agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Balıklar
(https)

Beğeni Düzeni26Beğeniler
  • 7 Gönderen Alonesmaug
  • 2 Gönderen İsmail Karagülle
  • 2 Gönderen c.cakir
  • 2 Gönderen mandalinleerik
  • 2 Gönderen c.cakir
  • 1 Gönderen mandalinleerik
  • 1 Gönderen merlict
  • 1 Gönderen c.cakir
  • 3 Gönderen umutdunyasi
  • 2 Gönderen Alonesmaug
  • 1 Gönderen Alonesmaug

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-02-2013, 15:52   #1
Ağaç Dostu

Alonesmaug's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2009
Jaguar x Midas/Flowerhorn Ciklet kırması

Aldığımda 5-6 cm civarındaydı.2,5 senedir bende.İsmi psikopat

Eklenen Resimler

Düzenleyen Alonesmaug : 10-11-2016 saat 18:03 Neden: Başlık yanlıştı
Alonesmaug Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2013, 18:07   #2
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Cinsini yazmalı değil misiniz?

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2013, 19:36   #3
Ağaç Dostu

İsmail Karagülle's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2009
cinsi pisi
adı pisi kopat
Olabilir.

blnturkek ve mrduran beğendi.
İsmail Karagülle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2013, 23:59   #4
Ağaç Dostu

Alonesmaug's Avatar

Cinsini yazmadım çünkü tam emin değilim.Kırma bir balık olduğunu biliyorum.Jaguar ciklet ile başka bi ciklet türünün kırması.

Eski 17-04-2013, 19:57   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Alonesmaug Mesajı Göster
Cinsini yazmadım çünkü tam emin değilim.Kırma bir balık olduğunu biliyorum.Jaguar ciklet ile başka bi ciklet türünün kırması.
Balığınız Green Terror . Ülkemizde hobiciler ve akvaryumcular bu balığa Aqua derler. Amerika balığı. Yani serti sever. Haftada bir 3-4 litre musluk suyunu hiç ısıtmadan eklerseniz iyi olur. Bu balık başa beladır onuda söyliyeyim. İsmini de tam yerinde seçmişsiniz hatta.

Benim aqua lardan birisi (ozamanlar 15 -18 cm di) vatozu yedi. Vatozun zehirli dikenlerinden kendisi de öldü. 2. aqua tek kalınca yanına bir dişi koydum eş tutmadı kavga çıktı. Sonra gittim dişiyi değiştirdim sonunda oldu. Aradan 3 hafta geçti akvaryumun köşesini sıvamışlar (yumurtayla.) binlerce bit büyüklüğünde yumurta. (Kırmızıya yakın bir rengi var yumurtasının. Eğer beyazlaşırsa yumurtalar mantar bağlamış demektir ümit yok.)

Bu yumurtalar açıldığında ben suyun arkasını göremez haldeydim. Sonra yaklaşık 80-100 adedini büyütebildim ve dağıttım bütün yavruları. Aradan 1 buçuk ay geçti yine yumurta bıraktı. Sonra tekrar tekrar derken artık ne bakacak yerim ne de sabrım vardı Balıkları ayırınca strese girdiler ben de tekrar birleştirip hediye ettim. Sana tavsiyem sakın yanına aqua koyma baş edemezsin.

gtatas ve blnturkek beğendi.
c.cakir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2013, 12:13   #6
Ağaç Dostu

betito's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2005
Galeri: 29
Sayın c.cakir, fotoğraf paylaşsaydınız.

betito Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2013, 13:09   #7
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Bu balık green terror ya da aqua değil.

Green Terror Örnek resim (alıntı)
Name:  cichilid_green_terror.jpg
Views: 17874
Size:  61.4 KB

mandalinleerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2013, 21:15   #8
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinleerik Mesajı Göster
Bu balık green terror ya da aqua değil.

Green Terror Örnek resim (alıntı)
Eklenti 392149
Fotoğrafta paylaştığınız balık F1 dölü saf Green Terror dür. Ancak bu balığı bukadar canlı renklerde gösteren aydınlatmanında rolü var. Türkiyede hatta birçok yerde bu renklerde balığı zaten bulamazsınız. Ülkemizde satılan Green Terrorler midas kırması oldukları için renkleri biraz daha soluktur. Ancak ilk mesajdaki arkadaşımızın paylaştığı fotoğrafta açıkça görülüyor ki balık streste ve rengi solmuş. Akvaryumu tam olarak görememekteyim resimden ama küçük olduğunu tahmin etmek zor değil. Ayrıca balığın soluk renkte olmasının bir diğer unsuru da iç filitredir. Eğer şelale ya da boru tipi dış filitre kullanılırsa balığın mor-beyaz florasan ışıktaki rengi daha net belli olacaktır. Ayrıca balığa verilen yemin de renginde solmaya yol açtığı her akvarist tarafından bilinir.

Bu balık için Teksas diyenler de olacaktır ama resimdeki balık teksas değil. Tahminimce midas ya da teksas kırması bir balık . Kafa çıkarmamış olmasını da yine akvaryum boyutlarına ve şartlarına bağlıyorum ben. (Açıdan pek anlaşılamasada balık erkek gibi görünüyor.)

Buyrun size ülkemizde satın alabileceğiniz ya da bulabileceğiniz birkaç green terror ve teksas resimleri
İlk resim aqua , iki ve üç teksastır.

Eklenen Resimler

Eski 19-04-2013, 21:30   #9
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Işığın tabii ki etkisi vardır. Sizin paylaştığınız ilk resimde mutabıkız zaten paylaştığınız resim (ilk resim) yavru olduğu için rengini tam almamıştır. Tabii ki balığın yaşadığı ortam, filtre sistemi, suyun kalitesi, yemler vs. balığın formunu ve rengini çok etkiler. Ama ilk balığa bu aqua'dır diyemezsiniz.
Karışık akvaryumda çok rahatlıkla aqua besledim hiç sorun yaşamadım hatta diğer balıklarıma nazaran daha sakinlerdi. Ama bende bunun yanında aqua sakindir diyemem çünkü karma bir tankta balığın karakteri bastırılmış olabilir.

c.cakir beğendi.
Eski 19-04-2013, 21:44   #10
Ağaç Dostu

Alıntı:
Işığın tabii ki etkisi vardır. Sizin paylaştığınız ilk resimde mutabıkız zaten paylaştığınız resim (ilk resim) yavru olduğu için rengini tam almamıştır. Tabii ki balığın yaşadığı ortam, filtre sistemi, suyun kalitesi, yemler vs. balığın formunu ve rengini çok etkiler. Ama ilk balığa bu aqua'dır diyemezsiniz.
Karışık akvaryumda çok rahatlıkla aqua besledim hiç sorun yaşamadım hatta diğer balıklarıma nazaran daha sakinlerdi. Ama bende bunun yanında aqua sakindir diyemem çünkü karma bir tankta balığın karakteri bastırılmış olabilir.
Karma tankta bende besledim. Ama balıklarım 3 cm boyundaydı(ilk koyduğumda.). Hatta lepistes bile vardı tankta. Karma tankta küçükten yetiştirmede çok sıkıntı olmuyor tecrübeledğime göre ama tankında yeterli hacimde olması gerek tabi. Arkadaşın gönderdiği resimdeki aqua bırak karma yaşamayı eş bile zor tutar diye tahmin ediyorum. Bir vahşet yaşanmasın diye arkadaşa yanına balık koymamasını önerdim. Eğer incelerseniz ilk resimde koyduğum aquanın yavruları yumurtalardan çıkmışlar. Yani balığın rengi bu saatten sonra çok fazla bir değişim göstermez. Dikkatiniz ve bilginizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Bu arada;
İzmir'de oturduğunuza göre İZMAK 'a (İzmir Akv. Klübü) üyesinizdir diye tahmin ediyorum. Yasin Abime selamlar

Eski 19-04-2013, 21:55   #11
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Tabii ki kendinden küçük balıklara ya da yeni gelen balığa tahammülü olmayacaktır. Bu sadece bu balık için geçerli değil çoğu cichlidler bu yapıdadır.

Evet üyeyim. Ama kendisini sadece bir kere Pet Show'da gördüm, şahsen tanımıyorum. Yinede Aleykümselam. İzmak'a sizde üyeyseniz balığın resmini orada paylaşıp türünü tartışabilirsiniz. Çünkü benim fikrim aynı.

Eski 19-04-2013, 22:00   #12
Ağaç Dostu

Tabi ki, forum üyeliğim yok ama siz koyun resmini bende meraklandım açıkçası.

Eski 19-04-2013, 22:08   #13
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Başlık neden green terror onu da anlamadım

merlict beğendi.
Eski 19-04-2013, 22:11   #14
Ağaç Dostu

Alıntı:
Başlık neden green terror onu da anlamadım
Ben Green Terror olduğunu belirttikten sonra (ki hala öyle düşünüyorum ) değiştirmişler başlığı. Asıl merakım ise balığın akıbeti nedir?

Eski 20-04-2013, 10:24   #15
Ağaç Dostu

merlict's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2009
Kaç zamandır bu balığı ve konuyu takip ediyorum.Ederken araştırıyorum da.

Balığın Jaguar cichlid veya Green Terror olmadığını düşünüyorum.Bana göre orta amerikan olduğu doğru ama sanki Cryptoheros Panamensis (Panama Cichlid) gibi geldi.

merlict Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2013, 10:39   #16
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Ateş ağız kırması da olabilir. Neyse konuyu akvaryum.com'a taşıyacağım konuyu açan arkadaş karşı çıkmaz sanırım.

Eski 20-04-2013, 14:37   #17
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi merlict Mesajı Göster
Kaç zamandır bu balığı ve konuyu takip ediyorum.Ederken araştırıyorum da.

Balığın Jaguar cichlid veya Green Terror olmadığını düşünüyorum.Bana göre orta amerikan olduğu doğru ama sanki Cryptoheros Panamensis (Panama Cichlid) gibi geldi.
Panama olduğunu düşünmüyorum çünkü panama ile kafa yapısında bariz fark var.

Alıntı:
Ateş ağız kırması da olabilir. Neyse konuyu akvaryum.com'a taşıyacağım konuyu açan arkadaş karşı çıkmaz sanırım.
Yüzgeçlerden yola çıkarak dediniz sanırım. Ateş ağız kırması olabilir evet ama ateş ağızlarda sanırım fosforlu yüzgeçler var dişilerde değilde erkekerde yüzgeçlerin parlaklığı net belli. Bana hala yüzgeçler teksas ı andırıyor , kafa ve gövde de aqua. Ama bende öğrenmeyi çok isterim. Sonucu merakla beklemekteyim.

Eski 20-04-2013, 14:51   #18
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Yani o zaman bu balık "Aqua" ya da "Green Terror"'dür demek doğru olmaz.
Ayrıca ilk mesajda "aman uzak durun bu balık çok sert bir balık, adı gibi terör estirir" demek te yanlış bence. Dediğim gibi her balığın kendi karakteristik özelliği var.
Aqua ya da Green Terror güzel balıklardır. Tek gerekli olan onlara uygun ortamı sağlayıp uygun bakımı yapmak. Tüm bitki ve hayvanlar için geçerli bu.
Konuyu açtım cevaplar gelir paylaşırım.

Eski 20-04-2013, 15:16   #19
Ağaç Dostu

Alıntı:
Yani o zaman bu balık "Aqua" ya da "Green Terror"'dür demek doğru olmaz.
Ayrıca ilk mesajda "aman uzak durun bu balık çok sert bir balık, adı gibi terör estirir" demek te yanlış bence. Dediğim gibi her balığın kendi karakteristik özelliği var.
Aqua ya da Green Terror güzel balıklardır. Tek gerekli olan onlara uygun ortamı sağlayıp uygun bakımı yapmak. Tüm bitki ve hayvanlar için geçerli bu.
Konuyu açtım cevaplar gelir paylaşırım.
Terör estirir uzak durun demedim ki ben sadece üremesiyle baş edemezsin yanına dişi koyma diye bir tavsiyede bulundum sadece. Nat beslemiş biri olarak bir balığa kolay kolay terorist diyemem

Eski 20-04-2013, 16:31   #20
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Diğer yazılanları eklemedim zaten. Neyse konumuz bu değil zaten. Konuya henüz cevap gelmemiş. Türü hakkında bilgi geldiğinde daha doğrusu kesin bilgi geldiğinde buradan iletirim.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi c.cakir Mesajı Göster
Bu balık başa beladır onuda söyliyeyim. İsmini de tam yerinde seçmişsiniz hatta.
. Sana tavsiyem sakın yanına aqua koyma baş edemezsin.

Eski 20-04-2013, 16:37   #21
Ağaç Dostu

Alıntı:
Diğer yazılanları eklemedim zaten. Neyse konumuz bu değil zaten. Konuya henüz cevap gelmemiş. Türü hakkında bilgi geldiğinde daha doğrusu kesin bilgi geldiğinde buradan iletirim.
Neden başa bela dediğimi de yazının sonunda belirtmiştim. Üreme konusu. Neyse ben ne dediğimi iyi biliyorum sıkıntı yok. Ama sanırım araları okumadan sadece yazının başını ve sonunu aldığınız için öyle bir anlam çıkartmışsınız..

Konumuz bu değil dediğiniz halde de neden sürekli başa sardığınızı da anlamadım.

Eski 21-04-2013, 23:50   #22
Ağaç Dostu

Bugün yanıldığımı bu balığın Green Terror kanı taşımadığını öğrendim. Sevgili manevi abim Yasin Aydemir (İzmir Akvaryum Kulübü Başkanı) 'in yaptığı değerlendirme sonucunda %100 emin olamasakta balığın ateş ağız - teksas kırması olabileceğini söyledi. M.Ali beyde akvaryum.comdan gelen yorumlarda ''Ateş ağız ve jaguar kırması olabilir'' gibi bir sonuca varıldığını söyledi. En azından kesin bir bilgi var ki oda Amerikan cichlid kırması olduğu yönünde.

Konu sahibi arkadaşım yorumlarım ve sana tavsiyelerim konusunda bir değişiklik yapmana gerek yok. Bakım ve uygulamalar bu balık içinde aynı.

Başlığında Kırma Amerikan Cichlid olarak değiştirilmesini talep ediyorum.

Doğruyu öğrenmemi sağlayan ve bilgilerini paylaşan abi, abla ve kardeşlerime de teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

merlict beğendi.
Eski 23-04-2013, 08:41   #23
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Farklı bir arkadaşta balığın FlowerHorn ve Ateş ağız kırması ya da Ateş ağız Jaguar kırması olabileceğini söyledi. Sanırım şuan için bu balık şu iki türün kırmasıdır diye kesin bir şey söyleyen yok. En azından biraz araştırmış olduk.

merlict beğendi.
Eski 31-12-2015, 16:48   #24
Ağaç Dostu

umutdunyasi's Avatar

Giriş Tarihi: 22-06-2014
Buda bizim Green Terror gece renkleri çok hoş oluyor

Eklenen Resimler

olmez, blnturkek ve efeege beğendi.
umutdunyasi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-11-2016, 18:01   #25
Ağaç Dostu

Alonesmaug's Avatar

Sevgili arkadaşlar foruma uzun süre girmediğim için konuya cevap veremedim. Akvaryum.com üyesiyim zaten ve orada uzman arkadaşlara da zamanında danışmıştım.Balığım büyük ihtimalle Jaguar cichlid ile midas cichlid karışımı veya jaguar cichlid ile flowerhorn cichlid karışımı.2014 yılında 30 cm iken çekilmiş fotoğrafını paylaşıyorum. Balığım 6 yıldır halen benimle ve son halini uygun bir zamanda paylaşırım.

Eklenen Resimler

kamil35 ve blnturkek beğendi.
Eski 30-05-2017, 13:56   #26
Ağaç Dostu

Alonesmaug's Avatar

30.05.2017 boy 32 cm. yaş:7 Kafa yapmaya başladığı için cinsiyetinin erkek olduğunu tahmin ediyorum.

blnturkek beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:19.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024