agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Balkon Bahçeciliği
(https)

Beğeni Düzeni1278Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-06-2018, 21:28   #961
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-04-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kolcay Mesajı Göster
bunların ikiside bhut. biber yeni oluşmaya başladığında çiçeği üzerinden atmayınca çiçek biberin orasını boğumlu bırakıyor. yani doğal değil de bir nevi dışarıdan müdahale ile kuyruk olmuş. Carolina kuyrukları bu şekilde olmuyor.
Çok mantıklı KOLCAY bir de şöyle bir şey var bunlar budamayla ağaç gibi oluyor amcamın bhut bahçede ağaç gibi oldu benim boyunda var.İyice büyüsünler çapraz aşı yapsam tutar gibi iki farklı biberi tek ağaçtan almayı düşünüyorum

redchili Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2018, 12:07   #962
Ağaç Dostu

Dostlar benim bitkiler 1m yi geçtiler kaliteli torf önerileriniz varsa özelden alabilir miyim 100 lt civarı. Ayrıca limon ağacı için de kullanacağım

Resulgur beğendi.
Eski 25-06-2018, 22:22   #963
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi redchili Mesajı Göster
Dostlar benim bitkiler 1m yi geçtiler kaliteli torf önerileriniz varsa özelden alabilir miyim 100 lt civarı. Ayrıca limon ağacı için de kullanacağım
Sn. redchili klasman torf kullanın memnun kalırsınız. Olumsuz bir yorum da görmedim. Bende kullandım gayet başarılı bir ürün. Kolaylıkları dilerim.

redchili beğendi.
Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2018, 18:53   #964
Ağaçsever

andronova's Avatar

Giriş Tarihi: 05-07-2017
Bunların cinsi nedir,pazardan alınmış

kamil35 beğendi.
andronova Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2018, 19:37   #965
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2016
Gül Biberi

andronova beğendi.
hcgo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2018, 03:04   #966
Ağaç Dostu

adamlar nasıl verim anlıyor böyle anlamıyorum elinde carolina tohumu olan varsa bhut fidasıyla takas edebiliriz

Eklenen Resimler

Eski 10-09-2018, 18:48   #967
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Evet arkadaşlar uzun bir sürenin ardından tekrar merhaba.Biliyorsunuz Carolina reaper hakkında 4 yıl dır yazıyorum,geçen yıl pek yazmadım çünkü sonunda orjinal tohuma bulmuş olmama rağmen,olumsuz bir sürü sebepten dolayı bir kaç biber almıştım.
Bu sene 5 saksı biber diktim,sürekli yaprak bitleri sardı,ama bu defa pes etmedim,sürekli temizledim,sonunda çiçeklemeler başladı,bu defa da meyve tutmama olayı başgösterdi,sürekli çiçek döküyordu.İlk başlarda pek fırçayla dölleme yapmadım ama eylül başı gibi zaman buldukça fırçayla tozlaşmaya yardımcı olmaya başladım.

Bu biberler çok nazlı,inanın 5 saksı biberden 7-8 biberim anca oldu,şu anda yavaş yavaş meyve tutmaya başladılar gerçi.Yüksek sıcaklarda meyve tutmuyor gibi hissediyorum,havalar serinledikce küçük biberciklerim görünmeye başladı.Daha önce bu konularda bolca konuşuldu temmuz ,ağustos sıcağı meyve tutumunu olumsuz etkiliyor bu cinslerde.

Geçtiğimiz yıl,bu yıl için, bol bol pul biber yaparım diye düşünüyordum ama bu cinslerden bol verim alamıyorum en azından şu ana kadar.Biberlerde hiçbir gübre,ilaç kullanmadım bu arada.Geçmiş sayfalarda resimlerime bakarsanız kolcay arkadaşımdan aldığım trinidatlardan,baya bi biber almıştım,zaman geçtikce bunlarda onun gibi olursa,iklime alışma vs gibi o zaman çok iyi olur.

Az önce 3-4 tane biberin tohumunu çıkardım elimde eldivenle tabikide,bu arada tohumları da çok az çıkıyor,bir biberden 7-8 tane kadar.İki adet tohumluk çeri domatesim vardı
elim değmişken onlarında tohumunu çıkardım,geriye kalan domatesleride ağzıma attım,biberli eldivenlerle tabi.Aman Allahım,böyle bir acı olamaz,dudaklarım şişti,en azından ben öyle hissediyorum,yoğurt ta fayda etmedi.O kadar uğraştım bir tane yerim bütün olarak diyordum ama yemeyecem sanırım,zaten mide çok sağlam değil kalsın kalsın.
bu biberi çiğ olarak yemek pek akıllıca bir iş değil benden söylemesi.

Foruma eskisi kadar yazamıyorum,bu konuyu takip edenler iyi bilir bu biber için neler çektiğimi,en sonunda mutlu sona ulaştım.Gelelim işin sizi ilgilendiren kısımına,büyük bir aksilik olmazsa bu yıl tohum paylaşım etkinliğinde carolina reaper lerimi paylaşacağım,benim gibi arayıpta elde edemeyen hastalara ilaç olur.
Bu yıl aynı balkonda carolinalarla beraber acı kıl biberde yetiştirdim,artık çarprazmı döllenmiştir düzmü bilmem,ama sonuç gene bomba olacaktır.

Çok güzeller değilmi?kuyruklara bakın hele

Eklenen Resimler

erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2018, 18:59   #968
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erkanbey Mesajı Göster
Evet arkadaşlar uzun bir sürenin ardından tekrar merhaba.Biliyorsunuz Carolina reaper hakkında 4 yıl dır yazıyorum,geçen yıl pek yazmadım çünkü sonunda orjinal tohuma bulmuş olmama rağmen,olumsuz bir sürü sebepten dolayı bir kaç biber almıştım.
Bu sene 5 saksı biber diktim,sürekli yaprak bitleri sardı,ama bu defa pes etmedim,sürekli temizledim,sonunda çiçeklemeler başladı,bu defa da meyve tutmama olayı başgösterdi,sürekli çiçek döküyordu.İlk başlarda pek fırçayla dölleme yapmadım ama eylül başı gibi zaman buldukça fırçayla tozlaşmaya yardımcı olmaya başladım.

Bu biberler çok nazlı,inanın 5 saksı biberden 7-8 biberim anca oldu,şu anda yavaş yavaş meyve tutmaya başladılar gerçi.Yüksek sıcaklarda meyve tutmuyor gibi hissediyorum,havalar serinledikce küçük biberciklerim görünmeye başladı.Daha önce bu konularda bolca konuşuldu temmuz ,ağustos sıcağı meyve tutumunu olumsuz etkiliyor bu cinslerde.

Geçtiğimiz yıl,bu yıl için, bol bol pul biber yaparım diye düşünüyordum ama bu cinslerden bol verim alamıyorum en azından şu ana kadar.Biberlerde hiçbir gübre,ilaç kullanmadım bu arada.Geçmiş sayfalarda resimlerime bakarsanız kolcay arkadaşımdan aldığım trinidatlardan,baya bi biber almıştım,zaman geçtikce bunlarda onun gibi olursa,iklime alışma vs gibi o zaman çok iyi olur.

Az önce 3-4 tane biberin tohumunu çıkardım elimde eldivenle tabikide,bu arada tohumları da çok az çıkıyor,bir biberden 7-8 tane kadar.İki adet tohumluk çeri domatesim vardı
elim değmişken onlarında tohumunu çıkardım,geriye kalan domatesleride ağzıma attım,biberli eldivenlerle tabi.Aman Allahım,böyle bir acı olamaz,dudaklarım şişti,en azından ben öyle hissediyorum,yoğurt ta fayda etmedi.O kadar uğraştım bir tane yerim bütün olarak diyordum ama yemeyecem sanırım,zaten mide çok sağlam değil kalsın kalsın.
bu biberi çiğ olarak yemek pek akıllıca bir iş değil benden söylemesi.

Foruma eskisi kadar yazamıyorum,bu konuyu takip edenler iyi bilir bu biber için neler çektiğimi,en sonunda mutlu sona ulaştım.Gelelim işin sizi ilgilendiren kısımına,büyük bir aksilik olmazsa bu yıl tohum paylaşım etkinliğinde carolina reaper lerimi paylaşacağım,benim gibi arayıpta elde edemeyen hastalara ilaç olur.
Bu yıl aynı balkonda carolinalarla beraber acı kıl biberde yetiştirdim,artık çarprazmı döllenmiştir düzmü bilmem,ama sonuç gene bomba olacaktır.

Çok güzeller değilmi?kuyruklara bakın hele
Sn. erkanbey emeğinize saglik .. bu yil biz de carolina yetiştiriyoruz , soylediginiz gibi meyve tutumunda sıkıntı var ve çiçekler dökülüyor. Pamuk ile tozlaşma yapacağız havalarda serinliyor artık, nasip diyoruz

erkanbey beğendi.
Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2018, 08:37   #969
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-05-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Resulgur Mesajı Göster
Sn. erkanbey emeğinize saglik .. bu yil biz de carolina yetiştiriyoruz , soylediginiz gibi meyve tutumunda sıkıntı var ve çiçekler dökülüyor. Pamuk ile tozlaşma yapacağız havalarda serinliyor artık, nasip diyoruz
meyve tutumu sorununu çözdüm. 6 numara saksı kullanıyorum.çiçekçiden aldığım toprağın içine her saksı için 2 kg solucan gübresi karıştırdım.. asla susuz bırakma ben 6 numara saksıya günde 6 litre su veriyorum. bu sene 3 kök biberde en az 1000 tane biber var ve daha minik minikleri hesaba katmadım.ve en önemli nokta. biberin yanına ufak saksılara 4-5 kök sürekli çiçeği olan bitki dikin. benim diktiğim bitkiler resimdeki küçük mucizeleri bibere getirdi. ne olduklarını bilmiyorum 5 milim ancak varlar ve karıncaya çok benziyorlar ama bunlar uçuyor. özellikle öğleden sonra onlarcası sürekli biberlerde çiçekten çiçeğe geziyor.

Eklenen Resimler

erkanbey beğendi.
kolcay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2018, 17:57   #970
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Kolcay sen ne yaptın öle yahu maşallah.Çiçek işini bende düşündüm,fesleğen aldım 1 ay kadar önce bakalım faydası olacakmı,çiçeğide sürekli olur sanırım,daha önce yetiştirmedim ama,senin yetiştirdiğin çiçek nedir?
Sulamayı bir seferdemi yapıyorsun,o kadar suyu o toprak emebiliyormu ki,6 numara dediğin saksı kaç litre oluyor?Bende 7 lt den 20 lt ye kadar var,20 lt lik en geç gelişmesine rağmen en çok biberi veren o,daha büyük saksıyamı koysak ne 30 lt mesela.
Temmuz ve Ağustos aylarında çok çiçek dökmeden güzel verim aldın mı?Ben saydıklarından solucan gübresini en son sıraya koyuyorum,çünkü hepimiz bir şekilde hayvan gübresi kullanıyoruz(solucan,yarasa,koyun vs)sulama ve balkondaki çiçek bu iki seçenek atkili oldu diye düşünüyorum.Genişçe bi anlat bakalım,en azından seneye bol bi hasat yapalım.

Eski 11-09-2018, 18:04   #971
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Aklıma gelmişken,biberlerin tam gelişme çağında bir böcek sarıyor benim biberleri,hatta bir bitkimde 2-3 gün önce gene çıktı piyasaya.Ben çok sulamaktan olduğunu düşünüyordum,sense baya bir sulamaktan bahsediyorsun,işler hepden karıştı şimdi.Senin biberlere bunlardan bulaştımı hiç,yapraklarda yapış yapış oluyor.

Eklenen Resimler

Eski 30-09-2018, 18:47   #972
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Kolcay arkadaşım bu aralar uğrayamıyor herhalde foruma,neyse ben devam edeyim.
Son mesajımdan sonra gelişmeler iyi yönde,her gün olmasa da sık sık suluyorum,fırçayla tozlaşma işiyle de uğraşmıyorum,kolcay ın resmini attığı karınca arısı mı derler herneyse,benim balkonda da bolca görüyorum.Yaptığım değişiklik varmı derseniz, belki suyu az daha çoğalttım diyebilirim,birde yaprakları el kadardı.Lüzumsuz gördüğüm yapraklarını kopardım,nerdeyse büyük yaprak kalmadı denebilir,gücünü çiçeğe verir belki diye düşündüm,belki o etkili oldu belkide havaların serinlemesi bilmem ama şu anda durumlar çok iyi.

Beş kök biberim var,gördüğüm kadarıyla 100 ün üstünde tutmuş biber var şu anda.Aklıma,acaba bu biber belirli bir aya kadar meyve bağlamıyormu(6-7 aylık olana kadar mesela) yalancı çiçekmi veriyor diye geliyor,ama geçen yıldan budadığım bir tane biber var o da diğerleri gibi geç biber vermeye başladı.Hatta erken meyve verir diye düşünmüştüm ama filizlenip dallanana kadar yeni fideler onu geçti neredeyse. Aynı anda diktiğim kıl biberleri inanın 3 sefer hasat yaptım hala da veriyorlar,yerli malı başka oluyor yahu.

Kolcayın 1000 den fazla biber aldım demesi,benim tezleri çürütüyor malesef,eğerki o temmuz,ağustos ayında o kadar verim aldıysa,olunca oluyor demek ki.Artık kafayı fazla takmadan önümüzdeki yıl erken verim alabilecekmiyim hep beraber göreceğiz.Ne demişler geç olsun güç olmasın,önümüzde kocaman ekim ayı var,bol bol biberlerim olacak diye düşünüyorum.

Bir de bu yıl toprak karışımıma,solucan gübresi eklemedim,geçen yıl koyun gübresiyle karıştırmıştım toprağımı,bu yıl solucan gübresini de ekleyeceğim,saksılarım 10 lt ile 20 lt arasında,onlarıda bir tık büyüteceğim bakalım nasıl olacak.

İlk resimdeki 7 lt lik saksıda ki kıl biberim,yıllardır bende,her yıl daha da acılaşıyor ne hikmetse.İkinci resimdeki saksımda şu anda 30 dan fazla biber var,diğerlerini şekil çeşitliliğini gözlemleyelim diye koyuyorum.

Eklenen Resimler

Muda, Milla, TCM ve 2 kişi beğendi.
Eski 12-10-2018, 20:54   #973
Ağaç Dostu

Alıntı:
Aklıma gelmişken,biberlerin tam gelişme çağında bir böcek sarıyor benim biberleri,hatta bir bitkimde 2-3 gün önce gene çıktı piyasaya.Ben çok sulamaktan olduğunu düşünüyordum,sense baya bir sulamaktan bahsediyorsun,işler hepden karıştı şimdi.Senin biberlere bunlardan bulaştımı hiç,yapraklarda yapış yapış oluyor.
Öncelikle tebrik ederim. Bu böcekler benim de başıma bela olmuştu inanır mısın 1.5 metre biberin her yaprağını özellikle yeni yaprak çıkan bölgeleri cımbızla temizlediğim halde yine gitmiyorlar en fazla 1 hafta sonra tekrar çıkıyor. Ben bunları öldürmek için sigara izmaritlerini mi kaynatıp püskürtmedim, arap sabunu mu püskürtmedim akla gelebilecek her zehri verdim gitmedi bir de bunlar çiçeklere de çok zarar veriyor. Sana tavsiyem çiçeklenme bitsin dalından biberlerini topla bitkileri direk çöpe at sıfırdan başlayıp güneşin alnında çimlendirdim bu sene çok şükür böcek olmadı.

Eski 17-10-2018, 01:05   #974
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-02-2014
tohum alabileceğim güvenilir bir satıcı bilgisine ihitiyacım var.

2 kere denedim iksiinde de farklı biber çıktı, var mı tavisye?

esclamazione Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2018, 08:05   #975
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-11-2018
Arkadaşlar bende Çin’den sipariş verdim geldi tohumlar 200 tanesi 2tl
Büyük ihtimal bende Çin mağduru olucam bu biberin gerçek tohumlarını alabileceğim biryer veya kişi varmı tavsiyede bulunursanız çok iyi olur insan verdiği paraya üzülmüyor emeğin boşa gitmesi çok kötü oluyor.

Cengooo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2018, 21:22   #976
Ağaçsever

andronova's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cengooo Mesajı Göster
Arkadaşlar bende Çin�den sipariş verdim geldi tohumlar 200 tanesi 2tl

Büyük ihtimal bende Çin mağduru olucam bu biberin gerçek tohumlarını alabileceğim biryer veya kişi varmı tavsiyede bulunursanız çok iyi olur insan verdiği paraya üzülmüyor emeğin boşa gitmesi çok kötü oluyor.
smokin ed's orjinal satıcı

Eski 07-02-2019, 10:59   #977
Yeni Üye

SAYKOTURK's Avatar

Giriş Tarihi: 07-02-2019
Alıntı:
Merhaba erkanbey 4 yıldır bende burada yedi veren, yedi kardeş dediğimiz ufak biberden ekiyorum iki yıldır bu lanet olası bitler yüzünden verim alamadım bitkinin her yerini sarıyorlar yapış yapış yapıyorlar ne sıktıysam gitmediler sanırım bunlar yapışmadan bir ilaçlama yapmamız gerek. Bu sene tekrar şansımı deneyeceğim ama carolina reaper ekmek istiyorum. Acı biberi seven bir insanım ve carolina ile ilgili okduğum dehşet verici yorumlar beni heyecanlandırdı. Gittigidiyor dan tohumlar-fidana isminde bir satıcıdan 20 adet kadar tohum aldım bu ayın sonuna doğru ekmeyi planlıyorum.

İki adet dikdörtgen saksım var carolina için yeterli olurlarmı yoksa daha büyük saksımı almalıyım ?

iki sene önceki sevgili yavrularım

Eklenen Resimler

SAYKOTURK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2019, 14:07   #978
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

20 lt saksı yeterli olur gibi,ben bu yıl 32 lt lik saksı aldım,birde böyle deneyeceğim.

Eski 08-02-2019, 08:36   #979
Yeni Üye

SAYKOTURK's Avatar

Alıntı:
20 lt saksı yeterli olur gibi,ben bu yıl 32 lt lik saksı aldım,birde böyle deneyeceğim.
Biber bitkilerinin kökleri büyük olmaz diye biliyordum. Bende saksımı büyütim ozaman

Eski 11-02-2019, 11:07   #980
Yeni Üye

SAYKOTURK's Avatar

Alıntı:
20 lt lik saksıya tek fidanmı ekiyorsunuz ?

@erkanbey

Eski 11-02-2019, 19:39   #981
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SAYKOTURK Mesajı Göster
20 lt lik saksıya tek fidanmı ekiyorsunuz ?

@erkanbey
Evet,dahada büyüğüne dikebilirsiniz.Ama bahsettiğim carolina reaper,bizim buraların biberlerine benzemiyor,ağaç yapısında.

Resulgur beğendi.
Eski 18-02-2019, 13:57   #982
Yeni Üye

SAYKOTURK's Avatar

Eklenen Resimler

Eski 24-03-2019, 14:35   #983
Yeni Üye

kusura bakmayın hayatımda ilk kez birşey ekiyorum anlamamda bu işlerden bir hefesle carolina reaperlerimi ektim 3gün sonra birşeyler çıkmaya başladı bukadar çabuk çıkarmı internetten bakıyorum Carolina reaperin çıkanlarına benzemiyorlar bunları koparayımmı kalsınlarmı birçok yerdende çıkmaya devam ediyorlarName:  IMG_0688.jpg
Views: 628
Size:  28.3 KBName:  IMG_0690.jpg
Views: 643
Size:  38.8 KB

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

erkanbey beğendi.

Düzenleyen Cengooo : 24-03-2019 saat 16:00
Eski 24-03-2019, 19:31   #984
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Alıntı:
kusura bakmayın hayatımda ilk kez birşey ekiyorum anlamamda bu işlerden bir hefesle carolina reaperlerimi ektim 3gün sonra birşeyler çıkmaya başladı bukadar çabuk çıkarmı internetten bakıyorum Carolina reaperin çıkanlarına benzemiyorlar bunları koparayımmı kalsınlarmı birçok yerdende çıkmaya devam ediyorlarEklenti 689647Eklenti 689648

Yabani ot onlar, o kadar hızlı çimlenmez ,10 günden itibaren çimlenmeyi görürsünüz.

Eski 24-03-2019, 20:53   #985
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Işık durumu hiç iyi durumda değil. Çimlendikten sonra ışık yetersizliğinden boyları bunlar gibi uzayıp en sonunda ölecekler. Saksınızı güneş gören pençere kenarına koyup sulamasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2019, 20:18   #986
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Işık durumu hiç iyi durumda değil. Çimlendikten sonra ışık yetersizliğinden boyları bunlar gibi uzayıp en sonunda ölecekler. Saksınızı güneş gören pençere kenarına koyup sulamasına dikkat etmeniz gerekiyor.
Çimlendirirken ışığa ihtiyaç duyuyormu daha ottan başka çıkan birşey yok kafam karıştı şu anda ev ortamında üzeri sitreçle kapalı vaziyette duruyor fazla su koymaktan uzamış olabilirlermi güneş gören biryere koyup sitreçi çıkaracakmıyım yoksa ev ortamında camın önünde sitreçli bırakıp suyu azaltıyımmı

Düzenleyen Cengooo : 28-03-2019 saat 11:04
Eski 14-04-2019, 15:23   #987
Yeni Üye

Sonunda birşey çıktı otlardan farklı carolina reaper mi arkadaşlar Name:  IMG_0733.jpg
Views: 590
Size:  60.1 KB

Eski 14-04-2019, 15:43   #988
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-03-2016
Alıntı:
Sonunda birşey çıktı otlardan farklı carolina reaper mi arkadaşlar Eklenti 691115

Evet çıkan biber fidesi. Hayırlı olsun

huso93 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2019, 20:41   #989
Ağaçsever

andronova's Avatar

Genel bilgi olarak paylaşmak istedim yaprak biti,parazit,mantar için toz tarçın kullana bilirsiniz

TA-1024 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eski 05-05-2019, 16:44   #990
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Erkanbey'den gelen carolina reaper tohumlarımdan yetiştirdiğim fidelerde durum iyi gibi,güçlü bir yapıda,diğer biber çeşitleri gibi cılız değil.
Daha sonra bir youtube kanalından gördüğüm bir tekniği uygulayacağım gerçi kratky metoduyla yetiştirdiği biberlerde deniyor bunu ama saksıda da çok farklı olacağını düşünmüyorum.

merlict beğendi.
devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024