agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Balkon Bahçeciliği
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-12-2021, 14:17   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-11-2018
carolina reaper kızarma sorunu

Herkese selam arkadaşlar elimde carolina reaper tohumları vardı daha önce ekmiştim içlerindeki tohumları saklamıştım zamanında ektiğim için ozaman kızarmışlardı zehir gibiydiler carolina reaperler orjinal olduğunada eminim forumda bir arkadaştan almıştım ekmek için biraz geç kaldım ama ektim 1 aydır 30 civarı biberim var boyları yeterince büyüdü ama yeşiller havaların soğuk ve rüzgarlı olmasından mı kızarmıyor şu anda terasta duruyorlar 1 aydır yemyeşil duruyorlar dış mekanda ne yapmalıyım tavsiyeleriniz varmı tohumlarını çıkarayımmı yoksa iç mekana alıp biraz daha bekliyeyimmi şu anda hiçbir acılık yok

Cengooo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2021, 20:43   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-08-2006
İyi günler soğuktan korumak için bence İsntabul'da artık iç meâna almalısınız. Ben de 3 sene önce, İstanbul'da, reaperlarıma kışı iç mekânda geçirmiştim. Yapraklarını dökeceller ama bahar sıcakları ile tekrar yeşilleneceklerdir. Verim açısından da bu baharda ekeceklerinizden en az iki kat daha fazla ürün alırsınız. Tohum almayı önümüzdeki sezon için tekrar ekme amacıyla düşünüyorsanız bence kışı iç mekânda geçirtin. Çimlenme kaygısından da kurtulmuş olursunuz.
Tohum almak için bibierlerin olgunlaşıp kızarması hususunda bir şey diyemiyroum.

bardacık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2021, 20:56   #3
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-10-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cengooo Mesajı Göster
Herkese selam arkadaşlar elimde carolina reaper tohumları vardı daha önce ekmiştim içlerindeki tohumları saklamıştım zamanında ektiğim için ozaman kızarmışlardı zehir gibiydiler carolina reaperler orjinal olduğunada eminim forumda bir arkadaştan almıştım ekmek için biraz geç kaldım ama ektim 1 aydır 30 civarı biberim var boyları yeterince büyüdü ama yeşiller havaların soğuk ve rüzgarlı olmasından mı kızarmıyor şu anda terasta duruyorlar 1 aydır yemyeşil duruyorlar dış mekanda ne yapmalıyım tavsiyeleriniz varmı tohumlarını çıkarayımmı yoksa iç mekana alıp biraz daha bekliyeyimmi şu anda hiçbir acılık yok
Merhaba bende carolina reaper tohumu arıyorum Bildiğim kadarıyla dünyanın en acı biberi nereden temin edebilirim yardımcı olurmusunuz

Serdars1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2021, 14:16   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-08-2006
Serdar bey bu biberde o kadar çok talihsizlik yaşadımki anlatamam. Bu sene yurtdışından aldığım tohumlarla tekrar sıfırdan başlayacağım. İnşâallah bir aksilik olmazda bu sefer ürün ve tohum alabilirsem seve seve payalşırım.

Ben Amazon'un Almanya sitesinden almıştım. Almanya'da oturan bir tanıdığımın adresini verdim. Onlar da yazın gelirken getirdiler.

bardacık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024