agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Balkon Bahçeciliği
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler
  • 1 Gönderen agozce
  • 1 Gönderen adonis-
  • 1 Gönderen Emre İlhan

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-08-2011, 08:52   #1
Yeni Üye

closek's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2011
Çiçek saksısına çim olur mu?

Arkadaşlar yosun mu çim mi tam bilmiyorum ama bazı yerlerde çiçeklerin altında ufak ufak çimler goruyorum saksıda gerçekten çok hoş duruyor. normal çim tohumu alıp saksının içine eksem çiçeğimi rahatsız eder mi kökleri?

closek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-08-2011, 11:06   #2
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 98
Aslında çim baskın bir bitkidir. Ama gerçekten çok güzel duruyor. Özellikle yonca karışımlı çimler. Sanki gerçekten bahçeymiş gibi oluyor. Ben bazı saksılarıma yapmayı düşünüyorum. Çimler toprakta ki azotu çok kullanıyorlar. Onun için saksıya azot takviyesi yaparsak problem olacağını düşünmüyorum.

Emre İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-08-2011, 13:43   #3
Ağaç Dostu

gultar's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2009
Normal çim nasıl olur bilmem ama saksılarda bitkilerin dibine arap saçı denen bir yayılıcı,
çok güzel duruyor ve toprağı nemli tutuyor.Ayrıca biçme derdi de yok saksıdan aşağı sarkıyor çok ta güzel bir görüntü veriyor.

gultar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-08-2011, 15:52   #4
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Yaparsanız minyatür golf sahası bile olur...))
Name:  il-570xn-233586915.jpg
Views: 8245
Size:  24.3 KB

Emre İlhan beğendi.
agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2011, 05:07   #5
Yeni Üye

closek's Avatar

bonsai lere yosun yapılıyor sanırım bir de bi sitede ters lale saksısında ot gibi birşey görmüştüm çok hoştu. Arap saçına baktım ama çok gür duruyor benim istediğim salsının tabaninda bir güzellik olsun boş kalmasın. Acaba bunu deneyenler var mi sitede çiçekli saksıya çim ekmeyi

Eski 01-09-2011, 11:01   #6
Yeni Üye

closek's Avatar

kedi çimi alacağım saksıya ekmek için. önce boş bir saksıya ekeceğim. bu kedi çimi diye satılan tohum normal çim sanırım demi ? çünkü normal çimler çok büyük paketlerde satılıyor 30 40tl ama kedi çimi küçük pakette satılıyor 3tl ye tohum olarak. onun dışında küçük pakette çim satılmıyor ne internette ne de markette. görüntüsü de aynı normal çim gibi ama emin degilim aynı mı. bu konuda bilgisi olan var mı?

Eski 01-09-2011, 22:46   #7
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Bir ürünü değişk adla satmak ve yeni ürün izlenimi yaratmak bir satış taktiğidir. Ancak siz ekimi yapın ilk biçimden önce resim çekip buraya koraysanız adını soyadını o zaman biz söyleyeylim olur mu .

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2012, 18:39   #8
Ağaçsever

adonis-'s Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi closek Mesajı Göster
kedi çimi alacağım saksıya ekmek için. önce boş bir saksıya ekeceğim. bu kedi çimi diye satılan tohum normal çim sanırım demi ? çünkü normal çimler çok büyük paketlerde satılıyor 30 40tl ama kedi çimi küçük pakette satılıyor 3tl ye tohum olarak. onun dışında küçük pakette çim satılmıyor ne internette ne de markette. görüntüsü de aynı normal çim gibi ama emin degilim aynı mı. bu konuda bilgisi olan var mı?
Sevgili closek hayır aynı çim değildir. Piyasada satılan bu çimler kedi ve köpeklerin hazmedebildiği çimler. Yani görüntü vs herşeyiyle aynı ama sadece kedi çimleri hazımsızlık sorunları olan veteriner hekim tarafından önerilen kedilere verilen onların hoşlandığı ve faydasına olan çimlerdir bilginize.

Emre İlhan beğendi.
adonis- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-09-2013, 16:43   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-07-2013
Saksıda çimen yetiştirme

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi closek Mesajı Göster
Arkadaşlar yosun mu çim mi tam bilmiyorum ama bazı yerlerde çiçeklerin altında ufak ufak çimler goruyorum saksıda gerçekten çok hoş duruyor. normal çim tohumu alıp saksının içine eksem çiçeğimi rahatsız eder mi kökleri?
olur ben çimen diktim hersene tohum veriyo çok yıllık bitkidir istersen çok büyüdümü budayabilirsin.

Bilge Kerem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-09-2013, 18:37   #10
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 98
Dikkat etmemiz gereken birkaç husus olduğunu düşünüyorum;
  • Dikmiş olduğumuz çimlerin bulunduğu saksıda nasıl bir bitki var? Yani, bitkinin toprağını havalandırmamız(üst katmanın gevşetilmesi) gerekecek mi?
  • Kimyasal gübre kullanıyorsak, çimlerin yanmaması için yapraktan da verilebilen ya da çimlere zarar vermeyecek bir gübre seçmeliyiz.
  • Sulama yaparken, saksıdaki çimlerin ve bitkinin sulama düzeni birbirine uyacak mı?
  • Saksının boyutunun uygunluğu.

Aklıma gelenler bunlar, sizlerin de aklınıza gelen hususlar var mı? Emeğimizin boşa gitmesini istemeyiz, öyle değil mi?

solucan17 beğendi.
Emre İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024