agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Balkon Bahçeciliği
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 2 Gönderen kuzen38

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-01-2013, 22:15   #1
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
Fil Sarımsağı ( Elephant Garlic)

Amerikadan aldığım fil sarımsağı dişlerini bugün saksıya diktim. Normal sarımsak gibi dikilen bir ürün, adında sarımsak gecmesine ragmen aslinda sarımsak olmadıgını okumustum bir yabancı sitede. Amerikada cok yaygin bir ürün, hemen bütün marketlerde satılıyor. Aynı sarımsak tipinde 6-7 adet dişi olan bir bitki. Tadinda da bir sarimsaklık var aslında ama aynı şey degil. Beni esas cezbeden ise dişlerin inanılmaz büyüklügü, zaten bu yuzden fil sarımsagı deniyor.

Her ne kadar internette izledigim videolarda normal sarimsak gibi ekilen ve normal sarimsak gibi yetişen bir bitki gibi gözüksede benim çıkmaları konusunda pek ümidim yok. Ancak en kısa zaman da topraga da ekecegim belki onlar daha rahat yeşillenirler cunku ben saksıdakile cok da dibe ekmedim.

Neyse resimleri koyayim, büyüklüklerine dikkat, bunlar bir diş elephant garlic. Eger tutarsa gelecek sene elbette paylaşım da bulunabilirim. sevgiler.

Eklenen Resimler

sarin ve YeniBON beğendi.
kuzen38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2013, 22:38   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2012
Çin sarımsağı Türkiye'nin üretimini yüzde 40 düşürdü.

Türkiye'de paketlenerek Avrupa Birliği'ne satılan Çin sarımsağı (fil sarımsağı) yerli üretimi düşürdü. Fil sarımsağı olarak da adlandırılan sahte ürün Türkiye'nin üretimde son 5 yılda yüzde 40 gerilemesine neden oldu.

...

KAYNAK:System Dashboard - VIPLAY JIRA

Manifesto Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2013, 23:41   #3
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
bu haberi bende okudum ama aynı şey mi bilemiyorum. bunu amerikada yerel ciftciler ekiyor hep. amerika genelde kendi ürününü zaten kendi yetiştiriyor, az biraz da meksikadan aliyor.

kuzen38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2013, 23:44   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kuzen38 Mesajı Göster
Tadinda da bir sarimsaklık var aslında ama aynı şey degil.
Bildiğimiz sarımsaklar kadar yoğun tadı ve kokusu olmadığından ben çok sevdim.. Yetiştirme konusunda ümitsizliğe kapılmayın, henüz geç kalmadınız.. Elinizde olanları çoğaltmaya gayret edin lütfen.

selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2013, 23:48   #5
Ağaç Dostu

ekizilaslan's Avatar

Giriş Tarihi: 17-08-2012
Taşköprü sarımsağı edinip çoğaltalım arkadaşlar

ekizilaslan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2013, 12:51   #6
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-04-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kuzen38 Mesajı Göster
Amerikadan aldığım fil sarımsağı dişlerini bugün saksıya diktim. Normal sarımsak gibi dikilen bir ürün, adında sarımsak gecmesine ragmen aslinda sarımsak olmadıgını okumustum bir yabancı sitede. Amerikada cok yaygin bir ürün, hemen bütün marketlerde satılıyor. Aynı sarımsak tipinde 6-7 adet dişi olan bir bitki. Tadinda da bir sarimsaklık var aslında ama aynı şey degil. Beni esas cezbeden ise dişlerin inanılmaz büyüklügü, zaten bu yuzden fil sarımsagı deniyor.

Her ne kadar internette izledigim videolarda normal sarimsak gibi ekilen ve normal sarimsak gibi yetişen bir bitki gibi gözüksede benim çıkmaları konusunda pek ümidim yok. Ancak en kısa zaman da topraga da ekecegim belki onlar daha rahat yeşillenirler cunku ben saksıdakile cok da dibe ekmedim.

Neyse resimleri koyayim, büyüklüklerine dikkat, bunlar bir diş elephant garlic. Eger tutarsa gelecek sene elbette paylaşım da bulunabilirim. sevgiler.
MAŞALLAH bir dişi sovan kadar.

markoni Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2020, 14:48   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-11-2020
Merhaba bu sarımsağı bende ekmek istiyorum . Elinizde varsa bir kaç tane alabilirmiyim.

hunnibal23 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024