agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Balkon Bahçeciliği
(https)

Beğeni Düzeni386Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-10-2016, 09:48   #631
Ağaçsever

Kumdereli's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erkanbey Mesajı Göster
Kumdereli o tenekeler toprağı ısıtıyor olmasın?Sanki plastik kovalar daha uygun olur gibi düşünüyorum ama...Birde kovada deneyin bence veya plastik saksıda,sonuç ne olacak görelim.
Katılıyorum,
Boş yağ tenekesi-Plastik Bidon bizim işyerinde çok oluyor. Değerlendirme noktasında bu sonucu düşünmemiştim. Birde yağ bidonlarında deneyelim bakalım.
Nasipse Önümüzdeki bahar köydeki bahçenin bir kenarına sizin gönderdiklerinizde dahil olmak üzere asıl denemeyi orada yaparım, Buraya göre biraz daha serin ve bayağı geniş bir yer, hobi amaçlı sebze çeşitleri ve bu biberlerden dikerim. Tenekedende kurtulurum.

Kumdereli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2016, 10:35   #632
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Bidon dediğiniz yağ bidonu gibi ince değildir umarım.Boya kovaları veya marketlerdeki büyük 20 lt lik turşu kap ları iyi oluyor,benim biberlere dikkat edin onlarda dikili.Birde illaki bugünlerde bir kısım tohum ekin bakalım erken ekmek işe yarayacak mı

erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2016, 14:31   #633
Ağaç Dostu

sedail's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2011
bir arkadaşımın işyerindeki habanero sürekli çiçek açıp döküyormuş bana getirdi saaksısı küçük toprağı killi yapıda çok sıkışıktı köklerin tümü ortaya çıkana kadar nazikçe ayırdım toprağından geçen sneden kalan daha büyük bir saksıya transfer ettim 1 ayda iki katı boy yapıp onlarca biber verdi.

alimallah beğendi.
sedail Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2016, 19:47   #634
Ağaç Dostu

Erdal Hoca's Avatar

Giriş Tarihi: 09-06-2010
4 fide olarak aldığım bhut jolokialarımın çiçek dökmesine bir türlü engel olamadığım için 3 hafta önce işyerimdeki bir arkadaşıma verdim. Bütün yaz boyu elimden geldiğince araştırma yaptım, yüzlerce mesaj okudum. Ama sonuçta hiç meyve alamadım...En büyük boy olanı belki de 500 çiçek döktü....
Hiç olmazsa görmeyim bari... Ne demişler: Gözden ırak olan gönülden de ırak olurmuş.

Evdeki şartlar uygun olduğunda 1-1,5 ay sonra Erkan Bey'in birçok zahmetle getirttiği carolina reaperları toprakla buluşturmayı düşünüyorum...

Bakalım, günler neler gösterecek

nazlı06 beğendi.

Düzenleyen Erdal Hoca : 30-10-2016 saat 21:01 Neden: Düzeltme
Erdal Hoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2016, 21:26   #635
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-11-2016
Merhaba, forumu üye olmadan önce çok takip ettim. Sonunda üye oldum. Bhut Jolokia tohumlarını burada tavsiye edildiği gibi yurtdışından peper joe ebay vs yöntemlerle almayı düşündüm fakat malumunuz paypal'ı ülkeden kovduk. Bu nedenle tohum alamıyorum. Tavsiye edebileceğiniz başka satış kanalı var mıdır?

Incaia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-03-2017, 10:41   #636
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-04-2016
Elimde ücretli **** ücretsiz kendi üretim buhut veya Carolina biber tohumu olan ustalarim var mıdır acaba

Kanasci03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2017, 19:39   #637
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2016
4 saksı bhuttaki tek biber

Eklenen Resimler

Resulgur beğendi.
hcgo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-09-2017, 11:09   #638
Ağaç Dostu

1 saksı yetiştirdiğim Peach Bhut Jolokia

Eklenen Resimler

nazlı06 beğendi.
Eski 17-09-2017, 15:34   #639
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-09-2017
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım
Mayıs ayı başında tohumlar net isimli siteden sarı Bhut Jolokia ve çikolata renkli Bhut Jolokia tohumlarından aldım. Çikolata renkli tohumlardan fide üretemedim fakat sarı Bhut Jolokia tohumlarından 3 adet fide ürettim. Haziran ayı başında saksıya diktiğim sarı Bhut Jolokia fidesinden yaklaşık bir aydır meyve alıyorum.
Yalnız şöyle bir durum gerçekleşti çıkan meyveler Bhut Jolokiaya benzemiyor kırmızı renkli farklı bir biber çıktı. Paylaştığım resime bakarak bana yardımcı olurmusunuz bu biberin adını bilmiyorum. Biber acı ama öyle çok kuvvetli bir acısı yok. https://i.hizliresim.com/yzAD80.jpg

irfantetik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2017, 16:43   #640
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi irfantetik Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım
Mayıs ayı başında tohumlar net isimli siteden sarı Bhut Jolokia ve çikolata renkli Bhut Jolokia tohumlarından aldım. Çikolata renkli tohumlardan fide üretemedim fakat sarı Bhut Jolokia tohumlarından 3 adet fide ürettim. Haziran ayı başında saksıya diktiğim sarı Bhut Jolokia fidesinden yaklaşık bir aydır meyve alıyorum.
Yalnız şöyle bir durum gerçekleşti çıkan meyveler Bhut Jolokiaya benzemiyor kırmızı renkli farklı bir biber çıktı. Paylaştığım resime bakarak bana yardımcı olurmusunuz bu biberin adını bilmiyorum. Biber acı ama öyle çok kuvvetli bir acısı yok. https://i.hizliresim.com/yzAD80.jpg
Benim yetiştirdigim bhutlardaki biberlerin hepsinin yüzeyleri pruzlu sizinki gibi hiç yok. Ayrıca çok çok acı normal bir biber degil yani

Eski 17-09-2017, 16:48   #641
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-09-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hcgo Mesajı Göster
Benim yetiştirdigim bhutlardaki biberlerin hepsinin yüzeyleri pruzlu sizinki gibi hiç yok. Ayrıca çok çok acı normal bir biber degil yani
Merhaba bende onu diyorum benim yetiştirdiğim biber sarı değil kırmızı sizinki gibi pürüzlü değil. Benim yetiştirdiğim biberin cinsini merak ettim.

irfantetik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2017, 16:35   #642
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-11-2017
Merhaba arkadaşlar,
Forumu sorularıma cevap aramak için kullanıyordum ama üye olarak aranızda yeniyim öncelikler selamlar ve saygılar. Forumda çok araştırdım, satın alınan tohumlar genelde sahte çıkıyor. Selam verip borçlu çıkmak gibi olmaz ise, Bhut tohumu ve varsa tadımlık gönderebilecek veya ankara da iseniz gelip alabilirim de, yardımcı olabilecek bir arkadaş var mıdır. Teşekkürler.

kamil35 beğendi.
kaanc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2017, 13:41   #643
Ağaç Dostu

Bhutlarda son hasadı yaptım...Güneş görmediklerinden fazla büyümediler

Eklenen Resimler

nazlı06 ve kamil35 beğendi.
Eski 23-11-2017, 00:47   #644
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hcgo Mesajı Göster
Bhutlarda son hasadı yaptım...Güneş görmediklerinden fazla büyümediler
Güneş alsa da boyutu bu şekilde oluyor diye biliyorum . Benim.yetistirdiklerim de bu şekildeydiler.

Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2017, 01:22   #645
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Resulgur Mesajı Göster
Güneş alsa da boyutu bu şekilde oluyor diye biliyorum . Benim.yetistirdiklerim de bu şekildeydiler.
fotoğraflarda boyutları büyük gözüksede ilk 2 hasada göre çok çok küçükler hocam bende bunu güneş görmemelerine bağladım.İlk hasada göre nerdeyse yarı boyutundalar

Resulgur beğendi.
Eski 01-12-2017, 15:12   #646
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-12-2017
Merhaba arkadaslar bugune kadar defalarca akrep biber, ruh biber tohumunu internetten satin aldim fakat hep farkli biber cikti son aldigimda farkli cikti bhut jolokia diye gonderilen biber sanirim jalapeno. Siz nereden temin ettiniz kandirilmaktan biktim.

golge1710 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2017, 07:49   #647
Ağaç Dostu

muratcolak's Avatar

Giriş Tarihi: 13-05-2017
bnde cok aldim bu biber tohumlarindan cogu carliston cikti

muratcolak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2017, 11:13   #648
Ağaç Dostu

Ben forumdaki üyelerden ve yurtdışı sitelerden temin etmiştim. Tohum takas etkiliğinde paylaşmak için konu açtım oradan istekte bulunabilirsiniz.

Eski 08-08-2018, 09:08   #649
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-08-2018
Bhut jolokia besliyorum baya büyüdü fakat çiçekleri sürekli dökülüyor normalmidir beni bilgilendirebilirmisiniz

Resulgur beğendi.
Tacar41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2018, 09:39   #650
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tacar41 Mesajı Göster
Bhut jolokia besliyorum baya büyüdü fakat çiçekleri sürekli dökülüyor normalmidir beni bilgilendirebilirmisiniz
Tozlaşma sorunu olabilir. Bir pamuk parçasını alıp bütün çiçeklere değdirerek gezdirin.

Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-09-2020, 08:55   #651
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-07-2020
Merhabalar, saksı da yetiştiriciliğe bir kaç ay önce başladım. Buradan bir çok bilgi edindim tabi ancak gübre ile alakalı pek bilgiye rastlamadım.

Benim fidana ne gibi gübre eklemem gerekli?

Ayrıca çiçek çıkacak yerlerinden(yaprakların dal ile birleştiği) yine yaprak çıkıyor, çiçek çıkması gerekmez miydi?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Fotoğraflar da aşırı sıcaktı yaprakların biraz cansız olduğu bir gündü, şuan çok daha diriler.

Eklenen Resimler

legendrams Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2022, 22:03   #652
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-04-2016
Dostlar bu biberin fidesinden bir arkaşıma hediye etmiştim. Bitki kocaman oldu ancak iki senedir tomurcuk veriyor ancak çiçek açmadan kuruyup dökülüyormuş. Ne yapmak gerekir? Yardımcı olursanız memnun olurum? Fotoğraflar da aşağıda.

Lemuria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2022, 14:33   #653
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-07-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lemuria Mesajı Göster
Dostlar bu biberin fidesinden bir arkaşıma hediye etmiştim. Bitki kocaman oldu ancak iki senedir tomurcuk veriyor ancak çiçek açmadan kuruyup dökülüyormuş. Ne yapmak gerekir? Yardımcı olursanız memnun olurum? Fotoğraflar da aşağıda.

Merhaba 10 senedir yetiştirmeye çalışıyorum,bu sene çözdüm 18 kiloluk yağ tenekesine koyun gübresiyle karışık toprak koydum belli aralıklarla 2 sefer daha koyun gübresi ekledim.bir sefer 20.20.20 gübre verdim 2 seferde güvercin gübresi ekledim sonuç yüzlerce bibere sahip oldum.yer ve mekan önemli bol güneş ve rüzgarlı ortam olursa iyi olur balkonda vpencerede verimli olmuyor

Tavsiyem fidelerinizi ekim kasım ayından yetiştirmeye çalışın çünkü geç gelişen bir tür

antiix Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2022, 14:34   #654
Yeni Üye

Merhaba 10 senedir yetiştirmeye çalışıyorum,bu sene çözdüm 18 kiloluk yağ tenekesine koyun gübresiyle karışık toprak koydum belli aralıklarla 2 sefer daha koyun gübresi ekledim.bir sefer 20.20.20 gübre verdim 2 seferde güvercin gübresi ekledim sonuç yüzlerce bibere sahip oldum.yer ve mekan önemli bol güneş ve rüzgarlı ortam olursa iyi olur balkonda vpencerede verimli olmuyor

Tavsiyem fidelerinizi ekim kasım ayından yetiştirmeye çalışın çünkü geç gelişen bir tür

Eski 04-10-2022, 12:15   #655
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2015
Ekim ayında tohumunu mu ekiyorsunuz ? Kışın kapalı ortamda bakıyorsunuz demek ki, bahara kadar epey uzun ve cılız fideleriniz olmuyor mu ? Sonrasında dış ortama alıştırmada da sorun yaşamıyor musunuz ? Merak ettim

david72 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2022, 00:30   #656
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi david72 Mesajı Göster
Ekim ayında tohumunu mu ekiyorsunuz ? Kışın kapalı ortamda bakıyorsunuz demek ki, bahara kadar epey uzun ve cılız fideleriniz olmuyor mu ? Sonrasında dış ortama alıştırmada da sorun yaşamıyor musunuz ? Merak ettim
Evet içmekanda tohumları ekiyorum Mayıs Haziran ayında dışarıya çıkarıyorum direk güneş ile temas ettirmeden gölgeli alanda adapte ediyorum mesela günde 1 2 saat güneş görüyor daha sonra bu süre uzuyor fideler cılız olmuyor gün ışığı ve ev ısısı yetiyor.Katı ve sıvı solucan gübresi ile destekliyorum iç mekanda

Eski 19-03-2023, 16:33   #657
Yeni Üye

bengovil's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2022
Burada çok hintli yaşıyor eğer onların markwtlerinde bulabilirsem alabilirim

bengovil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024