2008
biber fideleri temini

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kenan özer Mesajı Göster
neden abartılı olsun ki ben ce başlayın en kısa zaman da ama fide isterseniz bende var domates. biber
Sn kenan ozer !

sizde ne cesit biber fideleri var acaba ? Temin etme sekli nedir ? Fiyatlar nasil ?Bir de "arap biberi" diye bir sus biberi duydunuz mu ? Bu konuda nereden bilgi alabilirim

memzin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2008, 17:57   #5
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-03-2008
charliston ve dolmalık onuda ben üretmiyorum fideciler üretiyor ben sadece lezzetaşkı 'na böyle bir nezakette bulundum amacım ticaret değil ama sizin çevrenizde olması gerekir iyi araştırın.

kenan özer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2008, 19:02   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Bauhausda acemiler için hazır saksılı sebze kitleri satılıyor.

Tohumu-torfu-plastik saksısı hazır.

Tohumlar ekilmiş.Size sadece bu hazır kiti alıp sulamak kalıyor.

Maydanoz-marul-tere-soğan gibi çeşitler var.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2008, 11:08   #7
Ağaç Dostu

Süha Şendoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 01-06-2007
Galeri: 38
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lezzetaşkı Mesajı Göster
Arkadaşlar ben de balkonumda sebze yetiştirmek istiyorum. En çok istediğim domates, maydanoz, biber, salatalık, taze soğan yetiştirmek. Bir fidanlığa ulaşma imkanım şu an için olmadığından tohumlarla başlamayı düşünüyorum. Domatesle başlamak çok mu abartılı olur?
Bende sizin gibi balkonda heves ederek geçen sene domates ve yağ biberi ile başladım fakat domatesin toprağı yeterince iyi olmadığından fazla ürün alamadık ama biberleri bütün yaz boyunca yedik.Bu sene Sn.hocamız Selahattin Yılmaz'ın öneri ve tavsiyeleri ile daha bilinçli olarak yine domates biber ve ek olarak çilekle devam ediyorum.Tavsiyem Eminönü Mısır çarşısından her zaman hazır fideler bulabileceğiniz ve öncelikle hazır fide ile başlamanız.Ayrıca net dergideki Selahattin hocamızın yazılarını okumanızı tavsiye ederim.

Süha Şendoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2008, 11:50   #8
Yeni Üye

Lezzetaşkı's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2008
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Önce tohumla başlamaya karar verdim. Ama önce yazılanları iyice okumam gerekli. Bİrkaç gün içinde başlamayı düşünüyorum. Herkese tekrar teşekkürler...

Lezzetaşkı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2008, 00:41   #9
Yeni Üye

papaty's Avatar

Giriş Tarihi: 23-04-2008
Hiç deneyimim yok / Çaylak bahçıvan soruları

Arkadaşlar benim çok büyük terasım var babam orada biber, nane, ısırgan, roka, maydonoz, arabsaçı, merçanköşk yetiştiriyor. Ben bu konuya çok ilgisiz olduğumdan dolayı hiç bişey bilmiyorum yetiştiricilik hakkında. Ama artık doğal şeylerin kıymetinin farkına vardım. Öğrenmek istiyorum... Babama soruyorum, zor iş boşver diyor. Ben biberiye ve kekik yetiştirmek istiyorum. Nasıl dikilir ,fidan **** tohum nerden bulunur nasıl toprak lazım ve ne dönem dikilir?Yardımlarınızı bekliyorum. Zamanla sizinde yardımlarınızla evimin her yerini yemyeşil yapmak istiyorum.

Düzenleyen Todor : 28-04-2008 saat 00:56 Neden: imla font vs.
papaty Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2008, 20:55   #10
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Biberiye ve kekik yetiştirilmesi çok kolay türlerdir. Kekik tohumdan yetiştirilir, çok kolay çimlenir. Biberiyede tohum veya çelik yolu ile üretilebilir. İstedikleriniz yetiştirilmesi kolay türler başarıcağınıza inanıyorum ben.

Yalnız foruma mesajlar yazarken lütfen güzel Türkçemizin imla kurallarına uyalım. Noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakalım, bu yazılarınızın daha kolay ve gözlerimizi yormadan okumamızı sağlar.

Bilemediğiniz veya merak ettiğiniz konularda ki sorularınızı uygun başlıklar altında sorabilirsiniz. Forumda bitki yetiştirmeye yeni başlayanlar için çok güzel ve bilgilendirici yazılar var, siz bir an önce o yazıları okumaya başlasanız iyi olacak.

Sevgiler

baris2357 beğendi.
Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2008, 22:46   #11
Yeni Üye

papaty's Avatar

Giriş Tarihi: 23-04-2008
Sebahattin Sargın;

forumu gezeceğim tabi başladım bile. Ama bahar ekim için uygun bir ay diye biliyorum o nedenle acele ettim arama dan biberiyeyi tarattım. dişe gelir bir bilgi yoktu. ben de not bıraktım. Şu işi bir halledelim gerisi kolay.

papaty Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2008, 23:14   #12
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
İzmir gibi çiçek cenneti olan bir yerde oturuyorsunuz, büyük yapı marketleri ziyaret edin. Bauhause, carrefour, metro, tekzen, koçtaş, pratiker ve kipa gibi büyük marketlerde çeşitli sebze ve çiçek tohumları bulabilirsiniz. Buralara bir bakın bence, İzmirde aradığınız bitkilere ulaşabileceğiniz bir merkez mutlaka vardır. Kolay gelsin şimdiden, bu konuda aradığınız bilgiye ulaştıktan sonra yöneticilerimiz bu konuyu kapatacaktır. Umarım yardımcı olabilmişizdir.

Sevgiler

İzmirİzmir beğendi.
Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2008, 23:22   #13
Ağaç Dostu

Ophrys's Avatar

Giriş Tarihi: 21-10-2006
Galeri: 25
Semt pazarlarında hazır fide halinde de satılıyor.

Ophrys Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2008, 00:57   #14
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-04-2007
Hazır fide isterseniz eğer Kızlarağası'nın arkasındaki alanda bulabilirsiniz.
Tohum için ise koçtaşta çok fazla çeşit bulabilirsiniz. Gerekli malzemeleri ise yine Kemeraltı'nda ziraat malzemeleri satan dükkanların olduğu sokaktan edinebilirsiniz. Size tavsiyem özellikle plastik saksılar için Kemeraltı'na mutlaka uğrayın. Büyük marketlerde oldukça pahalı olan saksıları çok ucuza bulabilirsiniz.

lizard Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2008, 02:25   #15
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-05-2008
Bu acemiye yol gösterin

Selamlarımı sunarım...
Bu foruma bir abimin üye olduğunu duyduktan sonra inceleme ihtiyacı duydum. Uzun süredir bitkili akvaryumlarım var onlardan bir miktar "bitki tecrübesi" edindim. Onun dışında da lale ve menekşe bakmıştım. Şu sıralar yine bir menekşem var
Forumu bir süredir inceliyorum ama net ve tam yol gösterici bilgilere ulaşamadım. Bilgi dağarcığım da dar olduğu için ne nasıl yapılır çok iyi bilmiyorum...
Şimdi amacım bir kaç saksıda kendi ektiğim tohumlarla çiçek yetiştirmek. Ama bu sezonda ne yetişir bir tohum nasıl ekilir bir fikrim yok. Sizce bana uygun bitki türü nedir (evde odamda yetiştiricem) ve bu işi nasıl yapmalıyım?
Sizi açıkçası çok yormak istemiyorum kısa ve net bilgilerle yardımcı olursanız sevinirim...

Saygılar,sevgiler,bol yeşillikli günler (bol zeytinyağlı sarımsaklı börülceler dilerim ben çok severim )

Doğuhan Can Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2008, 17:08   #16
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-05-2008
tohum ve bitki ekme zamanları

Merhaba,
merak ettiğim bir soru vardı, acemi olduğum için komik bir sor gibi görünebilir belki
Bitkilerin kapalı ev ortamda yetişecek bile olsalar belli ekim zamanları olmasının sebebi nedir? Örneğin "nisan ayında ekilmesi gerek" denen bir tohumu temmuzda eksem o tohum büyümez mi? Ya da bitkiler hangi ayda olduğunu bir şekilde hissedebiliyorlar mı?

**** çiçeklerin toprakları neden bahar ayında değiştiriliyor, diğer mevsimlerle arasında gibi bir fark var?

limon_agaci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2008, 11:04   #17
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-05-2008
merhabalar
özellikle erkan topuz hocanın uyarılarını da dikkate alarak balkonumda sebze yetiştirmeye karar verdim.dolmalık biber ve cherry domates fidesi aldım.diktiğimin ertesi günü yaprakları büzüştü yere doğru eğildi napmam gerekiyor acaba suyunumu az verdim

elif2003 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2008, 02:19   #18
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 18-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon_agaci Mesajı Göster
Bitkilerin kapalı ev ortamda yetişecek bile olsalar belli ekim zamanları olmasının sebebi nedir? Örneğin "nisan ayında ekilmesi gerek" denen bir tohumu temmuzda eksem o tohum büyümez mi? Ya da bitkiler hangi ayda olduğunu bir şekilde hissedebiliyorlar mı?
Bitki derken eger cicekleri kastediyorsaniz bilmiyorum ama sebzeleri kasdediyorsaniz, bir cogunun ari, bocek, ruzgar vs yardimi ile dollenmeye ihtiyaci olacagi icin ev icinde buyuseler de urun vermezler. Bulundugunuz iklime gore tohum baslama ve topraga ekme tarihleri degisiyor. Zone haritasi denir, bu formda dun bir yerlerde gordum, eger turkiye icin hazirlanana bakarsaniz sizin bulundugunuz bolge icin hangi tarihin dogru oldugunu ogrenirsiniz. Benim otrudugum bolgede istatiklere gore en son don olayi 15 mayis deniyor ve 1 haziran topraga ekim tarihi olrak veriliyor. Siz de eger kendi bolgeniz de en son don tarihini ogrenebilirseniz o tarihe 2 hafta ekleyin yaklasik olarak fideleri topraga ekme zamanini ogrenmis olursunuz.

Eger nisan yerine temmuz de ekerseniz, yani gec ekerseniz, yine buyur ama ne ektiginize bagli, bazi urunler sadece baharda buyuyor. Problem su ki, her bitkinin bir omru var, eger 120 gunde urun veren bir sebze ekerseniz, ve bulundugunuz bolgede ilk don 1 eylulde ise, o sebzeden urun alacak zamaniniz olmaz.
Kusaklar boyunca deneme yanilma yolu ile, tecrube ile, her tur icin en iyi sonuc nasil alinir saptanmis. Bitkilerin ne kadar mesafe ile dikilecgeinden , tarihlerine kadar ne deniyorsa onu yapin, aksi halde sonuc istediginiz gibi olmayacakdir.

YorkerJenny Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2008, 02:23   #19
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 18-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elif2003 Mesajı Göster
merhabalar
özellikle erkan topuz hocanın uyarılarını da dikkate alarak balkonumda sebze yetiştirmeye karar verdim.dolmalık biber ve cherry domates fidesi aldım.diktiğimin ertesi günü yaprakları büzüştü yere doğru eğildi napmam gerekiyor acaba suyunumu az verdim
bence soka girmis. fideleri direkt kizgin gunes de mi tutuyorsunuz? biber ve domates gunes sever ama birazcik golgeye cekerseniz, biraz yeni ortamina alismasi icin zaman veriseniz sanirim duzeleceklerdir. Belki birazcik daha suya ihtiyaci vardir. diger bri konu da mulch deniyor, kuru cam yapraklari, odun torpusu, parcalari gibi topragin ustunu kapatacak bir seyler bulun. boylece toprak suyu daha uzun tutacakdir. Benim bulundugum soguk bolgelerde topragi sicak tutmak icin de kullaniliyor, bahce ve tarla da zararli otlarla savasmak icin.

YorkerJenny Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2008, 17:18   #20
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-05-2008
Bende başlamak istiyorum

Merhaba,

Arkadaşlar bende balkonumda çiçek veya sebze yetiştirmek istiyorum ancak konu hakkında hiçbir bilgim yok.Nasıl başlayacagımı neler edineceğimi hiçmi hiç bilmiyorum.Sizden rica etsem neler edinmem gerektiğini madde madde yazabilirmisiniz.Bilgisiz buişe başlamak istemiyorum buyüzdendirki önereceğiniz makale,kitap,yazı vs hepsini okumaya hazırım.Edineceğim malzeme vs nerelerden edinebilirm bunuda yazarsanız çok memnun olucam.

Saygılarımla

Emre Erdogdu
1980 İstanbul/Pendik.

eksisekiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2008, 18:10   #21
Ağaç Dostu

Tuba's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Hoşgeldiniz,

Bu işin "nerden başlanır" ı yok zannediyorum, direk dalınıyor genelde Benimde tavsiyem o yönde olacak. Masrafsız başlamak en güzeli. Pazardan bir fide, yoğurt kabının dibini delmek suratiyle yapılmış bir saksı ve en yakındaki bahçeden alınmış (aşırılmış ) birkaç avuç toprak. Biraz ilgi biraz kontol Bir başlayın da sonra okursunuz

Tuba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2008, 00:51   #22
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YorkerJenny Mesajı Göster
Bitki derken eger cicekleri kastediyorsaniz bilmiyorum ama sebzeleri kasdediyorsaniz, bir cogunun ari, bocek, ruzgar vs yardimi ile dollenmeye ihtiyaci olacagi icin ev icinde buyuseler de urun vermezler. Bulundugunuz iklime gore tohum baslama ve topraga ekme tarihleri degisiyor. Zone haritasi denir, bu formda dun bir yerlerde gordum, eger turkiye icin hazirlanana bakarsaniz sizin bulundugunuz bolge icin hangi tarihin dogru oldugunu ogrenirsiniz. Benim otrudugum bolgede istatiklere gore en son don olayi 15 mayis deniyor ve 1 haziran topraga ekim tarihi olrak veriliyor. Siz de eger kendi bolgeniz de en son don tarihini ogrenebilirseniz o tarihe 2 hafta ekleyin yaklasik olarak fideleri topraga ekme zamanini ogrenmis olursunuz.

Eger nisan yerine temmuz de ekerseniz, yani gec ekerseniz, yine buyur ama ne ektiginize bagli, bazi urunler sadece baharda buyuyor. Problem su ki, her bitkinin bir omru var, eger 120 gunde urun veren bir sebze ekerseniz, ve bulundugunuz bolgede ilk don 1 eylulde ise, o sebzeden urun alacak zamaniniz olmaz.
Kusaklar boyunca deneme yanilma yolu ile, tecrube ile, her tur icin en iyi sonuc nasil alinir saptanmis. Bitkilerin ne kadar mesafe ile dikilecgeinden , tarihlerine kadar ne deniyorsa onu yapin, aksi halde sonuc istediginiz gibi olmayacakdir.
Değerli bilgileriniz için çok teşekkur ederim. Ben çiçekleri kastetmiştim. Henüz sebze yetiştirecek kadar tecrübeli değilim küçük bir balkonum var orası da güneş almıyor herhalde sebze için pek uygun değil ama örneğin evde ekilen çiçek tohumları yüzünden bu soruyu merak ettim. O tohumları ekme zamanlar var, ya da bitkilerin toprağını değiştirme zamanları...
Don olsa bile evin içindeki bitki herhangi bir zarar görmeyeceği için -ki don olayı aklıma gelmemişti - gene de istediğim zaman diksem büyümeyecek mi?

limon_agaci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2008, 00:52   #23
Yeni Üye

heroman1881's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2008
Galeri: 38
balkonda yiyecek yetiştireceğiz derken zararlı mücadelesini acaba bize zarar vermeyecek şekilde nasıl sağlayabiliriz. bence buna da dikkat edilmeli varsa doğal yöntemler kullanılmalıdır.

heroman1881 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2008, 12:00   #24
Ağaç Dostu

Tuba's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Biz de öyle yapıyoruz zararlılarla savaşta ev yapımı ilaçlar :

Ev yapımı ilaçlar

Tuba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2008, 21:11   #25
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-05-2008
ben domates fidesi ve biber fidesi ektim.Akşamları her gün çok az suluyorum.bi sorun olur mu **** nasıl sulayım

bascavus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2008, 13:05   #26
Yeni Üye

Acemiwebci's Avatar

Giriş Tarihi: 28-05-2008
Arkadaşlar,
aranızda yeniyim. Doğal ürün yetiştirmek istiyorum. Pazardan, marketten alınan tohum, fide, saksılı sebze v.s. istemiyorum. Haklarında çok şeyler duyuyorum. Genetiği bozuk, verimsiz v.s. gibi.
Ben çocukken annemler bahçede çekirdekten domates, biber, fasülye filan yetiştirirler; bizlerde aralarında dolaşıp çiğ yenilecekleri hemen orada taze taze tüketirdik. O zamanların domatesinin, cacığının, fasülyesinin kokusu, lezzeti şu an çarşı pazardan aldığımız ürünlerin hiç birinde yok ! Hatta saman mı yiyoruz, yoksa onlar mı bizi yiyor anlamıyorum.
İşte bu yüzden 2 ay kadar önce 7 katlı binanın en üst katındaki küçük balkonumda DOĞAL sebze meyve yetiştirmeye karar verdim. İlk olarak eşimin geçen sene kuruttuğu çeri domates çekirdekleriyle başladım. Küçük bir saksıda 6 fide elde ettik. Domatesler 10 cm kadar boya erişince, 2,5 litrelik pet meşrubat şişelerinden yaptığım saksılara bu fideleri diktim. Saksılara ziyaret için gittiğim İzmit'in Kullar köyündeki bol gübreli kara toprağını koydum. Biri hariç diğer 5 domates fidesi yeni toprağını çok sevdi ve neredeyse 30-40 cm boya erişti, gövedeleri kalınlaştı, bolca dal ve yaprak verdi, neredeyse minik bir orman oldu ama hala meyve yok ! Minik, kırmızı, dolgun domatesler ortada yok !
Bunu üzerine araştırmaya başladım. Ve malesef bazı kötü bilgiler edindim. Ne derece doğru, ne derece yanlış bilmiyorum. Piyasada satılan, köylülere verilen tohumlar, fideler özel üretim genetik olarak üremeleri bozulmuş ürünlermiş. Yani ucubeymiş. Dünyada bir tane ana firma varmış. Dünyadaki hemen her ülkeye ve çiftçiye, küçük büyük hemen tüm üreticiye bu firmanın ürünleri veriliyormuş. Bu firma da satışı sürekli kılabilmek için böyle bir yöntem uyguluyormuş. İlk sene çok iyi ürün alınıyormuş. İkinci sene verim düşüyor ve 3. sene sonra da sadece dal ve yaprak kalıyormuş.
Şimdi ne derece doğru olduğunu bilmediğim bu konu yüzünden eskiden yetiştirip tükettiğimiz doğal sebzelerin doğal tohumlarını arıyorum.

Acemiwebci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2008, 23:15   #27
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-05-2008
benim çimlenmiş domatesim var.Ben onların suyunu bir ayarlayamadım.Ben onlara ne kadar su dökcem.kaç günde su.Yarım bardak mı.tam bardak mı.Bilgilendirirseniz sevirim

Birde bazi yapraklari curudu acaba neden

bascavus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2008, 00:26   #28
Ağaçsever

Evaca's Avatar

Giriş Tarihi: 10-05-2008
Merhaba...

8. kattaki balkonumda erik, bodur elma, limon, domates, biber, marul, roka, kırmızı biber, iğde, hurma, keçi boynuzu, kiraz vb. fidelerim var.

Ama maalesef kuşlar fidelerime rahat vermiyor. Özellikle güvercinler bitkileri gagalayıp duruyor.

Küçük oyuncak korkuluğumu bile astım ama çözüm olmadı..

Önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum..

Evaca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2008, 00:27   #29
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Bascavus, sorularınıza cevap alabilmek için nelere dikkat etmelisiniz?

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2008, 00:32   #30
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Evaca, Kuşlara karşı nasıl önlem alabilirim ? ve Balkona dadanan güvercin başlıkları size yardımcı olacaktır.

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
acemi, bahçıvan, balkon, sebze, soru, sorun, yetiştiricilik

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:14.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024