agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Balıklar
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler
  • 1 Gönderen TCM
  • 1 Gönderen TCM
  • 1 Gönderen olmez

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-01-2016, 14:39   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-12-2015
Bu Balığın Adı-Cinsi Nedir?

merhabalar. Yeni bir akvaryum aldım. 80*25*45 cm ölçülerinde bombeli akvaryum. kayalı bitkili bir akvaryum oluşturmayı düşünüyorum. Tabi bu akvaryuma birde balık lazım. İnternetten bir balık gördüm çok hoşuma gitti. Ancak satıcı arkadaş cinsini dişi mi erkek mi bilmiyorum. Sizden ricam bu balıkların cinsi nedir? Dişisi erkeği nasıl ayırt edilir öğrenmek istiyorum. akşama kadar öğrenmem lazım. yoksa arkadaş başkasına satacakmış. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

feast3874 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-01-2016, 15:29   #2
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Chiclid ailesinden papağan balığı.

bahtiyar02 beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-01-2016, 15:55   #3
Ağaç Dostu

teşekkür ederim. kahverengi tek olan balığın cinsi nedir acaba?

Eski 25-01-2016, 16:26   #4
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
O da bir chiclid türü, 'cribensis' olabilir ancak net seçilmiyor, internetten aratın, yaramazı da evirip çevirip hangisine benzediğini bulursunuz.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2016, 16:14   #5
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Balıkları aldınız mı bilmiyorum ama biraz bilgi vereyim isterseniz. Balıklar Sn. TCM'nin de belirttiği gibi Papağan Cichlid. Yanlarındaki kahverengi arkadaş da büyük olasılıkla Midas'tır. Resimlerden net anlaşılmıyor ama benziyor. Papağan türü doğal olmayan tamamen akvaryum ortamında ortaya çıkarılmış suni bir türdür. Bu nedenle olsa gerek erkekleri kısırdır. Anlayacağınız Papağan dişisi yumurta dökse de erkeği bu yumurtaları dölleyememektedir. Ancak Midas erkeğinin Papağan yumurtalarını dölleyebildiği bilindiğinden Papağan dişileri ile beraber akvaryumda Midas erkeği bulundurarak üreme sağlanabilmektedir. Bu nedenle resimlerden tam anlayamamış olsam da %99 Midas erkeğidir kahverengi olan. Benim şahsi düşüncem keşke hiç böyle doğal olmayan türler üretilmese. Ama bu düşüncem beni bağlar. Bu nedenle cinsiyet ayrımı hakkında da birazcık bilgi vereyim. Akvaryum içerisindeki koloni yapısına bakarak büyük ihtimalle 3 dişi papağan ve 1 adet Midas var ama yine de kontrol etmek isterseniz balıkların yüzgeçlerine bakın. Eğer Papağanlar içinde sırt yüzgeci kuyruğunu geçecek kadar uzun olan varsa o kesin olarak erkektir. Ancak en doğru cinsiyet ayrımı "Anüs Vent" tekniği ile yapılabilir. Google'da aratırsanız resimli olarak tekniği bulabilirsiniz. Son bir nokta da şu; balıkları aldıysanız ya da halen almayı düşünüyorsanız umarım siz de ilk sahipleri gibi küçücük bir akvaryuma tıkmazsınız balıkları. Resimde görülen akvaryum kesinlikle bu balıklar için çok küçük. O balıkların 1 tanesi için bile çok küçük bir akvaryum.

TCM beğendi.
olmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2016, 15:32   #6
Ağaç Dostu

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. balıkları ben bir arkadaştan alamyı düşünüyordum ama vazgeçtim. demasoni ve iceman aldım dün. inşallah bunları yaşatmayı ve büyütmeyi başabilirim.
Bundan dolayıdır ki; bu konuyu açmam biraz gereksiz oldu ve sizin de kıymetli zamanınızı çaldım. hakkınızı helal edin.

Konuyu burada kapatmak istiyorum.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024