agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Balıklar (http://www.agaclar.net/forum/baliklar/)
-   -   Bitkili Melek Balığı Akvaryumu (http://www.agaclar.net/forum/baliklar/30189.htm)

gokcegokce 08-02-2013 23:12

Bitkili Melek Balığı Akvaryumu

5 Eklenti(ler)
Merhaba ben bu balıkları çok seviyorum. İlk başlarda fazla nazlı bir tür gibi geliyordu. Bir çok kayıp da verdik aslında. İç parazitlerle mücadele ettik ve bu boya getirdik. Şimdi yavruluyorlar ve yavrularını yaşatmaya çalışıyoruz.

Melek Tankımız - YouTube

nılgun_dogan 09-02-2013 00:02

Maşallah çok güzeller bende yeni bıraktım akvaryum işini anılarım canlandı.

ahmeter 10-02-2013 13:41

Balıklarım

2 Eklenti(ler)
Meleklerim

iris41 10-02-2013 18:33

Bir ara bende de trikolor vardı. Siyaha diyecek yok cok aramıştım böyle siyahını bulamamıştım. tül olanlarını sevemedim bir türlü kötü form yapıyor büyüdüklerinde .
Melek balıkları ismini hak ediyor melek gibiler ;)

gokcegokce 11-02-2013 08:45

Ne güzel benim gibi Melek Balığı sevdalısı çokmuş. Daha önce başlık açılmaması çok şaşırtıcı. Neyse vesile olduysam ne mutlu bana.

Sn. ahmeter siyah çok asil duruyor çok güzel, benekliniz de çok cici. Sevgiyle kalın...

ahmeter 11-02-2013 09:49

Sayın Gökçe

Her biri ayrı ayrı akvaryumlarda yan yana kavga ediyorlar 7 senedir benimleler Selamlar

gokcegokce 11-02-2013 12:28

Kavgalar cinslerinin aynı olmasından kaynaklanıyor olabilir. Ben erkeğe benzettim kafalarının üzerinde biraz çıkıntıları var çünkü, daha tecrübeliler üreme organlarından da tanıyorlar. Ama yine de melek balıklarının cinsiyeti zor anlaşılmakta. Melek balıkları bazen çok hırçın olabiliyorlar. Benim anaç tül meleğim yumurtlama zamanı resmen terör estiriyor akvaryumda. Şimdi ayrı büyük bir kaba aldık en sevdiği erkek melekle bakalım yumurtlayacak mı tekrar. Gelişmeleri paylaşacağım. Sevgiler...

qwerty16 15-02-2013 19:49

Balıklar neden hemen ölüyor?

Bendeki balıklar en fazla 20 gün kadar yaşadılar.

gokcegokce 16-02-2013 18:54

Tek cins mi baktınız başka cinsler de bulunuyor muydu? Akvaryumunuzun ebatı nedir, kaç lt3 su alıyor? Akvaryumunuzu ilk defa mı kurmuştunuz yoksa hali hazırdakine mi balıkları koydunuz? Bu bilgileri de verirseniz, yardımcı olmaya çalışırım.

gokcegokce 16-02-2013 19:01

Melekler yine yumurtalarını yeni :(

4 Eklenti(ler)
Yine yavru çıkaramadık, yumurtaların hepsi ebeveynleri tarafından yendi :(

gtatas 16-02-2013 20:32

Sevgili gokcegokce üreticiler fayans veya seramik koyarlar akvaryuma melek yumurtaları yapıştırdıktan ve döllemeden sonra o fayans yine ısıtmalı ve havalandırmalı başka bir akvaryuma aktarılıyor ve yavrular sağlıklı bir şekilde çıkıp büyüyor.

gokcegokce 19-02-2013 21:09

Biz de anne babayı strese girmesinler diye büyük akvaryumdan ayırdık. Isıtmalı ve havalandırmalı büyük bir plastik kutuya aldık ve seramik de koyduk. Ama balıklar seramik yerine kutunun dibine yapıştırdı yumurtalarını. Yaranamadık anlayacağınız :P Bir kaç hafta sonra dişi melek yine yumurtlar bakalım ne zaman başarılı olucaz.

Batuaydin 20-02-2013 18:43

Bence de anne babayı ayırın akvaryumdan. Bir zamanlar çok üretmiştim şimdi karides üretiyorum :))

gokcegokce 26-02-2013 18:08

Melek balıkları ve yumurtaları

3 Eklenti(ler)
Ve işte mutlu son... Yavrularımız yumurtalarından çıktı da yüzmek için kaçıyorlar. Onları toparlamaya çalışan ebeveynlerinin çabası izlenmeye değer.

Melek Balıkları ve Yavruları - YouTube

Maşallah demeyi unutmayalım dostlar!

habipapo 27-02-2013 07:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce (Mesaj 1109589)
Ve işte mutlu son... Yavrularımız yumurtalarından çıktı da yüzmek için kaçıyorlar. Onları toparlamaya çalışan ebeveynlerinin çabası izlenmeye değer.

Melek Balıkları ve Yavruları - YouTube

Maşallah demeyi unutmayalım dostlar!

sayın gokcegokce maşallah gülegüle yavrularınızı büyütün

gtatas 28-02-2013 17:33

Maşallah maşallah yavruları toplayıp ağızların da saklıyorlar cikletler gibi galiba.

gokcegokce 03-03-2013 18:31

Yavruları taşımak ya da yemek için genelde ağızlarına alıyorlar sn. Gtatas :) Bizim obur anne baba yiye yiye yine yavru bırakmadı. Neyse bir dahaki yavrularda anne baba biraz daha erken ayrılacak kutudan :P Başarısız ola ola sonunda iyi yavrular büyütürüz inşallah...

poseidon48 17-03-2013 17:11

çok başarılı tebrikler...

ahmeter 19-07-2013 22:08

1 Eklenti(ler)
Ahmeter

kürşad 07-03-2014 15:35

Konu bayadır boş kalmış.
evde bir akvaryum da bizde melek var. Dişiyle erkek ayrılsalar bile ilk 3-4 yumurtlamada ya yumurtaları yiyor ya diğerlerine yediriyorlar.
Profesyonel üreticiler egg thumbler kullansalar da yumurtaları anne babaya bırakmak daha doğru.
Döllenmeyen yumurtalar bir süre sonra mantarlaşıyor, anneyle baba da bunları aradan ayıklıyorlar. Şu an cikletleri başka yere aldım, onların yerine de 2 çift melek ekleyeceğim ikiye bölüp.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024