agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Balıklar
(https)

Beğeni Düzeni15Beğeniler
  • 1 Gönderen yolgezer
  • 1 Gönderen maloha
  • 1 Gönderen Todor
  • 1 Gönderen maloha
  • 1 Gönderen MiRZaBeY
  • 1 Gönderen brcn3
  • 1 Gönderen kuzen38
  • 1 Gönderen cello
  • 1 Gönderen Sudamlasi
  • 1 Gönderen hassoman
  • 1 Gönderen ozgurbilgin
  • 1 Gönderen gambet
  • 1 Gönderen emmi
  • 1 Gönderen se22mi
  • 1 Gönderen se22mi

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-02-2008, 20:27   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-02-2008
Singapur Kamlumbağası

arkadaşlar adına bakıp da sakın yanlış anlayın
hüseyin benim kaplumbağamın başka deyişle tospaaaamın adı.
kendisi singapur cüce tospaaaası olup bildiğim kadarı ile 50 seneye yakın yaşıyorlar.
buraya foto koymak isterdim ama kendisi şu anda bursada.ben görevim icabı trabzondayım, onuda buralara sürüklemek istemedim.
hüseyini izmirde fuarda gezerken gördüm ve hemen aldım.
evde yalnız kalıyordum, bana dost oldu.
geceleri taş taşıması ilk başlarda bayaa sinir etti beni ama sonraları ninni gibi gelmeye başladı. takırrr,tak tak, takkırrrrr... taşları ordan oraya taşırdı. ona ben söğüt ağacından birde doğal bir ortam yapmıştım, yabancı birisi gelince onun altına kaçardı. şimdi ablama emanet, senelik iznimde giderken ona büyüüük bir yuva götürmeyi düşünüyorum ki kendisi şu anda 6600 telefonlarının ekran kısmı büyüklüğünde

Bilge Kerem beğendi.
yolgezer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2008, 19:49   #2
-

Giriş Tarihi: 23-04-2008
benimde bir tane kaplumbağa vardı.annem çok korkardı, sonra zatüre olup hastaneye yattığımda yan taraftaki boş arsaya dedeme attırmış annem, taburcu olduktan sonra bir gün ansızın yoluma çıktı ama aynı anda dedemde çıktı, sonra dedem kaplumbağayı çöpe attıo zamanlar çok üzülmüştüm ama şimdi komik geliyor

Bilge Kerem beğendi.
maloha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2008, 20:11   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Bir canlıyı, oradan çıkamayacağını bile bile çöpe atarak ölüme terk etmek. Üstelik sorumluluğunu üstlendiğiniz bir canlıyı. Haklısınız komik.

Bilge Kerem beğendi.
Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2008, 21:42   #4
-

Giriş Tarihi: 23-04-2008
kaplumbağayı ben atmamıştım, dedem atmıştı.zaten dedemin hayvanları öldürmeye baştan beri zaafı varmış.zamanında anadolu parsı vurmuş, geyik vurmuş, sayısız tavşan vurmuş.bu yüzden dedeme karşı hep bir soğukluğum olmuştur zaten.

Bilge Kerem beğendi.
maloha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2008, 00:46   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-05-2008
Benimde vardı bir tane yeni almıştım akvaryumda rahatı iyiydi 2 gün sonra baktım akvaryumdan kaçmış evde aramadık yer bırakmadım bulamadım.iz bırakmadan arazi olmuş tam bir ninjaydı kerata

Bilge Kerem beğendi.
MiRZaBeY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-07-2008, 17:30   #6
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-06-2008
Uzun süre kaplumbağa baktım kesinlikle akvaryumda bakılması taraftarıyım ve ısıtıcı olmalı.
Kaplumbağam çok büyüdüğü için vermek zorunda kaldım.Akvaryumdaki taşları atmaya başlayınca fazla gürültü yapıyordu. Birde kesinlikle yavaş bir hayvan değil.Ve çok akıllı sahibini tanıyabiliyor.

Bilge Kerem beğendi.
brcn3 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2008, 20:22   #7
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
benim haylazlar sürekli bulundukları kaptan kaçıyolar.

Bilge Kerem beğendi.
kuzen38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 11:37   #8
Ağaç Dostu

cello's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2006
Galeri: 1
Her ne kadar ismi Singapur Kaplumbağası olsada Amerika kökenlidir. (Trachemys scripta elegans) Her yıl milyonlarcası yumurtadan çıkar çıkmaz toplanıp dünyanın her tarafına ev hayvanı olarak satılırlar. Ancak hangi tür olursa olsun su kaplumbağaları ev hayvanı değildir. (özellikle de yumuşak kabuklu olan Terapinlerden uzak durunuz) Çoğunlukla alındıklarında ölürler. Ölmezler ise iyi beslediğinizi düşünmeye başlarsınız ve bu seferde büyümeye başlarlar. Büyüdüklerinde ihtiyaçları da büyür, yer, yiyecek ve filtrasyon sistemleri gerektirirler. Filtrasyon ya da günlük su değişimleri yapılmazsa koku yapmaya başlarlar. Akvaryuma koyarsanız balık ve bitkilerinizi yerler. Verecek yer bulamazsınız. Hayvanat bahçeleri bile almaz. Bu sefer çoğu insan götürüp bir göl, dereye bırakır.

Lütfen bu sevimli canlıların şirinliğine kapılıp almayın !
Bu çirkin ticarete hep beraber dur diyelim...

Bilge Kerem beğendi.
cello Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2009, 01:23   #9
Yeni Üye

Sudamlasi's Avatar

Giriş Tarihi: 07-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi brcn3 Mesajı Göster
Uzun süre kaplumbağa baktım kesinlikle akvaryumda bakılması taraftarıyım ve ısıtıcı olmalı.
Kaplumbağam çok büyüdüğü için vermek zorunda kaldım.Akvaryumdaki taşları atmaya başlayınca fazla gürültü yapıyordu. Birde kesinlikle yavaş bir hayvan değil.Ve çok akıllı sahibini tanıyabiliyor.
Katılıyorum babamlar 1 haftadır tatildelerdi kardeşimin kaplumbağası da bana kaldı. il iş olarak bulunduğu plastik kaptan çıkarıp daha büyük kısa ama geniş bir akvaryuma koymak oldu ve ep kaçıyordu.: Nasıl olduysa bugün kaçmadı elime baktı ve yemi bırakmamı bekledi.....

Gerçekten de akıllılar...

Bilge Kerem beğendi.
Sudamlasi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2009, 19:23   #10
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Galeri: 225
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cello Mesajı Göster
"...." Büyüdüklerinde ihtiyaçları da büyür "....." Akvaryuma koyarsanız balık ve bitkilerinizi yerler. Verecek yer bulamazsınız. Hayvanat bahçeleri bile almaz. Bu sefer çoğu insan götürüp bir göl, dereye bırakır.
:

Böylece dere ve göllerimiz istilacı canlılar tarafından tehdit edilir hale gelmektedir...

Bilge Kerem beğendi.
hassoman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2009, 16:27   #11
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-07-2009
Benim evimde de 2 tane vardı. Bir tanesi öldü maalesef. Diğerine bakıyorum elimizden geldiğince. Sürekli kaçtıklarından sularının seviyelerini azalttık ama yine de başarıyor zaman zaman.

Bilge Kerem beğendi.
ozgurbilgin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2010, 20:05   #12
Ağaç Dostu

gambet's Avatar

Giriş Tarihi: 05-01-2010
bu kaplumbagaları sularımızda düsünemiyorum bile

Bilge Kerem beğendi.
gambet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2010, 14:09   #13
Ağaç Dostu

emmi's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2010
Galeri: 3
Arkadaşlar bu bir kedi köpek beslemek gibi birşeydir.nasıl onların yerleri rahat olur yer içerlerse sevgi görürlerse uzun ve mutlu yaşarlar kaplumplumbağalarda aynı.az su,temizleme motoru,kayalar ve sıcaklık verecek bir ampül yerleştirirseniz uzun yıllar zevkle bakarsınız.untmayın biz insanların hayvanların hayatımıza renk katmasına ihtiyacımız var

Bilge Kerem beğendi.
emmi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2012, 21:51   #14
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-01-2012
benim de iki kaplumbağam var.birinin adı tospik.ona bir yıl boyunca çocuğum gibi baktım.ve şuanda oda beni babası gibi görüyor.mutlu mesut yaşıyoruz.sevgi sayesinde bana çok alıştı.yaz tatilinde günde 5 saat başında durunca,alıştı kerata.beni çok sevdiği gibi kıskanıyorda.kıskandığı zaman akvaryumda gümbürtüler kopuyor.malesef genellikle bir balığı yiyor.bu yüzden balıklara hiç ilgi göstermiyorum.yemini yuvasını yapıyorum balıklara o kadar.tospik ile okadar yakınız ki birbirimize onun ne zaman acıttığını anlayabiliyorum,oda benim üzgün olduğumu görürse beni neşelendirir

Bilge Kerem beğendi.
se22mi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2012, 22:03   #15
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-01-2012
Cool

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cello Mesajı Göster
Her ne kadar ismi Singapur Kaplumbağası olsada Amerika kökenlidir. (Trachemys scripta elegans) Her yıl milyonlarcası yumurtadan çıkar çıkmaz toplanıp dünyanın her tarafına ev hayvanı olarak satılırlar. Ancak hangi tür olursa olsun su kaplumbağaları ev hayvanı değildir. (özellikle de yumuşak kabuklu olan Terapinlerden uzak durunuz) Çoğunlukla alındıklarında ölürler. Ölmezler ise iyi beslediğinizi düşünmeye başlarsınız ve bu seferde büyümeye başlarlar. Büyüdüklerinde ihtiyaçları da büyür, yer, yiyecek ve filtrasyon sistemleri gerektirirler. Filtrasyon ya da günlük su değişimleri yapılmazsa koku yapmaya başlarlar. Akvaryuma koyarsanız balık ve bitkilerinizi yerler. Verecek yer bulamazsınız. Hayvanat bahçeleri bile almaz. Bu sefer çoğu insan götürüp bir göl, dereye bırakır.

Lütfen bu sevimli canlıların şirinliğine kapılıp almayın !
Bu çirkin ticarete hep beraber dur diyelim...
ben kaplumbağamla mutlu mesut yaşıyoruz.akvaryumdaki balıkları da yemiyor.büyüdüğü zaman akvaryumda beslerseniz koku olmaz.verecek yer konusuna gelince genellikle petshoplar seve seve alır.ben beslemekten çok memnunum(!)insanın nasıl masrafları varsa onun da var...
03

Bilge Kerem beğendi.
se22mi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024