agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Balkon Bahçeciliği
(https)

Beğeni Düzeni781Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-06-2012, 11:50   #1261
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi islam_joker Mesajı Göster
bidonların etrafı niye birşeyle kaplanıyor acaba topragın güneşi görmemesi mi gerekiyor veya bidonun kenarına gelen köklerin güneşi görmemesimi gerekiyor bu konuda bir bilgi alabilirmiyim
Benim aklıma gelenler bunlar:

- Kökler güneşten etkilenir.
- Yosunlaşma meydana gelir.
- Plastik hızlı ısınıp kökleri yakar.

limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2012, 12:30   #1262
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-06-2012
Bidonların içindeki toprağın yosun tutmaması için ve de görüntünün güzel olması için ben de bidonlarımı kaplıyorum. Bildiğim kadarıyla başka bir sebep yok sayın islam joker.

aysunhacer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2012, 15:08   #1263
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Asit seven bitkilerimden birinin toprağına domates rendeleyip dökmüştüm. Çekirdekleri toplamıştım ama bu kurtulmayı başarmış ve çimlendi. Ben de koparmaya kıyamadım, büyümesine izin verdim, o da bize minik bir domates vererek teşekkür etti.

Şimdi bu kızaran domatesi ne yapıp yiyeceğimize bir türlü karar veremiyoruz eşimle, o iki salatalık, bir soğan ve bir biberle çoban salatası yapmaktan yana, ben dörde dilimleyip tuzlayıp yemekten yanayım.

Eklenen Resimler

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2012, 20:03   #1264
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-05-2012
Sûz-i Dilârâ;bence onun koltuk slms işlemlerini yapın daha önümüzde 2 ay var çok daha dmatesler alabilirsiniz ama sanırım şu an iiçin yaprakları bol olabilir

islam_joker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2012, 20:08   #1265
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
"Koltuk slms işlemi" ne demek? Açabilir misiniz lütfen

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2012, 02:09   #1266
Ağaçsever

süz-i Dilara; kusura bama yanlış yazmışım koltuk alma işlemi demek istemiştim bunuda şu linklerden bakabilirsin, http://www.agaclar.net/forum/sebzeler/16087-2.htm
Domates ve Hıyarda Seyreltme ve Koltuk Alma - YouTube

Güzin Çakar ve seay beğendi.
Eski 02-07-2012, 14:50   #1267
Ağaç Dostu

Cemil B.'s Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi islam_joker Mesajı Göster
bidonların etrafı niye birşeyle kaplanıyor acaba topragın güneşi görmemesi mi gerekiyor veya bidonun kenarına gelen köklerin güneşi görmemesimi gerekiyor bu konuda bir bilgi alabilirmiyim
bence; hem dekoratif amaclı k, cok ta güzel gözüküyorlar , hemde köklerin direk güneşten korunmasına yardımcı oluyor.

Cemil B. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2012, 17:19   #1268
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Biberlerimin cicekleri dokuluyor

Merhaba

Ben yeni bir uyeyim. Bu yil balkonumda domates, biber, patlican, fasulye ve salatalik yetistirmeye basladim. HErsey yolunda gidiyorken biberimin (uzerinde 5 cm lik bir meyve var) birinin iki cicegi birden tam meyveye donerken sararip dokuldu, acaba tecrubeli forum uyeleri neden olabilecegi konusunda fikir verebilir mi?

Tesekkurler, saygilar.

Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2012, 23:47   #1269
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 98
Çiçeklenme ve meyve tutumu döneminde, bitkinin sulamasına çok dikkât etmelisiniz.

Alıştığı sulama düzenini hiç değiştirmemelisiniz.

Ne fazla ne de az sulamalısınız. Toprağı çok hafif ıslak tutmanız ideâl olacaktır.

Sulamayı ya akşam ya da sabah erkenden yapın. Eğer, öğlen sıcak havada sulama yaparsanız, toprağa verdiğiniz su ısınacağından, toprağı da ısıtacak ve bitkiyi strese sokacaktır. Buda, bitkinin çiçek ve meyve dökmesine sebep olur...

Ayrıca bu dönemde, bitkiye uygun besin takviyesi(gübreleme) yapmalısınız

Emre İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2012, 20:28   #1270
Ağaçsever

ya benim domates bir tane domatesi yeşil yapıp misketin 4 misli büyüklüğüne ulaştı sonra kızarmadı da ve derken tekrar çiçek açtı sonra oda aynı büyüklüğe geldi vede yine kızarmadı şu an kaç gün oldu kızarmadı öylece 2 tane yeşil domates saksıda duruyor, bir tane biber var onunda saksı değişiine gittim üzerinde 2 tane biber varken vede sonra onlarda gelişimini durdurdu vede şu an boy da atmadan öyle duruyor çiçekte açmıyor, elimde çeri domates var topmalda 15 kadar aldım diyebilirim vede yine bi 10 tane alabilirim ama çiçek şu an başka açmadı bakalım daha ne kadar domates vericek görelim eğer bir şeyler başarabilirsek mart ayında yeni fidanlar dikip yeni bir hobimiz olacak bakalım birde yıl içersinde sürekli çeriler domates verirse işte o zaman 10 tane fidan olarak bakabilirim bir daha her hafta kendi mini bahçemizden domates yemek kısmet olur

Eski 27-08-2012, 23:29   #1271
Ağaç Dostu

Yeşile_Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 22-08-2012
Bu sene balkonda saksıda biber yetiştirmeye çalıştım. Bir kaç tane acı biber fidesi ekmiştim. Her şey yolunda gidiyordu. Ancak biberlerimi yaprak biti sardı. Evde bir ilaç hazırladım, ilacı spreyle sıktım.Biraz bitler azalır gibi oldu ama tamamen yok olmadılar. Zavallı biberlerim gelişmediler. Bende onları mecburen bahçeye taşıdım. Bahçede bit filan kalmadı Sorunsuz bir şekilde büyüdüler ve biber verdiler. Seneye tekrar balkonda biber yetiştirmeyi deneyeceğim. Balkonumu sebze bahçesine dönüştürmeyi düşünüyorum

Yeşile_Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-08-2012, 18:22   #1272
Ağaçsever

benim bir sorum olacak şu anda balkonda tere dereotu maydonoz roka var vede toprak nemli diyemi veya yeni tohumdan çıkmış otlar yüzünden mi bilemiyorum ufak sinekler var vede benım niyetim bunları örümcekler sayesinde yok etmek acaba evin farklı yerlerinde bulduğum örümcekleri bu saksıların içine atsam böceklerden kurtulma şansım varmıdır acaba

Eski 29-08-2012, 18:36   #1273
Ağaçsever

ilk olarak birtane bu zıplayan ufak örümceklerden birini aldım saksının direk içine attım bakalım doğal yolla böcüklerden kurtulabilecekmiyiz

Eski 05-10-2012, 19:17   #1274
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
20 lt'lik konteynerlerde sebze yetistirmek

Yükseltilmiş sebze yatakları konu basliginda ayrintilarini verdigim bilesenlerin bazilarini 20 lt'lik konteynerlere (bundan sonra saksi diyecegim) uygulayarak bircok sebzeyi yetistirebiliyorum. Bitkiyi saksilara alirken kullandigim bilesenler: Peat, organik bahce topragi, yanmis buyukbas gubresi (bunlarin her ucunden de asagi yukari 1/3 oraninda), yengec besini, deniz yosunu, sebzelerin cogu icin mycorrhizae ile zenginlestirilmis yavas bozunan 3-4-4 gubre, domatesler icin yine mycorrhizae ile guclendirilmis yavas bozunan 3-4-6 veya 7-4-5 gubre.

Sebze fidelerini saksilara almadan once kokleri iyice doyacak sekilde mycorrhizae, pekmez ve su karisiminda 10-15 dakika kadar bekletip ayni karisimi fideyi saksiya ekerken koklerin dibine ve toprak karisimina dokuyorum. Ozellikle domatesler icin ekim sirasinda genelde fazla su vermiyorum ki fidenin direnci artsin ve daha iyi kok salsin. Bir de cok sik sulamak hastalik yapan cesitli mantarlara davetiye cikarabilir. Kullandigim saksilar siyah oldugu icin isiyi emmekte cok iyi bir is yapiyorlar. Asagi yukari butun oturak domateslerimi saksilarda yetistiriyorum, cok yuksek verimler aldigimi soyleyebilirim.

Buradaki ilk iki resim Costata Romanesco Italyan kabaginin hibritlestirilerek edilmis verimli ve cok lezzetli bir cesidi. 3. resim Irak domatesi Abu Rawan ve 4. ile 5. resimler yine bir Irak domatesi olan Nineveh. Nineveh cok guzel ve verimli bir domates.

Eklenen Resimler

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2012, 19:29   #1275
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Burdaki ilk resim yer kirazina ait. Ikinci resim ise saksida yetistirdigim lif kabagi. Ucuncu resimde ise saksida yetisen bu kabagin hayret edilecek sekilde nasil da buyuyup hemen yakinindaki portakal agacini istila ettigini goreceksiniz. Kabak, saksinin icindeki topragi kokleriyle iyice kaplayip saksinin drenaj deliklerinden koklerini gondererek topraga da kok saldi. Dorduncu resimde lif kabaginin cicegi ve besinci resimde banyoda kullanmak uzere kuruttugum bir meyveyi goreceksiniz.

Eklenen Resimler

Eski 05-10-2012, 19:33   #1276
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Bu da tomatillo (toma verde).

Eklenen Resimler

Eski 18-10-2012, 10:30   #1277
/

Giriş Tarihi: 06-06-2007
[qu

Düzenleyen Murat Öz : 09-02-2013 saat 19:59
Murat Öz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2012, 19:57   #1278
Ağaçsever

örümcekler yok oldu gitti torbayı kapalı tuttum vede böceklenme sineklenme hiç çıkmadı sonrasında şu an açıkta duruyorlar çuvalı boşalttım kurusunar diye bir kere elekten geçiricem tahmini bir miktar gene elde edicez sonra tekrar çuvala koyarım ama bu saatten sonra ıslatmak tam anlamıyla böceklenme getirir çünkü çevirmekle felan uraşmıyorum o yüzden yaz güneşi kalmadığından dolayı ıslatırsam pek ısınma olmıyacağından böcükler baş gösterir şimdilik bir kere eledikmi 4 cü aya kadar pek bir şey yapmam sonra ancak tekrar ıslatmalı bir şekilde sürdürürüm, ama şu an 5 lt bidona yeni çıkan mutfak atıklarını koyuyorum vede içine de su koyup kapagı hava alacak şekilde kapatıyorum bu sonuçta da atıklar besini suya karıştırıyor 4 5 gün sonrada suyu saksıya boşaltarak bbir gübreleme şekli yaptığımı sanıyorum heralde yanlış değildir yaptığım benim aktarımlarım şimdilik bu kadar

Eski 02-12-2012, 13:20   #1279
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-05-2011
Geçen yıl üç çeşit habanero ve bir de piskopos tacı biberi denemelerimde yaşadığım hüsran beni akıllandırmadı. Bu sene yine deneyeceğim. Son iki ilk baharda saksıda domates ektim, ilkinde 5 saksı vardı çok güzel verim aldık. Bu yılki domatesler müthiş verimsiz bir türmüş, 6 saksıdan aldığımız toplam 1 kg bile olmadı. Bu sene inşallah çok farklı olacak.

perishte Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2013, 23:25   #1280
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
Selamlar, balkonda kovada ya da buyuk saksida havuc yetistiren var mi? web'de gezindim biraz pek de basarili sonuclar goremedim. ne tur bir toprak hazirlanmasini onerirsiniz?

nkutsay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2013, 12:31   #1281
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-02-2013
merhaba,ben aranıza yeni katıldım umarım bazı konularda bana yardımcı olursunuz çünki ilk defa böyle bir siteye üye oluyorum bende balkonda acı biber,reyhan ve mayadanoz marul yetiştiriyorum.şimdide zeytin fidesi aldım ve tropik meyveler yetiştirmek istiyorum.bir gün önce çeşitli acı biber çeşitlerinin tohumlarını sipariş verdim meksika biberi gibi mesela.

lyra0766 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2013, 21:23   #1282
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-07-2012
Ben balkonda küçük ince sivri biberlerden yetiştirmek istiyorum.Her ay mahsul veriyormu? yoksa soğultan çokmu etkileniyor?

171988 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2013, 21:49   #1283
/

Giriş Tarihi: 06-06-2007
Sıcaklık sabit 20-22 derece olması lazım.

Yoksa kurur soğuktan

ben balkonda yetiştridğim meksika biberimi mutfağa aldım. Çiçeklendi meyve bile veriyor.

Murat Öz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2013, 17:00   #1284
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-02-2012
Çilekler çiçeklendi

Çilek

Eklenen Resimler

mavisakal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2013, 09:44   #1285
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-11-2008
Merhabalar Sayın Birnefestoprak, çalışmalarınız gerçekten çok güzel, tebrik ediyorum.Acaba Ankara'da mı yetiştiriyorsunuz bu ürünleri ABD ' de mi?

İpek Kozası Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2013, 16:46   #1286
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

ABD'de Bolge 9'da yetistiriyorum. Iklimle ilgili bir sorunuz mu var?

Not: ABD'deki bitki dayaniklilik haritalarinda "Zone 9" seklinde gecer. Turkcede nasil kullaniliyor emin olmadigim icin "Bolge 9" dedim. Ankara, Bolge 7'de yani soguk acisindan Bolge 9'dan iki kademe daha sert kosullarda yer aliyor.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İpek Kozası Mesajı Göster
Merhabalar Sayın Birnefestoprak, çalışmalarınız gerçekten çok güzel, tebrik ediyorum.Acaba Ankara'da mı yetiştiriyorsunuz bu ürünleri ABD ' de mi?

Eski 04-03-2013, 21:32   #1287
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-02-2013
Arkadaşlar;

Bende bu balkon bahçeciliğinde yeniyim. Geçen yıl yazında 60 tane domates fidem vardı. Onlar kendi kaplarında büyüdükten sonra toprak lazım dediler.

Gittim bir arkadaşla yolun kıyısından toprak deştik, çuvala koyduk eve getirip ayıkladım. Havalandırdım, sonra fideleri onlara diktim. 2 hafta geçtikten sonra 60 fidemin yaklaşık 15 kadarı sarardı, kaldı 45 fide.

Sonra, neden böyle oldu diye soruşturdum dediler ki her toprak her bitkiye olmazmış. Milli toprak al dediler. Onlarda çam toprağıymış. Neyse, yine aynı arkadaşla bu sefer dağ yamacına gittik, ordan tam çamın altındaki topraktan deştik çuvalladık.

Eve geldim, fideleri yerinden oynattım, eski toprakla bu çam toprağını karıştırdım sonra tekrar ektim yine aradan 10 gün geçtikten sonra 1 tane minnacık domates gördüm acayip sevindim, geliyor dedim ama sevinmem kısa sürdü. Çünkü; domatesin bağlı olduğu sap sarardı, domates toprağa düştü. Sonra bir kısmı daha sarardı, elimde 28 fide kalmıştı. Yine nedenini sordum. Dediler ki toprak gübresiz olur mu? Bu sefer yine aynı arkadaşla köye gittim, bir teyzeden inek gübresi aldım eve geldim çuvalı açtım ki ne göreyim. Gübre solucan kaynıyor, herbiride parmak kalınlığında. Herşeye rağmen bunu yapacağım dedim, gübreyi solucandan ayıkladım gübreyi fidelerin üzerine serpiştirdim, bu arada 5-6 fide de gitti 20 civarı kaldı.

Artık bunlar sağlıklı büyür derken kalan bu 20 fidenin üzerinde beyaz lekeler oluştu. Eve arkadaş getirttim dediki, bitkilerin hastalıklı ya ilaç al **** imha et, yoksa evi sarar. Başlarım böyle işe dedim, bitkileri söktüm.

Yine aynı şeyleri yapmamak adına arkadaşlar, size soruyorum ne yapmam lazım? Allaha emanet 10-15 adet marul, 5 adet de domates tohumunu tesadüfen çimlendirdim. Bendeki geçen yıl gübreli + torflu + milli topraklı toprağım hala balkonda. Ne yapmam gerekir, bir yönlendirin ya evimde bir şeyler yetiştirmek istiyorum. Marul, domates ve mayer limon yetiştirmek istiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Lütfen yardım.

Düzenleyen Emre İlhan : 05-03-2013 saat 10:02 Neden: İmlâ hataları düzeltildi ve mesaj paragraflara ayrıldı.
diegotristan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2013, 10:10   #1288
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 98
Sevgili diegotristan; öncelikle aramıza hoşgeldiniz ve sakin lütfen

Hepimiz sizin gibi deneme yanılma yoluyla bitki yetiştirmeyi başarabildik. Eğer her yaşadığınız problemde böyle heyecanlanacaksanız, vay halinize

Laf aramızda ilk zamanlar bende böyleydim

Yaşadığınız problemlerle ilgili yazışmalar forumda defalarca yapıldı, lütfen arama yapınız.

Gübreleme ile ilgili başlıklar burada. Saksı harçları ile ilgili başlık da burada.

Benden bu kadar, gerisi arama yapmaktan ve konuyu baştan okumaktan geçiyor

Emre İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2013, 10:53   #1289
Ağaç Dostu

banusemiha's Avatar

Giriş Tarihi: 03-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi diegotristan Mesajı Göster
Arkadaşlar;

Bende bu balkon bahçeciliğinde yeniyim. Geçen yıl yazında 60 tane domates fidem vardı. Onlar kendi kaplarında büyüdükten sonra toprak lazım dediler.

Gittim bir arkadaşla yolun kıyısından toprak deştik, çuvala koyduk eve getirip ayıkladım. Havalandırdım, sonra fideleri onlara diktim. 2 hafta geçtikten sonra 60 fidemin yaklaşık 15 kadarı sarardı, kaldı 45 fide.

Sonra, neden böyle oldu diye soruşturdum dediler ki her toprak her bitkiye olmazmış. Milli toprak al dediler. Onlarda çam toprağıymış. Neyse, yine aynı arkadaşla bu sefer dağ yamacına gittik, ordan tam çamın altındaki topraktan deştik çuvalladık.

Eve geldim, fideleri yerinden oynattım, eski toprakla bu çam toprağını karıştırdım sonra tekrar ektim yine aradan 10 gün geçtikten sonra 1 tane minnacık domates gördüm acayip sevindim, geliyor dedim ama sevinmem kısa sürdü. Çünkü; domatesin bağlı olduğu sap sarardı, domates toprağa düştü. Sonra bir kısmı daha sarardı, elimde 28 fide kalmıştı. Yine nedenini sordum. Dediler ki toprak gübresiz olur mu? Bu sefer yine aynı arkadaşla köye gittim, bir teyzeden inek gübresi aldım eve geldim çuvalı açtım ki ne göreyim. Gübre solucan kaynıyor, herbiride parmak kalınlığında. Herşeye rağmen bunu yapacağım dedim, gübreyi solucandan ayıkladım gübreyi fidelerin üzerine serpiştirdim, bu arada 5-6 fide de gitti 20 civarı kaldı.

Artık bunlar sağlıklı büyür derken kalan bu 20 fidenin üzerinde beyaz lekeler oluştu. Eve arkadaş getirttim dediki, bitkilerin hastalıklı ya ilaç al **** imha et, yoksa evi sarar. Başlarım böyle işe dedim, bitkileri söktüm.

Yine aynı şeyleri yapmamak adına arkadaşlar, size soruyorum ne yapmam lazım? Allaha emanet 10-15 adet marul, 5 adet de domates tohumunu tesadüfen çimlendirdim. Bendeki geçen yıl gübreli + torflu + milli topraklı toprağım hala balkonda. Ne yapmam gerekir, bir yönlendirin ya evimde bir şeyler yetiştirmek istiyorum. Marul, domates ve mayer limon yetiştirmek istiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Lütfen yardım.

Önce toprağı hazırlayacaksınız.. Ben şahsen torflu toprakla koyun gübresini karıştırıp harmanlayarak hazırlıyorum.. Sonra yetiştireceğimiz sebzenin boyutlarına göre saksı ayarlayacaksınız..Çeri domatese küçük saksı yeterli olur.. Fakat normal domateslerde en az 10 litrelik olması gerekir..Sonra fidenizi saksınıza ekip suluyorsunuz.. ben arada gübre alıp sulandırarak şerbet hazırlayp suluyorum.. Geçen sene 6 saksı biberle pazardan hiç biber almadım..Bir de organik olan sebzeye damak tadı alışınca onları eve bile sokası gelmiyor insanın..Başarırsınız..Azimli olmanız lazım..

banusemiha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2013, 11:00   #1290
Ağaç Dostu

banusemiha's Avatar

Giriş Tarihi: 03-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lyra0766 Mesajı Göster
merhaba,ben aranıza yeni katıldım umarım bazı konularda bana yardımcı olursunuz çünki ilk defa böyle bir siteye üye oluyorum bende balkonda acı biber,reyhan ve mayadanoz marul yetiştiriyorum.şimdide zeytin fidesi aldım ve tropik meyveler yetiştirmek istiyorum.bir gün önce çeşitli acı biber çeşitlerinin tohumlarını sipariş verdim meksika biberi gibi mesela.
Ağaç türlerini saksıda yetiştirirken başka bir sitedeki arkadaşımın bonsai tekniğinden yararlanıp kolaylıklar keşfettim.. Geçen gün yemyeşil limonumu saksıdan çıkarıp köklerini budadım.. Güzelce toprak hazırladım ve ektim..Nasıl olsa ölecek dedim.. Fakat bugün baktım minik minik yapraklar vermeye başlamış..

Düzenleyen banusemiha : 28-03-2013 saat 23:54
banusemiha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024